דילוג לתוכן

מה ההבדל בין תיק 2000 ובין חוק "ישראל היום"

פברואר 19, 2018

שמעתי הבוקר את אראל סג"ל חופר בגלצ בפעם המי-יודע-כמה בשאלה המטרידה, מדוע את נתניהו חקרו בתיק 2000 (ביבי-נוני-ידיעות אחרונות), ואף מחשידים אותו בשוחד – בעוד שהמשטרה לא נוגעת בעשרות חברי הכנסת שקידמו את חוק ישראל היום והצביעו בעדו. אותו חוק, שנועד להזרים מיליונים לכיסיו של נוני, בעוד שהח"כים האוהדים מקבלים סיקור מפנק בעיתונו של נוני מוזס.
אז הנה התשובה, והיא פשוטה להפליא: החקירה המשטרתית נגד ביבי ונוני נפתחה, משום שביבי נואל להקליט את השיחות המפלילות שניהל עם נוני, כולל הקנוניה האפלה שנרקמה בשיחות הנ"ל.
אפשר לקבוע בוודאות גמורה, שאלמלא נמצאה אותה הקלטה, אצל אחד מאנשי אמונו של ביבי, לא היתה החקירה נפתחת. אין מצב שמשתתפי השיחה עצמם היו מדליפים את דבר קיומה לידיעת המשטרה.
והנה, מה לעשות, נראה שבפרשת חוק ישראל היום, לא הגיעה לידי המשטרה שום הקלטה, או ראיה ברורה אחרת, היכולה להעיד כי נרקמה קנוניה פלילית בין הח"כים שוחרי טובתו של נוני מוזס – ובין נוני מוזס שעיתונו שחר את טובתם של אותם ח"כים.
וזה הכל.
כל היתר סברות כרס והשערות.
ואם השערות, בקלות אפשר להעלות את ההשערה, שלא האינטרס הפיננסי של נוני עמד בראש מעייניהם של הח"כים שביקשו לחבל בישראל היום – אלא שנאתם לביבי ולעיתון המשרת אותו. זה אולי לא יפה, אבל גם לא פלילי.

6 תגובות
 1. איתי permalink

  אתה טועה הפעם משום שאולי אין הקלטה אבל יש הודאה של של ציפי לבני שקידמה את הצעת החוק באמצעות חוו"ד שהונפקה לה ע"י ידיעות אחרונות תוך שהיא דוחה חוו"ד של יועמ"ש הכנסת שטען שהחוק לא חוקתי
  ב. איתן כבל יוזם החוק הודה שדיבר עם נוני בשלבי חקיקתו.

  אהבתי

  • אילן permalink

   מדהים. בלי קשר לסוגיה שהצגת. צריך עיתונות אחרת. חצי ערוץ עם תוכנית אקטואליה וחדשות ותוכנית רדיו של שעה מצליחה לעשות משהו מדהים. ל ח ש ו ב .
   לפי גלי צה״ל הראל סגל זוכה לאחוזי האזנה באינטרנט כמו כול המגישים של גל״צ ביחד. והוא לא מתבייש בדעות שלו וגם מבקש שיתבעו אותו. מביא לתוכנית את המתנגדים הקולניים ביותר ומתעמת איתם.
   אני אופטימי כי יגיע היום שהתקשורת בארץ תייצג אותי ואותך ולא מיעוט של כ-10% שמחזיק ב-90% מהתקשורת.

   אהבתי

   • אני שותף לתקוותך, אילן, ולו רק בגלל שהאחידות הבולשביקית הנוכחית היא מאוד משעממת. אצל ברקאי, צרור ודן, ודומיהם בערוצים אחרים, שומעים שוב ושוב אותן זמירות, חוזרות לעייפה, ולעומתם סג"ל הוא אכן פרח במדבר גם כשאיני מסכים איתו יותר מאשר עם שורת המקהלה.

    אהבתי

  • ומה נראה לך, איתי? שבהיעדר הקלטה, קיים איזשהו סיכוי, שלבני, כבל ומוזס יספרו לחוקרים, שנוני הבטיח ללבני ולכבל להישאר ח"כים "כמה זמן שירצו", אם הם יתמכו בחוק ישראל היום? אוהדיו השרופים של ביבי טוענים שהבטחה מקבילה ומוקלטת של מוזס לביבי ברוח זו, אפילו היא אינה מספקת לחשש-שוחד.

   אהבתי

 2. יונתן permalink

  אתה בעצם טוען שאם אדם מקליט את העבריין שסוחט אותו אז זה הופך אותו מיידית לחשוד. לעומת זאת, אם אדם מועל בתפקידו ופועל בשירות האינטרסים של העבריין ובמקביל מקבל מהעבריין טובות הנאה שונות, אז אין כאן שום סיבה לחשד כלשהו. מי יודע, יכול להיות שאתה צודק. יכול להיות שביבי הקליט את נוני מוזס סתם בגלל שהוא אוהב לשמוע את קולו של נוני לפני השינה והוא באמת לא התכוון לפרסם את ההקלטות האלה אי פעם. יכול גם להיות שנוני מוזס מעריץ את איתן כבל. לכן במשך תקופה מסויימת התפרסמו עליו כתבות מחמיאות בערך כל יומיים (איתן כבל מאמץ כלבלב, איתן כבל במילואים, איתן כבל מאור הגולה…), וסתם במקרה יצא ככה שבדיוק באותה תקופה אותו איתן כבל ניסה לפגוע במתחרה העסקי של נוני מוזס.

  אהבתי

  • ראה תשובתי לאיתי. השאלה היא בכלל לא מה שנראה לי. רק הסברתי את הסיבה לכך, שלמשטרה פשוט הרבה יותר לחקור את ביבי ונוני, והרבה פחות את כבל ולבני.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: