דילוג לתוכן

איך זה קרה, ש"הארץ", הצדיק הידוע, שומר על היהודי הנרדף ג'ורג' סורוס מפני ההונגרים האנטישמים ומפני נתניהו שונא היהודים

יולי 16, 2017

"הארץ" לא מפסיק להצחיק. עכשיו זו המערכה  שמנהל העיתון סביב יחסי המיליארדר ג'ורג' סורוס, ממשלת הונגריה וראש הממשלה בנימין נתניהו.

זה התחיל בכותרת ראשית לפני שבעה  ימים, שבה הודיע לנו העיתון לאנשים חושבים, ששגריר ישראל בהונגריה מחה ואף שלח הודעה חריפה לממשלה המארחת, ותבע ממנה להסיר כרזה אנטי-סורוסית, שפורסמה בגין התערבותו של המיליארדר בענייני ההגירה של הונגריה מולדתו.

ולמה מחה השגריר ותבע? כי מדובר בעצם בכרזה אנטישמית, או לפחות אחת העשויה להתפרש ככזאת.

ומן המפורסמות שבהונגריה יש כיסים עמוקים של אנטישמיות.

דבר הפעילות השגרירותית בבודפשט  הגיע לירושלים, ו"הארץ" דיווח שמשרד החוץ "חזר בו" מעמדתו הקודמת, כפי שהתבטאה בצעדיו של השגריר. הסיבה: סורוס, לא בדיוק אוהב ישראל בפרט וחובב של יהודים  בכלל,  ולכן אינו ראוי להגנה מפני ממשלה ידידותית לישראל כמו הונגריה, העתידה לארח את ראש ממשלתנו די בקרוב.

המיליארדר ג'ורג' סורוס צוחק בכרזה ההונגרית: כולם אנטישמים, אז גם ל"הארץ" מותר

אז לקלקל יחסים עם חברים טובים וקצת אנטישמים כמו ההונגרים בגלל יהודי לא כל כך טוב וגם הוא קצת אנטישמי כמו סורוס? למה, מה קרה?

עוד יום עבר, ואפילו שר החוץ, שהוא גם ראש הממשלה התעורר והתייחס, והתוצאה: מאמר מערכת (!) בעיתוננו המשעשע, תחת הכותרת: "ישראל בעד אנטישמיות" (!!!).

וזה בטח נתן השראה לעוד כתב/פרשן מהחשובים בעיתון,  שבכותרת שלו הינדס  פרסוניפיקציה של הכותרת במאמר המערכת – "נתניהו רע ליהודים" הזדעק האיש בכותרת. כבר לא "הממשלה" שהיא בעד שנאת יהודים, אלא ראש הממשלה בשמו המלא, המבקש להרע ליהודים.

כלומר, אם לא נצטעצע –

ביבי האנטישמי.

כל העסק היה יכול לעבור איכשהו, אלמלא עובדה ברורה ומוכחת אחת, והיא –

ש"הארץ" עצמו הוא עיתון בעל קו מערכתי אנטישמי.

******

ככה  שמה היה לנו פה?

עיתון מקומי, שהמערכת שלו דוגלת באנטישמיות –

מאשים באנטישמיות את ממשלת ישראל ואת העומד בראשה –

משום שאותה ממשלה הפקירה בידיהם של הרשעים האנטישמים ההונגרים –

מיליארדר יהודי מסויים, שאף הוא, איך להגיד בעדינות, אם שופטים אותו על פי מדיניותו מול ישראל, הוא די אנטישמי!

סורוס הוא די אנטישמי, אגב, על פי הקריטריונים שקבע הכוהן הגדול של כנסיית השכל השמאלנית, נועם חומסקי.*

שהרי ארגונים ועמותות שסורוס מואיל לממן בכספו, נמנים על תומכי ה-BDS. המון עמותות מהפיי-רול שלו מספקות לארגוני ה-BDS שפע של תחמושת תעמולתית. הוא מממן גם ארגונים פלשתיניים שבראשם עומדים תומכי טירור  אנטי-יהודי.

דימוניזציה אנטישמית ודה-לגיטימציה של ישראל הן הלחם והחמאה של ג'ורג'י שלנו.

באשר לאנטישמיות של הקו המערכתי של "הארץ" הרי אין ספיקות. המערכת תומכת בחרמות נגד ישראל, ובכך נופלת בתחום ההגדרה של חומסקי, גם מבחינת רמת הצביעות "הזועקת לשמיים", וגם מבחינת רמת האנטישמיות.

לדוגמא: לפי אחד הפרשנים הבכירים של העיתון, דמם של היהודים מותר. הוא טוען שלפלשתינים לא רק מותר לרצוח יהודים, אלא שזו אף חובתם. ומדובר גם במעשי רצח שפלים במיוחד (מה יותר הסתה לרצח יהודים מזה? מה יותר אנטישמי מזה?). האנטישמי שלנו  מ"הארץ" הגיע להבחנתו המעניינת  בדבר הזכויות והחובות של שכנינו, לאחר שפלשתיני דרס למוות תינוקת יהודיה בירושלים, והוא מצא לנכון לחוש להגנתו.

העיתון הזה טובע במאמרים ופרשנויות שבהם מוטחים נגד ישראל והיהודים שבה כל קללה וגידוף פוליטי: פאשיזם, נאציזם, קולוניאליזם, ביצוע השמדת עם בפלשתינים. ביצוע מעשי טבח המוניים  ובמיוחד בילדים, איך לא (מוטיב אנטישמי קלאסי), אחריות גם למעשי טרור ורצח איסלמיים המתרחשים באירופה ובמקומות אחרם בעולם (בגלל הכיבוש. תשאלו את המו"ל).

עיתונאי ג'פרי גולדברג: נמאס לו מהאנטישמיות של "הארץ" (צילום מהוויקיפדיה)

וזה בלי שהזכרתי עד פה את המהדורה של העיתון בשפה האנגלית, מיזם אנטישמי מכף רגל ועד קצה הפדחת.

בעניין זה מותר להזכיר את העיתונאי היהודי-אמריקאי הידוע ג'פרי גולדברג ("אטלנטיק"), שהחליט לנתק את יחסיו עם המהדורה האנגלית (האינטרנטית) של "הארץ", אחרי שהתברר לו עד כמה היא פופולרית בין הניאו-נאצים החביבים של עולמנו.

"אני מסוגל לקרוא דברים אנטישמיים ואנטי ישראלים כאלה באתרים אחרים" הודיע גולדברג, " ממש אין צורך באתר ישראלי בשביל זה".

כמוני וכמו רבים אחרים, מבחין גם גולדברג בקו האנטישמי של "הארץ".

ובקיצור: נראה שלגזענים הנתעבים מהונגריה, יש עוד הרבה מה ללמוד מ"הארץ" ומהמו"ל שלו,  בכל מה שקשור בהלכות אנטישמיות.

באשר לג'ורג' סורוס, פה אני  לא בטוח. סורוס יודע את העבודה לא פחות טוב משוקן.

*****

אחד מראשי האנטישמים של "הארץ",  שכבר הזכרתי את ההיתר הגורף, שלא לומר החיוב הקטגורי שהוא מעניק לרצח יהודים, פירסם גם היום מאמר אנטישמי, הנוגע לפיגוע הטרוריסטי האיסלמי בהר הבית. הכותרת המעניינת היא "ישראלים הרגו ישראלים", ובדברי הסיכום נאמר כך:

"ישראל אפילו לא שואלת את עצמה אם שווה לה לשלם את מחיר שפך הדם הזה בעבור השליטה באל־אקצה או במערת המכפלה, במחנה בלאטה או בג'נין…התשובות מובילות אך ורק למסקנה אחת… ישראל בעצם אומרת: הקיזו לנו עוד דם. הקיזו לנו עד שיכאב כל כך, עד שלא נוכל עוד להימלט מהתשובה לשאלה הגורלית מכולן: האם אנחנו רוצים להמשיך בכיבוש הארור הזה, שימשיך לגבות דם, עד יומו האחרון ועד כלותו."

כלומר: "ישראל" (העם וממשלתו. המדינה ככזאת, על כלל היהודים שבה. הכללה אנטישמית רגילה) היא האשמה. היא ואזרחיה מזמינים על עצמה על עצמם את מעשי הרצח ("ההרג", לפי האנטישמי הקטן שלנו).

הפלשתינים, בבואם לרצוח יהודים (או במקרה הזה דרוזים) כפי שהוא כבר הבהיר בהזדמנות קודמת, אינם אלא מממשים את זכותם וממלאים את חובתם.

וכמובן השקר הגדול המקופל בכל הטיעון האנטישמי הזה:

שהכל בגלל "הכיבוש הארור הזה".

כשהכוונה היא כמובן לכיבוש של 1967 – הכיבוש של "אל-אקצה" ו"מערת המכפלה", "בלאטה" ו"ג'נין", שמוזכרים בקטע המצוטט מהמאמר.

אבל אם הכל בגלל "הכיבוש הארור הזה"

מה נעשה, לעזאזל,  עם עשרות רבות של שנות טרור ורצח פלשתיני, ואלפי יהודים טבוחים  שקדמו ל"כיבוש הארור הזה" של 1967?

מה נעשה שגם לפי אמנת החמאס מעזה, וגם לפי אמנת אש"ף מרמאללה, לא מובטח סוף לטרור ולרצח של יהודים במולדתם?

ברור שעל כך אין לגזען הקטן תשובה.  עוד אחד מאותו שמאל מזוייף, שהשקר הוא ברירת המחדל שלו.

אין לשמאל המזוייף שום טיעון שאינו נשען על שקר.

אין לו שום  טיעון שאינו כוזב.

ולכן אין לו ברירה אלא לשקר ולכזב.

*****

ולסיכום:

מה, "הארץ" המצחיק הזה חושב, שישכחו לו את האנטישמיות המערכתית שלו, אם הוא יעמיד פנים שהוא שומר על האינטרס היהודי של המיליארדר האנטישמי סורוס מפני ההונגרים האנטישמים ומפני נתניהו האנטישמי?

שמישהו יחשוב:

נו, אם כולם אנטישמים, אז למי אכפת מזה, שגם "הארץ" נוטף גזענות מהסוג הריחני הזה?


*הפרופ' נועם חומסקי אמר כי הטיעון של מי שמבקשים להטיל חרמות על ישראל בגלל מדיניות  הדיכוי שלה כלפי הפלשתינים, הוא בבחינת "צביעות הזועקת לשמיים"“hypocrisy [that] rises to heaven” בשפתו.  זה בגלל שיש בעולם מעצמות ומדינות שמדיניותן גרועה מזו של ישראל, אך אלה הקוראים לחרם על ישראל אינם מתעניינים בהן ואינם קוראים להחרימן. מדינות כמו ארה"ב, בריטניה, צרפת ועוד.   זה כשלעצמו, ממשיך חומסקי ואומר, מעניק תוקף לטיעון של ישראל ותומכיה, שתנועת ה-BDS ותומכיה הם בעצם אנטישמים (למשל, סורוס, למשל "הארץ", ועוד גורמים, מפלגות וממשלות מתוצרת השמאל המזוייף  וכנסיית הסכל).

שהרי כל אלה מפלים לרעה את ישראל ואת ההיהודים.

וזו בדיוק תמציתה ומהותה של הגזענות האנטישמית.

 

 

 

 

2 תגובות
 1. אילן permalink

  יש כותבים בעיתון ה״ארץ״ שהפסקתי לקרוא. אני חושב שגדעון לוי צריך ״צ׳ומי״ ויודע לעשות פרובוקציות. אחרת אני לא מבין את לקיחת הצד המוחלטת עם הנרטיב הערבי. תמיד אנחנו אשמים וצריכים להכיל את הפרא הערבי האציל שאף פעם לא צריך לקחת אחריות על המעשים שלו.
  מעניין אותי אם קיים כזה כתב ערבי או פובליציסט שנוקט גישה שהיהודים תמיד צודקים ונשאר בחיים.
  רואים כתבה של גדעון לוי או עמירה ופשוט מדלגים.

  אהבתי

 2. איתי permalink

  חבל שלא התיחסת לעוד תשפוכת אנטישמית שהופיעה בפמפלט הזה בשבוע שעבר מפי הפרשן לענייני ארה"ב (עאלק) חמי שלו בו הוא הוא מאשים שעצם העובדה שנתניהו מבקר בהונגריה יש בכך כדי לתת הכשר לרצח היהודים בשואה ע"י ההונגרים עד כמה הטיעון הזה מופרך ומטומטם אני משאיר לך לכתוב. אני בטוח שאתה יכול לעשות מהמאמר הזה מטעמים.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: