דילוג לתוכן

איומי ההשמדה של הנשיא טראמפ/ של מי הוא, ערוץ 2? בשביל מי עובד ערד ניר?

ספטמבר 19, 2017

זה עתה צפיתי בעורך חדשות החוץ של ערוץ 2, ערד ניר, תוקף במילים חריפות את נאומו באו"ם, היום, של הנשיא האמריקאי טראמפ, עם דגש, כמובן, על איומי ההשמדה שהשמיע הנשיא כלפי צפון קוריאה הגרעינית, הטרודה עכשיו בשורה של ניסויים מדעיים.

לחיזוק עמדתו ציטט ניר את דברי הנשיא הצרפתי החדש מקרון, ועוד איזו דמוקרטית אמריקאית מהקונגרס שם.

נזכרתי, שכאשר ביקר כאן אצלנו, לא מזמן, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, ריאיין אותו ניר, ובין השאר שאל אותו על איומי ההשמדה של איראן המכוונים לישראל.

גוטרש השיב מה שהשיב – משהו על זה שהאו"ם לא בוחר את החברות בו, והתשובה המבריקה הזאת זכתה מצידו של ניר רק למנוד ראש של הסכמה. הוא לא ציטט שום פוליטיקאי ישראלי, למשל, המסתייג מהתירוץ האומלל הזה. כלום.

אבקש רק להזכיר, שמספר אוכלוסיה של ארה"ב גדול פי 13 ממספר תושביה של קוריאה, ומספר האיראנים הוא פי 10 בערך ממספר הישראלים. ארצות הברית גדולה בשטחה פי שמונים וכמה מקוריאה הצפונית, ואילו איראן גדולה בשטחה פי שבעים וכמה מישראל (בגבולות הקו הירוק). כלומר, לא הבדלים גדולים מהבחינות האלה.

והנה, למרות זאת,  עורך חדשות החוץ של ערוץ 2 כלל לא מתרגש מאיומי ההשמדה של איראן כלפי ישראל (הנשענים, כמובן, על כוונות ההתגרענות שלה, בסיוע צפון קוריאני, אגב, זו המדינה שערוץ 2 ועורך חדשות החוץ שלו כה חרדים לשלומה), שזה אנחנו, עצמנו ובשרנו. אבל כולו חרדה קיומית ושצף קצף כלפי איומיו של טראמפ כלפי צפון קוריאה.

מה שמעלה כמובן את השאלה – של מי זה הערוץ הזה, ערוץ 2? זה בכלל ערוץ ישראלי? ובשביל מי בכלל עובד ערד ניר? בשביל הנשיא הצרפתי? בשביל המפלגה הדמוקרטית בארה"ב?

 

2 תגובות
 1. אילן permalink

  אחד הדברים הנפלאים באמת לגבי האינטרנט היא חוכמת ההמונים. אתה יכול לשמוע אם אתה רוצה מגוון של דעות שמעשירים אותך וזה למעשה מה שיגמור או ישנה את התקשורת הנאורה פה ובכול העולם החופשי. אמנם יש המון רעשי רקע אבל אם תנפה אותם תקבל אינפורמציה טובה שתעזור לך לגבש דעות בכול מיני נושאים.
  לשנות את החונטה המשפטית שלנו יקח יותר זמן מכוון ששופט מכהן עד יציאה לגימלאות אבל בסופו של דבר המאבק הרעיוני בין מדינת כול אזרחיה למדינת לאום יהודית יוכרע בניצחון של הרעיון הציוני של מדינה יהודית בארץ ישראל. לי אין ספק בכך וחבל שעיתון הארץ שהוא באמת העיתון מספר אחד בארצנו נותן בימה בעיקר לקבוצה קטנה וצעקנית של כותבים שהם פוסט ציונים ומאמינים גדולים ברעיון מדינת כול אזרחיה. כמו שציינת במאמרים קודמים השמאל הם קבוצה קטנה מכול האוכלוסיה בישראל שאמנם חזקה כלכלית אבל הם לא יצלחו לשנות את המגמה הכללית למרות שהם מעצבנים ממש. 😊
  ולסיום שנה טובה לכולנו ולכול עם ישראל במדינה הכי טובה שהיא רק שלנו.

  אהבתי

 2. או הכי טובה, או גם בינונית בכמה תחומים ודי מפגרת בכמה אחרים, מכל מקום (במשמעות המקורית), היא הכי טובה בשבילנו.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: