דילוג לתוכן

"הארץ" ושלושת הצחוקים היומיים שלי: "האפרטהייד", "הציונות" ו"מלחמת האזרחים"

מאי 8, 2017

כרגיל, סיפק לי העיתון לאנשים חושבים (חה-חה) את מנת הצחוקים היומית. זה התחיל כבר בכותרת של מאמר המערכת בעמוד 2 למעלה, אפרופו "חוק הלאום" המתבשל עכשיו בסירי הכנסת:

"אבן פינה לאפרטהייד"

מה לעזאזל מצחיק בכותרת רצינית ומאיימת שכזאת, אתם שואלים?

ובכן, מזה שנים הרבה, למעשה מאז ועידת דרבן בתחילת המילניום שלנו, נבנה גורד השחקים התעמולתי הנושא את השם המבטיח  "האפרטהייד הציוני". וכבר מזמן עומד המגדל הזה על תילו ומשקיף בסיפוק על שכניו המיתמרים לידו, "הפאשיזם הישראלי" ו"היודו-נאצים".

על יסודו של "האפרטהייד הציוני" החליטו חוגי השמאל המזוייף הבינלאומי, עם חבריהם הטובים מהאיסלאם הרדיקלי ועוד סתם אנטישמים.

וכרגיל נמצא לכל אלה מימון נדיב מצד תאגידים קפיטליסטים חזיריים מהמערב, כל מיני ארגונים קלריקליים ריאקציוניים מהזן הנוצרי , וכמובן פטרו-דולרים מהמפרץ הערבי.

ואילו העיתון לאנשים חושבים (חה-חה), שלא נתעכב על כל מקורות המימון שלו, מילא את התפקידים הרגילים שלו בבניית גורד השחקים התעמולתי הזה.

מריצות של טיעונים כוזבים,  משאיות של סקרים ושקרים, ושפריצים של אנטישמיות אופנתית בתור טיח ושליכטה.

בניין "האפרטהייד" הרם מככב בעיתון הזה כבר המון שנים.

ועכשיו פתאום – חידוש מרעיש בתולדות הנדסת הבניין, הפיסיקה ותורת החומרים, שלא לדבר על כוח המשיכה!

אחרי שהבניין התעמולתי הזה כבר מזמן ניצב על מכונו, אחרי שלא מעט מאמרי מערכת, מאמרים בכלל, וכל מיני מחקרים של מלומדים מכנסיית הסכל, הודיעו כבר על ייסודו של "האפרטהייד" הישראלי, השלמת בניינו ואיפיוניו הסוציו-אנתרופו-אקונומיים –

סוף סוף,  רישמו לפניכם את התאריך, הונחה סוף סוף –

"אבן פינה לאפרטהייד"

!!!

רק מהנדסים משוכללים ומתוחכמים, כמו שיש בעיתון לאנשים חושבים ׁ(חה-חה), מסוגלים להציב את אבן הפינה בקומת הגג של הבניין שהקימו.

בעוד שבסתם בניניים רגילים, אבן הפינה קרובה הרבה יותר ליסודות הבניין.

לא מצחיק?

כי רציני זה בטח לא.

ואיך יודעים?

כי לפי הודאת בעל הדבר, דהיינו המו"ל של העיתון עצמו, אין צורך להתייחס ברצינות רבה מדי למילים הנפלטות מהמקלדות של "הארץ".

בטח לא בנוגע לאפרטהייד.

איך כתב שוקן?

"המלה אפרטהייד היא כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם, ולכן היא שימושית להעברת המסר, שאנו (אנו, זה הישראלים החיים פה, אך בהחלט לא הדובר עמוס שוקן, כפי שיתברר לנו  מיד) מתקוממים נגדו וטוענים שאין לו כל קשר למציאות בישראל.

אלא שלא צריך שתהיה זהות בין מאפייני האפרטהייד בדרום אפריקה לבין פרקטיקות של אפליה הנוגעות לזכויות אזרח הנהוגות בישראל, כדי שאפשר יהיה לכנות את ישראל מדינת אפרטהייד."

כך שאם יש לנו "כותרת תקשורתית קליטה ומובנת… שימושית להעברת המסר", ממש אין צורך, לדעת המו"ל,  "שתהיה זהות" בין האפרטהייד כפי שהוא ידוע ברבים, ובין מה שקורה פה אצלנו –

"מדינת אפרטהייד" היא סיסמה קליטה ומובנת?

די בכך, ולעזאזל עם העובדות.

השקר מותר – בתנאי שהוא משרת את התעמולה האנטישמית החביבה על המו"ל ועל שאר אויביה של מדינת היהודים.

האם כבר הזכרתי, אגב, שלפי שיטת שוקן לעיל –  השימושיות והקליטות של המסר מחד, וחוסר הצורך בנאמנות כלשהי לעובדות מאידך, אין קל מלקרוא ל"הארץ" בשם "דער שטירמר", אותו ביטאון אנטישמי ידוע לשמצה של המפלגה הנאציונל-סוציאליסטית בגרמניה?

*****

והנה הדאחקה השניה שסיפק לי היום העיתון לאנשים חושבים (חה-חה), אף היא מעמוד 2, הוא עמוד המאמרים. הפעם מדובר בכתביו של עודה בשאראת, המזכיר את קריאתו של ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, להקים "מחנה דמוקרטי" (שזה בלשון הסתרים הבולשיביקית שיתוף פעולה בין הרשימה המשותפת ובין מרצ).

תנאים מחרידים במחנה פליטים ציוני המתוחזק על ידי מעצמות קולוניאליסטיות ואימפריאליסטיות

ובכן, עודה בשאראת בעד. הוא מפרט את נימוקי התומכים, אבל מזכיר גם כי –

"בהתחשב בהיסטוריה הקשה של הציונות ביחסה לעם הערבי פלשתיני – יש ערבים רבים שמתנגדים לאיחוד כזה"

כן-כן.

כידוע, היתה זו הציונות שהתנגדה להחלטת החלוקה של האו"ם בנובמבר 1947 כדי לדפוק את הפלשתינים. הציונות היא שקראה לשולחיה הקולוניאליסטים לעזור לה בפלישה למדינות ערב שסביבה, כדי להשמיד אותן ולהשליך את תושביהם לים. הציונות קראה ליהודים במדינות האלה לברוח, כדי שמיד אחרי המלחמה יוכלו לחזור לבתיהם ולבזוז את שכניהם לשעבר, הערבים הטובעים והמובסים.

מנהיגי הציונות, שניהלו את המלחמה המבישה הזאת ממקומות מושבם הבטוחים, בשכונות העשירים של בירות אירופה (וסביבם כל האליטות הציוניות שנמלטו ממולדתם מפחד המלחמה והשאירו את עמם כצאן ללא רועה), קראו לחסל את הפלשתינים האומללים ולגרשם מארצם.

אכן "היסטוריה קשה".

והיו אלה הציונים, שהובסו במלחמה הזאת, שהמשיכו והחזיקו את בני עמם האומללים במחנות פליטים במשך עשרות רבות בשנים, במימון המעצמות הקולוניאליסטיות והאימפריאליסטיות שתמכו בהם, כדי להשאיר את הפצע פתוח, וכדי שביום מן הימים יוכלו "הפליטים" המדומים האלה לתבוע את זכויותיהם הלגיטימיות בדמשק ובבגדד, בקאהיר ובצנעא!

ואילו היום הזה ממש, התיאורטיקנים הציונים הם אלה המנפקים מסמכי חזון, שלפיהם הפלשתינים הם כובשים קולוניאליסטים, שאין להם שום זכות להימצא בארץ הזאת.

אכן, "ההיסטוריה הקשה של הציונות", שלאורה אפשר להבין בנקל את התנגדותם של "ערבים רבים" לשיתוף פעולה דמוקרטי עם הקולוניאליסטים  ממרצ, אלה האחראים לפשעי הציונות המנוולת כפי שפורטו לעיל.

אז איך אפשר שלא לצחוק?

זו היתה דאחקה שניה.

****

ואילו את השלישית מצאתי  במדור המכתבים של העיתון.

זוכרים את ברווז "מלחמת האזרחים", אותה אבן שהשליך לבאר אחד מממשתתפי טורניר הטיפשות בעיתון, ושחיש קל נמצאו לו אחים-לדעה ולביטוי באותם דפים?

ובכן – הסירו דאגה.

"לא תהיה מלחמת אזרחים," מרגיעה את כל החרדים מוריה קליינרמן-שטיינגרט, ממאסטריכט שבהולנד, במכתב למערכת, "כי לא תהיה התנגדות; פשוט יקחו את השמאלנים, יזרקו אותם לכלא או יגרשו אותם מהמדינה. כנראה יהיו פה ושם הוצאות להורג שיבוצעו "בספונטניות' על ידי 'עשבים שוטים'. או 'לוקים בנפשם'. לא תהיה התנגדות כי רוב השמאלנים לא יודעים מה הם רוצים מעצמם".

מה נאמר ומה נדבר?

אין כמו העיתון לאנשים חושבים (חה-חה).

נו, ואחרי כל אלה, עוד יש טמבלים בימין שמקווים ש"הארץ" ייסגר, ייעלם, שייסכר פיו וכן הלאה. ואני שואל: מה נעשה בלי העיתון הזה? חצי מהחיוכים ייעלמו מחיינו. הצחוקים ידעכו. רוח כבדה של רצינות תהומית תרד עלינו, משהו כמו הסמוג של לוס-אנג'לס או בייג'ין.

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: