דילוג לתוכן

חוק ההמלצה/ איך ולמה פוסקת הקואליציה את דינו של ראש הממשלה נתניהו – אשם

נובמבר 27, 2017

אני כותב שוב ושוב את דעתי, על הדרך הנכונה לנהוג כלפי חקירות מתנהלות: כל מי שמנסה לפגוע בדרך כלשהי במהלכה התקין של חקירה משטרתית, להשפיע על התנהגות הפרקליטות או דרך פעולתו של היועץ המשפטי לממשלה, ואחר כך על מהלך המשפט והכרעת השופטים, פועל נגד העם.

זה העם שמשלם את שכרם של השוטרים, הפרקליטים והשופטים, על מנת שיבצעו כהלכה את המוטל עליהם.

כל מי שמחבל בעבודתם של אלה, מהמפגינים במוצ"ש בפתח תקווה ועד למפגינים מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון; משר הגוזר מראש את דינו של חשוד ועד למי שטוען מראש לחפותו, כל אלה אינם ראויים להיקרא "נציגי ציבור". הם קוברים את כלל ה"סוב יודיצה" שעניינו להבטיח חקירה הוגנת ודין צדק.

חברי הכנסת דוד ביטן ודוד אמסלם, ועימם כל הקואליציה, המבקשת להעביר עכשיו את "חוק ההמלצה", המתייחס לחקירותיו של ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו,  מודיעים בעצם המעשה שהם עושים,  שאינם מאמינים כלל לדבריו של ראש הממשלה כי "אין כלום כי לא היה כלום", או גם כי "לא יהיה כלום כי אין כלום".

עצם העובדה שהם מנסים להעביר את החוק הזה עכשיו, מעידה כי לדעתם "היה משהו", ולכן "יש משהו", ומכאן חששם שגם "יהיה משהו".

ומכיוון שהם כבר אינם יכולים לשנות דבר באשר ל"היה משהו" ול"יש משהו", הם מנסים לשנות את רוע הגזירה – מבחינת ראש הממשלה, – בכל מה שנוגע ל"יהיה משהו".

כלומר: למרות שלדעתם היה משהו, ויש משהו – בניגוד להצהרותיו של מנהיגם – הם מבקשים למנוע שזה גם יביא בהכרח לכך "שיהיה משהו".

די, לדעתם, לזכות ברוב קואליציוני בכנסת, כדי שיתנתק הקשר ההכרחי בין מה שהיה ובין מה שהווה בשלב הזה, ובין מה שעתיד להיות, כתוצאה מכך,  בשלב הבא.

היום שבו תעביר הקואליציה את החוק הזה בקריאה השלישית, יהיה היום שבו הרוב בכנסת יודיע ברבים את דעתו בדבר אשמתו של ראש הממשלה, עוד לפני תום החקירה המשטרתית, עוד לפני החלטת הפרקליטות או פסק הדין של בית המשפט.

הרוב בכנסת יצביע באותו יום על קבלת החוק – ובאותה עת יצביע גם על אשמתו של ראש הממשלה.

וצר לי לומר, אך העובדה שראש הממשלה אינו עוצר לאלתר את התהליך הזה, אומרת גם את הדבר הבא:

שבכל מה שנוגע לחלק גדול מבוחריו, ולדרך שהם ילכו בה בהיכנסם אל הקלפי בבחירות הבאות,  מסכים בעצם ראש הממשלה נתניהו עם דעתם של רבים בשמאל המתנשא והגזעני. אלה הסבורים שציבור התומכים של ראש הממשלה כולל – הכל ציטוטים – אספסוף מטומטם של בהמות חסרות דעת, אנשים שאינם מבחינים בין ימינם ושמאלם, והם עתידים ללכת אחרי נתניהו,  מה שלא יהיה, ומה שלא יעשה.

ואילו לדעתי, העם מבין היטב מה עושים חברי הכנסת ביטן ואמסלם, מה המשמעות של מעשיהם, ומה יהיה פירושה של החלטה קואליציונית להשפיע על חקירתו של ראש הממשלה תוך הגבלת חופש הפעולה של בעלי התפקידים, שמשכורתם משולמת ממיסינו, כדי שיישמר החוק וייעשה צדק.

החוק הזה, חוק ההמלצה, שאמור להוות את הקבר הפרלמנטרי של חקירת ראש הממשלה, עשוי להתברר כקבר הפוליטי שלו ושל מפלגתו.

 

 

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: