דילוג לתוכן

שוברים שתיקה/ הדובר, המנכ"ל והעד – שקר על שקר על שקר

נובמבר 19, 2017

מה זה שקר על שקר על שקר?

זה כשהמנכ"ל השקרן מנסה להציל את הדובר השקרן, בעזרת עד, שכביכול ייאשר את גרסתו השקרית של הדובר.

וכאשר מתברר שזה לא ממש קורה, משנים את גירסתם הדובר השקרן ועימו הארגון השקרן שהוא מדברר, וממציאים שקר חדש.

יששכרוף מעיד מעל הבמה: ברכיות לפנים ולחזה

והנה העובדות בסיפור המעשה:

א. הכל התחיל בכך שבאחד מהארועים של "שוברים שתיקה", מאלה שבהם יש המון תקשורת ומעט משתתפים, הופיע על הבמה דובר חדש של הארגון, דין יששכרוף. הוא סיפר שבאחד מימי שישי,  שבהם היו מהומות וידויי אבנים בחברון, השתתפה גם יחידת הנח"ל שבה שירת. ואז הורה  המ"פ   שלו לקצין דין יששכרוף לאזוק פלשתיני שידה אבנים, ו"שלא נתן לנו לאזוק אותו" (ציטוט).

השיטה שנקט בה הקצין יששכרוף כדי לבצע את הפקודה היתה זו, לדבריו: "אז תפסתי לו בעורף והתחלתי לתת לו ברכיות בפנים ובחזה עד שהוא היה מדמם ומעולף מול החיילים שלי ומול המפקד שלי." (ציטוט).

המשך הווידוי של יששכרוף: הפלשתיני דימם והתעלף

כלומר: הפעלת כוח חריג, בלתי מידתי, אפילו אכזרי, תוך גרימת נזקים חמורים לפלשתיני שנאזק לבסוף.

וגם האשמה משתמעת וחמורה כלפי המפקד והחיילים הישראלים שחזו בשתיקה במחזה המבחיל.

ב. הבעיה הופיעה, כאשר הווידוי המצמרר של הקצין יששכרוף הגיע לידיעת מפקדו של יששכרוף וחייליו. הם הכחישו את קיומו של הארוע הזוועתי הנ"ל. לא זכרו את המ"מ יששכרוף מכה פלשתיני באכזריות, מקיז ממנו דם ומעלף אותו במכות רצח.

ג. מכיוון שבאופן נדיר היה מדובר בעדות של ש"ש שניתנה בגלוי, על ידי אדם מזוהה, כמעט שלא היה מנוס מהגשת כתב אישום. בערך כמו במקרה של החייל אלאור עזריה, להבדיל, שצולם על ידי "בצלם". הטענות על ה"פוליטיזציה" של הפרקליטות במקרה הזה הן מצחיקות, כשהן באות מצד ארגון כמו "שוברים שתיקה", שכל מעשה שלו וכל עדות שהוא מביא ספוגה בפוליטיקה מכף רגל עד פדחת. על פי ההגיון הזה, גם כתב האישום נגד אלאור עזריה היה פוליטי, וכמעט אין דבר שאינו פוליטי במערכות המשפט והצבא.

ד. הפרקליטות חקרה את לוחות הזמנים שבהם שירת יששכרוף בחברון. ומכיוון שהוא דיווח בעדותו על מקרה אחד מסויים, ביום שישי אחד מסויים, וכלפי פלשתיני מסויים, ניתן היה לאתרו. הפלשתיני – חסן ג'ולאני שמו, סיפר כי אמנם ידה אבנים באותו יום שישי, ואמנם נעצר ונאזק, אך לא זכר הפעלת כוח חריג בעת המעצר, וגם לא שדימם והתעלף. יתכן שה"ברכיות" שנראו כה נוראות בעיני יששכרוף, נראו בעיני ג'ולאני חלק מנוהל מעצר רגיל על ידי צבא הכיבוש הציוני.

כלומר, בעצם אישר ג'ולאני את גירסתם של עשרות מחבריו של יששכרוף לפלוגה, כולל מפקדו.

המנכ"ל השקרן גבריהו: יש לי עד שיוכיח שיששכרוף דובר אמת

ה. בעקבות המימצא הנ"ל, החליטה הפרקליטות לוותר על הגשת כתב אישום נגד הקצין יששכרוף ועל כך יצאה הודעה, ובה נאמר: "מהראיות עולה, שהחשוד בחר מטעמיו, להעצים את הסיטואציה של שימוש בכוח, שהיה כדין, כאשר אף 'נפגע העבירה' הלכאורי עצמו לא ראה אותו (את השימוש בכוח מצד יששכרוף) כבלתי תקין."

ו. לאחר שהתפרסמה הודעת הפרקליטות, ביום חמישי האחרון, חזיתי בהמשך הפרשה בתכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ עשר (14) בהנחיית נדב אייל. האורח הרלוונטי באולפן היה המנכ"ל החדש של ש"ש, אבנר גבריהו.

היו לו כמה טיעונים כלליים, כגון זה שהחלטת הפרקליטות היא פוליטית, וכגון זה ש"אם מישהו חושב שאפשר לקיים כיבוש בלי אלימות הוא חי בסרט" (לא מתחייב לדיוק מוחלט בציטוט הזה). אבל היו לו גם שני טיעונים ספציפיים.

העד רובן סילברסטון, קשר מ"פ: בא לשמור על שמו הטוב של יששכרוף המוקע כשקרן על ידי חבריו לנשק

האחד: עדותו של העצור הפלשתיני נראתה לגבריהו מפוקפקת ביותר. הנה מה שהתפרסם בעניין זה מפיו של גבריהו באחד העיתונים: "כששוטרים מחברון מוציאים פלשתיני מהבית וחוקרים אותו על ארוע שקרה לפני שלוש שנים, יש להניח שהוא יעשה הכל כדי לרצות אותם ולספק להם את מבוקשם." בערך מילה-במילה מה שאמר לנדב אייל.

והשני: איך זה, שאל גבריהו,  שהמשטרה והפרליטות לא גבו עדות מאחד מחיילי הפלוגה, שעדותו מאשרת את הווידוי המצמרר של יששכרוף? העדות הזאת, המצויה בידי שוברים שתיקה, טען גבריהו, מאשרת את גרסת יששכרוף.

יששכרוף אכן התאכזר שלא לצורך לפלשתיני מיידה האבנים, ופגע בו קשות, לפחי העדות.

צריך להדגיש בנקודה הזאת: המנכ"ל גבריהו לא הטיל שום ספק בכך שג'ולאני הוא-הוא הפלשתיני שנעצר באותה תקרית. ובוודאי שלא הטיל ספק בכך שעדותו של החייל האלמוני (באותו שלב)  מתייחסת לאותה תקרית שנדונה בפרקליטות, ושהממצאים אודותיה הביאו לניקוי שמו של יששכרוף מהבוץ שניסה להלביש על עצמו.

אך בפועל מאשר בעצם רובן סילברסטון את גירסת הפרקליטות

דברים ברוח זו פורסמו גם בכל העיתונים למחרת היום, בגליונות יום השישי.

ז. לא חלף זמן רב, וברשתות הופיעה עדותו של החייל. מדובר בחייל בודד, יהודי אמריקאי, רובן סילברסטון שמו, ששימש כקשר מ"פ בשעה שהתרחשה התקרית, והוא נכח בה לכל אורכה. סילברסטון צולם והוקלט על ידי ארגון שוברים שתיקה בסרטון, שבו היו לו שלוש הודעות:

האחת, שאין לו שום השתייכות פוליטית , ולכן יש להתייחס לעדותו כמי שניתנת בתום לב.

השניה – ציטוט –  "עם זאת, לאחרונה מספר חיילים כינו את דין (יששכרוף) שקרן על מנת להכפיש את שמו" (כלומר – כוונת הזדון היתה של החיילים, לפי רובן שלנו, ולא של יששכרוף, שניסזה להעליל על חבריו ליחידה שתיקה מבישה לנוכח מעשיו הנוראים) – ורובן חש לעזרתו של המ"מ המותקף.

ולבסוף העדות עצמה: "אכן עצרנו גבר, ודין אכן נתן ברכיות לגבר הזה בכדי להביא אותו למעצר." (ציטוט).

זה ותו לא.

שמים לב? גם לקשר המ"פ מאמריקה, שנכח בתקרית, אין ספקות לגבי זהותו של הארוע. ידוי אבנים, גבר פלשתיני, ברכיות, מעצר. יום שישי מסויים, עציר מסויים.

אבל –

איפה ה"ברכיות לפנים ולחזה", לפי גרסת יששכרוף?

איפה – וזה העיקר – התוצאה האכזרית – פלשתיני "מדמם ומעולף" לפי גירסת הדובר השקרן של "שוברים שתיקה"?

כך שמה יש לנו מהעד סילברסטון,  כדי להציל את הדובר שסרח?

כולה – "דין אכן נתן ברכיות לגבר הזה בכדי להביא אותו למעצר."

לא יותר מהפעלת כוח סביר לצורך מעצר – כוח כה סביר, שהפלשתיני אפילו לא זכר שקיבל "ברכיות", לפי ההסבר של הפרקליטות.

העד רובן סילברסטון פשוט אמר את האמת, ועם כל רצונו להגן על יששכרוף, לא היה מוכן לשקר למענו!

ח. והנה, העד שהיה אמור להציל את יששכרוף מאשמת דיבה והשמצה עלובה ופחדנית של חבריו ליחידה –

לא סיפק את הסחורה.

העד שהביאו ש"ש כדי לאשר את עמדת יששכרוף – מאשר בפועל את עמדת הפרקליטות!

ואז, אחרי שהשקר השני (של גבריהו, אודות העד המסתורי שיציל את יששכרוף) שנועד לטשטש את השקר הראשון (של דין יששכרוף עצמו) –

הופיע לפתע פתאום, אאוט-אוף-דה-בלו, השקר השלישי, שהוא הגם השני מצידו של שקרן א', הדובר יששכרוף:

שהתקרית שחקרה הפקליטות בכלל לא היתה התקרית שעליה התוודה יששכרוף…

הפלשתיני  שאליו התאכזר יששכרוף הוא בכלל פלשתיני אחר, לא ג'ולאני…

ט. אלא שהשקר כל כך שקוף וחשוף, שזה כמעט מצחיק.

כי אם זו בכלל לא אותה תקרית, וזה בכלל לא ג'ולאני – אז כלפי מה וכלפי מי התייחסה "העדות המטהרת" שטרחו "שוברים שתיקה" להביא – העדות  של קשר המ"פ רובן סילסרסטון,  שנועדה להציל את השקרן יששכרוף?

ועל מה בכלל דיבר המנכ"ל השקרן  ׁ(עם קבלות*) גבריהו, בערוץ עשר ובעיתונים, כשהאשים את ג'ולאני במתן עדות מפוברקת?

איך לא עלה על דעתו של המנכ"ל השקרן גבריהו להסביר כבר ביום חמישי שמדובר בכלל בתקרית אחרת ובמישהו אחר?

כי אז עדיין היה נדמה לו, שעדותו של סילברסטון אכן תספיק כדי להציל את השקרן יששכרוף?

*****

ככה זה, כששקרנים מסתבכים בקורי השקרים שהם טווים לעצמם.

——————————————————————————————————–

*באחד התדריכים שערך בחברון לקבוצה של אורחים מחו"ל, סיפק להם אבנר גבריהו (עוד לפני שנעשה מנכ"ל), בין שקרים אחרים, את השקר החמור מכולם: הוא דיווח להם שחיילים של צה"ל, חבריו לנשק, התייחסו לירי בפלשתינים בחברון כמו ב"משחק וידיאו" שמשחקים

גבריהו מוקלט ללא ידיעתו בחברון, כשהוא מספר לאורחים זרים שחיילי צה"ל ירו רימונים "על אנשים ומכוניות" – שקר נתעב וחסר כל בסיס

במחשב, תוך כדי כך שהם יורים "על אנשים ומכוניות"  תוך שימוש ב"מכונת יריה" שמיידה רימונים, "וזה טירוף". גבריהו צולם והוקלט ללא ידיעתו על ידי איש המילואים עמית דרי, והסרטון פורסם.

כדי להצדיק את העלילה הנוראה הזאת על חבריו לנשק, פרסם האירגון שורה של לינקים שכביכול מאשרים את דבריו של גבריהו. צפיתי בכולם. אין באף אחד מהם אפילו זכר לירי "על אנשים ומכוניות". יתרה מזו: אין שום דיווח אחר בכל תולדות האינתיפאדה  על מקרה כזה בחברון –

השקרים של גבריהו ו"שוברים שתיקה" מנוצלים בהפגנה אנטי-ישראלית באירלנד על ידי חבר פרלמנט אנטישמי

ירי של רימונים "אל אנשים ומכוניות". אין גם שום דיווח על נפגעים פלשתינים מירי שכזה. מדובר בשקר נתעב ביותר, שנועד לפרנס את תעמולת הזוועה של האנטישמים וארגוני ה-BDS בחו"ל, שאמנם מנצלים את השקרים של "שוברים שתיקה" והמנכ"ל החדש שלהם, כדי

בעקבות גבריהו מגלה חבר הפרלמנט האירי שחיילי צה"ל קיבלו פקודה להרוג פלשתינים חפים מפשע. בהמשך הוא מספר להם, בהסתמך על אותה עדות,  שישראל מבצעת "טיהור אתני" בגדה.

להאשים את צה"ל בביצוע פשעי מלחמה, ואת ישראל בביצועו של "טיהור אתני".

אין מנוס מהמסקנה המצערת, ש"שוברים שתיקה" הוא ארגון של שטינקרים (כינוי עממי למלשנים בשכר), מטעם שורה של קרנות תאגידיות, כנסייתיות ומדיניות זרות, קואליציה של מחרחרי מלחמה למטרות רווח וסתם אנטישמים ואנטי-ישראלים.

 

 

 

 

From → פוליטיקה

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: