דילוג לתוכן

היום בפינתנו "מה הצחיק אותי בעיתון לאנשים חושבים": ניצן הורוביץ והאליטות

יוני 21, 2017

אבקש את סליחתם, שמדי פעם יוצא לי להזניח את פינתנו הקבועה "מה הצחיק אותי היום ב'הארץ'".

מה שהלך שם חזק לאחרונה, הן ההתנבאויות של המתחרים בשלב חצי הגמר בטורניר הטיפשות, בקשר למלחמה, או אף "הטבח" הממתינים לנו ולרצועת עזה בשבועות הקיץ הקרובים (אולי עוד אחזור לכך בהזדמנות אחרת).

שר הביטחון, אגב, חושב אחרת, ונראה שגם החמאס. אני נאלץ להתוודות כאן, שאפילו שר הביטחון והחמאס אמינים עלי לאין שיעור יותר מהדבילים של העיתון לאנשים חושבים.

אך הפעם אתייחס לצחקוקי הבוקר שפצחתי בהם אתמול, כשקראתי את מאמרו של האורח, הח"כ לשעבר ניצן הורוביץ, שהופיע תחת הכותרת "שהשמאל יתפתל".

עניינו ב"עליהום על השמאל" כדברי הורוביץ. "בזה מתעסקת צמרת המדינה, באובססיביות?" הוא שואל. בשביל מה? ומשיב:

"הרי כבר שנים שהשמאל לא בשלטון, והאליטות, בוודאי אלה של הכסף הגדול, הן ברובן ימניות. אז מה העניין?"

וזהו, פה ניצלתי בעור שיני מהשפרצה של רסיסי תה וקרואסון על פני השולחן כולו, מחמת הצחוק שתקף אותי.

סליחה, ניצן?

"האליטות…הן ברובן ימניות"?

זה הנימוק שלך, מדוע כה חסרת טעם היא הירידה על השמאל?

ככה אתה רואה את זה?

ובכן, קבל קצת מתוצאות הבחירות לכנסת ה-15 באתרי הקינון של האליטות ושל העשירים שלנו, הכל מהפרסומים הרשמיים של התוצאות מטעם ועדת הבחירות המרכזית:

אז איך הצביעו (מהקישור כאן אפשר להגיע הן לתוצאות הארציות, הן לתוצאות לפי ישובים והן לתוצאות על פי קלפיות) העשירים והעניים בבחירות לכנסת ה-20?

מרצ, למשל, מפלגתו של הורוביץ, קיבלה במדינה כולה, וכך גם בירושלים כולה,  3.9% מן הקולות.  אבל  בקלפי  מס. 137 בבית הספר לאומנויות, בשכונת העשירים הירושלמית טלביה, זכתה מרצ ב-21.8%. פי חמישה וחצי מהשיעור הארצי והעירוני.

פי חמישה וחצי משיעור ההצבעה הארצי והעירוני למפלגה הזאת.

באותה קלפי קיבל המחנה הציוני 26% מן הקולות – כמעט פי שלושה ממה שקיבלה בממוצע בירושלים כולה.

הליכוד קיבל באותה קלפי 23.4%, קצת פחות משיעור ההצבעה הארצי.

והנה תוצאות דומות בקלפי מס. 174 שפעלה  ב-17 במרץ השנה במועדון הצופים בשכונת המיליונרים החיפאית דניה: מפלגתם של בוז'י וציפי גרפה שם 41.5% מהקולות (לעומת 25.3% בחיפה כולה). ומרצ הצליחה יפה אף היא – 10% מהקולות, פי שניים וחצי מהשיעור הארצי (בחיפה כולה קיבלה מרצ 4.5% מהקולות).

אצל המיליונרים של קיסריה זכתה מרצ ב-7.16% מהקולות, הרבה יותר מהשיעור הארצי (באור עקיבא היא קיבלה עשירית מזה – 0.7% מהקולות, בין חמישית לשישית מההישג הארצי שלה) בקיסריה העשירה קיבל המחנה הציוני של בוז'י וציפי 38% מהקולות, פי שניים מהשיעור הארצי (בקיסריה זכתה החזית של המחנ"צ ומרצ ב-45.15% מהקולות, פי שבעה ויותר ממה שקיבלה החזית הזאת באור-עקיבא – 6.22% מהקולות)

נתניהו, שארמונו ממוקם בקיסריה, קיבל בעירו 23% מהקולות. על מה שקיבלו שם שותפיו בקואליציה הימנית, חבל לבזבז זמן.

 

בית למכירה בקיסריה: ארמונות העשירים

ברמת השרון קיבלה מפלגתם של בוז'י וציפי 44% מהקולות. מרצ קיבלה אצל עשירי השרון 9%. ביישוב העשיר עומר קיבל המחנה הציוני 38% ומרצ 8% מהקולות. המחנה הציוני קיבל 53% מהקולות בכפר שמריהו ו-44% מהקולות בסביון. מרצ קיבלה בכפר שמריהו 8.5% וקצת יותר בסביון – 8.7%. הליכוד קיבל 13% בכפר שמריהו ו-17% בסביון.

ואיך מצביעים בני התפנוקים של העשירים, האינטליגנציה הבורגנית? למשל קלפי מס. 499 בבית הספר בלפור (אזור שינקין) בתל אביב: המחנ"צ קיבל מהאינטליגנציה הבורגנית 39.4%. מרצ: 33.17%. יש עתיד:8.48%. הליכוד: 5.47%. כולנו (כחלון): 4.24%. הרשימה המשותפת: 2%. הבית היהודי:1%. רוב עצום לשמאל.

או קלפי 535 בנווה צדק: המחנ"צ: 31.64%. מרצ: 25.07%. הליכוד: 15.82% כולנו: 6.27%. רוב ברור לשמאל.

ואם נראה למישהו שבבחירות של  מרץ 2015 זה היה סתם מקרה, כי מרצ והמחנ"צ הסיעו את מצביעים בהמוניהם לקלפיות בלימוזינות מפוארות, אפשר להרגע. בבחירות של ינואר 2013 התוצאות היו דומות מאוד, מבחינת ההצבעה ל"שמאל" באתרי הקינון של האליטות. בהרצליה פיתוח ובסביון, ברחביה ובטלביה ובשכונת דניה.הרי לא תגידו שהאליטות והעשירים, המתגוררים בהרצליה פיתוח ובסביון, ברחביה ובטלביה ובשכונת דניה, בנווה צדק ובצפון תל אביב, הם המונים נבערים שאינם יודעים מה הם עושים, שעובדים עליהם, וברוב טיפשותם הם מצביעים למען מפלגות השמאל, שבעצם רוצות את רעתם ודואגות למעמד העובדים המאורגן. שהאליטות והעשירים טועים טעות מרה כשהם מצביעים למען מנהיגת מרצ, גיבורת מעמד הפועלים מהפנטהאוז בפתח-תקווה, או למען ב'וז'י וציפי, מצהלה ומרמת החייל בהתאמה.

אז מה קורה פה?

דווקא נראה, שהאליטות והעשירים יודעים יפה מאוד, על איזו צד של הפרוסה מרוחה החמאה שלהם.

אז למה ניצן הורוביץ משקר? האם הוא לא יודע שצמרת עולם העסקים, שצמרת עולם הפוליטיקה והמנהל הציבורי, המשפט והתקשורת, האקדמיה והפירסום מצביעים ברובם בשביל מרצ והמחנ"צ, בשירות האינטרסים שלהם? בשירות הרווחים המופקעים והשכר המופקע, התנאים המופקעים והפנסיות המופקעות, ובשירות הז'דאנוביזם הבולשביקי בתחום הדעות?

הוא לא יודע, שבניגוד גמור למה שכתב,  ש"האליטות, בוודאי אלה של הכסף הגדול, הן" דווקא לא "ברובן ימניות"?

בוודאי שהוא יודע.

אז מה? הוא שקרן מטבעו?

בוודאי שלא.

הוא משקר, כמו הרבה מחבריו לשמאל, כי אין להם ברירה. כי אין בסיס עובדתי לחלק עצום מהטיעונים שלהם. לכן הם חייבים להמציא בסיס כזה, וההמצאה הזאת, כמו במקרה שלפנינו, זה בדיוק השקר, שהוא ברירת המחדל של השמאל המזוייף.

פייק ניוז, בלעז.

ולנוחות הקוראים והחברים, וכדי שאיש לא יחשוב שאני מעדיף את הימין, אחזור על אחד מכללי היסוד של מדע המדינה:

הימין והשמאל הן שתי הכנפיים של אותה ציפור. הציפור היא המשטר הדמוקרטי, שהוא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמענו.

והתקשורת הממוסדת היא כלבת השמירה של הדמוקרטיה דנן.

 

3 תגובות
 1. אנונימי permalink

  הוא כרגיל גם מציע לשמאל להתנתק מהמדינה, עד שהבבונים הפרימיטיבים יראו כמה חייהם אינם חיים בלעדיו. לפי התגובות, הקוראים מסכימים: אם להאמין למה שהם כותבים, כל אנשי השמאל מ״מדינת תל אביב״ הינם, עד האחרון, גאוני היי-טק, פרופסורים חשובים, פילוסופים עמוקים, וכדומה. אם אשאל, אני אני מוכן להתערב שיתברר שאבות-אבותיהם גם היו, עד האחרון, רבנים מפורסמים, מייסדי קיבוצים וערים בעליות הראשונות, ו/או יועצים של מלכי מרוקו. לא נשאר אלא להתפעל.

  עם זאת לא כל כך ברור מה בדיוק כל ״המומחים למדעי החברה״ או ״הפעילים החברתיים״ הללו, שבלעדיים אנו אבודים, בעצם יודעים לעשות. הם לא זורעים ולא קוצרים, לא אופים ולא מבשלים, לא תופרים ולא מנסרים, ובקיצור – לא מייצרים, ממציאים, או מתקנים שום דבר, אפילו לא פנצ׳ר באוטו או עוגה שלא הצליחה. גם לא נראה שהם יודעים יותר מדי על האנשים שחיים בישראל. זה מובן: אתה לא יכול לצפות מפרופסור לסוציולוגיה, העסוק בכנסים ופרסומים, להתעניין בשטויות כמו לדעת משהו על מה אנשים במדינה שלו חושבים, עושים, או רוצים, אחרי הכל.

  כנראה שזה בדיוק היופי שבדבר: רק אדם שמעולם לא ניסה לתקן רדיו מקולקל או מרק מלוח מדי יכול להיות כה בטוח שזו לא יכולה להיות בעייה גדולה במיוחד לתקן את כל מה ששגוי במדינה, או בעולם, אם רק יתנו לו. רק מי שלא יצא מגבולות צפון תל אביב בואכה הרצלייה בעשרים השנה האחרונות יכול לטעון שהוא יודע בדיוק היכן צריך לעבור הגבול, או איך להשקיע בפריפריה.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  עיקר שכחתי: בעוד שאצל הבבונים הפרימיטיביים יש אנשים ש*עובדים* ואנשים ש*מובטלים*, במדינת תל אביב משתמשים בשמות אחרים: ״בכיר היי טק״ ו״פעיל חברתי״, בהתאמה.

  אהבתי

  • טוביה פרנקל permalink

   מה אתה מתפלא על הבחור, לא מזמן הוא הפליא בחיבתו לצ'אבס, ולעלית הסוציאליסט הדגול לשלטון בוונצואלה, כשלונדון את קירשנבאום ניסו לצנן אותו הוא פשוט התעלם, איפה ונצואלה היום, הורביץ דווקא נשאר נאמן לפנטזיות, באשר למציאות, נו מילא.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: