דילוג לתוכן

הדתה 2/ קידוש המוות של כנסיית השכל מול קידוש החיים של היהדות

יולי 21, 2017

קנאים אנטי-דתיים כמוהם כקנאים דתיים. הם לא פחות קנאים ולא פחות דתיים. כמו הקנאים הדתיים, עיקר עיסוקם של הקנאים האנטי-דתיים הוא בהטפה בעד דתם, ואף יותר מכך בהסתה נגד הדת שאותה הם תופסים כמתחרה בדתם, כי זה מה שהקהל אוהב.

והנה עוד מאפיין: קנאים דתיים ואנטי דתיים, הם ברוב המקרים כאלה, שאמונתם אומנותם. כלומר – הם מתפרנסים מזה. איזה מטיף מחזיר-בתשובה שמלגלג על חילוניים בסרטון  מהיוטיוב או בדחן מערוץ 10 – זאת העבודה שלהם.

קנאים דתיים וקנאים אנטי-דתיים משקרים בלי הכרה,  משתמשים בטיעונים כוזבים ועל הדרך בזים לא רק ליריביהם, אלא גם לקהל שאליו הם פונים, שכן בדרך כלל יש בהטפתם מימד בולט של נוכלות ואחיזת עיניים.

ואילו השנאה המניעה אותם מתבטאת בשפע של גידופים וקללות, עלבונות והקנטות, או בסתם התחכמויות אוויליות.

בפוסט הקודם עסקתי באחד הקנאים האנטי-דתיים האלה, מגיש "גב האומה" ליאור שליין.  נראה שהוא חבר בכת האתאיסטית, ובתת-הכת שלה, שונאי הדתיים. יש לא מעטים מסוגו בתקשורת, עם ריכוזים גבוהים במיוחד בעיתון כמו "הארץ", או באתרי תקשורת אינטרנטיים הניזונים מכספי הקרנות הזרות. כמה מהאידיוטים השימושייים שלהם אפשר לזהות גם ברשתות החברתיות (כדי להסיר ספיקות: לא כל האתאיסטים הם קנאים, ולא כולם בהכרח שונאי דתיים.  רק קנאים דתיים שטופי שנאה יתייחסו באיבה לסתם אתאיסטים, כמו שרק קנאים אנטי-דתיים יתייחסו באיבה לדתיים. ברור שזכותם המלאה של האתאיסטים להאמין או לא להאמין במה ובמי שהם רוצים).

כמה חילוניים שאינם שומרים מסורת יש? מתוך הסקר של גוטמן-אבי-חי

הראיתי כיצד מנסה הקנאי האנטי-דתי שליין להביא לקהלו השבוי מיצג-שווא, שלפיו "החילוניים" מהווים "רוב". אמנם, אפילו לפי הנתונים שהוא  מביא (הוא לא נוקב במקור) מהווים החילוניים רק 44% מהאוכלוסיה (היהודית), מספר שאינו מצטבר לכלל רוב,  אבל זה לא מפריע לשליין לקרוא להם רוב. ככה נוהגים קנאים שרלטנים.

******

מדובר בבלוף, בגלל שאפילו המספר שנוקב בו הקנאי שלנו הוא מפוקפק ביותר. על חלק מזה כתבתי בפוסט הקודם. והנה עוד: לפי הסקרים התקופתיים שערך מכון הסקרים גוטמן, בשיתוף עם המכון הישראלי לדמוקרטיה, עבור מכון אבי חי, מתברר שבסקר האחרון שנערך, ב-2009,  הגיע שיעורם של החילוניים שהצהירו על עצמם כי הם "אינם שומרים כלל" על המסורת היהודית והם "חופשיים לגמרי", ל-16%  (ירידה  של עשרות אחוזים לעומת הסקרים הקודמים – שיעורם הגיע ל-23% בסקר של 1999, ול-21% בסקר של 1991).

וגם המספר הזה אינו סופי, שהרי לפי אותו סקר, 94% מכלל הנסקרים הודיעו על תמיכתם במנהג של ברית המילה, 90% אומרים קדיש על מתיהם, ו-90% מקיימים את סדר הפסח.

כך ש"חופשיים לגמרי" יש אולי 10%.

ורק מיעוט מתוכם, לפי הסקר, 3%, פחות משליש, הגדירו את עצמם כ"אנטי-דתיים".

*****

בעיני הקנאים הדתיים, החילוניים  הם "ערב רב" (כינוי גנאי מקראי להמוני הנילווים ממצרים שהצטרפו לבני ישראל שנמלטו מפני פרעה למדבר), שבעצם אין להם מה לחפש פה, גויים שמתחזים כיהודים, בוגדים וכו', ש"עגלתם ריקה", ושסכנתם מרובה כי בעצם נוכחותם הם מאיימים על שלמותו ואחדותו של עם ישראל, עם כוהנים וגוי קדוש.

כמו שבעיני הקנאים שונאי הדתיים, אויביהם המאמינים באלוהים הם בעצם אספסוף נבער, שבוי באמונות טפלות, מאמינים בישות שאינה  בנמצא, בנים לעם מומצא, ומנסים לגרור לחשכת קיומם הטפל והתפל את את החילוניים הנאורים, המתקדמים ("הרוב" לפי שליין) לפי שיטת "ההדתה" (שזה המונח החדש ל"כפיה דתית" שרווח בעבר) הנכלולית.

*****

מקורותיה ההיסטוריים של מלחמת הדתות הזאת, הם בימי הביניים, עם היווצרות האוניברסיטאות. אלה היו במקורן התאגדויות כלכליות של מורים (כמרים ואנשי כנסיה) וסטודנטים (בדרך כלל בני הבורגנות העירונית). מן האוניברסיטאות האלה יצא "הרה-נסאנס" (הלידה מחדש).

רנסאנס של מה? של התרבות "הקלאסית", היוונית-רומית, כריאקציה לתרבות הקתולית ולשחיתות של הכנסייה הממוסדת. החזרה אל התרבות היוונית-רומית התבררה לימים גם כחזרה לשלב העליון והאחרון של האלילות: האדם-אל. אצל הרומים האדם-אל היה הקיסר. בכנסייה החדשה שמקורה ברנסאנס, הלוא היא כנסיית השכל, האל החדש-ישן, שירש בכנסיית השכל את האלוהים המונותאיסטי היהודי-נוצרי, היה האדם המופשט. "רוח האדם".

ה"איזמים" (סיומת למונחים שהם הכללות מופשטות) וה"לוגיות" (סיומת למונחים בעלי ניחוח "מדעי") שנוצרו באוניברסיטאות החליפו את הז'רגון הכנסייתי-קתולי, והגדירו מחדש את האדם הדתי. אם בקתוליות משמש האדם כקונסטרוציה של איפיונים דתיים – בכל קשת העמדות שבין האדוק המסור לאלוהיו ובין החוטא המתייסר, הרי שבדת החדשה מיסודה של כנסיית השכל, הופך האדם לקונסטרוקציה של איזמים, הפשטות.

ומה קורה בעימות שבין כנסיית השכל (כפי שמיישמים אותה החילוניים האנטי-דתיים, אותם 3% של הקנאים המנהלים את מלחמת הדת) ובין היהדות?

היהדות מקדשת את החיים. קדושת החיים האנושיים עומדת מעל ומעבר לכל ערך אחר. האלוהים של האמונה היהודית דוחה קורבנות אדם. לא סתם דוחה. תועבה הם בעיניו. ואם היו תופעות בודדות של "קידוש השם" או "מצדה", מדובר ביוצאים גמורים מן הכלל.

ואילו מסכת העקרונות והאיזמים של הדת החדשה שהצטמחה מהרנסאנס, ירשה את שוויון הנפש היחסי של התרבות היוונית-רומית מול ערך החיים האנושי. טבעי, לכן, שהדת הזאת של כנסיית השכל אימצה גם לא מעט מ"מסירות הנפש" ומהנכונות להקריב חיי אדם על מזבחם של עקרונות נעלים. למשל המרטיריזציה, ההתקרבנות, הרווחת באידיאולוגיות כמו סוציאליזם ומרקסיזם. סאקו ו-ונצטי, צ'ה גווארה, משפחת רוזנברג היהודית-אמריקאית, ואילו אצלנו – השתפכויות הסנאף נוסח "בצלם" ו"הארץ" סביב פלשתינים הרוגים, עם העדפה פרברטית לילדים הרוגים.

ראו באיזו קלות "מבינים" בדת הזאת את רובספייר ואת הגיליוטינה (שדגם שלה הוצג אפילו ב"מחאה החברתית" שלנו בשדרות רוטשילד, כדי שלא נשגה באשליות הומניסטיות).

התושבים הצטוו להישאר בבתיהם, דלתות וחלונות סגורים

זיהום אוויר במפרץ חיפה: התרומה המדעיסטית מטעם כנסיית השכל לחורבנו של כדור הארץ

איך הגנו הנאורים  הללו על רוצח ההמונים יוסף סטאלין.

איך הם מעריצים את הכהן הגדול שלהם, הפרופסור נועם חומסקי, שהסתבך בהצדקת רוצח ההמונים פול פוט, ובאותה הזדמנות הוא גם בעל ברית לשני ארגוני טרור רצחניים כמו החמאס והחיזבאללה.

איך הם שותקים (במקרה הטוב) לנוכח הטבח בסוריה, ואיך מדברים שם על "זכותו וחובתו" של הפלשתיני לרצוח יהודים, או מגוננים על ומעריכים את מי שממליץ כך.

איך הם מתעלמים מהעובדה שהדת שיצרה כנסיית השכל שהם חברים בה, דת המדע שהם המאמינים בה, וישומיה הטכנולוגיים, הם שהביאו את העולם אל עברי פי-פחת, עם הסכנה הגרעינית, ועם זיהום האוויר התעשייתי.

איך הם מרבים לגנות את הרצחנות של הדתות, ומתעלמים מכך שהרצחנות הדתית, היא כאין וכאפס לעומת הרצח הסיטוני שהביאה מלחמת האידיאולוגיות החילוניות הגדולות, הנאציזם, הקומוניזם והקפיטליזם במאה העשרים (והסוציאליזם הסיני ממשיך להתחרות בקפיטליזם המערבי עד היום, מי יזהם את הכדור שהוא ביתנו  מהר יותר, חזק יותר וגבוה יותר).

אבל מה כל אלה, לעומת האפשרות ללגלג על איזה חרד חבוש קפוטה בבני-ברק, שמקבל קיצבה שערורייתית של תלמיד ישיבה.

*****

ועכשיו כמה מילים של הסתייגות. אין זה סוד שהשפעות אליליות ונוצריות חדרו גם לתוך היהדות בת ימינו. באורתודוקסיה החסידית והליטאית אפשר להבחין בהשפעות נוצריות (למשל קלוויניסטיות) בכל מה שקשור ליחס למין ולנשים.  ואילו שר החינוך הנוכחי, זה שמואשם בביצוע "ההדתה" היהודית, מייצג זרם פוליטי שחלקים ממנו נדבקו לא רק בקלוויניזם החרדי ׁ, אלא גם בסוג של "שאהידיזם" איסלמי-מתנחלי. ה"למות או לכבוש את (גב) ההר" הלאומני,  והפקר החיים שהביא מפעל ההתנחלות, אינם טובים מהמסירות האידיאולוגית המאפיינת כל מיני קנאים של מרקסיזם-לניניזם.

לכן, במידה שההתנגדות החילונית נוגעת ליסודות האלה שב"הדתה" היהודית,  היא מובנת.

אך למרבית הצער נראה, שברוב להטם  האנטי-יהודי, נוטים הקנאים האנטי-דתיים שלנו לשפוך את התינוק עם מי האמבט. הדחייה הטוטאלית של היהדות הנהוגה אצלם, היא דחייה של ערך החיים האנושי, שהוא הערך העליון  המקופל ביהדות.

וכך הם נשארים להם שם בבורותם הנאורה, ולא בעגלה ריקה, אלא גרוע מזה בהרבה: בעגלה טעונה ומלאה באמונות-שווא מדעיסטיות, דתיות למהדרין, שבדחותן את היהדות מכל וכל, הן מבקשות להן קורבן אדם.

זוהי דת שיש בה עקרונות ("דוגמות"), "אידיאולוגיות" ו"איזמים" החשובים יותר מן החיים.

דת שהיא היפוכה, במידה רבה, של היהדות, שבה החיים הם המקנים ערך ומשמעות לכל ערך אחר.

בפוטט הבא: שטיפת המוח התעמולתית ומה אפשר לעשות

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: