דילוג לתוכן

חמי שלו, "שוברים שתיקה" ו"בצלם": שקרן מקצועי בשרותם של שקרנים מקצועיים

מאי 10, 2017

כאשר מישהו מבקש להגן על שקרנים מקצועיים ולהצדיקם, ברור למדי שאינו יכול להמנע משקרים בעצמו.

כאשר מישהו כזה עובד בשכר, ומקבל כסף תמורת השקרים שהוא מפרסם, מדובר בשקרן מקצועי.

וזה מה שניתן למצוא היום בעמוד המאמרים של "הארץ": שקרן מקצועי בתשלום, חמי שלו, המגן על השקרנים המקצועיים של "שוברים שתיקה" ושל "בצלם", ועל "הקרן החדשה לישראל" המממנת אותם.

קבלו את הקטע הבא במאמר של שלו:

"מסע ההכפשה של הימין הישראלי נגד ארגונים כמו הקרן החדשה, בצלם ושוברים שתיקה, פועל בשיטה דומה (לזו שהפעיל ה-FBI האמריקאי נגד מרטין לותר קינג, שהוזכרה בקטע קודם): נוטלים תרומה אחת מני אלף לארגון שתומך בחרם, או דיווח בודד מבין רבים שמתברר כשקרי, או פעיל יחיד מתוך מאות שחרג וסרח והופכים אותם לחזות הכל, תוך פיזור האשמות מופרכות של סיוע לאוייב."

אין כמעט מילה אחת בקטע שלעיל, שאינה שקר. אין כמעט משפט אחד פה שהוא אמת. ואוכיח זאת בקלות רבה.

א. "מסע ההכפשה". פרוש המילה "הכפשה" בעברית, הוא השמצה, עלילת-שווא שקרית. אך כאשר חושפים שקרים בסיטונות (כפי שאראה מיד) של שקרנים מקצועיים, לא מדובר במסע הכפשה, אלא בעבודת קודש. שרות נאמן וחיוני לקוראים ולאזרחים בכלל, ובטח למדינתם ולצבאם המוכפשים ומושמצים על ידי השקרנים המקצועיים הללו (ואלה המגינים עליהם).

"דין, אני הייתי חייל שלך – ואתה שקרן!"

ב. "של הימין הישראלי". לא רק הימין, אלא גם המרכז, וחלקים בשמאל שאינם שמאל מזוייף*, שותפים להסתייגות מארגונים דוגמת "שוברים שתיקה" ו"בצלם". למעשה, מלבד עיתון "הארץ", מי שמספקים את הכסת"ח לארגוני המלשנות האלה, הם בעיקר כלי תקשורת אינטרנטיים מסוג "שיחה מקומית" או "מגאפון" שגם הם ממומנים על ידי אותם מקורות המממנים את "בצלם" ו"שוברים שתיקה", ועושים עבודה דומה למען בעלי הבית שלהם.

כלומר: יד רוחצת יד.

ג. "נוטלים תרומה אחת מני אלף לארגון שתומך בחרם" – קרן פורד, שהיא מקור ההכנסות מס. 1 של "הקרן החדשה לישראל" (לפי עדותו של מנכ"ל הקרן החדשה דניאל סוקאץ', שהודה כי הקרן שהוא עומד בראשה היא "קבלן הביצוע" – ציטוט – של קרן פורד בישראל) מימנה באופן שיטתי מאז ועידת דרבן רבים מארגוני ה-BDS בעולם. כמו כן, שורה ארוכה של ארגונים קלריקליים נוצריים באירופה ובארה"ב, שמממנים את  "בצלם" ו"שוברים שתיקה", מממנים באותה הזדמנות חגיגית את ארגונים ה-BDS ועוד כל מיני אנטישמים ואנטי-ציונים למכביר.

המשחק פשוט: אותם מקורות ואותם כספים עצמם, שמממנים את "הפעילים" הישראלים שמספקים את השקרים לצורכי הדמוניזציה, הדה-לגיטימציה וההחרמה של מדינת ישראל, מממנים גם את "הפעילים" האירופאים, האמריקאים והערבים בחו"ל שעושים שימוש באותה תעמולה השקרית.

שוב דוגמא ליד רוחצת יד.

בקישור פה תמצאו מחקר של NGO מוניטור, המתרכז בארגונים הנוצריים התומכים מצד אחד בעמותות של הסוכנים הזרים בישראל, ומאותו צד בארגונים אנטישמיים ואנטי ישראלים בחו"ל.

ד. "דיווח בודד מתוך רבים שמתברר כשיקרי". זה כבר באמת מצחיק. דיווח בודד. חה-חה.

בימים אלה ממש, הצטרף דובר שלישי של "שוברים שתיקה" לשניים מקודמיו, שנתפסו בשקרים לפניו.

מדובר בדין יששכרוף, הנוכחי, שסיפר און קמרה ומעל לבמה, שבהיותו קצין בצה"ל, הוא מילא פקודה ופצע בעצמו פלשתיני עד זוב דם וללא צורך, לעיני מפקדו ופקודיו.

והנה הבעיה: מפקדיו ופקודיו טוענים בתוקף, גם הם און קמרה, ותוך הפניית אצבע כלפיו, שהוא פשוט שקרן, וכל המעשה שהוא מדבר עליו לא היה ולא נברא. התגובה של "שוברים שתיקה" לטענה הזאת היא מתחכמת ומתחמקת. ברור ממנה שיששכרוף אינו מוכן להגן על דבריו.

בכך הוא מצטרף לדובר  קודם של הארגון, יהודה שאול, ששיקר וסיפר על מזימה של מתנחלים לגרש מביתם תושבים ערבים ביו"ש, על ידי הרעלת הבאר שבכפרם. פשוט שקר שנחשף (בתכנית "המקור").

דובר קודם של אותו ארגון, אבנר גבריהו, סיפר לאורחיו, בסיורים שנהג לעשות להם  בחברון, על ירי של חיילי צה"ל, תוך שימוש ב"מכונות יריה" ו"כמו במשחק מחשב", "לתוך אנשים ומכוניות", במשך ימים רצופים. כלומר – מה שאפשר להבין בנקל כסוג של טבח שיטתי והמוני באזרחים חברוניים חפים מפשע. אלא שאין שום עדות, אפילו לא אחת, למעשי טבח המוניים שכאלה באזרחים, לא בחברון ולא בשום מקום אחר ביו"ש. לא בתקופה שעליה דיווח גבריהו, וגם לא בשום תקופה אחרת. פשוט שקר.

אך זה לא מנע (ראו צילום) מחבר פרלמנט אירי להאשים את ישראל בביצוע "טיהור אתני" בפלשתינים, בהסתמכו על עדותו של גבריהו.

אותו גבריהו גם סיפר לשומעיו, שהוא וחבריו ליחידה  נכנסו לבתים של פלסטינים בחברון שהחזיקו בצלחת לוויין, במטרה לצפות במשחקי הכדורגל בתקופת המונדיאל (אליפות העולם בכדורגל). לטענת חבריו ליחידה של גבריהו, "המונדיאל היחיד שהתקיים כשהיינו בצבא היה ב-2006", וכי במהלכו היחידה כלל לא שהתה בחברון אלא דווקא בשכם. "אף אחד לא נכנס לשום בית לראות משחק כדורגל", אמרו חבריו של המלשין השקרן מטעם "שוברים שתיקה".

והנה עוד שקר שגבריהו נתפס בו:

"שוברים שתיקה"  הציגו מבנה שממנו יצאו שלושה מחבלי חמאס בדרכם להרוג שני חיילי צה"ל כמסגד תמים שצה"ל הרס ללא סיבה במבצע של צה"ל. הלוחם שהיה בשטח חשף את האמת. ומה אמר על זה השקרן גבריהו, אחרי שנתפס על חם? הוא אמר, שתמונת המסגד ההרוס "לא קשורה לעדות שהובאה, אלא למציאות, וחשוב לדבר על זה".

זה רק מקבץ קטנטן, הנוגע לראשי השקרנים של הארגון. ברשת ניתן למצוא המוני שקרים נוספים שנחשפו.

המונים.

וזה עוד כלום.

דוברי "שוברים שתיקה" סיפרו במשך שנים, וצוטטו בהרחבה על ידי האוהדים שלהם בתקשורת ועל ידי האידיוטים השימושיים שלהם ברשת, שכל העדויות שלהם בדוקות, ועובדה היא שאף אחת מהן לא הוכחשה על ידי צה"ל.

במשך שנים שתק צה"ל, בזומביות הרגילה שלו, עד שהתבררה האמת: העדויות של "שוברים שתיקה" כלל לא נבדקו על ידי צה"ל, משום שהארגון השקרני הזה סירב להעביר אותן לבדיקה בצה"ל, בתואנות שונות ומשונות, למרות שהתבקש לעשות זאת!

כמו כן, דוברי "שוברים שתיקה" טוענים שפעילותם מכוונת "נגד הכיבוש". אם כך, מדוע הם שמחו כל כך לספק עדויות בקבלנות, לפי מכסות קבועות מראש ותשלום לפי מספר העדויות, על מבצעי צה"ל ברצועת עזה אחרי שהרצועה פונתה מכל מתנחליה, והיא נשלטת כבר מזמן על ידי החמאס? השקרנים טוענים גם שפעילותם מכוונת נגד מדיניות הממשלה. אך בפועל, מעשיהם מכוונים נגד חבריהם ליחידה, "האחים לנשק". פעם נהגו לומר ביחידות קרביות (וסליחה על הצרפתית): "טוב אחות זונה מחבר אפסנאי". קל להניח מה חושבים חיילים קרביים על חבריהם ליחידה, אחיהם לנשק,  השטינקרים של "שוברים שתיקה"

אגב, מצאתי ב"מידה" נתון מעניין ביותר, המעיד כאלף עדים על כך ש"שוברים שתיקה" מבינים שהשקר שלהם נחשף לעיני כל, כי התחילו לפשפש ב"עדויות" שלהם, והם מעדיפים שלא לשקוע עמוק יותר בביצת הבדיות (או שבצה"ל של היום משרתים עכשיו רק מלאכי השרת, ויותר אין עוולות?)

מתברר שהארגון הזה, שלכאורה מתמחה בגיוס עדויות של חיילי צה"ל על עוולות שנתקלו בהם בעת שרותם ביו"ש, כבר אינו עוסק בגביית עדויות. הנה המספרים, דיווח של "מידה":

"מ-134 עדויות ב-2008, לעדות אחת ב-2015. נכון לשנת 2016 הם ("שוברים שתיקה") עומדים על אפס עדויות."

כלומר: מאז 2014 "שוברים שתיקה" הוא ארגון פושט-רגל על פי הגדרותיו שלו. הוא אינו גובה ואינו מפרסם עוד את עדויות השקר שנהג לפרסם. עכשיו הוא מרוכז בתעמולה נטו בשרות ה-BDS ודומיו.

וכל זה עוד לפני שדיברנו על השקרים של "בצלם". גם באלה אין מחסור. אבל ראשית סיפור של העיתונאי טוביה טננבאום, שהתחזה כעיתונאי גרמני, ונלקח לטיול בגדה על התחקירן הראשי של "בצלם", עטאף א-רוב, שגילה ל"עיתונאי הגרמני" ש"היהודים גונבים את מימי הפלשתינים ולכן יבשו היערות שכיסו את ההרים הצחיחים בבקעת הירדן"; וגם שהיהודים "הורגים בשנתם עשרות פלשתינים וטוענים שזה בגלל ההתנגדות".

חבר פרלמנט אירי אנטישמי, בהפגנה אנטי ישראלית, מאשים את ישראל ב"טיהור אתני" של העם הפלשתיני, בהסתמך על עדות-שקר של "שוברים שתיקה"

העיתונאי בן דרור ימיני הרבה לעסוק במעשי הרמייה הסטטיסטיים של "בצלם", הנוגעים למספרי הנפגעים של הפלשתינים במבצעים של צה"ל בעזה, ובזהותם של הנפגעים. למשל הטענה של "בצלם" שרוב הנפגעים הפלשתינים בעזה היו אזרחים ואזרחיות חפים מפשע. אך מה מתברר מניתוח הנתונים הסטטיסטיים? קבלו את ימיני:

"בקרב אלה שמוגדרים כחפים מפשע (על ידי "בצלם"), בגילאי 18 עד 32, 275 הם גברים לעומת 127 נשים. בקרב כלל ההרוגים, בקבוצת הגיל שנעה מ-18 עד 59, 1,296 הם גברים, ו-247 נשים. כלומר, גברים הם פי 5 מנשים (!!!)… התפלגות כזאת של מין וגיל ההרוגים לא הייתה יכולה להתרחש לו היה מדובר בירי ללא הבחנה אל עבר ריכוזי אוכלוסייה. היא מעידה על כך שרוב מוחלט של ההרוגים הם לוחמים… גם בני נוער מגיל 14 היו מעורבים בלחימה…שאלת המעורבות בלחימה יכולה להיבדק לפי התפלגות המינים. ובכן, בשכבת הגיל הזו, שבין 14 ל-17, היו 155 הרוגים. והנה, הפלא ופלא, 32 הן בנות ו-123 הם בנים. כלומר, בנים הם פי 4 מבנות."

כך נראים השקרים של "בצלם".

ובחזרה למאמר של שלו:

ד. "פעיל יחיד מתוך מאות שחרג וסרח." שלו מתייחס למקרה של עזרא נאווי, מ"בצלם", שלאחרונה התהדקו סביבו העדויות, על חלקו  ברצח של פלשתיני על ידי שרותי הביטחון של הרשות, בגלל מכירה של קרקעות ליהודים. המקרה הזה נחשף בתכניתה של אילנה דיין "עובדה". בטענה הזאת של שלו יש ממש, ולכן ציינתי בפתיחה שהשקר מופיע "כמעט" בכל מילה ובכל משפט שלו במאמר ב"הארץ".

זה בגלל שכל אותם שקרנים מקצועיים של "שוברים שתיקה" ושל "בצלם", שברור כי הם סורחים, בכל זאת אינם חריגים. להיפך.  השקר המסריח, בארגונים ובעמותות האלה, הוא השיגרה,  המקרה הרגיל, בטח לא החריג. על השקרים משלמים להם, והם מספקים את הסחורה.

ה. "תוך פרסום האשמות מופרכות של סיוע לאוייב."  האשמות מופרכות? סליחה? השקרים של "שוברים שתיקה" וב"צלם" הם חומר לוהט ביותר, בשרותם של ארגוני ה-BDS. אין שום דבר מופרך בהאשמת הארגונים והעמותות האלה בסיוע לאויביה של מדינת היהודים, המבקשים להכפישה ולהחרימה. יש המוני דוגמאות לשימוש שעושים כלי תקשורת בשרות האיסלאם הרדיקלי ובשרות הטרור, כולל החמאס, ב"עדויות" של "שוברים שתיקה" ובנתונים השקריים שמנפיק "בצלם".  כך משתמשים בהם ב"אל ג'זירה" הקטארי וב-TV PRESS הפועל למען משטר ההייאטוללות האיראני.

אנשי הארגונים הישראלים האלה הם שקרנים מקצועיים, אבל לא מטומטמים גמורים. הם יודעים היטב את מי משמשים "העדויות" ו"הנתונים" שלהם, ולשם מה.  הסיפור שהם מנסים לספר לציבור הישראלי הוא, שהם בכלל פטריוטים נאמנים הדואגים ל"דמותה של המדינה" או אפילו ל"דמותו של צה"ל". אבל ההליכה שלהם לחו"ל, בשירות משלמי שכרם, חושפת את האמת המרה: מדובר בארגונים של סוכנים זרים, המספקים תמורת תשלום נאה עדויות מכפישות ושקרים סטטיסטיים בשרות הדמוניזציה, הדה-לגיטימציה וההחרמה של מדינת ישראל.

ואסיים בשקרן המקצועי מהעתון לאנשים חושבים (חה-חה) הוא יודע היטב שקל מאוד לחשוף שקרים כמו שלו פה בישראל.

מאמר מהסוג שהוא כתב היום, נכתב בעיקרו לצורכי המהדורה האנגלית של עיתונו. זו שתפקידה לספק תחמושת בדיוק לאותם ארגוני BDS, דמוניזציה ודה-לגיטימציה שבשרותם עובדים גם "בצלם" ו"שוברים שתיקה".

חמי שלו הוא שקרן מקצועי. הוא עובד בשרותו של עיתון שהקו המערכתי שלו הוא אנטישמי. כך יש להבין את המאמר שפרסם היום, ואת הקטע שהפרכתי כאן.


*שלושת האיפיונים של שמאל מזוייף:

א. אלה התומכים בלאומנות גזענית או בדת קנאית, ובכל תנועה או ארגון המונעים על ידי שנאה עמוקה לזולת, ואפשר לזהות אצלם צימאון ממוסמך ומוכח לדם אדם.  למשל הכהן הגדול של כנסיית הסכל, נועם חומסקי ויחסיו המיוחדים עם החיזבאללה ועם החמאס. הוא וכל אלה התומכים בו ובעמדותיו  – שמאל מזוייף.

ב. אלה המוצאים את עצמם ניצבים, מבחינה פוליטית, באופן קבוע ומתמשך, בחזית אחת עם מדינות ומשטרים חשוכים ודיקטטוריים, מזהמי-סביבה ודכאניים, כמו המשטר הפוטיני ברוסיה (או הסובייטי שלפניו), המשטר הכאילו קומוניסטי של סין, משטר ההייאטוללות של איראן שטבח את חברי המפלגה הקומוניסטית שם ועינה אותם, המשטר של צפון קוריאה המגדל עם של עבדים, או משטרו של בשאר אל אסאד בסוריה, המבצע השמדת עם בארצו.

ג. אלה המתיימרים לדבר בשם רעיונות אנטי-אימפריאליסטים, אנטי-קפיטליסטים, אנטי-תאגידיים, אנטי-קלריקלים וכן הלאה – כל אלה עמדות שמאליות מובהקות – אך מוצאים את עצמם עובדים בפועל תמורת שכר נאה עבור הגורמים האלה בדיוק:  אימפריאליסטים, קפיטליסטים, תאגידים ומוסדות כנסייתיים קלריקליים, המתחזקים קרנות, שמתחזקות עמותות, שמעסיקות את אנשי השמאל המזוייף האלה כדי לחרחר מלחמה, ללבות שנאה ולהרבות ריב ומדנים.

 

 

2 תגובות
 1. אנונימי permalink

  עוד נקודה היא, שבאופן מיסתורי, באחד האזורים הצפופים והמתוקשרים ביותר בעולם, משום מה העדות היא תמיד של עדות שמיעה: מקור, בד״כ אנונימי, שנשבע, בחיי אלוהים בספר התורה, שכך וכך קרה.

  מוזר ש cnn, abc, bbc, sky news, ועוד עשרות ארגוני תקשורת – שלא לדבר על מליונים של פלסטינים ויהודים שלכל אחד מהם יש פלאפון עם מצלמה – מעולם לא נמצאים שם לתעד את פשעי המלחמה הנערכים באופן קבוע בראש חוצות באזורים הומי אדם.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  סליחה, *כמעט* תמיד זו עדות שמיעה. כאשר מתרחש פשע מלחמה *אמיתי*, כמו במקרה של אלאור עזריה שהורשע בכך, תיעוד מצולם מופיע בכל העולם תוך רבע שעה בערך. רק הפשעים ששוברי שתיקה טוענים שקרו – שכל אחד מהם חמור בהרבה ממקרה זה – לעולם חסרי תיעוד, חוץ מכך ששקרן מקצועי אומר שהם קרו.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: