דילוג לתוכן

צחוקים/ את מי הכי אוהבים הנאצים האמריקאים, ועל מה באמת משלמים ל"שוברים שתיקה"

נובמבר 26, 2017

לפתיחת השבוע הביא לי העיתון לאנשים חושבים, חה-חה, שני צחוקים במחיר של אחד. שניהם מעמוד המאמרים הפותח.

ניצן הורוביץ והאתר  הנאצי המצטט את ציפי חוטובלי: אין הגמל מבחין בדבשתו

שם, בטור שמשמאל, מצטרף ניצן הורוביץ לאלה המגנים את סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי על פגיעתה ביהודים האמריקאים, ומציין כי "עלבונותיה בוטים, ואפילו האתר הנאצי האמריקאי מצטט אותה."

אז מה מצחיק בזה, אתם שואלים?

או.

כי את מי, אתם חושבים הכי אוהבים לצטט האתרים הנאצים למיניהם בארה"ב ובשאר גלויות? יותר מכל פוליטיקאי, יותר מכל סופר או חוקר או עיתון ישראלי אחר?

ובכן, כן. ניחשתם. עיתון "הארץ" על מהדורתו האנגלית, הוא-הוא חביבם מס. 1 של הנאצים. להיט אצלם.

העיתונאי ג'פרי גולדברג על הניאו נאצים ו"הארץ": ביטל את המנוי

וכזכור, ממש לא מזמן, צייץ העיתונאי היהודי-אמריקאי הידוע, ג'פרי גולדברג בתשובה לכתב "הארץ" אנשיל פפר, והזכיר במפורש את חיבתם היתרה של הניאו נאצים בני ארצו לעיתון הזה, כסיבה טובה לביטול המנוי שלו. ואיפה יותר לניאו נאצים הללו לטפח את חיבתם זו, אם לא באתרים הנאציים ברשת?

כי מה נאצים אוהבים יותר מתעמולה אנטישמית ושקרים שמספרים על יהודים – תוצרת מהסוג ש"הארץ" מתמחה בה.

אז זהו. מצחיק אותי שניצן הורוביץ יורד על ציפי חוטובלי בגלל שאתר נאצי עשה צימעס מהשטויות שלה, והוא יורד על הסגנית דווקא בעיתון המסויים הזה ובעניין המסויים הזה.

שוב אין הגמל רואה את דבשתו.

*****

ואת צחוק ב' סיפק לי סמי פרץ באותו עמוד. זה בעניין השקרים של "שוברים שתיקה". פרץ כנראה לא קרא את הפתיח למאמר המערכת של "הארץ" ביום חמישי האחרון, שנפתח במשפט המטורלל הבא:

"לא צריך להיות אוהד של שוברים שתיקה כדי להבין שמשהו רקוב בדרך טיפולה של מערכת החוק והמשפט בעניינו של דובר הארגון."

מי, חוץ מזה שכותב את מאמרי המערכת ב"הארץ", מכיר את זה, שאינו אוהד של "שוברים שתיקה" – ולפתע שינה את טעמו לנוכח השקר החדש של הדובר?

זה בעוד שפרץ טוען בפתיחת מאמרו היום את ההיפך הגמור:

"יש משהו מייאש  בהתייצבות האוטומטית של הימין לצד הפרקליטות ושל השמאל לצד 'שוברים שתיקה'".

זאת אומרת, גם פרץ לא שמע ולא יודע על אותו אחד, שאינו אוהד של "שוברים שתיקה", ודווקא עכשיו, לנוכח השקר החדש והמוכח ככזה של הדובר, מגלה הלא-אוהד הזה, שמשהו רקוב דווקא בפרקליטות בפרשה הזאת. נראה שרק מי שכותב מאמרי מערכת ב"הארץ" מכיר את האחד הזה.

אבל לא זה העיקר. העיקר הוא בהבחנה המוטעית עד היסוד של פרץ באשר למניעים של "שוברים שתיקה".

הוא כותב כי "בבחירתו לפעול בחו"ל הביע הארגון חוסר אמון במוסדות ובציבור הישראלים…זו הטעות הקשה של 'שוברים שתיקה', יותר מכל עדות לא אמינה שמוציאה את צה"ל לא טוב…היציאה של הארגון החוצה אמנם מאפשרת לו לגייס תרומות גדולות ממדינות וארגונים בינלאומיים, אך מגייסת בו-זמנית את הציבור הישראלי נגדו…לכן כדאי לארגון לחשב מסלול מחדש."

וזה מאוד מצחיק.

סמי פרץ הוא עורכו של העיתון הכלכלי של "הארץ", דה-מרקר, ומותר להניח שהוא מבין משהו בענייני כלכלה, יחסי עובד-מעביד, ואיך ומדוע נוסדים ארגונים וכיצד הם פועלים.

והנה, מן התיאור של פרץ, המצוטט לעיל, עולה התמונה הבאה:

היה היה ארגון של חיילי מילואים ישראלים, שכל מענייניו מוקדשים לשמירת המוסר של צה"ל, לדמותה של החברה הישראלית וכן הלאה, מטרות טהורות ביותר. ואותו ארגון "סטה" לפתע ממטרתו, ותמורת הכסף הגדול מחו"ל הוא מרכז שם את פעילותו, וכך בוגד במטרתו העיקרית – השפעה לטובה על צה"ל ועל החברה הישראלית – וגורם לאנטגוניזם של הציבור הישראלי נגדו.

ובכן, אותי זה מצחיק שעורך של עיתון כלכלי יכול להיות כה תמים וכה טועה. בדה-מרקר הרי מופיעים תחקירים וגילויים חודרניים ונוקבים אודות התרחשויות ואנשים ומוסדות בכלכלה, בחברה ובפוליטיקה הכלכלית-חברתית הישראלית.

אז לאיפה כל זה נעלם, כשהעורך הכלכלי עוסק במיזם כלכלי-פוליטי ושמו "שוברים שתיקה"?

למן תחילתו ממומן ארגון "שוברים שתיקה" על ידי שורה של קרנות מסוג "הקרן לישראל חדשה", ועוד שורה של קרנות תאגידיות וקרנות של טייקונים זרים, קרנות של מימסדים כנסתייתיים נוצריים וקרנות של מדינות אירופאיות. אין לארגון הזה קיום בלעדיהם.

האם באמת חושב סמי פרץ שלקרן פורד, למשל  – המממנת העיקרית של "הקרן לישראל חדשה", זו שניצבה על ערש לידתו של "שוברים שתיקה"  – יש עניין כלשהו במוסר של צה"ל ובשיפורה של החברה הישראלית? קרן פורד היא קרן אנטישמית מאז יסודה ועד היום. היא היתה הרוח החיה ומקור המימון העיקרי של רבים ממיזמי ה-BDS מאז ועידת דרבן. והיא מממנת בכיף כל ארגון ועמותה בישראל, המספקים דיבות השמצות והכפשות אנטי-ישראליים, לשימושם של ארגוני ה-BDS חביביה.

בדומה לקרן פורד, עובדות גם הקרנות הנוצריות, של הבישופים הקתולים מאירלנד או מספרד, של הכמרים הפרוטסטנטים מהולנד או מדנמרק  או משוויץ, שמשלמים דמי מלשנות לשטינקרים של "שוברים שתיקה", ומאותו כיס עצמו הם מממנים גם ארגונים ויוזמות של חרמות ונידויים אנטישראליים.

והמניע ברור: היהודים שרצחו את משיחם ישו, עוסקים עכשיו, על פי המלשנים הקטנים של שוברים שתיקה, ברצח שיטתי ונבזי של בני העם הפלשתיני הכבוש והמדוכא.

האם לא שמע פרץ על עדויות לפי מכסה, מלשנות בקבלנות, שהזמינו אצל "שוברים שתיקה" כל מיני הולנדים ובריטים?

מאיפה הוא מגייס את התמימות הזאת, הגורמת לו לכתוב שהפעילות הזאת בחו"ל של ארגון השטינקרים היא "טעות קשה", ושכדאי לארגון "לחשב מסלול מחדש"?

סמי פרץ אמור כבר להבין, בגילו ובמעמדו, שהסוכנים הזרים שעובדים ב"שוברים שתיקה" עושים בדיוק-בדיוק מה שמצופה מהם על ידי משלמי שכרם, וברגע שייחדלו מזה, ידאגו כביכול לחברה הישראלית ויפסיקו לספק שקרים והשמצות בחו"ל – הם לא יראו יותר חצי סנט או רבע יורו  מהקרנות האנטישמיות המפרנסות אותם.

כדאי שפרץ יבין כבר את האלף-בית,  שאמור להבין כל עורך כלכלי, ויתלה שלט גדול מול המכתבה שלו בזו הלשון:

אמור לי מי משלם לך, ותמורת מה, ואומר לך מי ומה אתה.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: