דילוג לתוכן

צחוקים/ המומחים של "ידיעות אחרונות" לניהול העולם נגד פגישת טראמפ-קים

מרץ 12, 2018

את הצחוק היומי סיפק לי "ידיעות אחרונות", בהתייחסותו אל תגובתו החיובית המהירה של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ ליוזמה שהגיעה לבית הלבן מטעמו של שליט קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, על ידי המתווכים מדרום-קוריאה.

במיוחד הפליאו עשות שני המומחים של העיתון הנפוץ לענייני הבית הלבן, אמריקה והעולם כולו,  שהביעו את דעותיהם, הקונסול לשעבר אלון פנקס והכתבת הוותיקה בוושינגטון אורלי אזולאי.

מה לא אמרו שני המומחים הדגולים האלה (שנזכיר את תחזיותיהם המדהימות בקשר לסיכויי היבחרותו של טראמפ לנשיא, או שנרחם עליהם הפעם?) על העובדה שטראמפ הביע נכונות לפגוש את קים, ולדון עימו בעניינים הבוערים של הגרעין הצפון-קוריאני?

שטות ואיוולת, רשלנות וחוסר אחריות, הם אמרו. חוסר הכנה וחובבנות, ואפילו שיגעון, הם כתבו. ניסיון לספין שקוף שעניינו להסיט את האש מבעיותיו של הנשיא עם אותה כוכבת הפורנו, ופגיעה קשה באמינותה של ארה"ב, באמינותו של שר החוץ שלה, כולל התנגשות חזיתית עם הגנרלים המכהנים בממשל של טראמפ.

הכותרת של "ידיעות אחרונות" ב-12.03.2017, לפני שנה בדיוק, כולל חששות כבדים באשר לעתיד – "סוף העולם" על פי פרידמן (הציטוט למעלה משמאל)

אוי-וויי.

בקיצור, מעשה שלא ייעשה.

המומחים של "ידיעות אחרונות" מבינים הרבה יותר טוב מהנשיא הטרי טראמפ, איך צריך לנהל את העולם.

*****

כדי להבין מאיפה צומחת השטות הזאת של הוד מומחיותם, צריך להזכיר –

א. את דעותיהם הטובות של המומחים מ"ידיעות אחרונות" על אלילם, הנשיא לשעבר ברק אובמה, כנראה הנשיא הכושל ביותר שישב בבית הלבן בחמישים השנים האחרונות (לפחות).

ו-ב', את עמדתו של העיתון שהם כותבים בו, ואת עמדותיהם שלהם לגבי ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו.

כי אם יש יחסים טובים בין טראמפ ובין נתניהו, ברור, מבחינתם, שכל מה שטראמפ עושה הוא איוולת וטירוף.

*****

עד היום אני זוכר את אותו גיליון של "ידיעות אחרונות" מלפני שנה בדיוק, כשהכתב הבכיר של העיתון חזר מוושינגטון עמוס בחוויות קשות ביותר, כולל תחזית על סופו המתקרב של העולם, לא פחות, ממש במילים אלה – הכל בגלל הנשיא החדש טראמפ!

ברנע ציטט אז את ידידו תום פרידמן, קצת גרופי וקצת מנטור של אובמה, ש"אמר בראיון טלוויזיה שאם טראמפ ימשיך כך בסוף יצטרכו לקחת ממנו את השליטה בקוד הגרעיני." וגם "אני לא בטוח שהמוסדות יחזיקו מעמד…אם יימשך התהליך הזה אנחנו עלולים להגיע לנקודת האל חזור."

לא פחות!

"נקודת האל-חזור"!

וגם "סוף העולם"!

(ראו הציטוט מדבריו של פרידמן בצילום השער)

והנה  עכשיו, המטורף הזה מ"בית הבלהות", מוכן אפילו לפגוש את הדיקטטור מצפון קוריאה, כדי להרחיק מאיתנו קצת את "סוף העולם" הצפוי על ידי המומחה פרידמן ו"ידיעות אחרונות"!

שומו שמיים!

*****

כדי להדגים את הצביעות, הרשעות והרמיה של המומחים ועיתוניהם (שלא תעלו על דעתכם לרגע, שהקו של "הארץ" היה שונה מזה של "ידיעות אחרונות"), כדאי להרהר בתסריט הדמיוני הבא:

יום אחד נוחתת בירושלים משלחת של דיפלומטים מצריים, המבקשים להיפגש בדחיפות עם ראש הממשלה הישראלי. הסיפור שבהם מביאים מדהים: הנהגת החמאס בעזה, על כל אגפיה, עזה-פנים, עזה-חוץ וההנהגה הצבאית – מבקשת לערוך רביזיה במדיניות של הארגון, מוכנה לפרק את הנשק, ולפתוח בשיחות עם ראש ממשלת ישראל.

והנה, ראש ממשלת ישראל – נניח אפילו נתניהו, מודיע, ככה סתם מהמותן, בלי להתייעץ עם הקבינט ועם המוסד והמטכ"ל, בלי עבודת מטה מסודרת, שכן, הוא מוכן להיפגש עם מנהיגי החמאס!

אז מה דעתכם? המומחים של "ידיעות אחרונות" או "הארץ" היו מודיעים שמדובר באיוולת ובטירוף? שיש כאן ספין טיפשי שנועד להסיט את תשומת הלב מהחקירות נגד ראש הממשלה ותו-לא? היו מזכירים את כל השקרים של החמאס בעשרות השנים האחרונות? מלגלגים על חוסר הניסיון והחובבנות של נתניהו?

*****

נראה לכם שסתם ככה, צנח האמון של הציבור בתקשורת לתחום המסוכן? שרק משהו כמו 12% מהציבור נותנים אמון בחומרים שמספקת להם התקשורת הממוסדת, לפי הסקר האחרון שראיתי?


 

2 תגובות
  1. איתי permalink

    לוגיקה שמאלנית בשני צעדים
    טראמפ יהרוס את העולם. עוברות כמה שנים והכל נח על מקומו ואפילו משתפר שמאלנים: נו מה איתכם זה הכל בזכות מלחמתנו העיקשת בפשיזם.

    Liked by 1 person

  2. לא הייתי מזדרז ומעניק ציונים לכהונתו של טראמפ אחרי שנה וקצת. מותר רק לומר שהטענות בדבר "סוף העולם" המתקרב במהירות מתבררות כמוקדמות מדי, ובכך אין שום דבר חדש, כשזוכרים מי הם החוזים המתחזים.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: