דילוג לתוכן

"פוליטיקו" ופרשת אובמה-חיזבאללה: איך ולמה שמר הנשיא האמריקאי על התחת של הטרוריסטים סוחרי הסמים?

דצמבר 19, 2017

———————————————————————————–

קראתי, שח"כ יאיר לפיד, העומד בראש "יש עתיד", טען היום בעקבות גילויי העיתון האמריקאי "פוליטיקו" על פרשת אובמה-חיזבאללה,  כי ראוי היה לשלול מהנשיא האמריקאי היוצא ברק אובמה את פרס הנובל שקיבל.

בעולם מתוקן, איש לא היה חולם להעניק לאובמה את הפרס המכובד הזה (???) מלכתחילה.

בעולם מתוקן, היה אובמה מועמד לדין כגדול פושעי המלחמה של המילניום הנוכחי.

הפרשה המתפרסמת עכשיו ב"פוליטיקו" היא רק צימוק אחד בעוגת התרעלה שרקח הנשיא האמריקאי הזה בשנות כהונתו.

עם המזרח התיכון, ובמיוחד העמים הערביים, כנפגע מס. 1, בגדול.*

ומה אחריותו של אובמה לזוועה המתמשכת והולכת באזור?

פשוט מאוד:

אובמה סיפק את האקדח, שירה במערכה הראשונה, השניה והשלישית.

וכמו כן סיפק את התואנה המתאימה ללחיצה על ההדק.

ולא נקף אצבע כדי לכבות את הלהבות.

ואף העניק למעצמה האזורית הרצחנית והמושחתת ביותר באזור – איראן – קארט-בלאנש שערורייתי: רשות ואמצעים להשתלט על מדינות ואזורים שלמים.

להשתתף באופן פעיל בהשמדת העם בסוריה.

ולהפעיל באין מפריע את הטרוריסטים שלה, מהחיזבאללה ועד הג'יהאד האיסלמי בעזה או החו'תים בתימן.

*****

אובמה היה הנשיא שסיפק את הנשק. הנשיא השמאליברלי הזה, התברר כגדול יצואני הנשק האמריקאי מאז מלחמת העולם השניה.

כשרוב הנשק הזה – 60% מהסחורה, סופקו למדינות המזרח התיכון ולמיני ארגונים לוחמים בתוכה.

מתוך "לו בלוג", של העיתונאי האמריקאי וויליאם ד. הרטונג. הכותרת: "שוק הנשק של אובמה, מכירות שיא, תוצאות מטרידות". הרטונג מגלה, כי כבר בחמש שנות כהונתו הראשונות של אובמה, הגיע סך מכירות הנשק שלו ל-169 מיליארד דולר, שיא (בדולרים מנוכי אינפלציה) מאז מלחמת העולם השניה.

נאום "הפיוס" שנשא בקאהיר בשנת 2009, בפתח כהונתו, הצית את התבערה. הנאום הזה היווה את הלחיצה הראשונה והמשמעותית על ההדק.

איך יודעים? פשוט מאוד. כשעדיין היה נדמה לנשיא ולאוהדיו בפוליטיקה, בתקשורת ובאקדמיה השמאליברלית,  שמה שקורה במזרח התיכון הוא התעוררות נפלאה של "האביב הערבי" – הם עצמם לא היססו להצביע על אותו נאום  של אובמה כגפרור  שהבעיר את אש המהפכה. זו שהיתה אמורה להביא דמוקרטיה לעולם הערבי, חה-חה.

וכאשר התברר מהו הנתיב שעליו צועד רובו הגדול של המזרח התיכון בעקבות ארועי "האביב הערבי", חה-חה, ים של שפיכות דמים, טרור, מלחמות, השמדת עם ובעיית פליטים אדירה, מה עשה הנשיא אובמה, ראש המעצמה הגדולה בעולם?

כלום. הוא לא עשה דבר וחצי דבר כדי לנסות ולהציל את האזור האומלל והמסובך הזה מהפרי המורעל של מעלליו.

הוא רק המשיך לספק נשק בכמויות.

צעד נורא מבחינה מוסרית. אובמה יודע היטב מה הקשר בין זמינות הנשק החם ובין היקף מעשי האלימות והרצח, כפי שמוכיחים הנאומים שלו על תופעת הרצח ההמוני בארצו שלו.

הנשיא אובמה מסביר בראיון בלעדי לערוץ 2 את הסכם הגרעין מול איראן: "הוא ייאט זמנית את התכנית הגרעינית של איראן, אבל הוא לא יינטרל אותה"

אובמה התמיד באסטרטגיה שלפיה אין רשות לחילות יבשה אמריקאים לנסות ולתקן משהו באזור שבין עיראק לים התיכון ("No boots on the ground"), והתוצאה היתה, איך לא, השתלטות רוסית, הרס של סוריה, והפקרת לבנון בידי ארגון הטרור של החיזבאללה.

ובעוד הטרור האיסלמי משתולל במימדים שלא נודעו כמותם, במזרח התיכון, באירופה, באפריקה, באסיה, באוסטרליה  ובארצו שלו עצמו  –  הטיל  הנשיא הזה צנזורה כבדה על השימוש במונח המתאר את הזוועה הרצחנית. אסור היה להשתמש בביטוי "טרור איסלמי".

כשמזכירים את העובדות האלה בפני אוהדיו השרופים של אובמה, כראיות לכשלונו המהדהד,  הם טוענים, למשל פה אצלנו, שהוא בסך הכל וקודם כל נשיא אמריקאי.

ולכן, כדי להעריכו נכונה, יש לבחון את הישגיו בארצות הברית.

חה-חה.

הישגיו בארצות הברית היו כה מדהימים, עד שהבוחרים האמריקאים ניפנפו מעליהם את היורשת שלו במפלגתו, המועמדת הילרי קלינטון. אובמה התגייס למענה במערכת הבחירות בכל כוחו, ומי יודע כמה תרמה ההתגייסות הזאת לתבוסתה הסופית של קלינטון.

הכישלון הגדול של כהונת אובמה כנשיא, גם בארצות הברית, הוא שהביא לבחירתו של הרפובליקאי דונלד טראמפ – איש ימין שמרני והיפוכו המוצהר והברור של הדמוקרט השמאליברלי אובמה.

אבל חסידיו המלומדים  ממשיכים לטמון את ראשם בחול.

קטע מצחיק היה אתמול בתכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10, כשפרשן "מעריב" לענייני שושו וטרור, יוסי מלמן, הסביר את הגילויים של "פוליטיקו". איך התייצב הממשל של אובמה לצד סוחרי הסמים של החיזבאללה, מלביני הכספים  וספקי הנשק לטובת השמדת העם בסוריה.

ירון לונדון, דוגמן אופייני של החסידים השוטים של השמאליברליזם האובמי, לא היה מוכן להאמין שהאליל שלו וממשלו היה מעורב בדברים כאלה.

*****

מה שגילה "פוליטיקו" על מעללי הנשיא האמריקאי בפרשת "אובמה-חיזבאללה", מזכיר להפליא פרשה ידועה מלפני כשלושים שנה – פרשת "איראן-קונטראס", הידועה גם כ"איראנגייט".**

ומה יש לנו בפרשת "אובמה-חיזבאללה" הפעם, לפי הפרסומים של "פוליטיקו"?

רשויות החוק האמריקאיות למלחמה בסמים, בשיתוף פעולה עם אחרים (כולל המוסד הישראלי) עסקו במשך שנים ארוכות במעקב אחרי רשת גדולה של החיזבאללה הלבנוני – ארגון טרור תחת השפעה, מימון, חימוש, אימון ותחזוקה איראנית –

שעסק, 1. בהברחת סמים בהיקף נרחב – יותר ממיליארד דולר בשנה – מדרום אמריקה לארצות הברית עצמה וליעדים נוספים.

2. בהלבנת הון-הרווחים של עיסקאות הסמים בשיטה הבאה:  אנשי החיזבאללה קנו בכסף מכוניות משומשות בארצות הברית, ומכרו אותן באופן חוקי במדינה האפריקאית בנין.

ו-3. בכסף נעשה שימוש גם לרכישת נשק, קונבנציונלי וכימי, לצורכי הצבאות שלחמו לצידו של רב הטבחים הסורי בשאר אסאד, שעסק באופן פעיל בהשמדת עמו ובהגלייתו, עם עזרה מידידים,  החיזבאללה, איראן והרוסים.

*****

ומה היה תפקידם של הנשיא אובמה,  אנשיו והממשל שלו בפרשה?

פשוט מאוד: הם שמרו על התחת של מבריחי הסמים, מלביני ההון, וספקי הנשק מטעם החיזבאללה.

המימשל  לא איפשר לחוקרים מרשויות החוק האמריקאיות לנקוט בכל פעולה שהיא נגד החיזבאללה. המימשל חיבל בכל פעולה שתפגע במיזם העיסקי העצום של ארגון הטרור האיסלמי, האיראנו-לבנוני (זוכרים? לפי אובמה אין דבר כזה, טרור האיסלמי).

ולמה נקט בצעד הזה ברק אובמה? שמאליברל, איש חוק וסדר, נשיא אמריקאי, איש משכיל ורחום, שליבו נכמר אל אחיו האפרו-אמריקאים (הקורבנות העיקריים של בעיית הסמים בארה"ב)?

כי לאובמה היה חשוב מאוד להעביר את "הסכם הגרעין" מול איראן. אותו הסכם שמשהה בכמה שנים את חימושה של איראן של ההייאטולות בנשק גרעיני –

ותמורת סבלנותה, מספק לה ההסכם הרקוב הזה מאות מיליארדי דולרים, במזומן ובחוזים מסחריים.

מוציא אותה מבידודה הכלכלי והמדיני.

וכאמור – מעניק למשטר הדמים האיסלמי מטהראן יד חופשית, להשתלט על חלקים נרחבים של המזרח התיכון.

לעסוק על הדרך בהשמדת עם בסוריה.

ובחרחור מלחמה אצלנו באמצעות הג'יהאד האיסלמי מעזה בדרום ובאמצעות החיזבאללה מלבנון ומסוריה בצפון.

כל פעולה אמריקאית נגד מיזם הסמים, הלבנת ההון וסחר נשק של החיזבאללה, היתה עלולה לעצבן את ההייאטוללות מטהראן, שחס ושלום לא יסכימו לחתום על ההסכם היקר לאובמה.

אז מה תגידו? לא פושע המלחמה מס. 1 של המילניום?

———————————————————————————

*על-פי פרויקט "דת של שלום", בשמונה שנות נשיאותו של ג'ורג' W בוש, (2001-8) נהרגו בפעולות טרור בעולם, כמעט הכל איסלמי, 70,970 איש ונפצעו 108,718. בשבע שנות נשיאותו הראשונות  של אובמה (2009-2015) נהרגו  119,996 איש ונפצעו 160,152. בהנחה שהקצב הזה נמשך גם ב-2016, אפשר לקבוע כי הטרור האיסלמי הוכפל בתקופת נשיאותו של אובמה.

כמו כן, ב-7 שנות כהונתו הראשונות של אובמה, הגיע מספר ההרוגים מפעולות טרור ומלחמות במזרח התיכון ל-236 אלפי הרוגים.

פי 8.2  ממספר ההרוגים באזור שלנו ב-8 שנות כהונתו של הנשיא ג'ורג' W בוש

פי 8.8 ממה שהניבו 8 שנות כהונתו של הנשיא ביל קלינטון.

(הנתונים פה מאתר "מידה")

**באמצע האייטיז של המאה הקודמת, היו סדאם חוסיין העיראקי והייאטוללה חומייני האיראני  לפותים במלחמה ארוכה, שבה הקיזו ביד רחבה את דם עמיהם.

לישראל הקטנה היה רעיון, למכור נשק אמריקאי ממחסניה לאיראן.  האמריקאים אמנם תמכו אז בחוסיין, אבל לא התנגדו. העיסקה הישראלית-איראנית העבירה לרשותם המון כסף "שחור", שבו אפשר היה להתשמש למלחמה ב"סכנה האדומה" – הקומוניסטים של מרכז אמריקה בניקאראגוואה.

וכך, ישראל סיפקה לאיראנים נשק אמריקאי ישן ומקולקל. הכסף שהתקבל הועבר לידי המחלקות למבצעים מלוכלכים של השו-שו האמריקאי, שרכשו בו נשק, שהוטס  ל"קונטראס" –  ארגונים צבאיים ימניים שלחמו נגד המשטר הסאנדיניסטי השמאלני בניקראגוואה.

אך המטוסים לא חזרו ריקים מניקראגוואה ליו-אס-איי. הם חזרו עמוסים במיטב התוצרת של קרטלי הסמים של דרום אמריקה: קוקאין משובח.

ומי איבטח, בארצות הברית,  את המסלולים שעליהם נחתו המטוסים עמוסי הקוקאין? מי איפשר את המשך דרכו הבלתי מופרעת של הסם אל השווקים הפורחים בחוף המזרחי והמערבי של ארה"ב, ואל הצרכנים מריצי השורות?

אנשי הסי. אי. איי, איך לא.

כשהפרשה התפוצצה, פרצה שערוריה ענקית. אנשים חשובים במימשל הועמדו לדין. הנשיא רייגן העניק חנינה מיוחד לשר ההגנה שלו קספר ויינברגר. המעורבות של בוש האב, ששירת אז ב-סי.אי.איי טושטשה ונמרחה.

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: