דילוג לתוכן

"המקור" והקרן לישראל חדשה (2)/ הפעם הכביסה יצאה שחורה

נובמבר 9, 2017

אז כן, צפיתי גם בחלק השני של הכתבה ב"המקור" בערוץ 10 אודות "הקרן לישראל חדשה" (להלן "הקרן"), והופתעתי לטובה: הרבה פחות כביסה, והרבה יותר שקרים ודברי איוולת, שבהם נתפסו אנשי הקרן על ידי העיתונאים שהכינו את הכתבה, איתי רום וישראל רוזנר.

אז הנה כמה הערות, ואתחיל דווקא בדיון המסכם.

א. ההבחנה הפוליטית המעניינת ביותר נאמרה על ידי הכתב ישראל רוזנר. הפעילות של הקרן בישראל, הוא אמר, מבצעת למעשה "חרקירי לשמאל הישראלי". מדוייק. הסוכנים הזרים שמעסיקה הקרן בישראל גודשים את שורות הפעילים של מפלגות כחד"ש וכבל"ד, כמובן מרצ, והם מצויים גם באגף השמאלי של מפלגת העבודה. הפעילות של העמותות בעלות האופי הפוליטי שהקרן מפעילה (עמותות ל"זכויות אדם" ו"זכויות אזרח",שהן רק עלה תאנה שקוף המכסה בקושי את הערווה הפוליטית, שכן עניינן המרכזי הוא בדה-לגיטימציה של מדינת ישראל ושל צה"ל, ומתן שירותים לתנועות החרם האנטישמיות והאנטישראליות), גורמת לשמאל להראות רע מאוד.

ואכן, לא פלא שבמציאות העגומה הזאת, נתפסים חלקים נכבדים בשמאל הישראלי על ידי הציבור הרחב – ולא רק על ידי הימין –  כאוסף של "בוגדים", משת"פים של הטרור הפלשתיני ושל ה-BDS וכן הלאה.

ב. הכתב איתי רום העיר בצדק, על "הפער בין דעות הבכירים" של הקרן, ובין הדעות והעמדות, וחשוב יותר, המעשים, של אלה שנמצאים על הפיי-רול של הקרן. הפער הזה צץ ונחשף לכל אורך הכתבה. "הבכירים" – המנכ"לים, היו"רים והנשיא העולמי, הם כולה  פטריוטים ציונים טובי לב, שרק רוצים לעזור לישראל המסכנה, מדינה ים תיכונית מפגרת למדי, לעמוד על רגליה.

וזה בשעה  שפעילי העמותות נואמים נגד ישראל האו"ם, מפיצים שקרים גסים וחצופים נגד צה"ל, תורמים בפועל לתעמולת הזוועה של ארגונים פלשתינים ושל ארגוני ה-BDS וכן הלאה.

ומה קורה כשהסתירה המוזרה הזאת מוצגת בפני "הבכירים"? ובכן, הם פשוט מודים שזה "לא מוצא חן" בעיניהם, שהם "לא שלמים עם זה", שהם "מתווכחים" עם השטינקרים והמעלילים (ניסוח שלי) מהשטח, ושאר דיברי איוולת.

צריך להיות מטומטם גמור  כדי להאמין לשטות הזאת. "הבכירים" נותנים את הכסף, שבלעדיו לא היה קורה כלום. כל הכוח בידיהם. שום דבר ממה שנעשה בשטח לא היה מתבצע בלי האו-קיי שלהם ובלי הכסף שהם מספקים. הם פשוט משקרים און קמרה.

ג. וזה היה אמנם אחד הקטעים המשעשעים בכתבה: השקרים הנחשפים חיש  קל. למשל: מיקי גיצין, המנכ"ל החדש של הקרן בישראל, יושב עם בתיה כהנא דרור מהעמותה "מבוי

יור"ית יוצאת רחל ליאל: "עדאלה לא מתנגד לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי"

סתום" העוסקת בעזרה לעגונות, עמותה הנתמכת על ידי הקרן. דרור מתלוננת על כך שהכסף לא מספיק, והיא רוצה לקבל כמו עמותת "עדאלה" שמקבלת יותר. גיצין טוען שזה לא נכון.

המספרים מגיעים.

מתברר שגיצין משקר. עדאלה אמנם מקבלת יותר.

או שהיו"רית היוצאת רחל ליאל מספרת לכתבים שארגון "עדאלה", הממומן על ידי הקרן, בכלל "לא מתנגד לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", וההכחשה מופיעה מיד על המסך: המנכ"ל טוען בתוקף: "אנחנו מתנגדים".

או שדוברת מטעם עמותת "מולד" (אברום בורג) טוענת שהיא לא נתמכת על ידי "הקרן החדשה".

שקר. עוד שקר.

מנכ"ל עדאלה, עו"ד חסן ג'ברין: "לא, אנחנו מתנגדים."

כל מה שקרה הוא, מסבירה היו"רית היוצאת רחל ליאל, הוא ש"תרומת הליבה" הגדולה שבעזרתה הוקמה "מולד" ותוחזקה בשנותיה הראשונות, הומרה בסתם תרומה רגיל מטעם הקרן. "מולד" לא רשומה בישראל, תנחשו למה (רמז: מאותה סיבה שהקרן עצמה לא רשומה בישראל), כך שאי אפשר לעקוב אחרי התורמים שלה ברשם העמותות. יש דיבור עקשני על כך שהעמותה הזאת, שעניינה בעיקר בהתנגדות ל"הדתה", חזקה במיוחד בתרומות גרמניות.

והיו עוד מקרים שבהם האמת לא היתה נר לרגליהם של הדוברים מהקרן או שכיריהם בעמותות. אבל לזה כבר רגיל כל מי שעוסק בענייני השמאל המזוייף שלנו, איפה שהשימוש בשקרים הוא הכרח בל-יגונה.

ד. היו"רית טליה ששון, עורכת דין במקצועה, שזכתה מפי העורך-שותף של "המקור" ברוך קרא למחמאה כ"אשה ערכית במיוחד" לא יוצאת מהכתבה כעיפרון המחודד שבקלמר.

יו"רית נוכחית טליה ששון: יש לה אליבי, היתה בווייאטנאם

בעניין נאומו האנטישראלי מעורר המחלוקת של מנכ"ל "בצלם" במועצת הביטחון של האו"ם, היא מפעילה את כישוריה המשפטיים ומסדרת לעצמה אליבי נהדר:

"הייתי בוייאטנאם!" היא מדווחת.

וייטנאם זה באמת רחוק מאוד.

כמו כן סידרה לעצמה טליה שלנו יציאה מעניינת מהמבוך שנכנסה אליו בתגובה לציוץ של מו"ל "הארץ" עמוס שוקן, אנטישמי עם קבלות.

"האם ישראל היא מדינת רשע, או שרק מדובר בטיהור אתני שיגרתי", צייץ שוקן.

וטליה ששון בתגובה:

"שניהם".

יו"רית טליה ששון: טיפשות פרובוקטיבית

ומה הסבירה ששון לכתבים ששאלו אותה על ההברקה  הזאת, קצרה ולעניין?

בלי להתבלבל כלל, הסבירה ששון לשני הכתבים הנדהמים לנוכח גילוי הלב, שהיא נהגה במקרה הזה "בטפשות, אבל בפרובוקטיביות." 

ומי אנחנו שנתווכח.

 

ה. היתה בכתבה התייחסות לשימוש הנרחב שעושים ארגוני ה-BDS ואנטישמים ואנטישראלים אחרים ברחבי העולם בחומרי הבעירה שמספקים להם ארגוני הקרן, אבל בהחלט לא מספיק, בהתחשב בכך שזו התוצרת המרכזית של "בצלם", "שוברים שתיקה", "רופאים למען", "רבנים למען" ושאר "למען".

ועדיין צונזר לחלוטין עניין התמיכה של "קרן פורד" האנטישמית בקרן לישראל חדשה. אני חוזר: הנשיא העולמי של הקרן, דניאל סוקאץ', הודה שהקרן שהוא עומד בראשה היא למעשה "קבלן הביצוע בישראל" של קרן פורד האנטישמית (שכן הקרן הזאת היא התורמת הגדולה ביותר לקרן לישראל חדשה). והנה, אותה קרן, המשתמשת בקרן הפרו-ישראלית לכאורה,  היתה  זרוע המימון המרכזית של ארגוני ה-BDS.

ועכשיו הקרן האמריקאית הזאת מממנת בישראל את אספקת התחמושת התעמולתית לאותם ארגוני BDS עצמם, באמצעות העמותות שמתפעלת הקרן לישראל חדשה.

ו. ואי אפשר בלי קצת צחוקים: היה משעשע לשמוע מפי "הבכירים" של הקרן, כמו גם הזוטרים יותר, את התלונות, על "מסע ההשחרה" שעורכים לקרן, על "ההכפשה" וכו'. הזכיר לי בדיוק את התלונות בעיתון של שוקן, על זה שמאשימים אותם שם באנטישמיות. הארגונים של הקרן עושים כל מאמץ להשחיר את שמה של ישראל,  שהיא, לדעתם, מדינת אפרטהייד פאשיסטית שמזכירה להם את השנים האפלות של הנאציזם וכו', עורכת טיהור אתני, הורגת סתם ילדים וכן הלאה – והטיפוסים המוזרים האלה מהקרן, בדיוק כמו המקבילים שלהם בעיתון לאנשים חושבים (חה-חה),  מעיזים להתלונן.

עוד עדר של גמלים שאינם מבחינים בדבשתם.

 

 

2 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

    מילה בסלע

    אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

  1. צריך לחקור את פעילות כל הקרנות הזרות, לא רק הקרן החדשה, או: מה מחפשת פה קרן פורד האנטישמית? | מאפיהו

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: