דילוג לתוכן

אם אשכחך ירושלים, טראמפ מזכיר לנו אותך

דצמבר 8, 2017

—————————————————————————————————————————————————————
אני מרכין ראש בצניעות מעורבת בהכרת תודה, בפני כל אלה אצלנו,  שיודעים כבר עכשיו מה יהיו תוצאות המהלך הנשיאותי האחרון מוושינגטון  –

אם אשכחך ירושלים, טראמפ מזכיר לנו אותך.

אלה משמאל מעוררים את קנאתי ואת רגשי ההוקרה שלי.  העתיד גלוי וברור לפניהם, והם מסבירים לנו שהצעד של הג'ינג'י המטורלל מאמריקה שם קץ לתהליך השלום בין ישראל לפלשתינים, ובתור מקדמה נקבל אינתיפאדה מדממת ומיותרת.

רק בדרך לגמרי מקרית, מתיישבת דעתם של החבר'ה הנ"ל עם הרעיונות המעניינים של החמאס וארדואן, של אבו מאזן והאיראנים וחיזבאללתם, וכן של כמה אליטות פוליטיות שמאליות, ועוד אוהדים ותיקים כמותם של הנשיא טראמפ ממדינת השטן הגדול ושל מדינת היהודים, הלוא היא השטן הקטן.

ולמה אינתיפאדה חדשה ומדממת זה דבר טוב ואף חשוב, מבחינתם?

כי אפשר להציג שוב את ישראל כמדינה אכזרית וכובשת, היורה בלי הבחנה והורגת סתם-ככה את הקדושים הפלשתינים התמימים.

*****

וגם אל החוזים מימין נשואות עיני בהערצה אילמת (טוב, כמעט) ובפה פעור: האוואטאר  בן זמננו של המשיח כורש, היושב עכשיו בבית הלבן, עשה מעשה ענק. ועכשיו, כשהפלשתינים מבינים שיש לנו חבר גדול באמריקה, הם יבינו יותר טוב את עמדתנו המוצדקת בקשר

הנשיא טראמפ מצהיר על ההכררה בירושלים: ג'ינג'י מטורלל או המשיח כורש?

להתנחלויות ולזכותנו המוחלטת על כל הארץ, לא רק על ירושלים, ו-14 אלף הדירות החדשות בירושלים, מצד השר בעל-הטירה יואב גלנט, בתור "מה יפית" לליכוד והצהרה על נכונותו לבוא במקום נתניהו, כשרק שיגיע הזמן.

ואם לא יבינו הפלשתינים את הבשורה החדשה לפי טראמפ, ויפתחו באינתיפאדה כמו שהם מאיימים?

אהלן וסהלן.

זה רק יבהיר לעולם באיזו חבורה של סרבנים רצחניים המדובר, וכרגיל נכניס להם שוב אחת ו(לא)לתמיד.

כבר היו לנו אינתיפאדות, ונצח ישראל לא ישקר.

אני לא מומחה גדול באוונגליסטים האמריקאים,  שלפי כל מיני פרשנים יש להם אחריות מסויימת לצעדו של דונלד טראמפ בקשר לירושלים, אבל ברור ש"מלחמת גוג ומגוג", או "ארמגדון", ועוד ארועים משמחים ברוח זו מ"חזון יוחנן" של הברית החדשה, נמצאים מבחינתם של תומכי טראמפ אלה על סדר היום הצפוי של המזרח התיכון.

לא  מפתיע, כמובן, שלדוסים אצלנו, האמונים אף הם על עלילות אחרית הימים, יש השקפות דומות, ואף להם מוכרים היטב מונחים כמו "מלחמת גוג ומגוג" מספר יחזקאל או "בקעת המגידו." מספר זכריה.*

הנה כי כן, דבר אחד משותף לשתי הסדרות האלה של ציפיות, תחזיות, נבואות, בכל מקרה סוגים של WISHFUL THINKING (מצער שהאקדמיה טרם מצאה תרגום עברי למושג הבסיסי הזה, המגדיר את מצבם התודעתי של רוב התעמולנים, המתחזים לכתבים ופרשנים), בשמאל כמו בימין –

הצבע האדום של נוזל ושמו דם אדם.

ראו זה פלא:

מצד אחד קואליציה מרתקת בין זרמים אלימים של האיסלם, ובין זרמים ניאו מרקסיסטיים ופוסט מודרניסטים. השמאליברלים של כנסיית הסכל לצד אלה המאמינים באיוולתם, שאללה, בגרסת הנביא מוחמד, צמא לדם אדם.

ומצד שני קואליציה מרתקת בין הימין הלאומני-דתי היהודי ובין הימין הלאומני-נוצרי מאמריקה, כל מיני מחשבי קיצים ופרשי אפוקליפסות, שנראה להם כי בנקודת הזמן הזו בהיסטוריה, יש להם אינטרסים משותפים, או לפחות דומים.

וגם מבחינתם, אלוהים היודו-נוצרי אינו שונה בהרבה מהאללה הרצחני של האיסלם. לא טבעוני ולא צמחוני, אלא קרניבור רציני, סוג של  קניבעל. ואם כמה מתנחלים, או סתם יהודים, יתנו את נפשם על מזבח האינתיפאדה, אז מה לעשות.  זה הרי יודע ש"אין ארץ ישראל נקנית אלא ביסורים." וירושלים על אחת כמה וכמה.

לשני האגפים האלה כאחד –

בהחלט מתאים עכשיו (ובעצם כמעט תמיד) איזה שפך דם מקומי, שלפי דעתם, יפעל לטובת האינטרסים שלהם, וייעצב את העתיד לפי תחזיותיהם הוורודות (מבחינתם) והקודרות (ליריביהם).

וירושלים, בינינו, הוא רק תירוץ מני רבים.

פעם זו אינתיפאדה כזו או אחרת, פעם זה מנהרות הכותל, פעם זה משבר המגנומטרים, פעם יום האדמה ופעם הכרתו של טראמפ בירושלים כבירת ישראל.

הטקסטים לא משתנים.

שהרי לפי התיאוריות של שני האגפים החמודים האלה של  המערכת הדתית-פוליטית, כשחוטבים עצים (דהיינו, כשמזיזים את הפיונים מבתיהם הנוחים  לג'בלאות, לרחובות ולכבישים), נופלים שבבים (שזה אותם פיונים,  בהופיעם במערכה השניה כגוויות שסועות ומדממות, ובמערכה השלישית כסטטיסטים פוסט-מורטם בסרטוני הסנאף, ריאליטי-מוות,  שהתקשורת כה אוהבת להראות לנו בפרוט בעמודי ובמהדורות ה"חדשות").

אין להכחיש, שכרגע מובילים את המהלך אדוני הקואליציה האיסלמית-שמאליברלית.

תשמעו היום את  ראש החמאס איסמעיל הנייה, או מנהיגים של אש"ף, את טאיפ ארדואן הטורקי או את עלי חמינאי האיראני והחיזבאללון שלו חסן נסראללה.

רואים את הרוק הזולג מצידי השפתיים של הטיפוסים האלה, את העיניים הבוערות ואת נהמת השנאה הגזענית העיוורת.

שר החמאס פתחי חמאד מסביר את האסטרטגיה המלחמתית של החמאס: בני עמו כבני מוות בשירות האידיאולוגיה הדתית שלו

זוכרים את שר החמאס פתחי חמאד שהסביר כי "העם הפלשתיני פיתח שיטות הרג משלו. המוות אצל העם הפלשתיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים. מצטיינים בה לוחמי ג'יהאד ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם (הפלשתינים) יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית. אנו שואפים למוות כשם שאתם שואפים לחיים."

והנה נוסח הכרוז שהפיץ החמאס בתקופת מבצע "צוק איתן":

"להסתתר בריכוזי אוכלוסיה אזרחית לצורך ביצוע תקיפות…כיוון שצה"ל ממעט לפגוע באזרחים וכיוון שהביקורת על ישראל כשהיא פוגעת באזרחים רק מתעצמת – האינטרס של החמאס הוא למשוך את האש לעבר אזרחים."

וזו גם המטרה של "ימי הזעם" הפעם.

למשוך את האש לעבר האזרחים הפלשתינים.

כולל נשים ורצוי מה שיותר ילדים. דם ילדים זה הכי טעים לחבר'ה האלה, פרנסי תעשיית המוות.

ולא טוב מזה מה שכותבים ואומרים  כל אלה מהתקשורת, מהפוליטיקה  ומהאקדמיה, "המבינים אם כי לא תמיד מצדיקים" את שוחרי הדם האיסלמים.

כל מיני אוכלי נבלות שוחרי סנאף המשחרים לכל סרטון שוצף דם שיעזור להם לבטא את שנאתם הגזענית לפאשיזם-נאציזם הציוני, כלומר לבני עמם וארצם.

הדם, המוות, זה מה שמדליק את הטיפוסים האלה, מהאיסלם הרצחני ומהשמאל המזוייף. וכמו שראינו – לאו דווקא מוות של יהודים. גם בשמאל המזוייף הם הכי אוהבים דם ילדים. נא לעקוב אחרי  "בצלם" ואחרי "הארץ". דם ילדים זה הלהיט בעיתון לאנשים חושבים, חה-חה.

לא רק לקראת חג הפסח.

ותשאלו איך מסתדרים  המלומדים המכובדים והאתאיסטים מכנסיית הסכל (גם בימין יש פרופסורים לאומניים לא-דתיים) עם כוהני הדת הרצחניים מהאיסלם, או מהאגפים הקיצוניים של היהדות והנצרות?

ובכן, בקלות.

כמו שהסביר פעם ג'ורג' אורוול, על כל אינטלקטואל שמאלני מאוקסברידג', שמסתדר יפה עם לנין או סטאלין או מאו (או מאוחר יותר עם פול פוט או עם נסראללה או חאלד משעל), על כל אחד כזה,  תמיד תמצאו אינטלקטואל ימני מאיזו אוקסברידג' שיסתדר להפליא עם היטלר או עם מוסוליני או פרנקו (ומאוחר יותר עם פינושה בצ'ילה, או עם ברוך גולדשטיין אצלנו).

על כל סארטר שהעריץ את רוסיה של סטאלין, היה היידגר שהעריץ את גרמניה הנאצית של היטלר. על כל פרופסור פוקו מהשמאל שהעריץ את חומייני, היה איזה פרופסור מילטון פרידמן מהימין שעזר לדיקטטור פינושה לייצב את הכלכלה בדיקטטורה הרצחנית שלו.

והעיתונאים משמאל ומימין בהתאמה לפילוסופים ולפרופסורים.

ולא פלא, אגב, שהיידגר, ולאו דווקא סארטר, הוא-הוא הכוהן הגדול של רבים מה"אינטלקטואלים" של השמאל, מעריצי חומייני ונסראללה. שהרי גם המשטר השיעי באיראן ושלוחיו,  כמו הפילוסוף היידגר בשעתו, הם מעריצים של היטלר וגרמניה הנאצית.

—————————————————————————————————————————————————————-

בפוסט הבא –  מה בכלל רוצה מאיתנו טראמפ ואיך קרה שמנהיגי אירופה המערבית ניצבים לצד הסולטן ארדואן והייאטוללה חמינאי

—————————————————————————————————————————————————————–

*המקור התנ"כי הולך ככה:

"וְהָיָה, בַּיּוֹם הַהוּא; אֲבַקֵּשׁ, לְהַשְׁמִיד אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם, הַבָּאִים, עַל-יְרוּשָׁלִָם. וְשָׁפַכְתִּי עַל-בֵּית דָּוִיד וְעַל יוֹשֵׁב יְרוּשָׁלִַם, רוּחַ חֵן וְתַחֲנוּנִים, וְהִבִּיטוּ אֵלַי, אֵת אֲשֶׁר-דָּקָרוּ; וְסָפְדוּ עָלָיו, כְּמִסְפֵּד עַל-הַיָּחִיד, וְהָמֵר עָלָיו, כְּהָמֵר עַל-הַבְּכוֹר. בַּיּוֹם הַהוּא, יִגְדַּל הַמִּסְפֵּד בִּירוּשָׁלִַם, כְּמִסְפַּד הֲדַדְרִמּוֹן, בְּבִקְעַת מְגִדּוֹן." (ספר  זכריה יב 11-9)

הנוצרים הפכו את הבקעה להר, אך התוכן לא שונה כל כך:

"לְכִּי רוּחוֹת הַשֵּׁדִים הֵנָּה וְהֵן עֹשׂוֹת אוֹתוֹת וְיֹצְאוֹת אֶל־מַלְכֵי אֶרֶץ וְתֵבֵל כֻּלָּהּ לְאָסְפָם לְמִלְחֶמֶת הַיּוֹם הַהוּא הַגָּדוֹל יוֹם אֱלֹהֵי הַצְּבָאוֹת׃ הִנְנִי בָא כְּגַּנָּב אַשְׁרֵי הַשֹּׁקֵד וְשֹׁמֵר אֶת־בְּגָדָיו פֶּן־יֵלֵךְ עָרֹם וְרָאוּ אֶת־עֶרְוָתוֹ׃ וַיֶּאֱסֹף אֹתָם אֶל־הַמָּקוֹם הַנִּקְרָא בְעִבְרִית הַר מְגִדּוֹן."  (חזון יוחנן טז 14-16)

 

 

5 תגובות
 1. אילן permalink

  הסיכסוך על השטח של מדינת ישראל. כול מדינת ישראל וכול ס״מ מרובע בה היא דתי. המוסלמים מכול הסוגים לא יקבלו לעולם שיהודים שולטים על הקדש מוסלמי.
  היהודים שזאת המכורה שלהם גם הם לו יוותרו על ס״מ.
  אין ממש פיתרון לסיכסוך. אני לפחות לא מוצא שום פיתרון ושום תקווה שאי פעם יהיה סיום לסיכסוך.
  מה שמעניין שבקוראן השטח הובטח ליהודים אבל חבל שהביצוע בשטח קצת צולע לעומת הביצוע המופלא של דאאש בקשר לשאר מה שכתוב שם.
  הנוצרים קצת נדפקו כי הברית שלהם תתקיים רק אם היהודים יוגלו מארץ ישראל אבל הם חזרו וזאת בעייה. נחמד שאוונגליסטים מנסים לשפר את המסר ואומרים שכהיהודים יחזרו לארץ המובטחת אז יבוא המשיח או משהו כזה. ככה יצא שהרווחנו על הדרך שזה נחמד.
  והכי כייף שהוא הצליח לתקוע לכולם, האנטישמים באירופה, הכתבים בתקשורת הישראלית ומשרד החוץ האמריקני ששם מסתובבים אנשים בהלם מוחלט.

  אהבתי

 2. אבקש להזכיר לך, אילן, שבכל אחת מהדתות שמשחקות פה, היהדות, המוסלמית והנוצרית, יש זרמים מתונים יותר ופחות. כמו בכל מערכת פוליטית. נכון שכרגע, שולטות גם אצל הפלשתינים וגם אצלנו קואליציות של לאומנים פוליטיים וקנאים דתיים. ברור שלמרכיבי קואליציות כאלה אין שום עניין מיוחד בשלום, והמשך הסכסוך נראה להן אך טבעי. אבל אפשריות גם קואליציות אחרות, כמו למשל בתקופת בגין וסאדאת, או רבין וחוסיין.

  אהבתי

 3. אילן permalink

  רציתי להגיד לך שניצחנו במלחמה נגד הפלשתינאים ובכול פעם הם לא קיבלו את ההסכמים. פעם אחר פעם.
  רציתי לומר לך שעד היום החמאס רוצה להשמיד אותנו.
  לא ברור לי מול מי אנחנו אמורים בכלל לעשות את ההסכם שאתה מדבר עליו.

  אהבתי

  • הכל יהיה ברור לך יותר כשיימצאו בשלטון בו-זמנית מנהיג אחד ישראלי ואחד פלשתיני ששלום בין עמיהם המעונים נמצא גבוה יותר בסדר העדיפויות שלהם, מאשר אצל המנהיגים הנוכחיים. נניח ברמה שהיתה בתקופת בגין וסאדאת.

   אהבתי

   • אילן permalink

    אחרי כול מה שעברנו כולנו בעשר השנים האחרונות ברור שסייקס פיקו היה כישלון כי החלוקה למדינות לא עובדת מכוון שיש פה תרבות של שבטים.
    יש שבטים סונים, שיעיים, עלווים, דרוזים ועוד עשרות רבות.
    כמעט לכול שבט חזק יש מיעוטים שנמצאים מתחתיו. אנחנו בדיוק באותו מצב. שבט יהודי הומוגני פחות או יותר עם כמה שבטים מתחתיו. 3 חמולות בחברון. כמה חמולות בשכם ועוד ועוד.
    למה אני צריך להשוואת את המעמד של השבטים מתחתי למעמד שלי.
    במזרח התיכון מאפיהו ואנחנו כולנו במזרח התיכון לדברים הללו יש משמעות. כול ויתור יוריד ויחליש את מעמדנו האזורי.
    זה כאילו שהתורכים יתנו מעמד שווה לכורדים אצלם. זה לא יקרה וככה כולם מתייחסים לכורדים.
    חוץ מזה לא ברור לי בכלל מה זה המושג הזה שלום – בין מדינות תמיד יש הסכמים. אני מעולם לא נתקלתי במושג שלום בין מדינות. באירופה יש כרגע אי לוחמה אבל זה יכול להשתנות גם מחר. אפילו בארה״ב יש מדינות שמבקשות להפרד מכול השאר.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: