דילוג לתוכן

התפתחויות בתחרות על התואר בעיתון לאנשים חושבים: איך התפרקה התזה המבריקה על הצביעות של הימין

יולי 26, 2017

תחת הכותרת האירונית "תקלה שולית וזניחה", כתב היום אחד המתחרים על התואר הידוע בעיתון "לאנשים חושבים" (חה-חה) את הדברים הבאים:

"ממשלת ישראל התכופפה, התקפלה, נשברה, הובסה והושפלה. היא נכנעה ללא תנאי, ירדה על ברכיה, נתפסה עם מכנסיים למטה, הסתלקה וזנבה בין רגליה. היא החלישה את ישראל, פגעה במעמדה, הבאישה את ריחה, הפקירה את ביטחונה, חיבלה ביכולת ההרתעה שלה. היא חיללה את קודשי האומה, פגעה בסלע קיומה, העניקה פרס לאלימות ומתנה לטרור, וכך הלאה.

זהו רק מקצת מאוצר המלים שהיה מעטר את ההצהרות התקיפות, התגובות הזועמות והנאומים חוצבי הלהבות שהיינו שומעים מפי דוברי הימין… אילו ממשלת שמאל היתה מבצעת נסיגה חפוזה ממהלך כמו הצבת המגנומטרים בכניסה להר הבית… אבל מכיוון שבממשלת ימין של נתניהו עסקינן, התגובה… רפויה בהרבה… כניעה מבישה ובכייה לדורות כשמדובר בשמאל, הופכת לתקלה שולית וזניחה, כשמדובר בשלטון הימין."

 ומה רוצה המזל של הטמבל  ושל העיתון שלו?

הכתבה בישראל היום, איש ימין על ביבי:"כניעה", "בהלה", "רפיסות", "שפלות רוח", "אפסית", "חוסר אונים ישראלי", זקיפות הקומה…נסדקה לעיני המצלמות"

הנה מה שהתפרסם היום, היום הזה ממש,  בביביתון – "ישראל היום", ישר מהמקלדת של הפרשן הפוליטי של העיתון, מתי טוכפלד, איש ימין לכל דבר ועניין.

תחת הכותרת "כניעת המגנומטרים: הוצבו בבהלה, הוסרו ברפיסות" הוא כותב את הדברים הבאים:

"לא רק הרפיסות שבהסרת המגנומטרים. הבעיה החלה עוד קודם, בשפלות הרוח שליוותה את הצבתם. התגובה הישראלית..היתה כה אפסית ומבוהלת, עד כי לא היה כל ספק שכל תנועת התנגדות מצד הערבים ואנשי הוואקף תוביל לכניעה של מדינת ישראל ש…מתנהלת על הר הבית כעלה נידף…נתניהו הוא לא ראש הממשלה הראשון שמוביל קו של חוסר אונים ישראלי…אבל בניגוד לראשי ממשלה קודמים, הצעד שהוביל נתניהו שלשום בקבינט, הוא כזה המכוון באופן ישיר נגד הבסיס הפוליטי שלו…77% מכלל הציבור סבור שפירוק המגנומטרים הוא התקפלות, 67% אומרים שתפקודו של נתניהו בסיפור לא טוב…חז"ל הפליגו רבות על הצורך בשמירה על 'גאון יעקב', כלומר זקיפות הקומה של עם ישראל, כתנאי להישרדות בקרב העמים חורשי רעתו. אתמול היא שוב נסדקה לעיני מצלמות האבטחה".

האם אפשר לטעון להגנתו של הטמבל לאנשים חושבים, שהוא לא היה יכול לחזות, שבדיוק באותו בוקר שבו התפרסם המאמר שלו, בעיתונו שלו,  עומד להתפרסם גם המאמר הקשה נגד נתניהו ב"ישראל היום".

אבל הרי הח"כ בצלאל סמוטריץ אמר כבר אתמול כי:

"הורדת המגנומטרים היא התקפלות וכניעה לטרור. ההנהגה התקפלה וסיפקה ניצחון לטרור ולאלימות. מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות נכונות וטובות לטווח הארוך…קיפלו את ראש הממשלה והקבינט. המסר לרחוב הערבי ולמחבלים ברור: הטרור משתלם".

כמו כן שמעתי, וגם זה כבר אתמול, את איש הימין אראל סג"ל בגלצ מאבד עשתונות, שוכח מתי הוא אמור לשדר את תכניתו, מיואש לגמרי, מעלה הרהורים אובדניים וממש מתאבל בגין ההתקפלות הביביאנית המבישה.

והיו עוד כאלה באתרי הימין ותחנותיו.

וצמרמורת מפלחת את גופי כשאני רק חושב על המטעמים שעומד לרקוח מחר בצהריים הפרקליט הלאומי שלנו יורם שפטל מהפרשה הזאת.

אבל לטמבל מ"הארץ" היתה תזה.

שאפשר לומר להגנתה, שאינה  שונה מהמון תזות דומות, שמקורן באותו בית גידול של כנסיית הסכל והשמאל המזוייף.

ונראה את העובדות החצופות מקרקע המציאות! נראה אותן, שרק יעזו לעמוד בסתירה לתזות מתקדמות כל-כך מהמישור העיוני הטהור!

*****

ברור שאין לי הרבה מילים טובות לומר על הימין הקיצוני, שמבחינתו נתניהו הוא סוג של מתקפל סידרתי. לימין נדמה  שהדרך אל הגאולה עוברת דרך הסנאף, ולכן לא רק שאין להיבהל מבלגנים, אלא להיפך – יש לשאוף אליהם.

בדיוק כמו אוכלי הנבלות מהשמאל ומ"הארץ", שמעודדים מצידם את תרבות הסנאף הפלשתינית בדרך אל המהפכה שלהם.

אבל בכל זאת משהו: בכל מה שקשור לגבהים ומעמקים של צביעות מתחסדת, נכלים ורמייה וסתם שקרים, בהחלט יכול הימין הפרימיטיבי ללמוד כמה שעורים בכיתת האמן של השמאל המתקדם.

ולכן, כשהמתחרה על התואר מ"מהארץ" בוחר להאשים דווקא את הימין בצביעות, ונופל ככה על האף – אותי זה מצחיק.

 

 

 

 

 

 

 

 

2 תגובות
 1. אילן permalink

  חלק מהכותבים בעיתון הארץ פשוט מזעזעים בהטיה שלהם לצד הערבי. אני כמוך לא מבין את הדעות המופצות ע״י חלק מהכותבים שחושבים את עצמם לסופר הומנים.
  הירידה המתמשכת בארץ של התפוצה של העיתון וגם הירידה בצפיה היא כתוצאה מזעם הציבור שלא אוהב את הגישה הזאת וזה לדעתי מה שבסוף יגרום לשינוי המגמה.
  היום שאישתי רוצה כתבה טובה על אופנה היא פונה לבלוג באינטרנט.
  הם, כמו שאמר המנהיג הדגול שלנו 😊 שכחו איך להיות יהודים.
  רובם הגדול תומך בגישת מדינת כול אזרחיה ורוב הציבור תומך בגישת מדינת הלאום. עד שלא ישנו את הגישה הם ימשיכו לאבד מאזינים קוראים וצופים. לדעתי רוב הציבור רוצה מדינה יהודית.
  עיתון הארץ ילמד ״דרך הכיס״ שלא כדאי לחנך את הציבור בישראל.

  אהבתי

  • תקוותי תקוותך, אך איני אופטימי במיוחד. זה, כי התקווה הנ"ל מבוססת על ההנחה ש"הארץ" מנוהל בצורה רציונלית. בכך יש לי ספיקות קשים. גזען אנטישמי, מבחינתי, לא יכול להיות גם רציונלי באותה הזדמנות. וההוכחה: ההידרדרות הכלכלית הנמשכת של העיתון, מלווה דווקא בהקצנה בעמדות האנטישמיות שמבוטאות בו. גזען אנטישמי, מבחינת שיקוליו, כולל הכלכליים, קרוב הרבה יותר למתאבד שיעי מאשר למי שמבקש לשרוד או להרוויח.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: