דילוג לתוכן

צחוקים/ הפייק-בולשיט שבו מאכיל "הארץ" את "האנשים החושבים"

מרץ 15, 2018

את הצחוק הראשון להיום הביא לי רוגל אלפר, זה שסיפר לדקל-סגל בגלצ, שהוא תמיד מתבטא בכתב בצורה שהיא "מאוד אחראית ומדוייקת". וזה מהאדם שהודיע לנו בחודש מרץ לפני שנה, שהולכת להיות מלחמה ודאית באביב, ו"השמיים יפלו עלינו", ואחרי שהתבדה בעניין הזה, הודיע באותה צורה  "אחראית ומדוייקת" בחודש יוני דאשתקד, שתהיה מלחמה בקיץ: "אל תופתעו אם תפרוץ מלחמה הקיץ. תופתעו אם לא תפרוץ". מצחיק שכמותו, מגוחך כהרגלו.

*****

והנה הצחוק השני להיום. כשהגעתי לספריה, נזכרתי שהחמצתי את עיתון "הארץ" של שישי שעבר (09.03.2018). פשפשתי במגירות ומצאתי. והנה, בעמוד הראשון למעלה מימין, בחר העורך להביא פרומו גדול לפרשנות של הכתב הפוליטי יוסי ורטר, מודגש במסגרת גדולה, כחולה וחגיגית.
קבלו את המשפט האחרון והמסכם של הפרומו הנ"ל:
"כל החלטה שיקבל נתניהו בתחילת השבוע הבא, ולא תוביל לבחירות ביוני, תהיה בגדר הפתעה."
חה-חה. קיבלנו ממש הפתעה. כמו ההפתעות שהיו פעם במסטיק בזוקה. והאמת, שזה לא רק ורטר שהסתבך באיוולת הנבואית מהסוג הזה בפרשת "הבחירות ביוני". מדובר בעדרים שלמים של "פרשנים".

מה שמביא אותי לשאלה: איך איש רציני לכאורה, עיתונאי עם תעודה, בעל ותק וניסיון, ולא לגמרי אידיוט, כמו ורטר, מרשה לעצמו להסתבך בשטויות באלה?
לא מספיק פעמים הוא ודומיו נפלו על הפנים?

הם לא ילמדו לעולם?

והנה התשובה שאני נותן לעצמי: אין לוורטר שום בעייה, כי המו"ל לא יוריד לו שקל מהמשכורת, ואפילו לא יעיר לו בחביבות בעניין "ההפתעה" מהעמוד הראשון.
שהרי המו"ל, שרשמית הוא מפיק עיתון יומי חשוב, יודע בסתר ליבו, שבעצם הוא מוציא לאור איזה פייק-בולשיט, תעמולתון ל"אנשים חושבים", שנותן לכמה עשרות אלפים של מצביעי מרצ, "המשותפת" וקצת המחנצ, את הזבל שהורגלו אליו.
ומכאן, שגם ל"אנשים החושבים", חה-חה, לא אכפת מזה שהתעמולתון שלהם מאכיל אותם בפייק-בולשיט הזה, המתחזה להיות "ידיעה" או "פרשנות" או "תחזית".
אלה "אנשים חושבים", בינינו, כמו שאני עציץ.
ככה שכולם – ורטר, המו"ל והקוראים, לגמרי מרוצים מהמצב.
וגם אני, כי אני מאוד אוהב לצחוק.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: