דילוג לתוכן

צחוקים/ סוד הקסם של יפה דרעי ורביב דרוקר

מאי 29, 2017

קבלו רגע משעשע שהיה לי כשצפיתי ב"לונדון (בלי) קירשנבאום" בערוץ 10. הכתב רביב דרוקר דיווח על חקירת בני הזוג דרעי במשטרה, כולל, אותו עניין קטן של בעלי הון שתרמו לעמותה של יפה דרעי. ירון לונדון ודרוקר היו שותפים בדעתם על המטרות החיוביות בתכלית של אותה עמותה, אבל לונדון, בדברי הסיכום שלו, תהה על "סוד הקסם" של יפה ואריה דרעי, בבואם לגייס כספים כבדים לעמותה בעלת מטרות חיוביות, בהתחשב בקשיים הרווחים בענף. "אני תוהה מה היה קורה", פנה לונדון לדורקר, "אילו אתה (רביב) או אני (ירון) היינו מקימים עמותה ומנסים לגייס כספים."

אז מה מצחיק, אתם שואלים?

ובכן, נראה לי שהגיע הזמן, אחרי שנים כה רבות שבהן מארח לונדון את דרוקר בתכניתו, שמישהו יגלה למראיין, שתחת פיקודו של רביב דרוקר מתקיימת מזה כמה וכמה שנים עמותה, חיובית לא פחות מהעמותה של יפה דרעי, ושמה "התנועה לחופש המידע". והנה, במהלך השנים האלה, הצליח דרוקר לגייס למען העמותה הנ"ל מיליונים לא מעטים כלל של שקלים. אמנם לא מבעלי הון ישראלים, אבל בהחלט מבעלי הון זרים, וכן מממשלות זרות ועוד זרים למיניהם. ומעניין, בניסוחו של לונדון, מעניין מאוד מהו "סוד הקסם" של דרוקר על כל אותם זרים למיניהם, הפותחים את כיסם ומזרימים לו מיליונים.

ובכל מקרה, נדמה לי שמן הראוי היה שבכל פעם שבה מופיע דרוקר על המסך, או לפחות באותם מקרים שבהם הוא מתייחס לאופן המימון של עמותות חיוביות, מן הראוי היה שערוץ 10 יפרסם גילוי נאות בעניין זה. מה גם שמדובר בעמותה שעניינה בחשיפה ובגילוי של עובדות חשובות, שיש לציבור עניין בהן. יתכן שפרסום כזה גם היה מונע את הרגע המשעשע שהביאה לי השאלה המעניינת שהפנה לונדון לדרוקר בעניין העמותה של יפה דרעי.

From → תקשורת

One Comment
  1. אנונימי permalink

    אבל אצל דרוקר זו עמותה של השמאל, אז אוטומאטית הכל מיועד, כמובן, לצרכים טובים ונהדרים והומאניסטים, לדעת לונדון. מה יש לבדוק?

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: