דילוג לתוכן

הדאחקות של "קיפודי לילה" בגלצ

אוגוסט 20, 2017

מאוחר במוצ"ש נתפסתי מאזין לתוכנית הסאטירית "קיפודי לילה" בגל"צ. בטח לא תאשימו אותי על כך, שבלילות הקיץ החמים אני מחפש קצת בידור זול. התוכנית מתנהלת בשיטה הזכורה לי מימי ילדותי: המנחה מציג שאלה והסאטיריקנים מקריאים את התשובה המצחיקה שהכינו (שלושה בסירה אחת).

אחת השאלות נגעה לירידה הסטטיסטית במספרם של המתנדבים ליחידות הקרביות בצה"ל (הביקוש למג"ב בקרב המתגייסים במחזורים האחרונים הוא ביחס של 8 מועמדים על כל מקום פנוי בחיל. בצנחנים סביב 5 מועמדים למקום. הביקוש לחטיבות גולני וגבעתי הוא 3.8 מועמדים על כל מקום; בכפיר ובנח"ל בסביבות ה-3 מתגייסים על כל מקום פנוי. ממש מצב חמור! איך ימלאו את השורות בצורה שכזאת? לא פלא שבתכנית הסאטירית בגלצ נדרשו לנקודה הכואבת הזאת).

ובכן, הנה דיווח על התשובות של הסאטיריקנים המבריקים.

דאחקונר אחד הציע לקשור בין הירידה במוטיבציה לשירות קרבי, ובין העליה במספר ההטרדות המיניות בצבא. ואיך לקשור? פשוט מאוד: להתיר הטרדות מיניות ביחידות הקרביות כדי למשוך אליהן מתנדבים.

תפסתי את הבטן מרוב צחוק.

דאחקונר אחר טען שהסיבה לירידה במוטיבציה, היא מה שקרה לחייל אלאור אזריה. בעקבות משפטו, הבינו לפתע המתגייסים החדשים לצה"ל, שאי אפשר סתם ככה לירות בראש של פלשתיני השרוע על האדמה, כפי שציפו, הסביר הדאחקונר. אז מה הפלא שהם מעדיפים את 8200 על יחידות קרביות שאיבדו את האטרקציה המרכזית, הוא שאל.

פשוט התגלגלתי מרוב צחוק.

דאחקה שלישית היתה באותו עניין: בימינו כל הנוער שוחר פרסום, סיפר לנו הדאחקונר, כפי שמוכיחים הפייסבוק, האינסטגרם והסלפי. ובכן, מה יותר פשוט מלהזכיר לנוער שוחר הסלביות, שביחידות הקרביות יש סיכוי ש"בצלם" יצלמו אותך ותהפוך לפיגורה בינלאומית, ולכן כדאי להתנדב?

גם הדאחקה הזאת הצחיקה אותי כקודמותיה.

ועכשיו ברצינות: מה שהכי הצחיק אותי בכל העסק, היתה העובדה שגלי צה"ל, תחנת שידור צבאית, משדרת את הזבל העלוב הזה.

זבל, מהבחינה הפשוטה, שתעמולה גסה סוג ג' שכזאת, בכלל-בכלל לא מצחיקה.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: