דילוג לתוכן

זה לא העם בהפגנות בפתח תקווה וזה לא העם בעצרות ההזדהות עם ביבי, זה רק פייק ניוז

אוגוסט 31, 2017

קצת פרופורציות. זה לא העם שמפגין בפתח תקווה כדי לזרז את היועץ המשפטי לממשלה ולהביא לכתב אישום נגד ראש הממשלה. זה גם לא העם שבא לעצרות ההזדהות עם ראש הממשלה, במאמציו לעכב את הגשתו של כתב אישום נגדו.  פה ושם מדובר בכמה מאות אנשים, שהתקשורת מנפחת את מספריהם כדי להצדיק את גודל האותיות בכותרת או את מיקום הידיעה בחדשות הטלוויזיה.

לתקשורת יש ותק בניפוח מספרים של מפגינים (היחידים שלא מרוויחים מזה הם החרדים. הם באמת מביאים המונים למפגנים שלהם). להפגנה הידועה בכיכר מלכי ישראל (כשמה אז) הגיעו 80 אלפי אנשים. בפייק ניוז של התקשורת זה נקרא "הפגנת ה-400 אלף". להפגנה הגדולה של המחאה החברתית בכיכר המדינה הגיעו אולי 200 אלפי אנשים. בפייק ניוז של התקשורת שלנו היא נקראה "הפגנת המיליון". לשיא הגיע, איך לא, אחד המתחרים

קבלת הפנים בנתב"ג למשלחת הג'ודו מריו: ירדן ג'רבי במרכז למטה בחולצה לבנה מסמלת וי באצבעותיה (מתוך הסרטון ששחררה ג'רבי לרשת)

בצילום: כמה עשרות עסקנים של הענף ואוהדי ג'ודו שהגיעו לקדם את פני המדליסטים באולימפיאדה האחרונה, שהפכו אצל הטמבל מ"הארץ" לאלף פשיסטים בהמיים. כך שעכשיו אתם יודעים איך נראים במציאות אלף פשיסטים בהמיים, לדעתו של העיתון לאנשים חושבים

על תואר הטיפשות בעיתון לאנשים חושבים. כמה עשרות עסקנים של ענף הג'ודו, בני משפחה ואוהדים הגיעו לנתב"ג כדי לקדם את פניהם של שני זוכי מדליות באולימפיאדה האחרונה. אולי הצטרפו אליהם עוד כמה עשרות מבאי אולם הנכנסים. ומה כתב הטמבל?  "כאלף איש באו לקבל את פניהם (של המדליסטים, ירדן ג'רבי ואורי ששון)…הם כבר נגועים בווירוס הפשיזם. מניעיהם לאומניים בלבד…כאלה הם, הפשיסטים המתחילים. בהמיים, תוקפניים, רומסניים, חסרי כבוד ונימוס כלפי הזולות, פרועים, מתנהגים כאספסוף…"

הגרעין הקשה של המפגינים בפתח תקווה, הם יושבי הקרנות. הם מהווים את הגרעין הקשה בכל הפגנות השמאל בלי יוצאת מן הכלל.  מדובר במי שמקבלים משכורות או שכר עורכי-דין ויחצ"נים מממשלות זרות, ממיליארדרים ותאגידים עשירים וממוסדות כנסייתיים זרים. לא כתוב בחוזה שלהם שהם חייבים להשתתף בהפגנות האלה, אבל הם יודעים על איזה צד של הפרוסה מרוחה החמאה שלהם, ומגיעים.

הגרעין הקשה של משתתפי העצרות של נתניהו  יודעים גם הם יפה על איזה צד של הפרוסה מרוחה החמאה.  ואני לא מדבר על השרים וסגניהם או חברי הכנסת הישובים בשורה הראשונה. על הפרוסה שלהם יש הרבה יותר מחמאה. אני מדבר על העסקנים של מרכז הליכוד שרוצים לקדם רישיון בניה לקבלן חבר, או רישיון ליבוא תאילנדים לחקלאות, או כל רישיון אחר, וחשוב להם ללחוץ  את ידו של השר הרלוונטי.

אלה הגרעינים הקשים, לא רוב המפגינים. אך גם אם לוקחים בחשבון את מאות האידיוטים השימושיים הנלווים אליהם, זה בשום אופן לא "העם", ואפילו לא "הליכוד", בניגוד לרושם שהם מנסים לייצר, בפתח תקווה או באולמות שבהם נואם נתניהו כדי להגן על כסאו.

והם ואוהדיהם יודעים זאת. הם מודעים לחולשה. אחד מחברי בפייסבוק, משתתף קבוע בהפגנות בפתח תקווה, פרסם את הפוסט הבא: "למה האופוזיציה לא נותנת בראש לנתניהו בפרשות השוחד והמרמה? אילו המצב היה הפוך, המדינה היתה בוערת! ביבי היה מוציא מליון לרחובות."

זה קשקוש, כמובן. כבר היה מצב הפוך. ביבי היה באופוזיציה לראש הממשלה אריאל שרון המתנתק מעזה, מאותרג אך גם נחקר בפרשות שחיתות. וביבי לא הוציא מיליון לרחובות. האופוזיציונר ביבי גם לא הוציא מיליון לרחובות נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בשעה שנחקר. איש עדיין לא הצליח להוציא מיליון לרחובות בישראל, לא בגלל חשדות בעוון שחיתות, ולא משום סיבה אחרת. כל מה שמצליחים בעלי העניין להוציא לכיכר או לאולם הם כמה מאות אנשים שב"פייק ניוז" של התקשורת הופכים להיות "2,000".

אני מאוד מקווה שאת הדבר הזה מבינים גם אלה הממונים על החקירה המשטרתית ועל ההיבטים המשפטיים. אסור שמפכ"ל המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה יושפעו מההפגנות של בעלי עניין,  מצד זה או אחר. הם מצליחים להביא להפגנות שלהם עשירית או שתי עשיריות הפרומיל (אלפית)  מהאוכלוסיה. וזה גם מה שהם שווים, הם ודעותיהם.

 

 

2 תגובות
  1. איתי permalink

    מסכים איתך שבאי ההפגנות מכאן ומכאן אינם מייצגים את העם. ובכל זאת תוצאות הבחירות הוכיחו שהציבור בכללותו מזדהה הרבה יותר עם נתניהו מאשר עם מתנגדיו.

    אהבתי

  2. איתי, זה היה לפני 1000,2000 ו-3000, ולתוצאות בקלפיות לפני 20 חודשים אין קשר למה שמתרחש בחקירות היום. בכל מקרה, נתניהו, ככל אחד אחר, הוא חף כל עוד לא הוכחה אשמתו, וכל טענתי שגם מתנגדיו וגם תומכיו מוטב שיפסיקו להתערב בפעולה התקינה של החוקרים והפרקליטים, שלהם משלם הציבור הרחב ממיטב כספו כדי שיגיעו לחקר האמת. בעצם ההתערבות מוכיחים (שוב) הפוליטיקאים משמאל ומימין את זלזולם בטובתו הנ"ל של הציבור. התייחסות עניינית משני הצדדים גם תעזור לראש הממשלה למלא בצורה עניינית את תפקידו החשוב לכולנו.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: