דילוג לתוכן

הדת והסכסוך: עד כמה מטומטמים יכולים להיות מאמיני מפלצת הקינואה המעופפת?

יולי 27, 2017

בשבוע שעבר התייחסתי כאן לדברים שאמר ברדיו אחד החוכמולוגים של "הארץ". הוא טען כי "המרכיב הדתי" בעימות הישראלי-פלשתיני הוא "שולי", והוא "הפך מרכזי" בגלל "ההתנהגות" הישראלית על הר הבית.

כלומר: זו לא "התנהגותם" של שלושת הרוצחים האיסלמיסטים מאום-אל-פאחם, שהגיעו לאתר הקדוש כדי לרצוח שם יהודים (בטעות יצא להם דרוזים), שהוציאה את "המרכיב הדתי" משוליותו הרצויה, אלא "התנהגותה" של הממשלה הישראלית.

טוב, למה כבר אפשר לצפות, מחוכמולוג שכותב בעיתון לאנשים חושבים.

האמת היא כמובן, שלא הרוצחים מהעיר הישראלית במשולש, ולא הממשלה המקומית, הם שהביאו לתפנית במהותו של הסכסוך, והפכו את השוליים למרכז.

מה שנראה לחוכמולוג מ"הארץ" כ"שולי", הוא כמובן העיקר.

הסכסוך הישראלי (יהודי)-פלשתיני (ערבי מוסלמי) הוא קודם כל סכסוך דתי.

בדיוק כמו הסכסוך הקורע עכשיו את המזרח התיכון כולו, הסכסוך הפנים-מוסלמי בין הסונה והשיעה. איראן והחיזבאללה ושותפיהם הקבועים והמזדמנים – העלאווים של סוריה, הח'ותים של תימן או המשפחה השלטת בקטאר, נגד המדינות הסוניות ונגד האוכלוסיות הסוניות בעיראק, בסוריה ובלבנון.

מלחמה, מעשי טבח ורצח על רקע דתי מטהרן עד ביירות, מאיסטנבול ועד לצנעא, עם שלוחות בקאבול ובפאריס, בבומביי ובלונדון, במלבורן ובבוסטון.

*****

קל להבין מאיפה נובע הבלבול של המערכת השלטונית/צבאית/אקדמית/תקשורתית, בכל מה שנוגע להבנתו הנכונה  של הסכסוך המקומי (ולעוד עניינים חשובים). המערכת הממוסדת הזאת מאמינה ב"מדע", שלא כמו הרוב הגדול של האוכלוסיה (בארץ ובעולם), המאמינה בכוח עליון, אלוהים אחד במונותאיזם או אלים רבים בפוליתאיזם.

מפת הטרור העולמית (כמעט הכל טרור איסלמי) ב-2015: ככל שהצבע כהה יותר, הטרור מכה יותר

כפי שעוד נראה, מאמיני הכת הקטנה הזאת מאמינים ב"מדע", הרבה יותר ממה שהם מאמינים בעובדות המציאות.

כשהעובדות מצד אחד והתיאוריה המדעית-אידיאולוגית מצד שני מצויים בסתירה, הם אומרים:

לעזאזל העובדות.

מאמיני כנסיית הסכל מהווים אחוזים ספורים מאוכלוסיית העולם, אבל הם מציפים את האליטות, במיוחד אלה הכלכליות, האקדמיות, התקשורתיות, הספרותיות והאומנותיות. המיליארדרים מממנים "עמותות", כמו פקולטות ואוניברסיטאות. הם בעלי העיתונים והטלוויזיה והם המו"לים של הספרות והשירה וצרכני האמנות הפלסטית. הם שולטים בדעת הקהל.

אין להם שום עניין לחסל את הטרור האיסלמי, או כל סכסוך מדמם אחר.

להיפך. קיומו והמשכיותו של הסכסוך מאפשרים להם למכור יותר נשק ותרופות לקבל יותר כסף תמורת הנפט. והעיקר הוא הסכסוך עצמו. "הפרד ומשול" זה אלף-בית של כל שלטון. בטח של שלטון המיליארדרים והתאגידים.

וכל הוויז'ואל המרתק, ועיקרם בסנאף, שמספקים הטרור והמלחמות, מוכרים מצידם המון עיתונים ומעלים את הרייטינג בשידורים, ועם זה הפרסומות המעודדות צריכה. וכל הזיהום, ההרס והסבל האנושי, המתלווים לתהליך הזה.

*****

כשהצרכן הקטן מודאג בעניין בטחונו האישי, יכולים המיליארדרים והתאגידים לנער ממנו את המזומנים בקלות רבה.

דוגמא אופיינית לגישה הזאת סיפק לנו, עד לא מזמן, נציג אופייני של הכת הזאת, שהגיע למשרה הרמה ביותר בעולם: נשיא ארה"ב.

מבחינתו של הנשיא ברק אובמה, לא היה דבר כזה טרור איסלמיסטי. ההכרה באמת – מקומה של הדת בארועים חשובים ברחבי הגלובוס ובארצו שלו,  עמדה בסתירה לכללי ה"פוליטיקלי קורקטנס" האידיאולוגי, ולכל מיני תיאוריות פוסטיות מטומטמות שהנשיא נחשף אליהן בעשרות השנים שבילה באקדמיה. וכך הוא כפה צנזורה מוחלטת גם על פקידי ממשלו, ואף השפיע על מנהיגים פוליטיים חשובים אחרים במערב אירופה.

וכמובן, אין צורך לומר, אובמה היה חביבם הגדול של יצרני הנשק וסוחריו. בימי כהונתו הנגיע ייצוא הנשק האמריקאי לשיאים שלא נודעו כמותם מאז מלחמת העולם השניה.

חתן זה של פרס נובל לשלום, היה שיאן יצואני הנשק האמריקאי ב-70 השנים האחרונות (בדולרים מנוכי אינפלציה), וכמובן גם בעל השיא העולמי בתחום.

מסתדר יופי עם פרס  נובל לשלום שקיבל, מתוצרת הקרן הקרויה על שמו של ממציא הדינמיט, חומר הנפץ שקטל הרבה יותר אנשים מפצצות האטום.

*****

אז למה קורים כל מעשי הרצח האלה, לדעתם של כוהני כנסיית הסכל, אם לא מסיבות דתיות?

ובכן, הם קורים מסיבות סוציולוגיות, מסיבות פסיכולוגיות, מסיבות פוסט-קולוניאליסטיות, מסיבות פוסט-ציוניות, מסיבות אנתרופולוגיות, מסיבות של "פוליטיקת הזהויות"  ועוד כהנה וכהנה איזמים ולוגיות.

אפילו כשמדובר בסיבות "לאומיות", מעקמים חלק מהטיפוסים המדעיסטים את אפם באנינות, בתחושת בחילה ומאוס. שהרי גם עניין ההשתייכות הלאומית מפוקפק בעיניהם, בגלל התיאוריות הפוסט-מודרניות מתוצרתם.

אם כי, הבחילה והמיאוס הנ"ל נעלמים באורח פלא, כשמדובר בלאומיותם של "עמים מדוכאים מהעולם השלישי", מקרה מיוחד שבו אפשר להוציא לחופשה זמנית את המדע.

רק תראו את הקיקים שמביאה להם "הלאומיות של העם הפלשתיני האמיץ".

אנשי הכת הזאת, אחוזים ספורים באוכלוסיה, בטוחים שכל עניין האמונה באלוהים, ובעקבותיו הדתות השונות של מאמיניו, הוא עורבא פרח אחד גדול. מעשייה מומצאת. אין דבר כזה אלוהים, ומכאן שכל מי שמאמינים בקיומו הם סוג של הזויים על גבול הטרוף או מעבר לו, ולכן אין לייחס שום חשיבות לטענותיהם ולמניעיהם המוצהרים.

לדוגמא: כשרוצח שהוסת במסגד לוקח סכין בידו ורוצח אנשים בני דת אחרת כשהוא זועק "אללה הוא אכבר" ומשאיר צוואה המסבירה את הקשר בין מעשיו ובין "אל אקצה", טוענים השקרנים המדעיסטים-אידיאולוגיסטים,  שבעצם הרוצח מבטא מחאה סוציו-פסיכולוגית לנוכח תחושת חוסר המוצא הכלכלי/חברתי בתנאי הדיכוי הלאומי של הכיבוש.

ברור ששום דבר לא יכול להפריע להם לטעון את טענותיהם המטומטמות.

אפילו לא העובדה שמעשי רצח על רקע דתי מתבצעים גם על ידי מי שבאים ממשפחות מבוססות, ושהם התבצעו עוד לפני שהתקיים ה"כיבוש" שהם מדברים בשמו.  ומעשי רצח כאלה ואחרים ממשיכים להתבצע, ולהיות מקודמים, על ידי מטיפים ומנהיגים דתיים ופוליטיים גם אחרי שהכיבוש הישראלי הסתיים בפועל (בעזה למשל).

או שהרציחות האלה מתבצעות במדינות אירופה או באמריקה ובאוסטרליה, על ידי אותם קנאים דתיים רצחניים, תוך השמעת אותן קריאות בדיוק ואותן הנמקות ב"צוואות", בלי שתהיה שם טענה כלשהי ל"כיבוש".

*****

ומהו מקורם האמיתי של הסכסוך, המלחמה והטרור בני ימינו?

זה ברור:

שאיפה איסלמיסטית, מוצהרת וגלויה לגמרי. שאיפה שעולה בקנה אחד עם הפעילות הרצחנית בשטח, במציאות העירומה. שאיפה המשותפת לקיצוניים של הסונה (דאעש, אל קאעידה, חמאס ועוד) ולקנאים של השיעה (המשטר האירני, החיזבאללה ועוד) להנהיג בעולם את החוק האיסלמי ("דין מוחמד בחרב") תחת שלטונם.

מי שיתאסלם יחייה. מי שלא, חראם עליו. במקרה הטוב, אם יושאר בחיים,  יהיה ד'ימה, בן חסות, המשלם מיסים כבדים כדי לפרנס את המוסלמים, שהם עצמם יהיו משוחררים מכל מס.

בעניין זה, התמונה המרהיבה הזאת של אחרית הימים,  אין שום חילוקי דעות בין הקנאים של הסונה והשיעה.

לא מפתיע, שכוהני כנסיית הסכל, מברק אובמה ודרומה, כולל האידיוטים השימושיים, לא מוכנים להודות בקיומה של האידיליה הזאת, המניעה את שרשרת הרציחות. היא לא מסתדרת להם עם התפיסה ש"הבחורים" (כפי שקראה ח"כית מ"המשותפת" לרוצחים באום-אל-פאחם) הם לוחמי חופש אמיצים שיש להקפיד בכבודם.

המציאות שממנה באים מסעי הרצח והתועבה האיסלמיים, לא מסתדרת להם עם האידיאולוגיות הנאורות  ועם התיאוריות המדעיות.

זה לא פוליטיקלי קורקט לומר או לכתוב דברים כאלה.

להכיר בעובדות המציאות – זה לא מדעי, לא נכון פוליטית ולא מוסרי מבחינתם של העיוורים והחרשים האלה.

*****

ועם תפיסות כאלה – נכונות כזאת להעדיף את ההזייה התיאורטית שלהם על פני המציאות – מה הפלא שמאמיני כנסיית הסכל כושלים כל כך, כושלים במעשיהם, כושלים בניתוחיהם, כושלים בתחזיותיהם?

מה הפלא שאלילם, הנשיא אובמה, הביא  לכך, שמספרי הנטבחים במלחמות ובמעשי טרור ברחבי הגלובוס, ובמיוחד במזרח התיכון, יגדלו בתקופת כהונתו פי כמה, לעומת המספרים המצערים בתחום הזה בתקופות כהונתם של קודמיו, ביל קלינטון הדמוקרט וג'ורג' W בוש הרפובליקאי? (הקשר בין תפוצת הנשק ובין שכיחות הרצח ברור לאובמה רק כשמדובר בהתרחשויות בתוך גבולותיה של ארה"ב).

מה הפלא, שלפי תחזיותיהם המוזרות של המאמינים ב"מדע",  משגשג עכשיו המזרח התיכון בשורה של דמוקרטיות רעננות בשלווה ובשלום, שצמחו כתוצאה מלבלובו המדהים של "האביב הערבי"?

ונא לזכור, שלפי תקוותיהם הלא-לגמרי כמוסות, מדינת היהודים המקומית כבר מזמן אינה קיימת, אחרי שמיליונים מבני העם הפלשתיני האמיץ עלו על גדרות הגבול, בשורה של חודשי ספטמבר מעוררי תקוות והשראה.

מה הפלא, שלפי הערכותיהם, הנשענות על סקרים לגמרי מדעיים,  בבית הלבן יושבת עכשיו לבטח הנשיאה הדמוקרטית הילרי קלינטון, ואילו בבית ברחוב בלפור בירושלים מכהן כחוק ראש הממשלה יצחק (בוז'י) הרצוג, ובריטניה שוכנת לבטח בתוככי האיחוד האירופי?

*****

אבל אם נדמה למישהו, שכל הכשלונות המהדהדים האלה יביאו אותם להרהורים נוגים על דרכם, למחשבה שנייה על היחס בין התיאוריות שלהם למציאות, לחרטה ולעריכת מקצה תיקונים – ובכן, אין מצב.

מדובר במאמינים נאמנים, אדוקים וקנאים, באיזו מפלצת קינואה מעופפת,  קונסטרוקציה רופפת של איזמים ולוגיות, הכללות מופשטות, מדעיות לכאורה, כאילו הגיוניות,  קונסטרוקציה שמתפוררת עם כל משב רוח המגיע מצד המציאות המוחשית.

עלבון לאינטליגנציה ופסולת מוסרית.

2 תגובות
 1. רמי קורן permalink

  המרכיב הדתי בסכסוך הישראלי פלשתיני, הוא הוא לב הסכסוך, ומי שרואה במרכיב זה מרכיב שולי, אלה אנשי השמאל שהינם עעורים למה שהם לא רוצים לראות.
  נוח להם, לאנשי השמאל להתעלם מהדת בכלל ולהתכחש לה, וכך הם עושים גם כאן.
  המרכיב הדתי הוא הוא לב הסכסוך, ולא המרכיב הפוליטי או הטרטוריאלי כשלעצמו.

  אנשי השמאל צריכים להתפכח מעוורונם, הן ביחס לסכסוך זה והן בנוגע לתמיהתם למה הציבור הישראלי מסרב לקבל את השמאל אל חיקו ולראות בו ״אחד משלנו״.
  זאת בשל התעקשותם ״להוציא את הדת״ אל מחוץ לקונסנזוס השיח וההוויה, ולראות בה דבר שאבד עליו הכלח, או דבר איזוטרי ושולי.
  זאת בניגוד לעמדתו של הימין גם זה החילוני, שעמדתו כלפי הדת אחרת לגמרי, חיובית מקבלת ולא מתכחשת.
  על השמאל להתעשת ולראות את הדברים נכוחה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: