דילוג לתוכן

צחוקים/ "המחנה השפוי" והגמל שרואה 6/6

אוגוסט 25, 2017

הבוקר הצחיק אותי מאוד אחד מחברי בפייסבוק (ובכלל) מ"המחנה השפוי" (הגדרה שלו, וגם להלן כל מה שבמרכאות). החבר "מתפלץ מהניתוק והטהרנות", שלהם, בהיותם "משחירי כל, המדכאים כל תיקווה", ש"מגמדים ומבזים", "מורחים בבוץ", ועוסקים ב"רציונליזציה ישבנית פסיאודו אידיאולוגית" – כל זה

הגמל שרואה 6/6 (צילום מהוויקיפדיה)

כלפי חבריהם למחנה "השפוי" דנן, כמו אלדד יניב ומני נפתלי מההפגנה בפתח-תקווה, וגם כלפי המנהיג החדש של המחנצ, החבר גבאי. מה שעושים אלה, מ"המחנה השפוי", מסועדי ה"המסעדות היפניות", זו "שערוריה של מתאבדים", לדעתו של החבר שלי, מעשה של "מיואשים".

ובכלל לא עולה על דעתו של חברי זה, כמובן, לפקפק אפילו לרגע, בשיקול הדעת, בהיגיון וביושרה של חבריו אלה, מ"המחנה השפוי", כשהם מתייחסים באותם קני מידה המאפיינים אותם,  אל יריביהם הפוליטיים. כלל לא עולה על דעתו להתפלץ מ"הניתוק והטהרנות" של "המחנה השפוי" כשחבריו אלה מתייחסים אל התרחשויות שונות במדינתנו שאינן לפי רוחם, "מגמדים ומבזים" כל מה שבסביבתם.

במקרים האלה, כמובן, הם לא "מורחים בבוץ", פתאום הם לא "משחירי כל, המדכאים כל תקווה". אז לא מדובר באוכלי סושי, "מיואשים", ואין לנו עסק ב"שערוריה של מתאבדים".

כשהם מתייחסים אל עצמם ובשרם – האדונים המנותקים והטהרנים טועים בכל. כשהם מתייחסים אל האחר – הם מדייקים וקולעים אל חוט השערה.

מי פתי ויאמין לשטות הזאת?

כי תחשבו רגע: אם "המחנה השפוי" מתייחס אל חבריו, שותפיו לדרך ומנהיגיו בביקורתיות עמוקה כזאת, ובלי שום הצדקה, לדברי חברי זה, לאיזו מידה של שיקול דעת ותבונה אפשר לצפות מהם כשהם מביעים את דעתם על שנואי נפשם הימניים, הדתיים, האספסופיים וכל היתר?

מה אומר ומה אדבר? הגמל שאינו מבחין בדבשתו, רואה 6/6 לעומת הצופים לבית ישראל מן "המחנה השפוי".

.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: