דילוג לתוכן

צחוקים/ בהזדמנות זו, שהתגלתה גזענות בגרמניה, עוסק "הארץ" בגזענות בישראל, ולכן, באותה הזדמנות, הבה נעסוק בגזענות של "הארץ"

ספטמבר 26, 2017

מה אמרתי לכם אתמול, שצפויים לנו צחוקים מכיוון העיתון לאנשים חושבים בעקבות ההישג האלקטורלי האחרון של הימין הגזעני בגרמניה?

ובכן, ביחסים ביני ובין העיתון המצחיק ביותר במזרח התיכון, אין דבר כזה דחיית סיפוקים.

כבר היום הגיע מאמר המערכת של "הארץ" וסיפק את הסחורה.

תשכחו מזה, שהעיתון החשוב יעסוק במאמר המערכת הפרוגרמטי שלו, למחרת הבחירות,  בעובדה המצמררת שאחד מכל שמונה גרמנים הצביע השבוע בעד מפלגה גזענית קיצונית, מה זה אומר על "גרמניה החדשה" וכל זה.

"הארץ" בחר לעסוק בהזדמנות חגיגית זו, איך לא, בגזענות של מדינת ישראל!

אחרי הכל, כמה הזדמנויות יש להם שם, בעיתון לאנשים חושבים, לעסוק בגזענות הישראלית?

אז שיחמיצו הזדמנות פז שכזאת, שנקרית על דרכם אולי פעם בעשור?

תשכחו מזה.

וכך, במאמר המערכת מהיום,  קובעים האדונים מ"הארץ",  שבישראל כבר מצוי הימין הקיצוני בשלטון, ושואל: "האם אפשר להתריע מפני גזענות", כאשר  יש אפליה לרעה של ערבים במכירת מנויים לערבים לבריכה ביישוב יהודי?

כאשר כולאים "מבקשי מקלט" (תסמכו על העיתון לאנשים חושבים. הם יודעים שמדובר במבקשי מקלט ולא במבקשי עבודה שהסתננו לכאן בהיעדר גדרׂׂׂׂ)?

כאשר מפנים יישוב ערבי בכוונה להקים התנחלויות של יהודים?

"האם אפשר להזדעזע" מהקורה בגרמניה, שואלים אדוני העיתון הזה,כאשר הקלו-קלוקס-קלאן מהלל את בנו של ראש הממשלה בגין הקריקטורה האנטישמית שפרסם?

חה-חה.

חה-חה, כי הבה נראה מה קורה כשהופכים על "הארץ" את הקדירה שבישל.

כלומר, בודקים את זכותו של "הארץ" עצמו לדון בגזענות של אחרים.

כי, האמנם יכול עיתון "הארץ", שהוא בעצמו הרי  עיתון בעל קו מערכתי אנטישמי מובהק, "להתריע מפני גזענות" של מישהו –  כולל אפילו מדינת ישראל?

האם לא מדובר בעיתון שכתביו ובעליו העניקו  הכשר ברור, ויותר מזה, חיוב מובהק של רצח יהודים?

האם לא נכתב שם על ידי אחד מחביביו של בעל-הבית, ש"זכותו וחובתו"  של הפלשתיני היא לרצוח יהודים, גם בצורה שפלה (וזה כדי להצדיק דריסת תינוקת יהודיה בירושלים על ידי רוצח פלשתיני).

האם לא אישר גם המו"ל עצמו ש"זכותו וחובתו של הנכבש והמנושל לידות אבנים (ולהצית אש)"? הסוגריים במקור (ואחר כך ניסה להסביר  שרק "פירש" בדבריו אלה מכתב למערכת. רק מה לעשות, שהפרשנות על "הזכות" ועל "החובה" לרצוח יהודים, היא בניסוחו שלו?).

האם לא הסביר המו"ל האנטישמי של העיתון הזה, ש"לא צריך שתהיה זהות בין מאפייני האפרטהייד בדרום אפריקה לבין פרקטיקות של אפליה הנוגעות לזכויות אזרח הנהוגות בישראל, כדי שאפשר יהיה לכנות את ישראל מדינת אפרטהייד"? – כל זה כי "המלה אפרטהייד היא כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם, ולכן היא שימושית להעברת המסר"? כלומר – מדובר במסר אנטישמי, בשירות התעמולה של ה-BDS,  שמבקש העיתון להפיץ בעולם, במהדורתו האנגלית, למרות שלפי הודאת המו"ל עצמו  אין למסר הזה בסיס במציאות?

האם אין בעיתון הזה שפע של  המלצות למדינות העולם להטיל נידויים וחרמות על ישראל, היא לבדה, נוהג שאפילו הכוהן הגדול של כנסיית השכל, אגף שמאל, נועם חומסקי, קרא לה "צביעות הזועקת לשמיים"(“hypocrisy [that] rises to heaven”)? האם לא אמר באותה הזדמנות שהעמדות האלה כלפי ישראל מצביעות על האנטישמיות של הנוקטים בהן?

נועם חומסקי קורא לכלב בשמו (מיד בהתחלה), אבל "הארץ" בעל הקו המערכתי האנטישמי – בעד

האם לא מצוטטים אלף השקרים האנטי ישראלים והאנטישמיים, שמפיץ העיתון הזה בגירסתו האנגלית, בהרחבה ובהתמדה, בכל כלי תקשורת ימני, גזעני, אנטישמי וניאו-נאצי ברחבי העולם?

אז מה תגידו?

האם לאדוני העיתון הזה יש זכות לבוא בטענות למישהו על "גזענות", בהיותו שטוף בנגע הזה הוא עצמו מכף רגל עד צוואר?

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: