דילוג לתוכן

צחוקים/ היועץ בניהו על הנשיא טראמפ והמחדל בסוריה

מרץ 3, 2018

את הקטע המצחיק של עיתונות סוף השבוע תרם לנו הפעם אבי בניהו ב"מעריב". קבלו:

"לפחות עבור מבצעי המחקרים והסטודנטים לעתיד צריך לכתוב את הדברים האלה בצורה ברורה: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שמאפשר לטבח בסוריה להימשך כל כך הרבה שנים; שמאפשר לרוסיה להתבסס במזרח התיכון; שמאפשר בחדלונו לאיראן להקים בסיס בפאתי שדמשק; ומאבד את אחיזתו והשפעתו במזרח התיכון – מאבד את מעמדו של מוסד הנשיאות האמריקאי כמנהיג העולם החופשי."

וואלה, אבי?

דונלד טראמפ נמצא בשלטון שנה ועוד ארבעים וכמה ימים.

הטבח בסוריה התחיל במרץ 2011, לפני שבע שנים. מהן, קצת פחות משש שנים בתקופת כהונתו של הנשיא הקודם, ברק אובמה. אז איך כותב בניהו, "עבור מבצעי המחקרים והסטודנטים לעתיד", שזה טראמפ שמאפשר לטבח להימשך "כל כך הרבה שנים"?

האם לא היה זה אותו אובמה שאיפשר לרוסים "להתבסס במזרח התיכון"?

האם לא היה זה אובמה, בהסכם הגרעין השערורייתי, שנתן לאיראנים את המפתחות למזרח התיכון?

האם לא היה זה אובמה, שמרצונו, הפך את עצמו ואת המעצמה האמריקאית לבדיחה עגומה בחצרות של שליטי המזרח התיכון? בניהו לא יודע מה אמרו על אובמה בריאד ובקאהיר, בנסיכויות המפרץ ובירושלים, בתור "מנהיג העולם החופשי"?

האם בניהו מחפש לעצמו ג'וב כיועץ אסטרטגי של המפלגה הדמוקרטית בבחירות הבאות?

 

 

One Comment
 1. אילן permalink

  ארצות הברית תעשה הכול אבל הכול לתקוע את רוסיה וכול השאר בבוץ הסורי. המלחמה בסוריה עולה מיליארדים ולא שווה כלום. להפך לרוסיה מיעוט סוני גדול שרק מחכה לנקום.
  ארה״ב תמשיך להחזיק ולסייע שאף אחד לא ינצח. סך הכול תשלום של 700-800 מיליון דולר זה סכום קטן שאתה מצליח להתיש ולהחליש גם את פוטין וגם את ארדואן וגם חיילים אמריקנים לא נפגעים.
  ארצות הברית היא יצואן הנפט הגדול בעולם וכול פגיעה ביריבים העיסקיים היא מבורכת.
  לפעמים אני חושב שגנרלים לשעבר זה לא משהו.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: