דילוג לתוכן

צחוקים/ האידיוט מ"הארץ" והבולשביקים מ"ידיעות אחרונות"

ינואר 7, 2018

הצחוקים היומיים. א. ב"הארץ". את הצחוק מס. 1 הביא לי ר. אלפר, שמבחינתי הגיע לרביעיית הגמר בתחרות על התואר אידיוט מס. 1 בעיתון לאנשים חושבים (חה-חה). כותרת המאמר שלו היום היתה: "מי שמתפלל לגשם הוא אידיוט". התוכן מורכב מהתערובת הרגילה אצלו, של שנאה ליהודים וליהדותם, מעורבת בבורות הרגילה אצל הזן האנטישמי המגוחך הזה.

כל אחד יודע מהי תפילה, כולל אצל יהודים. כשאני אומר, "הלוואי שמכבי חיפה תנצח", זה סוג של תפילה. תפילה היא גם סוג של "חשיבה חיובית" בז'רגון של הניו-אייג'. האחזות בתקווה, ולמה לא. תפילה היא סוג תמים ולא נכלולי, לשם שינוי,  של WISHFUL THINKING. כשיהודי מתפלל, כל יום, "רְפָאֵנוּ ה' וְנֵרָפֵא…וְהַעֲלֵה אֲרוּכָה וּמַרְפֵּא לְכָל-תַּחֲלוּאֵינוּ וּלְכָל-מַכְאוֹבֵינוּ וּלְכָל-מַכּוֹתֵינוּ." זה לא אומר שהיהודי לא לוקח אנטיביוטיקה ואינו חובש את פצעיו ואינו מתלוצץ עם רופאיו, כולם בשר ודם.

ואילו יהודי המתפלל בכל יום, בין סוף סוכות לפסח, "וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל כָּל פְּנֵי הָאֲדָמָה", אינו נמנע מפיזור של יודיד הכסף בעננים, כדי להרבות גשם, בגלל שהוא סומך על התפילה שלו.

ולכן, כל המאמר של אלפר אינו אלא גיבוב שטויות של בור שטוף שנאה  ועם הארץ.

אז מה מצחיק פה?

טוב. זה ברור, לא? כשאידיוט עם קבלות מצויינות מסוגו של אלפר, מחלק לאחרים את התואר הזה, אותי זה מצחיק. כמו שמצחיק כל גמל אנושי שאינו רואה את דבשתו.

 

זוכרים? אלפר זה אותו אחד, שבחודש מרץ שעבר, לקראת חג האביב, בישר לנו שאו-טו-טו תהיה מלחמה ו"השמיים יפלו עלינו" וכמובן חילק ציונים לישראלים שנואי נפשו:  "כרגיל, יופתעו הישראלים עם פרוץ המלחמה הבאה, שתתחיל ממש בקרוב, אף שכל הנתונים המעידים על התרחשותה הבלתי נמנעת מוטחים בפרצופם האדיש, הנרפה והמנומנם מדי בוקר".

וכשהתחזית הזאת התבדתה כולה, הוא לא למד לקח, ולקראת הקיץ האידיוט קפץ שוב: "הקיץ תהיה מלחמה" ובגוף הטקסט: "נתניהו עושה ככל יכולתו להגדלת הסיכוי למלחמה…כעת הוא מייצר תנאים להיווצרות מלחמה בלתי נמנעת…גם העם בישראל רוצה מלחמה, או על כל פנים, מעדיף אותה על פני שלום…"הרבה דם יישפך בקיץ."

טוב, זה לא קרה, ה-WISHFUL THINKING של האידיוט מ"הארץ" לא התגשם.

והוא עוד חושב, שיהודי שמתפלל הוא אידיוט.

*****

ואת צחוק מס. 2 הביא לי היום "ידיעות אחרונות", ששוב מצא תואנה להתגולל על הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ,  מתחרה בחרון אף-אל-אף עם ה"ניו יורק טיימס". הכותרת הענקית בעמוד 2 בעיתון הישראלי היתה "50 גוונים של טירוף", וזה בתור תיאור עיתונאי – המרכאות המופיעות פה לא היו במקור – לאישיותו של טראמפ.

הכותרת הזאת היא כמובן התגלמות של טכניקה בולשביקית רווחת – האשמת מתנגד פוליטי בטירוף ושיגעון. ייחוסו של הטירוף מתייחס תמיד לצד אחד מסויים, של מתנגדי המחשבה הקולקטיביסטית השמאליברלית, המתחזה להיות סובלנית ונאורה. בעיתונות הבולשיביקית, מסוג "ידיעות אחרונות" (וגם "הארץ", כמובן) לא תמצאו תיאורים כמו "50 גוונים של טירוף" – ביחס למשטר של ההיאטוללות באיראן, נניח. קריאות כמו "מוות לאמריקה" או "מוות לישראל", הנשמעות מהכיכרות שם, נתפסות בעיתונות הבולשביקית שלנו כעוד ראייה ל"רציונליות" של המשטר האיראני.

התואנה הפעם, להאשמת טראמפ בטירוף הדעת,  היתה, כמובן, הספר החדש של העיתונאי מייקל וולף "האש והזעם".

אבל כבר במרץ שעבר, בלי שום ספר, חזר אלינו מוושינגטון הכתב הבכיר של "ידיעות אחרונות" נחום ברנע עם תובנות מזעזעות-עולם. הכותרת ב"מוסף השבת" של עיתונו היתה "בית הבלהות" ומתחת התיאור המצמרר הבא:  "נחום ברנע היה השבוע בוושינגטון ומצא בה בהלה גדולה ואווירה של מלחמת אזרחים."

וזה עוד כלום לעומת הכותרת הבאה – "סוף העולם"(!!!!!!!!). כי זה מה שקורה כשעיתונאי כמו ברנע, מראיין עיתונאי חובב-אובמה כמו תום פרידמן מה"ניו יורק טיימס" ש"אמר בראיון טלוויזיה שאם טראמפ ימשיך כך בסוף יצטרכו לקחת ממנו את השליטה בקוד הגרעיני." ואילו לברנע הוא אמר: "אני לא בטוח שהמוסדות יחזיקו מעמד…אם יימשך התהליך הזה אנחנו עלולים להגיע לנקודת האל חזור."

חה-חה.

ומי עוד הצטרף למבול הגידופים היום ב"ידיעות אחרונות"? אלון פנקס הבלתי נמנע, מי שהיה קונסול שלנו באחת הערים בארה"ב, ומאז הוא נחשב למומחה בענייני אותה מעצמה. מומחה שכזה, שבמשך כל השנה שקדמה לבחירות, הודיע מדי שבוע ב"דקל-סגל" בגלצ, שלטראמפ אין שום סיכוי, לא לזכות במועמדות מטעם מפלגתו, ובטח שלא לזכות בבחירות לנשיאות, ושמובטח מקומה של הילרי קלינטון בחדר הסגלגל.

מין מומחה שכזה.

אני לא אוהד גדול של הנשיא טראמפ. הייתי בעד הילרי קלינטון (גם כשהתחרתה באובמה). טראמפ הוא חסר ניסיון וזה ניכר בכמה ממעשיו ומחדליו. העמדה שלו בקשר לזיהום כדור הארץ  היא קטסטרופה (זיהום, ולא "התחממות". על הזיהום אי אפשר להתווכח ואין בקשר אליו חילוקי דעות, והוא גורם הנזק העיקרי. הוויכוח על "ההתחממות" הוא מסך עשן, נוח לתאגידים המזהמים ולפוליטיקאים ששומרים להם על התחת), וזה לא דבר קל בעיני.

אבל עם כל חסרונותיו, טראמפ הוא עדיין שיפור ענק לעומת הנשיא שקדם לו (מה בדיוק עשה אובמה, אגב, בעניין זיהומו של כדור הארץ? אפס אחד גדול).

 

ואם תשאלו אותי, יש לברך את האל הטוב, שבבית הלבן יושב עכשיו מטורף מסוגו של דונלד טראמפ, ולא אידיוטים ובולשביקים מסוגם של אלה שמפגיזים אותו ב"ידיעות אחרונות" או ב"ניו יורק טייימס", כולם אוהדיו של הנשיא האסוני שקדם לו בבית הלבן.

 

 

 

 

 

מודעות פרסומת
5 תגובות
 1. איתי permalink

  אם היתה באדון פנקס הלז מעט יושרה הוא היה סותם את פיו בכל הקשור לפוליטיקה אמריקנית לפחות לארבע השנים הקרובות הופעותיו הזחוחות במהדורת מבט ז"ל זכורות לכולנו וכמובן גם הקדחת שנשארה מהן בסוף.

  Liked by 1 person

 2. איתי permalink

  במחשבה שנייה למרות שאני מסכים איתך ולמרות שאני בטוח במאה אחוז שגם אם מרקו רוביו או טד קרוז היו נבחרים לנשיאות התקשורת השמאליברלית היתה מגלגלת אותם בזפת על דברים אחרים כי מבחינתם כל עוד מישהו אחר חוץ מהם יושב על כיסא הנשיא מדובר באפוקליפסה. אבל האם מלחמת הטוויטר הדבילית עם קים הכפתור של מי גדול יותר? או התגובות על הספר הטיפשי ההוא במקום לשתוק ולתת לזה לעבור ולא לעשות יח"צ לספר לא מדאיגות אותך שמדובר פה בילד מגודל שלא יודע לשלוט בעצמו?

  אהבתי

  • אני לא רואה משהו "מדאיג" במלחמות התקשורתיות שהוא מנהל. מה שמדאיג בעיני הן רק פעולות שיש להן תוצאות במציאות הלא-וירטואלית, נזקי גוף ונזקים כלכליים. עדיף שיוציא את האגרסיות שלו על העתונאים, במילים.

   אהבתי

   • איתי permalink

    אתה כנראה צודק. את נזקיו של אובמה המהוקצע המהוגן והמנומס העולם יסחב על גבו עוד שנים רבות.

    אהבתי

 3. השנה בקושי התחילה וכבר יש מועמד מפתיע לתואר "האידיוט המושלם לשנת 2018". מדובר בשלמה פפירבלט (אני מקווה שלא אייתתי את שמו נכון) שכתב בעיתון לאנשים חושבים על אירוע הלינץ׳ שהתבצע בצרפת. למי שלא מעודכן, בערב ראש השנה נקראו שוטר ושוטרת צרפתים לטפל באיזו מהומה באחד הפרוורים של פריז. מיד הקיף אותם המון מוסלמי. לשוטר, שיצא ראשון מהניידת, שברו את הראש. את השוטרת השכיבו על הכביש והתחילו לבעוט בה בכל חלקי גופה. הסיפור נגמר בלי הרוגים רק בזכות העובדה שתגבורת חמושה היטב של משטרת פריז הגיעה למקום תוך דקות בודדות.
  מסקנתו של הכתב מהאירוע הזה: טראמפ שקרן! הרי רק לפני זמן קצר, טראמפ טען שיש איזורים בצרפת שהמשטרה חוששת להגיע אליהם. והנה, עובדה! צמד השוטרים ביש המזל כן הגיע לפרבר שמפיני-סון-מארן. מכאן שאין שום איזור בצרפת שהמשטרה חוששת להגיע אליו והכל סבבה.

  Liked by 2 אנשים

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: