דילוג לתוכן

אורחינו האפריקאים, הבוקה והמבולקה (1)

ינואר 24, 2018

הבוקה היא העובדות:

לפי הידוע, רוב גדול של האורחים האפריקאים – 70% עד 80%, מגיעים מאריתריאה.

עד 1991, היתה אריתריאה חלק מאתיופיה. החזית של מבקשי העצמאות, שנקראה "אריתריאה ערבית" זכתה בעצמאות ב-1991, והוכרה כמדינה ב-1993. "אריתריאה הערבית" זכתה במאבקה לסיוע רב מהמדינות הערבית סביבה, במיוחד סודן. עם חלק מהמדינות האלה היא נמצאת עכשיו בסכסוך פעיל.

משנת 1993 ועד היום, כחצי יובל שנים,  שולט במדינה הרודן אסיאס אפוורקי.

מסתננים מאפריקה בצד המצרי של גדר ההפרדה

שטחה של אריתריאה הוא  117 אלפי קמ"ר, בערך פי 5 ממדינת ישראל, ומספר תושביה נע סביב 6 מיליון, צפיפות של 53 תושבים לקמ"ר (הצפיפות בישראל: 350 תושבים לקמ"ר). המדינה ענייה. התמ"ג שלה הוא כ-9 מיליארד דולר, כ-1,500 דולר לנפש (בישראל – יותר מ-40 אלף דולר לנפש).

ברור שאין עיתונות חופשית במדינה ומאז היווסדה מעולם לא היו בה בחירות.

את שלטונו מבסס אפוורקי על כידוני הצבא הענק שהוא מתחזק. כשמגיע אריתריאי צעיר לגיל הגיוס, הוא צפוי ל-18 חודשי שירות, שלפעמים נמתחים ל-10 שנים. חלק מהמגוייסים מועסקים בעבודות לשירות הציבור.

אך כדי לתחזק צבא ענק שכזה, יש צורך בהרבה כסף, ואותו משיג הרודן בשיטת היצוא של הצעירים הנמלטים מהשירות הצבאי. בני משפחותיהם מוחזקים במדינה כבני ערובה, והם מחוייבים לשלוח חלק משכרם למדינה. הכסף מגיע בחלקו לידי בני המשפחה, ובחלקו לידי המשטר.

מאות אלפי אריתריאים, המפוזרים במדינות המערב העשירות ובישראל, עובדים במיזם הזה.

על פי ההערכות, מגיע שכר העבודה המיובא לשליש מן התמ"ג של אריתריאה – כ-3 מיליארדי דולרים. אפשר להניח שחלקו של המט"ח המיובא בתקציב המדינה גדול בהרבה.

כל עוד הסידור הזה פועל, אין למשטר באריתיראה שום בעייה עם הפועלים המיוצאים. לישראל ולאריתריאה יש יחסים דיפלומטיים, והשגרירות האריתריאית בישראל מארגנת מדי פעם חאפלות חגיגיות לפועלים המקומיים.

הסמל של מדינת אריתריאה: הרודן הקים ענף יצוא מכניס  בישראל

כלומר: הבוקה היא  בעיקרה מיזם כלכלי של הכנופיה השלטת באריתריאה. ענף יצוא של המשטר. ההכנסות מענף היצוא הזה, מאפשרות לכנופיה השלטת האריתריאה לתחזק צבא גדול, בשכר ובמימדים המסכלים מראש כל רעיון של מרד או מהפכה שיביאו אותם למקום הראוי להם: בתי הכלא.

למעשה הקים המשטר האריתריאי בישראל מפעל עתיר עבודה, המביא לו רווחים גדולים ומאפשר לו לקיים את שלטונו – בלי שום השקעה.

זאת הבוקה.

ואילו את המבולקה, הרוכבת על הבוקה, מספקות בעיקר "העמותות", וכמובן הפעילים הפוליטיים הרגילים ממפלגות הפייק-שמאל. אלה מנצלים את ענף היצוא של הדיקטטור מאריתריאה, כדי לעשות בדיוק-בדיוק-בדיוק את אותו הדבר, שהם עושים בכל היוזמות והענפים האחרים של פעילותם:

א. ללבות שנאה.

ב. לחרחר מלחמה.

ג. לנצל את המהומות כדי לסייע בתעמולת הדה-לגיטימציה והדמוניזציה של מדינת ישראל ושל הרוב הגדול של העם פה – היהודים.

ומכיוון ששכבת "הקאדרים" של מפלגות הפייק-שמאל מוצפת בפעילי "העמותות", ויוצאי "העמותות" נמצאים גם בצמרת  של המפלגות הללו (למשל, הח"כית לשעבר זהבה גלאון, מנהיגת מרצ, היא מועסקת לשעבר באחת "העמותות". וכפי שהתברר ממשפט שהיתה מעורבת בו אפרופו אותה תעסוקה, היא הביאה הביתה בוכטות יפות מאוד), טבעי שבמבולקה מעורבות גם המפלגות האמורות, מרצ וחד"ש וגם מפלגת בלאד הערבית, ויש גם קצת "פעילים" מהמחנצ.

אין שום הבדל, מן הבחינות האלה, בין המאבקים שמנהלים "שוברים שתיקה", "בצלם" או "עדאלה", לטובת הלאומנות הגזענית הפלשתינית, ובין הפעילות של "העמותות" למען אורחינו האפריקאים. רבות מהעמותות, כמו "האגודה לזכויות האזרח", "רופאים למען" או "רבנים למען", מנהלות במקביל מאבקים להכפשת ישראל ביחסיה מול הפלשתינים ובהתנהגותה כלפי האורחים מאפריקה – בו-זמנית.

כדאי להזכיר, שחלק מ"העמותות" היו מעורבות באופן פעיל גם ביבוא של הפועלים האריתריאים לישראל, כדי לייצר את שלב הבוקה.

על זה משלמים להם.

מי משלם?

א. כמה וכמה מדינות של מערב, דרום וצפון אירופה, ו"האיחוד האירופי" המאגד את רובן,  שיש להם עניין במבולקה המזרח תיכונית.

ב. תאגידים כלכליים ומיליארדרים, המעוניינים בחרחור מלחמות במזרח התיכון, או סתם אנטישמים (לדוגמא קרן פורד) ושונאי ישראל (כמו ג'ורג' סורוס).

ג. מוסדות דתיים נוצריים, קתולים כפרוטסטנטים, שיש להם בעייה דתית חמורה עם קיומה ושגשוגה של מדינת היהודים, וברור שהם ששים לסייע לכל  מי שיסייע להם בקיעקועה. שמחתם מן הסתם רבה במיוחד, כשהם מצליחים למצוא יהודים מקומיים שישתתפו במהלך.

יש לציין, כי במקרים רבים ממומנים הממסדים הקלריקליים האלה מתוך תקציבי הממשלות שבהן הם פועלים, וגם מתרומות של תאגידים ומיליארדרים בעלי נשמה נוצרית טהורה וקצת נטיות אנטישמיות.

אז מה יש לנו בבוקה ובמבולקה:

שיתוף פעולה מלבב ומושחת, בין הכנופייה השלטת באריתריאה, ובין שורה של ממשלות אירופאיות, תאגידים כלכליים בינלאומיים וארגונים קלריקליים נוצריים, שהם היוצרים את הבעיה (הבוקה) ואת המהומה שסביבה (המבולקה). גם עוזרים לתחזק את השלטון הדיקטטורי באריתריאה, וגם גורמים נזקים כמיטב יכולתם לישראל.

וזה, כמובן, באמצעים הרגילים והמתורגלים היטב:

ניצול יעיל של מערכת המשפט הישראלית ובראש הבג"צ.

ניצול יעיל של "אנשינו בתקשורת": החבורה השלטת בערוצי הטלוויזיה והרדיו העיקריים, שניים לפחות מהיומונים העיקריים וכמה מעיתוני הרשת.

ניצול יעיל של האינטליגנציה הבורגנית המשרתת באקדמיה וביחצנות,  ושל היעני "בוהמה" – סופרים, משוררים ואמנים.

ובעיקר ים של שקרים. שקרים הנוגעים למספרים , שקרים הנוגעים למצב המשפטי, שקרים הנוגעים לניסיונות הפתרון הממשלתיים.

בדיוק כמו מאבקים קודמים בניהול "הקרנות" ו"העמותות", המאבק הוא מסוג ווין-ווין – רווחים בלבד, מה שלא תהיה התוצאה.

או שהגירוש יבוצע, ואז ניתן יהיה להאשים את ישראל וממשלתה בגזענות, אפרטהייד, פאשיזם, נאציזם ומה לא.

או שהממשלה הישראלית תיכנע, ואז יירשם הישג בציר מאמץ אחר של האנטישמים מאירו-אמריקה והסוכנים שלהם בישראל:

הישג חשוב בתחום הדמוגרפי, הקטנת שיעורם היחסי של בני העם היהודי במדינתם ישראל.

ברור שכל המבולקה התעמולתית של הפייק-שמאל, עטופה בים של מלל מוסרני, צדקני ושקרני, מן הסוגים המאפיינים את הזרם הפוליטי-אידיאולוגי-חברתי הזה בכל התחומים שהוא עוסק בהם.

אז מה יש לנו: עשרות אלפי פועלים מאפריקה, רובם הגדול מאריתריאה.

אורחים שלנו, אמנם לא קרואים, שאין לגנות אותם ואין לבוא אליהם בטענות ולהתייחס אליהם בעוינות ובחוסר כבוד, על כך שיוצאו  מארצם, ואפילו לא על כך שביקשו לעצמם חיים טובים יותר בארצנו.

יפה מצידם, שברוב תבונתם, לא שעו  לתעמולת הזוועה המתמשכת של הפייק-שמאל ועמותותיו, כאילו ישראל היא מדינה נוראה, לא דמוקרטית, גזענית, אפרטהייד, פאשיזם, נאציזם וכו', פרי הדימיון האשכנזי המפותח של האינטליגנציה הבורגנית שלנו.

——————————————————————————————-

מה המשמעות הכלכלית לישראל של הבוקה והמבולקה האלה? מה לעשות? מה אומר החוק? מה אומר המוסר? איפה הצדק? מה הפתרון המעשי?

על כך בפוסט הבא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One Comment
  1. אילן permalink

    תודה. מתמצת את כול הסיפור בצורה הטובה ביותר שקראתי.
    כול הכבוד

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: