דילוג לתוכן

צחוקים/ ומי מתעצבן שקוראים לו בשמות? או: הגמל רוכב שוב

ספטמבר 1, 2017

אני עוד חייב לכם צחוק מאתמול. אז פרסם אסף דניאלי מאמר בעיתונו ("גילוי נאות: הכותב הוא עובד 'הארץ'", כמצויין בתחתית המאמר) ובו התרעם מאוד על שר החינוך נפתלי בנט, על פוסט שכתב ובו כינה את "הארץ" עיתון "אוטו-אנטישמי".

זעמו של השר יצא על העיתון בגלל שאחד המתחרים על תואר הטיפשות באותו כלי תקשורת, התנפל על אם ששכלה את שני בניה, חיילים בצה"ל, והשווה אותה לאמם של ל ג'יהאדיסטים איסלמיים.

דניאלי ממש עצבני בגין היציאה הזאת של בנט. השר שייך ל"זן התלמידים שצועקים ומקללים מרוב תסכול על כך שאין להם טענה נגדית ראויה". הוא חוטא ב"תשפוכת רעל", הוא מסית מגלגל עיניים, הוא "זורק את הגינותו האינטלקטואלית מתחת לגלגלי האוטובוס" ועוד.

אז מה מצחיק פה, אתם שואלים.

או.

מה שמצחיקה אותי היא התרעומת של דניאלי.

הוא עובד בעיתון שבו, בכל שני וחמישי, ומדי פעם גם בימים א', ג', ו' ושבת (במהדורה הדיגיטלית) קוראים לישראל, קוראים ליהודים ולמדינתם בשמות כמו "אפרטהייד", "קולוניאליזם", "פאשיסטים", "ניאו-נאצים" ולפעמים גם סתם השוואות בין ישראל ובין גרמניה הנאצית –

–  ודניאלי מתעצבן כל כך בגין מילה צמחונית יחסית לאלה כמו "אוטו-אנטישמי"?!
– לא נראה לכם חוצפה מצחיקה במקצת?

טוב, תאמרו, יתכן שדניאלי מתעצבן, בגלל שהחרפות והגידופים של "הארץ" הם לדעתו תיאורים עובדתיים של המציאות המצערת, בעוד שבנט סתם מגדף ומחרף.

הגמל דוהר שוב: רואה 6/6 לעומת העיוורים של "הארץ"

אז לא. בכלל לא. כי אפילו לפי מו"ל הארץ, עמוס שוקן, אין שום צורך שהגידופים של רבים מהכותבים הקבועים  "הארץ" כלפי עמם, דתו ומדינתו, יהיו תיאורים של מצב עובדתי. כלל לא. קבלו ציטוט, מילה במילה, מדבריו של כבוד המו"ל, על חוסר הקשר ההכרחי בין המילה ובין מה שהיא מייצגת:

"המלה אפרטהייד היא כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם," כתב שוקן, "ולכן היא שימושית להעברת המסר…לא צריך שתהיה זהות בין מאפייני האפרטהייד בדרום אפריקה לבין פרקטיקות של אפליה הנוגעות לזכויות אזרח הנהוגות בישראל, כדי שאפשר יהיה לכנות את ישראל מדינת אפרטהייד."

ואין צורך לומר, שמה שנכון לגבי השימוש ב"אפרטהייד", נכון גם לגבי תיאורם של היהודים כ"פאשיסטים" או מדינתם כ"נאצית". די בכך שהגידופים הריקים האלה יספקו "כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם" (כלומר, אצל קוראי המהדורה האנגלית של העיתון)

ובכן, מתברר שלעובד "הארץ" דניאלי אין שום סיבה לכעוס על שר החינוך. שהרי אם משתמשים בהבחנות הלינגוויסטו-אונתולוגיות של כבוד המו"ל שוקן, "לא צריך שתהיה זהות"  בין התואר "אוטו-אנטישמי" שבו השתמש בנט, ובין "הפרקטיקות" הרגילות של גידוף יהודים והתרת דמם, שמשתמש בהן עיתון "הארץ" שוב ושוב.

שזה אגב מקור החשד שלי, שכבר הבעתי פה ושם,  שמדובר בעיתון בעל קו מערכתי אנטישמי.

 

כפי שכבר כתבתי בהזדמנות אחרת, הגמל שאינו רואה את דבשתו, רואה 6/6 לעומת הסומים והעיוורים של השמאל המזוייף הזה מתוצרת "הארץ" ודומיו.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: