דילוג לתוכן

האורחים מאפריקה, או "חתולי הרחוב האקזוטיים" של השמאל המתנשא

ינואר 29, 2018

שלא תחשבו, שמרוב שאני יורד על הקו המערכתי האנטישמי של "הארץ", יש לי משהו נגד העיתון הזה כולו. שהרי הוא בטח העיתון הכי מעניין אצלנו, גם מעבר לצחוקים, לצחקוקים ולגיחוכים שהוא מביא לי יומיום עם הקפה והקרואסון בצהריים.

ולכן אני גם מקפיד, כשיש סיבה, לציין  תפניות מעניינות לטובה שאני מגלה פה ושם. אזכיר, שלפני כמה חודשים ציינתי כך  מאמר אחד בענייני דת*. לפני כמה ימים אף שיתפתי בפייסבוק מאמר של אחד מוותיקי השמאלנים בעיתון, שניכרו בכתיבתו סימני נפט (הלוואי שאני הייתי מצליח להיות כה מרוצה מביבי שלנו כמו כותב אותו מאמר).

(ולא מדובר פה במאמרים של ציוניימחמד או ימניימחמד שמוחזקים ב"הארץ" באופן קבוע על תקן הקוריוז התורן, המעלה את חמתם של "האנשים החושבים"(חה-חה) מבין הקוראים, ומקושש מהם מכתבים נזעמים למערכת.)

לא. מדובר בכותבים שהם בשר מבשרו של העיתון.

והנה, ביום שישי האחרון, שוב גיליתי מאמר כזה, הפעם מפרי המקלדת של רוית הכט. "ברצוני להצביע על הניתוק הבועתי והעיוורון הכרוני שבהם לוקות אליטות השמאל, המוצאות את עצמן פעם אחר פעם עומדות בדד במאבקים שחיי אדם בבסיסם", כתבה הכט, ושאלתה:

איך זה שלצד הפרופסורים ואנשי הרוח, הרופאים, הרבנים והטייסים, לא מצטרפים למאבק נגד גירושם של אורחינו מאפריקה, גם נהגי האוטובוס, גננות ומטפלות, עובדי חברת החשמל ועוד שכמותם?

היא מנחשת שהם אדישים, או אף תומכים בגירוש.

וזה למה?

"ההסבר המיידי וההגיוני…הוא גזענות. זו לופתת את החברה הישראלית כולה, והיא גלויה יותר ככל שחוצים עוד עשירונים מטה…אולם השמאל אינו יכול לפטור את עצמו בשאיפה הכמוסה להחליף את 'העם'. 'העם', מעבר לכך שהוא זה שקובע בדמוקרטיה, גם אינו טיפש, גזעני ורע מיסודו. יש לו את ההיגיון שלו."

ומה ההיגיון שלו?

"השכבות שאינן נרתמות למאבקים אזרחיים המוניים… (אינן עושות זאת) בשל מה שהן מזהות כאדנות של האליטות והסתגרותן בפניהן. ואותה אדנות דלפה מגידי גוב…מיהונתן גפן…"

וכן:

"מי שאינם נמנים על האליטות התרבותיות, כלומר, רוב העם, קולטים בחושיהם שמבקשי המקלט, כמו הערבים והפלסטינים, הם רק כלים במאבק המעמדות כאן, כעין חתולי רחוב אקזוטיים שאימץ השמאל בפטרונותו כדי למרק את המצפון, אך חשוב מכך, כדי לחסום את עלייתם שלהם בסולם המוביליות החברתית. לתחושתם, אליטות השמאל מדלגות עליהם בטקס חלוקת האמפתיה מטעמים לא תמימים."

ג'ורג' אורוול: הפטריוטיזם המקומי של ההמונים והפטריוטיזם הזר של השמאל המתנשא (צילום מהוויקיפדיה)

ככל מבקרי ההתנשאות והגזענות של השמאל, חוזרת גם הכט  על הטיעון הבסיסי של ג'ורג' אורוול. זה שהבחין, שכדי להתבדל מן ההמונים הפטריוטיים הבזויים, בחרה האינטליגנציה הבורגנית הבריטית בת זמנו ("האינטלקטואלים"),  משמאל ומימין, להזדהות עם לאומנויות זרות, שהן לעומתיות לפטריוטיזם הבריטי של ההמונים.

כך הזדהו אנשי השמאל הבריטי  עם הלאומנות הסלאבית-קומוניסטית, ואנשי הימין של האינטליגנציה הבורגנית הבריטית – עם הלאומנות הגרמנית-נאצית.

לפי אותה שיטה, כמובן, ממהר האגף השמאלני של האינטליגנציה הבורגנית הישראלית-יהודית (פרופסורים, רופאים וכו') להזדהות עם הלאומנות הפלשתינית, ועם כל מה שנראה להם לעומתי לפטריוטיזם ולאינטרסים של ההמונים בישראל, כמו האורחים שלנו מאפריקה.

 

*****

והנה, כמו לא נכתבו הדברים האלה של יום ו' מעולם, הגיע יום א', ושוב אני מוצא בעמוד 2 של אותו עיתון שני מאמרים באותו נושא, של אורחינו מאפריקה, שמהווים המחשה זועקת לתזה של הכט. תמצאו בהם בדיוק אותו "הניתוק הבועתי והעיוורון הכרוני", אותה "אדנות של האליטות", אותו אימוץ של אורחינו האפריקאים כמין "חתולי רחוב אקזוטיים שאימץ השמאל בפטרונותו כדי למרק את המצפון."  ההבדל בין שני המאמרים הוא רק זה, שאחד מהם נשלט על ידי ה-WISHFUL THINKING של המתנבא האופטימי, והשני על ידי ה-WISHFUL THINKING של הספקן הפסימי.

*****

אך השיא, מבחינתי, הגיע רק בשעות הערב. כי כפי שהבטחתי, אף קיימתי, ונגמלתי, ואפילו ללא שום קושי, מהתמכרות ארוכת שנים ל"לונדון (כבר בלי) קירשנבאום" בערוץ עשר.

ובתור בונוס קיבלתי (הערב) באותה שעה בגלצ צחצוח לשונות משעשע בין עירית לינור ורענן שקד.

אך מכיוון שהתכנית הזאת אינה ממלאה את השעה, עברתי, עד לשידור החדשות של שבע,  לשידורי הרדיו של "כאן". וכאן נקלעתי לחתיכת תעמולה סובייטו-בולשביקית שאפילו אני בקושי האמנתי לכך שאפשר יהיה להעביר אותה בכלי תקשורת המתיימר לספק עיתונות,  מידע ודעות שקולות למאזינים.

דוקטורית אחת ריאיינה בזו אחר זה  רופא ורבנית, מחותמי העצומות החסודות והצבועות האחרונות בעניין האורחים מאפריקה, וביניהם מין "מבזק חדשות" באותה רוח, הכל לקול חינחוניה והינהוניה של השדרנית המראיינת.

מכיוון ששמה היה חדש לי, גיגלתי, ותנחשו מה שגיליתי: שהמראיינת מ"כאן", היא פעילה חשובה ב"עמותות", וכמובן חתומה על "העצומה" של "רופאים וצוותי בריאות אומרים לא לגירוש מבקשי מקלט".

עוד גיגול אחד גילה לי, שה"אומרים לא" דנן הם יוזמה של "רופאים למען זכויות אדם", אלה המפורסמים בכך, שבימים כתיקונם, ובמיוחד שלא כתיקונם,  הם עוסקים בזכויות "הפלשתינים בשטחים הכבושים".

ועוד גיגול אחד, שגילה לי מי מושך בחוטים של כל הכבודה הדוקטורית הזאת:

51.5% מהמימון שקיבלו "רופאים למען" בשנים 2008-2014 הגיעו ממדינות זרות. באותן שנים העבירה להם "הקרן לישראל חדשה" 1,275,815 דולרים, ותקציבם הושלם בעוד כמה מיליונים שקיבלו מה"דיאקוניה" (מוסד דתי) של שבדיה, מ"הכנסייה של סקוטלנד",  מ"כריסטיאן (הנוצרי) אייד (עזרה)" הבריטי, מ-CARITAS (בלטינית – צדקה) הצרפתי, שהוא ארגון דתי קתולי, ומ-HEKS EPER השוויצי, שהוא ארגון הכנסיות האוונגליסטיות באותה מדינה. והיו סמוכים ובטוחים ששום דבר עקרוני לא השתנה מבחינת המממנים מחו"ל של הנשמות הטובות.

כלומר – שוב הקואליציה הרגילה, הכוללת מדינות אירופאיות מלבות שנאה ומחרחרות מלחמה שבוחשות ברגל גסה בפוליטיקה הישראלית;  כנסיות נוצריות אנטישמיות שדחוף להן להוכיח, בעזרת סוכנים מקומיים, את רשעותם הנוראה של היהודים רוצחי ישו; ואותה קרן אמריקאית "לישראל חדשה" (כלומר – לאמריקה ישנה).

ועוד גיגול אחד ודי, שממנו הסתבר לי, שראשה של הקרן האמריקאית,  דניאל סוקאץ' (שכבר הודה שהוא קבלן ביצוע של "קרן פורד" האנטישמית), אמר לא מזמן, אפרופו פרשת "הפליטים מאפריקה", שהקרן שלו תספק "מימון כספי ויעוץ" לכל מי שייאבק נגד מדיניות הממשלה בישראל בעניין זה.

כך שברור לנו כבר מי מימן את "העצומות" של הפרופסורים, הדוקטורים, הרבנים  והטייסים.

ומעניין ש"כאן", יענו איגוד השידור "הישראלי", פועל גם הוא כקבלן ביצוע של קרן פורד האנטישמית, של מדינות אירופה הבחשניות, ושל כתות נוצריות של שונאי יהודים מאירופה.

———————————————————————————————

*קרולינה לנדסמן כתבה אז כי "יאיר לפיד,  (רוגל) אלפר וחסידיהם, השוטים והאינטליגנטים, מזלזלים באמונה הדתית. נניח לכך שאינם מבינים שרוב האנושות, במשך רוב ההיסטוריה, האמינה ועודה מאמינה — כלומר, שהם משתייכים למיעוט זעיר של האנושות, ולכן הזלזול אינו במקום. הסכנה היא, שהם חסרים כלים בסיסיים להבין את כוח האמונה…למה הדבר דומה? למי שאינו מבין מתמטיקה, ולפיכך מצהיר שהיא לא אמיתית."

 

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: