דילוג לתוכן

צחוקים/ איך מקרקס אבי גבאי את השמאליטיקה

נובמבר 15, 2017

את השעשוע המרכזי של השבועות האחרונים, מספק לנו מנהיג המחנצ החדש, אבי גבאי.

מדובר בבית ספר שהוא עושה לטמבלייה (מתחרז עם אווזייה) השמאליברלית בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה.

החבר'ה האלה לא מפסיקים להשתנק כתוצאה מהכרזותיו החדשות לבקרים בשבועות האחרונים.

נאזין לדבריו של גבאי.

א. ההכרזה המשנקת הראשונה, נגעה ליחסים העתידיים עם "הרשימה המשותפת".

גבאי אמר, שלא יישב איתם באותה ממשלה, כי "אני לא רואה משהו שמחבר אותנו אליהם."

הבה נשים את הדברים על השולחן. "הרשימה המשותפת" אינה אלא קואליציה מרקסיסטית  (חד"ש) – פוסט-מודרנית וקצת ניאו-מרקסיסטית (בל"ד) – איסלמו-לאומנית (רע"ם-תע"ל).

קובץ של מפלגות המבקשות לשנות את המשטר ואת הגדרת המדינה, וחלוקות ביניהן בשאלה אם הדרך הנכונה לחיסול הציונות עוברת דרך דיקטטורה של הפרולטריון או דרך השלטת השריעה. נא לקרוא את "מסמכי החזון" השונים ואת מצעי המפלגות. הם כלל לא מסתירים את כוונותיהם ושאיפותיהם.

יעני, ממש מפתיע שגבאי מסתייג קשות ממתן משרות שר בממשלה ישראלית לנציגי הקואליציה הזאת!

קואליציה פוסטית-מרקסיסטית-איסלמית דומה מצוייה גם באגפים הקיצוניים ביותר של הלייבור הבריטי. האגפים האלה של השמאל הבריטי משתפים ביניהם פעולה במפעלים אנטי-ציוניים ואנטישמיים רבים ושונים. הם בעד ביטול המלוכה, או לפחות שינוי ההמנון ("גוד סייב דה קווין", כרגע), בעד שלטון האיגודים המקצועיים כאווטאר הבריטי של הסובייטים בבריה"מ ז"ל, בעד העדפת השריעה על הקומון-לואו הבריטי, בעד העלמת הצלבים מן הדגל הבריטי, ועוד כאלה. כל אגף ויעדיו.

מישהו חושב שמנהיג הלייבור הבריטי, אפילו זה הנוכחי, ימנה לממשלתו, אם ייבחר, שר או שניים שייצגו את האגף המעניין הזה בשולי מפלגתו?

וכנ"ל בארה"ב. אותה קואליציה נמצאת גם בשולי המחנה של ברני סאנדרס במפלגה הדמוקרטית.

האם היתה הילרי קלינטון ממנה לעצמה מזכירים-שרים מקרב אותה קואליציה שולית?

האם מישהו בעיתונות הממוסדת או באקדמיה, בארצות הדוברות אנגלית, היה אומר על החבר קורבין או הגברת קלינטון שהם גזעניים, לאומניים, מפלים, אנטי-דימוקרטים וכן הלאה, אילו היו מביעים את הסתייגותם מהחבורה הזאת אצלם, ונמנעים ממתן כוח-ביצוע ממשלתי לנציגיה?

אז למה בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה השמאליברלית – במילה אחת, בשמאליטיקה, הם הצמידו את כל העלבונות האלה לאבי גבאי?

המועמד אבי גבאי צוחק באוניברסיטת באר שבע, כל הדרך אל הקלפי: התקשורת משתנקת

ב. ההכרזה של גבאי בעניין "ההתנחלויות המבודדות". אלה שבפתרון עתידי הן עשויות, מבחינתו, להשאר במקומן בתוך גבולותיה של מדינה פלשתינית.

כבר כתבתי כאן את דעתי, שההיתכנות של הרעיון הזה – שמתנחלים ישראלים יסכימו לחיות תחת ריבונות פלשתינית – אינה גדולה יותר מההיתכנות, שהאזרחים הערביים של המשולש יסכימו להחליף את אזרחותם למען אותה מדינה משוערת, על-פי   הצעתו של השר אביגדור ליברמן.

אבל בשמאליטיקה יצא גבאי, מההצהרה חסרת הסיכוי הזאת, הפתעה-הפתעה, גזען, לאומן ואנטי-דמוקרט.

הטמבלייה שוב השתנקה כמצופה.

(לאותו תרגיל, אגב, שייכת גם היציאה של גבאי נגד הח"כ זוהייר בהלול.)

ג. ועכשיו, ממש לאחרונה, היה לנו העניין עם ההצהרה הדנדשה של גבאי, על "השמאל ששכח להיות יהודים".

כאילו שזו  הפתעה ענקית, שמפלגת העבודה בחרה לאחרונה בבחור מרוקאי מבית מסורתי-ימני להנהיג אותה. אחד שזה עתה צנח אליה, בדיוק ל-X המטרה שבמרכז,  ממפלגה שהצטרפה לקואליציה של נתניהו בלי לחשוב יותר מפעמיים –

וכאילו שמישהו לא יודע (גבאי הרי אמר את זה בקולו), שכל מבצע הקומנדו המוצלח הזה, בא לעולם במטרה מוצהרת להיות ראש ממשלה הבא של מדינת ישראל –

השמאליטיקה שוב משתנקת:

האיש בא לאוניברסיטת באר-שבע, אחד ממעוזי השמאליברלים, מספר לשומעיו ש"כולנו יהודים", שחיים "במדינה יהודית".

אחד שמצהיר שהוא מאמין באלוהים!

שחושב, שאפילו הסוציאליזם הקדוש, מקורו בתורה של היהודים!

דברים שמנהיגים דגולים של המפלגה, כמו יצחק רבין ז"ל, שמעון פרס ז"ל, ואהוד ברק יבדל"א לא אמרו מעולם!

איך נעשה הגזען-לאומן-מדיתן (עוסק בהדתה), האנטי-דמוקרט הזה מנהיגה של המפלגה שנחשבה לתקווה הלבנה הגדולה!?

משתנקת לה השמאליטיקה.

*****

ועכשיו תשאלו: אז מה מצחיק?

ובכן, מה שמצחיק הוא, כמה קל היה לגבאי להשיג את מטרתו הראשונית והמיידית בכל ההצהרות האלה.

והיא: לעצבן את הטמבלייה השמאליברלית הזאת, לגרות אותה ולהוציא משפתיה גלים נרגשים של חרפות, גידופים, שמות-גנאי, קריאות-זעם, התנשאות גזענית, בדיחות על התסרוקת, חשדות ותזכורות מהעבר המפוקפק של המועמד.

בדיוק מה שהם עושים לביבי שלנו!

וכם ללפיד, כמעט בכל הסעיפים!

*****

כי מה הלקח העיקרי של הטירון יחסית גבאי מההיסטוריה הפוליטית של ישראל בעשרות השנים האחרונות, במיוחד מתקופת ביבי, אך לא רק?

שכמה שהאגף הזה של כנסיית הסכל, השמאליטיקה,  יותר נגדך, יותר מקלל ורודף אותך, כך גם משתפר מצבך בדעת הקהל, וטובים יותר סיכוייך להגיע להישגים מרשימים בבחירות.

בבחירות אמור הפוליטיקאי להשיג כמה שיותר קולות מן העם.

וכמה שהפוליטיקאי שעל הפרק יותר שנוא על ידי השמאליטיקה, יותר אוהבים אותו בעם המוזר שלנו.

אפילו אם אותו פוליטיקאי הוא זגזגן כרוני עם בעיות תספורת.

ואפילו אם הוא זגזגן עם תסרוקת מפוארת כמו יאיר לפיד.

ולמה זה ככה?

גם זה פשוט להסבר.

כי השמאליטיקאים  כל-כך מתנשאים וגזעניים, כל כך נוטים להשתמש בכל מיני מושגים מופרכים ובלתי מובנים שנגמרים ב"איזם" וב"לוגיה", כל-כך מסתכלים מבחוץ ומגבוה על כל סביבותיהם, כל כך נוטים לסתום פיות ליריביהם הפוליטיים והאידיאולוגיים, ללגלג עליהם ולרדוף אותם;

ובעיקר, כל כך טועים בכל תחזיותיהם והערכותיהם –

שדי רק בזה כדי להעניק לפוליטיקאים שעל הפרק – ביבי או לפיד או גבאי – תעודת כשרות ראשונה במעלה מצידו של העם הבוחר.

וזה מה שגבאי הבין.

ובגלצ כמו בשידורי הרדיו של "כאן", בערוצי הטלוויזיה העיקריים וב"הארץ" ובעיתונים אחרים וגם ברשת, בכל רחבי הטמבלייה,  השמאליטיקאים משתנקים בלי הכרה, ומעניקים לגבאי את תעודת הכשרות המבוקשת בכל פעם שהוא פותח את הפה באיזו הצהרה, שהוא יודע בדיוק מה יהיו תוצאותיה.

נו, לא מצחיק, כל זה?

 

 

 

 

7 תגובות
 1. י.ד. permalink

  אבי גבאי מסתובב כמו כלבלב במפלגת העבודה ומסמן טריטוריה.

  אהבתי

 2. איתי permalink

  אהבתיאת הביטוי החדש שמאליטיקה. מאמץ אותו בחום.

  אהבתי

 3. שמאליטיקה קטנה
  ————————

  • אצולת הטמבלייה השמאליברלית בתקשורת, באקדמיה ובפוליטיקה חוגגת על חשבוננו בניגוד לאינטרסים של הציבור. הם ממליכים על עצמם אולטרה-מיליונר קפיטליסטי, איש בעל נפש ימנית, אחד שמאמין באלוהי ישראל ולא במרקס אלוהי השמאל, בתקווה שהוא יפרוץ למחנה הימין ויקושש שם כמה קולות, כי זו האופציה היחידה לטמבלייה השמאליברלית לנסות ואולי לחזור לשלטון.
  השמאליבירלים צריכים להבין שללא ה"רשימה המשותפת" אין לעבודה (או בשמה המסוכך: "המחנה הציוני". למה מחנה? מה רע ב"בית ציוני"?) סיכוי קלוש להקים ממשלה גם אם הם יצליחו להרקיב קואליציה מחוררת, צולעת ומתנדנדת (בכוונה כתבתי 'להרקיב'). אבל גבאי משכיח שלא מדובר כלל על ישיבת שרי "הרשימה המשותפת" בממשלת הגבאי. מדובר בתמיכה חיצונית בקואליציה, כמו שהיה בממשלת רבין השניה של אוסלו (שמרקסיסטים ואסלאמו לאומנים תמכו בה). אז למה ה"תכשיט" גבאי היה צריך להצהיר את הברור והידוע בלאו הכי שאיש מ'הרשימה המשותפת' לא יישב בקואליציה שלו? רק כדי לעשות נפשות בשולי הימין ובמתנדנדי הליכוד, מתוך מחשבה לא מבוססת שקולות "הרשימה המשותפת" בעת ההמלצה לנשיא, הם כבר בכיס שלו. הוא לא סופר ערבים ממטר.

  • הבעיה בלייבור היא שמנהיג המפלגה, ג'רמי קורביין, הוא עצמו היה מנהיג האגף המרקסיסטי, האנטישמי והאנטי ציוני במפלגה. קורביין חבר למכחישי שואה והשתתף בעצרות שלהם, הוא חלק מקבוצת הפעילים האנטי ציונים/אנטישמיים כמו ג'ורג' גאלאווי https://www.youtube.com/watch?v=xFNym7Rzd1k (שהיה חברו של צדאם חוסיין ויש הטוענים שהוא התאסלם בסתר בהשפעתו בתחילת שנות ה-90). לכן, גם אם לכאורה קורביין לא ימנה 2 או 3 שייצגו את "האגף השולי" במפלגה, הרי שנוכחותו של קורביין עצמו תבטא את השוליים האלה. להזכירכם שזוהי מפלגה שתקפה את חבריה היהודים, שחלקם פרשו ממנה בשל כך בשנה האחרונה.

  • ההכרזה של גבאי בעניין "ההתנחלויות המבודדות" מעידה שלכאורה מדיניותו דומה לזו של הימין המצוי. אלא, שוב, אם כל דבריו של גבאי הם תעמולה שיקרית בלבד, לצורך השתלטות על 'מתוני' הימין. או בעצם על פתאי הימין. השארות ההתנחלויות על מקומן בתוך גבולותיה של מדינה פלשתינית עתידית לא סבירה בשל ההתנגדות האידיאולוגית של הפלסטינים. אני משער שגם המתנחלים לא יסכימו להסדר כזה, לא מהסיבות שערבים לא יסכימו להסתפח עם בתיהם למדינה הפלסטינים, אלא מהסיבה הפשוטה – שחייהם יהיו בסכנה מתמדת.

  • נחמד שגבאי גילה היום את מה שנתניהו ידע כבר לפני 11 שנים: "השמאל ששכח להיות יהודים". כל יתר ההסברים הם פיתולי פתיתי השמאל המפטפטים את עצמם לדעת.

  • העבודה בחרה במרוקאי בראשה….. האם היא לא בחרה כבר מרוקאי בראשה? תזכירו לי. והיא לא בחרה עיראקי-כורדי בראשה? אז מה? זה עזר לה בקרב המזרחיים? רק בשוליים הצרים, מה שלא כל כך עזר לה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: