דילוג לתוכן

הטרור בהר הבית/ למה עודה בשאראת מקשקש ומחנטרש?

יולי 17, 2017

שמעתי הבוקר בתכניתו של אראל סג"ל בגלצ את העיתונאי הכותב ב"הארץ", וחבר הנהלת עדאלה, עודה בשאראת, מדבר על הארועים האחרונים על הר הבית

עודה המסכן נאלץ לקשקש ולחנטרש.

בשאראת קישקש כשהודיע כי המרכיב הדתי בעימות הישראלי פלשתיני היה "שולי", והפך מרכזי בגלל ההתנהגות הישראלית (והוא, עודה, "מצטער" על כך).

ובשאראת חינטרש כשהודיע, שלא שלושת הרוצחים מאום-אל-פאחם אשמים בארוע שהיה בהר הבית, אלא הכיבוש.

באשר לקישקוש על השוליות של הדת בסכסוך:  בשאראת  מנסה להעלים את העובדה שהסכסוך היה דתי מראשיתו ומעיקרו. עוד מאז שאירגן החאג' מוחמד אמין אל חוסייני הפגנת פורעים דתית בירושלים ב-1920, סביב חגיגות נאבי מוסה.  זו גם הפעילות שהביאה לו קצת מאוחר יותר את משרת המופתי (תואר דתי מובהק) ועימה, באופן טבעי, את הנהגת המאבק הערבי-פלשתיני-מוסלמי במשך עשרות שנים.

ירי על הר הבית ביום שישי האחרון בבוקר: "המרכיב הדתי "השולי"

איך ולמה הגיע חאג' מוחמד-אמין לתפקידו? כי שלטון המנדט הבריטי, שהיה אחראי על המנויים הבכירים,  העדיף אותו  בתפקיד המשמעותי הזה, בגלל קיצוניותו הדתית המוכחת. זה מתוקפם של אינטרסים קולוניאליסטים ידועים ומתורגלים של "הפרד ומשול". הקולוניאליסטים הבריטיים, פטרוניו של המופתי החדש, אף דאגו לממן על חשבונם את פעילותו של המופתי , שאמנם מילא אחר ציפיותיהם בכל מה שקשור לליבויו של הסכסוך המוסלמי-יהודי חדשות לבקרים.  כלל לא עלה על דעתם של הקולוניאליסטים הבריטים, שהמרכיב הדתי הוא "שולי" בסכסוך.

ואם נעבור לזמננו, בשאראת מקשקש כשהוא מנסה להתעלם מהעובדה שהחמאס השולט בעזה עד היום, הוא על פי הגדרתו שלו-עצמו, דתי למהדרין, סניף של האחים המוסלמים, וכל המאבק שלו בישראל הוא על רקע דתי, בלי קשר למעשיה של ישראל או למחדליה.

בשאראת מקשקש כשהוא מתעלם מהעובדה, שהטקטיקה של יאסאר ערפאת (מנהיגו של אש"ף החילוני-כביכול) מול הסכמי אוסלו, היתה ספוגה באיסלמיות קנאית. ערפאת  דיבר על "ח'ייבר"(אבל רק בערבית), אותו נווה המדבר שבו טבח הנביא מוחמד ביהודים שנמלטו מהעיר מדינה תוך הפרת ההסכם עימם.

ערפאת גם דיבר במסגד ביוהנסבורג, והוקלט,  על "סולחה דונייה" עוד מונח דתי מובהק מתולדות המלחמה האיסלמית נגד "הכופרים" (הסכם מסוג הלכאורה והכאילו, כמו למשל ההודנות העונתיות בין אש"ף והחמאס, המסתיימות אחרי יומיים שלושה בברכיים מנופצות וכו'), כהצדקה מראש לכוונתו להפר את הסכמי אוסלו העליזים מול היאהוד.

בשאראת מקשקש כשהוא "שוכח" כי הסכסוך המזויין שבו פתח ערפאת בתחילת המילניום הנוכחי היה דתי לגמרי. הוא נקרא על שם "אל אקצה". לא היהודים ולא הכיבוש העניקו למאבק הזה את שמו הדתי.

כשאתה נלחם כאשר מסגד במקום קדוש הוא בראש מעייניך, זהו קשקוש בקומקום לכנות את המניע הדתי של המאבק שלך  "שולי". הסיסמאות של המאבק הפלשתיני, אז כמו היום, היו דתיות, כמו גם דרכי הפעולה (מתאבדים "שאהידים" ו"ג'יהאד" קדוש). גם אינתיפאדת הסכינאים הדועכת עכשיו לאיטה היא דתית בעיקרה. שמעו את קריאות ה"אללה הוא אכבר" של הרוצחים הדוקרים (ולא "אסתקלאל" – עצמאות). נא לקרוא את הצוואות שמותירים אחריהם הסכינאים, נא להאזין לקריאות העידוד שהם מקבלים מה"חמאס" ולמה שנאמר בסוכות האבלים ובמסגדים.

זה הקשקוש בקומקום של בשאראת. המרכיב הדתי מעולם לא היה שולי בסכסוך הזה. בטח לא מהכיוון הערבי. גם לא מהכיוון היהודי. שום קנאי איסלמי לא המתין למעשיה או מחדליה של ממשלה ישראלית כלשהי כדי ללחום בכופרים הציוניים בשם האיסלם.

ובאשר לחינטרוש של בשאראת,  ש"הכל בגלל הכיבוש" (כשהכוונה היא לכיבוש של 1967), על כך כבר התעכבתי בפוסט הקודם פה. סתם חינטרוש לקרדה אופייני.  אם הכל בגלל תוצאותיה של המלחמה ב-1967, איך נסביר את המלחמות שקדמו ל-1967 ואת הטרור הרצחני שקדם לאותה מלחמה, שבגללה התחיל הכל, לפי השקרן שלנו?

ומה נעשה עם אמנת החמאס המבטיחה מלחמת נצח כולל השמדת עם (יהודי) ביום הדין?

מה נעשה עם "תורת השלבים", של אש"ף שביצועה נמשך כסידרו? כשהסירוב הפלשתיני, עד כה, לוותר על "השיבה" לגבולות 67 מבטיח את ההמשכיות של הסכסוך?

ואיך מרשה לעצמו אדון מכובד כבשאראת (כותב באופן קבוע מאמרים ב"הארץ"! חבר בהנהלת עדאלה!) לקשקש ולחנטרש ככה? ובכן, הוא נאלץ לעשות זאת, המסכן, באין לו שום עובדה להסתמך עליה, שום טיעון תקף, כשהוא מטיף את משנתו הרגילה  – שהכל באשמת היאהוד, ואילו הערבים, פראים אצילים שכמותם, הם זכים כבדולח, וחסרי כל כוונה לרמות (טוב, אולי רק חוץ משיטת ה"סולחה דונייה" או "ההודנה") ולהרע  (טוב, אולי רק חוץ משיטת הטבח בח'ייבר).

2 תגובות
  1. אמת ויציב. כשצד אחד – המוסלמי – מנהל מלחמה דתית זו מלחמה דתית לכל דבר ולא מלחמה חילונית שכפי שבישראל רוצים לראות בה.
    משתף ברשותך.

    Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: