דילוג לתוכן

איך אחוז ורבע מתוך מצביעי המחנצ, מרצ וחד"ש, שמפגינים במוצ"ש ברחובות, מופיעים כ"העם אומר את דברו" בפייק-ניוז ובפייק-פרשנדתא

דצמבר 24, 2017

כבר די מייגעים אותי הוויכוחים בדבר מספרי המפגינים בארועים הפוליטיים האחרונים. לרגל תגובה שכתבתי לפוסט של חברי גדעון גנני בעניין ההפגנות האלה, ערכתי מחקר סטטיסטי קטן כדי להכניס לפרופורציות את הדיון הזה, והנה מה שיצא לי:

גם אם נקבל ברצינות גמורה את ההערכות המוגזמות (פי 2 או 3) על 30,000 מפגינים בכל הארץ במוצ"ש הכי חזקה בארבעת השבועות האחרונים, מדובר בחצי אחוז, 0.005% מבעלי זכות ההצבעה בבחירות של 2015, שעמד על 5,883,365 אשה ואיש.

מכיוון שבין המשתתפים בהפגנות יש לא מעט ילדים ונוער, מותר להשוות גם למספר האוכלוסין בישראל: 8.68 מיליון (סוף 2016). 30,000 מפגינים מתוך המספר הזה, מביאים אותנו לשליש האחוז, 0.0034%.

אפילו לעומת מספרי המצביעים של המפלגות המספקות את בשר השלטים של ההפגנות האלה, המחנצ ומרצ, חד"ש וקצת יש עתיד, מדובר בשיעורים נמוכים מאוד של השתתפות: המחנצ, מרצ והמשותפת צברו 1,830,424 קולות בבחירות של 2015. ו-30,000 מפגינים היום, זה שניים ומשהו אחוזים, 0.0217% מתוך מאגר המצביעים הזה.

ואם נחלק את הנתונים כאן ב-2 או ב-3, כדי להגיע לתוצאה ריאלית, יתברר שמדובר במספרים מגוחכים.

מגוחכים כמו ההצהרות הפומפוזיות של לא מעט תעמולנים ועיתונאים של כנסיית הסכל והרמייה, שמנסים לספר לנו, בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונים, ש"העם אומר את דברו" ועוד שטויות פומפוזיות מהסוג הזה.

זאת בשעה, שמדובר בבילוי מוצ"ש תל-אביבית, של משועממי האינטליגנציה הבורגנית, שמחפשים אקשן. הם הולכים לשם כי בטלוויזיה המשעממת, האקשן המרכזי היא ממילא ההפגנה המשעממת שהם משתתפים בה. זה בחסד המערכות האמיצות שמשדרות את הפייק-ניוז ואת הפייק-פרשנדתא, במסווה של מהדורת חדשות.

מספרים לצופים הנדהמים שכשאחוז ורבע מתוך מצביעי המפלגות הרלוונטיות, שמביאים את הקטע המהפכני של חייהם, כשהם יוצאים מדירה ששווה מיליונים, ומפגינים ברחוב תל אביבי, שבו כל דירה שווה מיליונים – זה "העם אמר את דברו".

והם גם  מעמידים פנים, שיש עוד מישהו שמאמין לבלוף שלהם. באמת נאיווילים, כמו שקורא להם גדעון גנני.

One Comment
  1. אילן permalink

    זאת לא הכמות כמובן. זאת האיכות. מדובר בסופו של דבר בקליקה מאוד קטנה שמזינה את עצמה דרך הפייס. מקושרת טוב לתקשורת שזאת קליקה בפני עצמה.
    שלא לדבר על הממנים. אני קבלתי דרך הפייס פניה ״אישית״ של מני נפתלי להגיע ולהפגין. פייסבוק הם גוף עיסקי ולא פילנטרופי. מי ממן את הפניות הללו שכנראה עולות לא מעט כסף.
    האם רק לי יש הרגשה שגופים חזקים בחו״ל חושבים שישראל זה סוג של רפובליקת בננות שאפשר לשנות את סדר היום בנזיד עדשים.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: