דילוג לתוכן

הסרטון החדש של ברק וזכות השתיקה

מאי 30, 2017

הסרטון החדש של אהוד ברק, ובו הוא פורט למעות קטנות מדי את מסע הבחירות שלו. מצולם רע, על רקע של אתר מסריח מכסף, מתיישב ברק מול מצלמה נמוכה ומשמיע הטפה, שאין בה מילה אחת חדשה שלא נכתבה ונאמרה ונלעסה כבר לעייפה על ידי רבים אחרים, עם הזווית החדשה המצערת (מבחינתו) שלו – הוא גוער בעם – במיוחד באלה שיבקש את קולם ותמיכתם – בסגנון שבו גער פעם המשורר הלאומי במנהיגי העם –

רְאִיתִיכֶם שׁוּב בְּקֹצֶר יֶדְכֶם וּלְבָבִי סַף דִּמְעָה.
אֵיכָה דַלֹּתֶם פִּתְאֹם, אֵיכָה חֲדַלְתֶּם יֶשַׁע!

וכל זה בהתייחס לנושא בעייתי ביותר מבחינתו של ברק, שהוא היחס הסלחני מדי בין יועץ משפטי לממשלה, ובין ראש ממשלה. שכן בלתי נמנע לחשוב, לנוכח טיעונו של ברק, על אותו ראש הממשלה לשעבר, שנחקר באזהרה, כשהמשטרה ביקשה לדעת ממי, מאיפה, למה ואיך הוא קיבל כספים אסורים למסע הבחירות שלו. ברק טען אז "לא ידעתי", וניצל מהעמדה לדין כי ראש האופוזיציה דהיום, שאז היה אחראי על תנועת הכספים האסורים, בחר לנצל את "זכות השתיקה" המפוקפקת. מוטב היה לברק, אילו שמר הוא לעצמו היום על זכות השתיקה בנושא הזה.
כבר כתבתי, שלדעתי אהוד ברק הוא המועמד (לעתיד?) היחיד שיש בכוחו להתמודד באמת מול בנימין נתניהו על ראשות הממשלה. אבל לא ככה.

From → פוליטיקה

2 תגובות
 1. אנונימי permalink

  השמאל איננו מבין מדוע הבבונים, להם הוא קורא תמיד להכיר בנחיתות ופרימיטיביות שלהם ושל דעותיהם ולהבין סוף סוף שהשמאל העליון והנאור צודק בהכל, לא מקשיבים. מה יכולה להיות הסיבה שמי שאתה מבזה כל יום בפומבי לא רוצה להצביע לך? מסתורין מוחלט. או יותר נכון, יש רק סיבה אפשרית אחת: מחלת נפש. ב״הארץ״ מתלוננים באופן קבוע על ה״טירוף״ הדתי או הלאומי שמונע מהלונטינים הפרימיטיביים להכיר בעליונות השמאל, באותה צורה שאותו רופא מכובד בדרום ארה״ב המאה ה 19 גילה מחלת נפש חדשה אצל העבדים, ״דראפטומאניה״: נסיונות חוזרים לברוח מהעבדות. איזה הסבר אפשרי אחרי יש?

  אהבתי

 2. אילן permalink

  דרושים לנו מועמדים חדשים ולא מועמד שעשה את שלו. רצוי מאוד פוליטיקאי שהיה חבר כנסת פעיל וגם שר. מועמד שמכיר את עבודת הכנסת ואם היה שר אז בכלל. שמגיעים אנשים כמו לפיד ולא מבינים בשנה הראשונה מה רוצים מהם תקופת הלימוד היא ארוכה וכולנו סובלים.
  בכנסת יש לא מעט נבחרים כאלה מכול קצוות הקשת.
  העבודה בכנסת היא עבודה של תו וקח בין כוחות שונים והיכולת להעביר החלטות שלך היא קשה ומאתגרת.
  בו נבחר את ראש הממשלה הבא מבין חברי הכנסת הטובים והחרוצים יותר.
  זהו גם המנהיג שיעביר רפורמות בכול מגזרי החיים שכולנו זקוקים להן.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: