דילוג לתוכן

איך כיבסו ב"המקור" את הקרן לישראל חדשה

נובמבר 2, 2017

חרגתי הפעם ממנהגי הצפיה הטלוויזיוניים הקבועים שלי (לונדון בלי קירשנבאום, חצי מהדורת חדשות וכדורגל) לרגל תוכנית "המקור" בערוץ 10 על "הקרן". זה בגלל ענייני המיוחד בנושא. הבנתי שזו תוכנית ראשונה, ואני מקווה שבתוכנית הבאה ישלימו את האינפורמציה שהיתה חסרה לי בתכנית הראשונה בכמה נושאים, ויש לי עוד כמה הערות כלליות.

מייסדת אלינור שטראוס-לוי: כזנב של ילדי הפרחים

א. השם.  נשוא הכתבה הוצג כ"קרן החדשה לישראל", שזה שם מסולף, מכובס ושקרי, חסר כל משמעות בעלת תוכן, כי הכוונה היא להסתיר את המטרות האמיתיות של המוסד. השם האמיתי הוא "הקרן לישראל חדשה". שכן, יש לדעת, שלדעת בעלי הקרן הזאת, ישראל שלנו, זו הנוכחית, המתקרבת לגיל 70, היא כבר זקנה וישנה, ויש צורך בישראל "חדשה".

ומהי אותה ישראל "חדשה", אם לא העתק ים-תיכוני של ארה"ב הישנה. מין מדינת מהגרים כללית, מדינת כל אזרחיה, בבל בת ימינו. קבלו למשל הדלפה שהופיעה בוויקיליקס, ובה מופיעה דעתה של חדווה רדנוביץ, מי שהיתה סמנכ"לית של הקרן לישראל חדשה, כפי שנמסרה ליועץ הפוליטי בשגרירות האמריקאית בתל אביב ב-2010:

"בתוך מאה שנה ישראל תהיה בעלת רוב ערבי, אך היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה הטרגדיה שהישראלים חוששים ממנה, משום שהיא תהפוך לדמוקרטית יותר"

ברור שבקרן הסתייגו מדבריה של רדנוביץ. אבל מה ציפיתם שיגידו? את האמת? שהם רוצים לעשות מאיתנו אמריקה קטנה במזרח התיכון? מדינה של אטומים מנוכרים, חסרי זהות מובחנת, בשר תותחים אידיאלי של המנגנון הקפיטליסטי, בדיוק כמו האמריקאים?

ב. בכתבה ב"מקור" הוצגו הקמת הקרן ומקימיה כ"זנב" של תקופת ילדי הפרחים. חה-חה.

החה-חה הגיע,  כי מקימת הקרן, כפי שנמסר, היא הגב' אלינור לוי-שטראוס, בת ויורשת לאחת המשפחות העשירות ביותר של החוף המערבי בארה"ב, בעלי אימפריית הג'ינס "לווי'ס". מיליארדרית שטובעת בכסף גדול, וזו הוצגה לנו  כ"זנב" של ילדי הפרחים. לא רע. אפשר להניח, כי לפי אותו היגיון יוצג הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ באחת התכניות הבאות של "המקור" כפעיל לשעבר של תנועת הפנתרים השחורים האמריקאית.

מנכ"ל דניאל סוקאץ: קבלן של קרן פורד האנטישמית

ג. הקרן הוצגה כמי שניזונה מתרומות של יהודים אמריקאים. אבל זה רק חלק מהאמת. אולי רק חלק קטן. הועלמה לחלוטי-חלוטין העובדה המוזרה, כי המממנת העיקרית של "הקרן לישראל חדשה" היא בכלל קרן אחרת, ידועה הרבה יותר בעולם הרחב: קרן פורד. כל זה לפי דבריו של מנכ"ל הקרן החדשה בארה"ב, דניאל סוקאץ, שלמעשה, "הקרן החדשה היא קבלן הביצוע בישראל של קרן פורד".

ולמה הועלמה העובדה החשובה הזאת? פשוט מאוד: כי קרן פורד היא קרן אנטישמית בעליל, אנטי ציונית ואנטי ישראלית, שעמדה מאחורי ארגוני "ועידת דרבן", אלה שמהם צצה תנועת ה-BDS להחרמת ישראל.

מכיוון שקרן פורד האנטישמית (שנוסדה על ידי הנרי פורד, מייסד השושלת, אנטישמי ופרו-נאצי מוצהר) קשורה לסי.איי.אי (סוכנות הביון המרכזית) ומקבלת כספים לפעילותה מהאוצר האמריקאי, התעניינו בתופעה חברי קונגרס  בארה"ב, ותבעו הסברים. הם קיבלו הבטחה (שלא קויימה) שהקרן תפסיק לתמוך בארגוני ה-BDS. כשהתברר שקרן פורד משקרת, היא נקראה שוב לסדר, והבטיחה שוב להפסיק את התמיכה. אז מה עושים עכשיו בקרן האנטישמית? פשוט מאוד: על ידי הכספים המועברים באמצעות "הקרן לישראל חדשה",  מממנים הפורדים האמריקאים ארגונים ועמותות ישראליים, המספקים תחמושת תעמולתית לארגוני ה-BDS. לדוגמא, "בצלם", "שוברים שתיקה", "עדאלה" ועוד.

ד. בפרומואים הוצגה הקרן כ"קרן אמריקאית-ישראלית". אין לזה שחר. זוהי קרן אמריקאית מכף רגל ועד ראש. ההצגה המטעה נועדה לטשטש את העובדה הפשוטה, והבלתי ניתנת להכחשה, שמדובר בקרן אמריקאית, המפעילה סוכני השפעה ומארגנים פוליטיים ישראלים, שהם סוכנים זרים לכל דבר ועניין (שכן גם המממנים האחרים שלהם, דוגמת "קרן האחים רוקפלר", האיחוד האירופי,  קרן "החברה הפתוחה" של המיליארדר ספסר המט"ח ג'ורג' סורוס וקרנות כנסייתיות אנטישמיות,  גם כל אלה מפעילים פה את הסוכנים המקומיים בכסף זר).

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: