דילוג לתוכן

עליית הימין בבחירות בגרמניה/ הפרופ' צימרמן והלקחים של הישראלים בברלין

ספטמבר 25, 2017

כרגע שמעתי בלונדון וקירשנבאום את הפרופ' משה צימרמן, המומחה המועדף על ירון לונדון לענייני גרמניה. זה בעניין תוצאות הבחירות שם, שהעלו את מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" למקום השלישי עם 12.6% מהקולות, 5.9 מיליוני מצביעים סך הכל, ו-95 צירים בבונדסטאג הגרמני.

לונדון העלה לצימרמן להנחתה, כשתהה אם יש מקום לאנלוגיות היסטוריות. צימרמן לא נבהל. הוא טען שהוא דווקא אינו חושש כלל מאנלוגיות היסטוריות, ומיד עבר להשוואה מאלפת, מדעית לגמרי, כמובן, בין עליית הימין הגרמני בבחירות אתמול, ובין מה שקרה בשנות השלושים של המאה הקודמת עם המפלגה הנאצית, כולל נקודות דמיון מדהימות (תרומה שלי להשוואה: בבחירות של ספטמבר 1930, פחות משלוש שנים לפני שנעשה קנצלר, זכו היטלר ומפלגתו הנאצית ב-6.5 מיליון קולות, וב-107 צירים ברייכסטאג). הפרופסור אף קינח באומרו שהוא בהחלט רואה במנהיג של אלטרנטיבה לגרמניה "פיהרר" לעתיד, כהגדרתו.

ובכן, אני מאוד מקווה, שהישראלים שלנו שהשתכנו להם בברלין (אלה שנמלטו מעימנו מחמת הימין המקומי, האפרטהייד הזוחל, ההדתה המתנחלת, הפאשיזציה המתקדמת, הקוטג' היקר וכל היתר), יתייחסו  עכשיו ברצינות המתאימה  לאבחנותיו המצמררות של הפרופ' צימרמן.

ועוד יש לי השערה, שלעיתון שלנו לאנשים חושבים, בדיוק בנקודה הזאת, של מה יש לישראלים לחפש בברלין, גורם המצב הפוליטי החדש בגרמניה לדיסוננס קוגנטיבי מסויים.

צפו לצחוקים.

 

2 תגובות
  1. איתי permalink

    ניבאת ולא ידעת מה ניבאת. תקרא את מאמר המערכת של הארץ מהיום ותבין על מה אני מדבר.

    אהבתי

  2. תודה, איתי, באתי, קראתי, צחקתי והפוסט בדרך

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: