דילוג לתוכן

שהח"כים העוסקים (שוב) בחוק המיסוי של דירה שלישית יביאו גילוי נאות וחשיפה של האינטרסים שלהם בתחום הנדל"ן

אוגוסט 24, 2017
אחרי שבג"צ הרים לכנסת להנחתה את החוק למיסוי דירה שלישית (ביוזמת "האופוזיציה", חה-חה. האופוזיציה של הוד מלכותו), מתברר שבכנסת מנסים, אכן, להנחית את החוק:
לפי ההצעה המתגבשת עכשיו, לא יחול החוק על  מי שיש ברשותו כרגע שלוש דירות או יותר (לדוגמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הח"כ מיקי זוהר מהליכוד עם 5 "נכסים", מספר דומה לשר חיים כץ, קצת פחות לח"כ נחמן שי), אלא רק על אלה שירכשו בעתיד דירה שלישית ויותר מזה.
כלומר, תסוכל מזימתו הזידונית של שר האוצר להביא לירידה במחירי הדיור על ידי הגדלת ההיצע:  שוב לא יהיה תמריץ למרבי-הדירות למכור חלק מהן כדי להימלט מאימת המס החדש.
שכחלון יחפש שיטות אחרות.
אז אם האופנה האחרונה היא חשיפה של אינטרסים וגילויים נאותים, נראה את חברי ועדת הכספים של הכנסת, העומדים לעסוק בשינוי החוק,  מתייצבים אחד-אחד ומצהירים על האינטרסים שלהם בתחום הנדל"ן. לא רק מספר הדירות אלא גם ערכן הכספי, וכן גם מרכיב מניות הנדל"ן בתיק ניירות הערך שלהם.
ומכיוון שאם החוק יעבור את ועדת הכנסת בואך המליאה, תיערך ההצבעה בין כלל חברי הכנסת, מן הראוי לדרוש גילוי נאות וחשיפה מלאה בתחום הנדל"ן מכל חברי הכנסת.
שכן יש לזכור: ירידה במחירי הדיור, שתקל מאוד על חייהם של זוגות צעירים, סטודנטים המשלמים שכר דירה ועוד סתם עניים, ירידה כזאת עלולה לגרום הפסדים כבדים – עשרות ומאות אלפי שקלים, ובכמה מקרים גם מיליונים – לח"כים נכבדים שברשותם דירות ובתים יקרים ביותר, ויש לא מעטים כאלה.
אסור שיהיה מצב, שתיפגע טובת הציבור בגלל אינטרסים צרים של חברי הכנסת. תקנו אותי אם אני טועה.
אז אם יש ח"כים המעדיפים את הרווחים המופקעים מספסרות הנדל"ן על טובת הציבור, ראוי שהציבור הנגזל ידע על כך.
ומותר להוסיף, שבעניין הזה, כמו בהרבה עניינים חשובים באמת, הקואליציה והאופוזיציה שלנו, ימין ושמאל, הם בבחינת "שבת אחים גם יחד".
ותוכיח העתירה של האופוזיציה לבג"צ.
ולא יזיק גם גילוי נדל"ני נאות מצד כבוד השופטים שם.

 

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: