דילוג לתוכן

ההפגנה ברוטשילד/ הגיליוטינה שמבשרת את הבולשביזם

דצמבר 24, 2017

זו לא הפעם הראשונה שגיליוטינה מופיעה בהפגנה של האינטליגנציה הבורגנית ברוטשילד. בפעם הקודמת זה קרה באוגוסט 2011, די מוקדם בתולדותיה של המחאה החברתית. אז היא היתה הרבה יותר דומה לדבר האמיתי, והמתקן המרשים הורחק אחרי כמה ימים.

כמו שהופעתה של סנונית מבשרת את האביב, כך הופעתה של גיליוטינה בהפגנה, מבשרת על נוכחותו של בולשביזם דידקטי בסביבה.

בולשביקים, מאז כתבי לנין, שטופים בנוסטלגיה לימי הטרור של המהפכה הצרפתית ולרוצח ההמונים רובספיר.

הגיליוטינה ברוטשילד באוגוסט 2011: כמו הצלב בשביל הנוצרים

הגיליוטינה, בשביל הבולשביק, היא בערך באותו מעמד שיש לצלב בשביל הנוצרי, אבל בהפוכה. בעוד שהנוצרי מקדש את כלי הרצח שעליו נצלב ישו האהוב, מקדש הבולשביק את כלי הרצח שיערוף את ראשם של יריביו הפוליטיים השנואים.

ועם זאת, אין להתבלבל: המהפכה הצרפתית, כולל הטרור, היתה צמחונית מדי בשביל הבולשביקים של מאה השנים האחרונות. רובספייר חיסל באמצעות הגיליוטינה רק 17,000 צרפתים (כולל כמה ממנהיגי המהפכה). וזה כסף קטן לעומת מה שביצעו לנין, טרוצקי וסטלין לבני עמם בארצם, כולל מנהיגי המהפכה. כסף קטן גם לעומת מה שעשה ועושה הנשיא הסורי הנוכחי, שבו תומכים בפועל גם הבולשביקים המקומיים, כמו מקביליהם בעולם הרחב.

יש כמובן סימנים נוספים לנוכחות הבולשביקית ברוטשילד גם עכשיו, כמו אז. למשל, הכרזה של ה-BDS,  הסיסמאות נגד הכיבוש וכמובן הפוסטרים של חד"ש והדרישה לטוהר אידיאולוגי.

ונשאר רק לראות, באיזו מהירות יחסלו הבולשיביקים את ההפגנות ברוטשילד, כמו שחיסלו אותן ב-2011.

*****

שמעתי, שמי שהביא את הגיליוטינה אתמול,  טוען שהוא בכלל פציפיסט.

איזה מזל.

רק תתארו לעצמכם,  מה הוא היה מביא להפגנה אילו היה קצת פחות פציפיסטי.

4 תגובות
 1. Georgvon1 permalink

  זה גיליוטינה או קוצץ סיגרים?

  אהבתי

  • בהחלט גיליוטינה. בידיעות אתמול הראו צילום לצד צילום, של המתקן מרוטשילד ושל קוצץ סיגרים. ההבדל ברור מאוד.

   אהבתי

 2. קבל מפי הסוס, עמית ברין, בידיעות אחרונות מהיום, ציטוט:
  "ברין שב ואמר שלא מדובר בקוטם סיגרים כפי שטענו מפגינים אחרים, אלא גיליוטינה אותה הגדיר: 'דימוי המשמש תזכורת היסטורית לניצחון אזרחי על שלטון מושחת שהפר את אמונו', …זאת לא הפעם הראשונה שהוא משתמש בדימוי. לאחרונה התייחס בפייסבוק לחוק הצרפתי באמצעות לוגו של סמל המדינה, ובו גיליוטינה מחליפה את מקום המנורה. בשבוע שעבר התייחס לנאומו התוקפני של ראש הממשלה נתניהו במילים: 'אם אין המלצות שיאכל גיליוטינות.'" עד כאן ידיעות מהיום. וזה מאחד שמגדיר את עצמו כ"פציפיסט".

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: