דילוג לתוכן

מתנחלים ותושבי אום-אל-פאחם כאזרחים פלשתינים/ תחזית מזג האוויר כפייק ניוז/ אנטישמי גדול, אנטישמי קטן, הכל יחסי

אוקטובר 29, 2017

ההצעות המגונות של גבאי את ליברמן

עכשיו, כשכבר קלו קצת פני המים מעל הצעתו של מנהיג העבודה אבי גבאי, שמתנחלים יהודים מחוץ ל"גושים" יוכלו להיקלט בכיף במדינה הפלשתינית שתקום אי-פעם אי-שם, ברור שמדובר רק ב"הכנסה" תעמולתית לימין, ולא בעניין מעשי: גבאי רק רצה לנטרל את הטיעון הימני הידוע, שמכיוון ש"אין להעלות על הדעת" פינוי המוני של התנחלויות, גם אין סבירות לפתרון שתי המדינות.

אם זה המחסום בפני פתרון שתי המדינות, אומר בעצם גבאי, אז אפשר להתגבר עליו בקלות: אין צורך בפינוי המוני שכזה.

ברור, שהסיכוי שיהודים בהתנחלויות המבודדות יסכימו להתאזרח במדינה פלשתינית, גדול בדיוק כמו הסיכוי שהערבים תושבי אום-אל-פאחם יסכימו להתאזרח במדינה הפלשתינית המשוערת הנ"ל, על פי הצעתו של השר אביגדור ליברמן. שאף היא אינה ממשית, אלא רק "הכנסה" תעמולתית לפוליטיקאים הלאומנים של "הרשימה המשותפת":

אם אתם פטריוטים כה גדולים של הפלשתיניות, ושונאים כה עקביים למדינת ישראל. , מתריס בעצם ליברמן, אז אין אונס: קבלו שחרור מאיתנו, וחיו לכם בכיף במדינתכם הפלשתינית.

וכמו כן ברור שהסירוב הוודאי להסתפח על המדינה המיועדת הנ"ל, הן מצד המועמדים היהודים והן מצד המועמדים הערבים, מקורו באותן סיבות עצמן: היהודים בהתנחלויות המבודדות והאזרחים הערבים(הפלשתיניים!) של אום-אל-פאחם חוששים מאוד-מאוד מפני האפשרות שיחיו במדינה פלשתינית עתידית.

עתיד שהאחרונים נראים כמייחלים לו למען הפלשתינים המתגוררים ביו"ש ובעזה.

אבל לא למען עצמם.

 

איך שיגעו אותי חזאי מזג האוויר – פעמיים

משגעים אותי החזאים. בתור ועד הבית אני ממונה על ההשקייה בגן, המתרחשת פעמיים בשבוע. הייתי אמור להשקות ביום חמישי שעבר, אבל התחזיות אמרו שבשבת ירד גשם, אז חשבתי לי: בשביל מה לבזבז סתם מים? שהעננים ישקו. אבל בשבת לא ירדה אף טיפה. לעומת זאת שמעתי במוצ"ש שהיום, יום א', ירד גשם. לכן לא השקייתי גם במוצ"ש. אבל גם היום לא הופיעה טיפה לרפואה. אך החזאים, שאינם מתייאשים,  מספרים לי היום, שמחר, סוף סוף, ירד גשם, ואני כבר לגמרי מטורלל.

לעומת זאת, היו לי תכניות לצאת לטיולים השבוע, ושמחתי למשמע התחזית המקורית, שאחרי הגשם המיועד בשבת, יחזור מזג האוויר לתיקונו במרוצת השבוע, ואוכל לצאת לטיול המתוכנן ביום ב'. אבל לאור התחזית האחרונה – דהיינו, שמחר, אותו יום ב', ירד גשם, ואולי גם ביום ג', ואני כבר לגמרי מטורלל פעם שניה.

בכל שנה אני חוזר וטוען, שלחזאים אין מושג על העתיד. שהם טועים לא פחות ממה שהם מדייקים.  חברים טובים מנסים להתווכח איתי ומגוננים בעוז על התחזיות. אך כל ההגנה שלהם מבוססת על הזיכרון הקצר ועל חוסר נכונות לבדוק את העובדות.

ולכן אני בשלי: תחזית מזג האוויר, בדיוק כמו תחזיות הבחירות והתחזיות הפוליטיות של כנסיית הסכל המדעיסטית  – פייק ניוז אחד גדול. סיכויי ההתממשות של כל התחזיות האלה אינם עולים על פיפט-פיפטי. וכך,  לפחות במחצית מן המקרים מדובר בהטעייה של הציבור, ולא ממש בעיתונות. עוד אייטם בהצגת הבידור הנקראת "חדשות".

 

המומחה לאנטישמיות מהעיתון לאנשים חושבים מחלק ציונים לזמר רוג'ר ווטרס

קראתי ב"גלריה" של "הארץ" בסוף השבוע, שעשו סרט על רוג'ר ווטרס, לשעבר מה"פינק פלויד". מוסיקאי דגול ואנטישמי קטן. ומן הסרט הדוקומנטרי, שיצר יהודי-קנדי מצליח בתחום,  אפשר להסיק, הפתעה-הפתעה, שווטרס דנן הוא אכן אנטישמי קטן.

יש לא מעטים מסוגו בחוגי השמאל המזוייף, בעולם הרחב כמו בארצנו.

לא צריך להתרגש.

עדיף לצחוק.

כמו שעושים כמעט של הזמרות והזמרים שהאנטישמי הקטן ווטרס מנסה להניא אותם משירה בפני הקהל הישראלי.

מכיוון שהכתבה הופיעה ב"הארץ", אני מניח לכם לנחש בעצמכם לטובת מי ולחובת מי היתה הכתבה מוטה. אך כדי שלא יוותרו שום ספיקות אצל הקוראים החושבים (מלאכה לא קלה), הוענקה במסגרת הכתבה "בוקסה" גדולה לעדות-מומחה, שבמזל יצא שהוא עובד בעיתון שבו התפרסמה הכתבה.

ומי המומחה? ובכן, שוב ניחשתם. מדובר באחד משלושה-ארבעה  האנטישמים המובילים של העיתון לאנשים חושבים.

כי מי יכול להבין באנטישמיות כן-או-לא של ווטרס, יותר מאחד שהוא אנטישמי בעצמו?

קבלו את המומחה:

"אחרי לא מעט שעות רוג'ר ווטרס בשנתיים האחרונות, אני מבקש לקבוע באופן הכי נחרץ שאפשר: אין באיש הזה ולו בדל של אנטישמיות. לא נים אחד בגופו נושא את החיידק."

יתכן שיש כמה ספקנים, שבעיניהם קביעה כזאת עשויה להשמע מופרכת במקצת, אבל אני בהחלט יכול להבין את ההגיון שבה.

אל תשכחו, שהאנטישמי המומחה מטעם העיתון, זה אחד שטען בלי להתבלבל, שזוהי "זכותו" וגם "חובתו" של כל פלשתיני לרצוח כל יהודי, וגם בצורה הכי נפשעת.

וזאת הוא כתב בזמנו כדי להצדיק רצח של תינוקת יהודיה בירושלים על ידי דורס ערבי. .

יותר אנטישמי מזה?

ובכן, אני לא ממש בקי בכל ההתבטאויות והמפעלות של הזמר ווטרס בתחום האנטישמיות, אך יש לי חשד סביר, שאפילו הוא לא היה מנסה להצדיק רצח נפשע כזה של תינוקת בשם "המאבק הפלשתיני לחירות" (שרק בעיתון "הארץ" שמעו על קיומו. לפלשתינים בטח שלא ידוע על כך  דבר וחצי דבר. תקראו את אמנת החמאס ואת אמנת אש"ף, ואת "הצוואות" של המתאבדים המסכנים מהאינתיפאדה האחרונה).

ועל כן לא ייפלא, לדעתי, שאנטישמי מפותח, אנטישמי במשרה מלאה, כמו המומחה שלנו מהעיתון לאנשים חושבים (חה-חה), מתייחס בזלזול שכזה, פשוט בביטול, לאנטישמיות החובבנית והנחותה של הזמר ווטרס.

One Comment
 1. אילן permalink

  דרך אגב באותו עניין
  כותרת בעיתון לאנשים חושבים – הפיגוע בכפר קאסם – שתי פלשתינאים מואשמים ברצח תושב אלקנה כנקמה על מות חברם.
  הם רצחו תושב השטחים הכבושים אז זה בסדר או לא כול כך נורא
  הייתה להם סיבה טובה – רצחו להם חבר
  פשוט מאוד – רצחו יהודי בגלל שהוא יהודי אבל בעיתון הארץ ימשיכו לסכסך בין היהודים. בושה בושה בושה. בגלל שהוא חי בשטחים דמו מותר. בושה
  לא נשכח ולא נסלח לעיתון הנאלח. אפילו יצא לי חרוז. נכון זה נחמד

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: