דילוג לתוכן

קבלו את חזון מלחמת האזרחים מתוצרת העיתון לאנשים חושבים (חה-חה)

מאי 1, 2017

אני יודע שלא יפה לצחוק בימים כאלה, אבל טרם גיליתי את השיטה, איך נמנעים מתגובה בלתי-רצונית כזאת, בלי קשר לנסיבות. אתמול זה קרה לי, כשנפלתי על עמוד המאמרים הראשי של העיתון לאנשים חושבים (חה-חה), כשנתקלתי בכותרת הבאה, מפרי המקלדת של אחד המתחרים על תואר הטיפש מס. 1 של העיתון, שמבחינתי כבר הגיע לרביעיית הגמר:

"מלחמת האזרחים היא בלתי נמנעת"(!)

מיד נזכרתי, גם זה בלתי-רצוני, בנבואה קודמת מתוצרת אותו אגף באותה הברנז'ה:

"בעוד 90 יום תתחיל מלחמת אחים…יבוא עימות, והוא יהיה אלים, המוני, קורע לב ומסוכן יותר מכל מה שידענו".

נבואה זאת שוחררה לאוויר כמה חודשים לפני ההתנתקות מרצועת עזה באמצע העשור הקודם.

והתגשמה, כזכור, במלואה.

כמו שתתגשם הנבואה הטיפשית מאתמול ב"הארץ".

החזון של הטיפש: צילומים ממלחמת האזרחים ברוסיה. למטה משמאל – טרוצקי נואם. (מהוויקיפדיה)

והנה מה שכותב הנביא מאתמול:

"ביום העצמאות ה-69 מתחלק הציבור הישראלי לשני מחנות שאין ביניהם מכנה משותף – המספחים והדמוקרטים. הם גורמים רק לסבל זה לזה. אין תוחלת לחייהם המשותפים. היה עדיף לו יכלו להיפרד…מלחמת האזרחים בין מדינת היהודים למדינת כל אזרחיה היא קרחון שיטביע את החברה הישראלית…ביום העצמאות ה-69 נמצאת ישראל על הנתיב המוביל אל מלחמת אזרחים בלתי נמנעת."

התמונה ברורה, אם כך: החברה הישראלית מורכבת משני אגפים ברורים ונבדלים לגמרי, העומדים זה מול זה, אין להם שום מכנה משותף, ולכן מלחמת אזרחים היא בלתי נמנעת.

ככה?

חכו חכו.

כי אם יעמוד לכם כוחכם ותגיעו לאמצעיתו של  המאמר המטופש הזה,  תגלו לפתע את דבר קיומו של ציבור נוסף, שלישי, שאינו "המספחים", אנשי "מדינת היהודים", וגם אינם "הדמוקרטים", אנשי "מדינת כל אזרחיה"!

קבלו את הנביא לאנשים חושבים (חה-חה), מגלה לפתע את אמריקה:
"בדרום אפריקה יצר ההישרדות של האפריקנרים גרם להם להעניק לשחורים שוויון זכויות מלא, רגע לפני מלחמת האזרחים.

יכול להיות שזה יקרה גם כאן.

אולי הרוב הישראלי הנרפה, האדיש והמנוון יתעורר כשימצא את ראשו מתחת ללהב הגיליוטינה."

אה?

לא הפתעה?

קודם החברה הישראלית היתה מחולקת לשניים. אלה ואלה. שום מכנה משותף. ומכאן מלחמת אזרחים בלתי נמנעת.

ולפתע פתאום, כרעם ביום בהיר, כברק באמצע הקיץ, מתברר לנו מפי הטמבל שיש בכלל  "רוב ישראלי", שהוא  לא אלה ולא אלה!

"רוב ישראלי" שדווקא יש לו מכנים משותפים לגמרי!

הוא "נרפה, אדיש ומנוון."

נא לא להתרגש משמות התואר האלה. ידוע  ש"דמוקרטים" דגולים כמו הנביא מ"הארץ" ועוד מאנשי "מדינת כל אזרחיה" לא משתגעים על העם שבתוכו הם חיים. העם, מבחינתם של האנשים החושבים האלה, זה אספסוף של בבונים טיפשים שלעולם אינם מצביעים עבור המפלגה הנכונה.

אבל על כורחה, יוצאת האמת לאור אפילו ממקלדת של שקרן גמור.

לפתע הוא מגלה לנו ש"המספחים" ואנשי "מדינת כל אזרחיה", שעל פי החלוקה מס. 1 שלו הם המהווים את שני אגפיה של "החברה הישראלית",  מהווים בעצם מיעוט – חלקי שניים.

מיעוט קטן למדי. אחוזים ספורים מהאוכלוסיה. זהותם ידועה. קצת מהבית היהודי ו"תג מחיר", קצת ממרצ והמשותפת ו"אנרכיסטים על הגדר".

ודווקא יש ביניהם מכנים משותפים: מימין ומשמאל הם תוצרי האינטליגנציה הבורגנית, קנאים באמונתם הדתית או האידיאולוגית, ברברנים חסרי מחסום על לשונם, מסיתים לשנאה, רבים מאוד מביניהם ניזונים מכל מיני כספים מפוקפקים ביותר מחו"ל (כלומר, בעצם סוכנים זרים מסוג ה"אז'נט פרובוקטר"), ורבים לא פחות, משני הצדדים, דוגלים באותו פיתרון מדיני שיבטיח לנו שפך דמים לנצח – מדינה אחת בין העם לירדן.

ואילו להגיד על  "הרוב הישראלי", שהוא "נרפה" (נא להציץ במספרי התוצר הלאומי לנפש. כבר עברנו את צרפת, קרובים מאוד לתמ"ג לנפש בבריטניה וגרמניה), שהוא "אדיש" (אכן, אדיש לשטויות של הטיפשים מ"הארץ" או מקביליהם מהימין, וטוב שכך) ושהוא "מנוון" (בפחות מ-70 שנה גדלה האוכלוסיה של "הרוב הישראלי" פי עשרהה ויותר. שיא עולמי, וסימן מובהק לניוון לפי המושגים המתקדמים של האנשים החושבים מ"הארץ")?

טוב, שמדובר בטיפש, כבר אמרנו?

ולא מיותר להזכיר, ששתי פלוגות של משמר הגבול, מצויידים בעיקר בקללות ומעט מאוד באלות, יפזרו  ברבע שעה גג כל "מלחמת אזרחים בלתי נמנעת" שמסוגל להרים קהל הברברנים מהסוג של הטמבל הזה מ"הארץ" ודומיו.

5 תגובות
 1. איתי permalink

  תרשה לי להזכיר לך שבדיוק לפני שנה ביום העצמאות הקודם הופיע באותו עיתון מאמר המייחל להפיכה צבאית ובעצם קובע שהיא כבר על סף דלתנו והיא ההזדמנות האחרונה להצלת הדמוקרטיה מידי הבבונים הנבערים
  כנראה שהם שומרים את המאמרים הכי מטומטמים שלהם דווקא ליום העצמאות. כחלק מההתמודדות עם האבל שהם נתונים בו

  Liked by 1 person

  • תודה, השתמשתי בהערה שלך בפוסט החדש יותר באותו עניין.

   אהבתי

 2. אנונימי permalink

  (נאנח) הוא גם אומר שם ש״מי שהתחזית הזו נראת לו מפורכת, שידע ״שבוחן המציאות שלו לקוי״. כמובן. כשאני חושב לעצמי מיהו אדם עם בוחן מציאות מעולה, הרואה נכוחה ללא כל טעויות, ״רוגל אלפר״ הינו השם הראשון שעולה לי בראש.

  יש, כמובן, גם טיפשים מהצד השני, הימני, שגם הם בטוחים שהם גאונים היודעים הכל, וחוזים תחזיות נון-סטופ, כמו למשל גיא בכור (אחד מני רבים, אינני חושב שהוא הגרוע ביותר). ההבדל היחיד שהם חוזים תחזיות הפוכות. בשני המקרים התבדות תחזיותיהם הקודמות, לעיתים יום-יומיים אחרי פרסומן, אינן משפיעות כהוא זה על ביטחונם המוחלט בצדקתם.

  מה שאני לא מבין הוא, אם כך, מדוע אנו מוציאים כסף רב על אמ״ן, מודיעין בכלל, חיזויים כלכליים וביטחוניים, ומה לא. אפשר לחסוך הרבה כסף ולדעת בדיוק מה יקרה בעתיד: צריך רק לשאול את אחד מהנביאים שלנו. לא חסרים כאלה, והם יעשו את זה בחינם. הבעייה היא שהם מנבאים תמיד את ההפך אחד מן השני…

  Liked by 1 person

 3. אנונימי permalink

  אפשר להציע שחקן רכש מפתיע לתואר טיפש השנה? ואפילו לא קשור לפוליטיקה? ב״דה מרקר״ התפרסם היום ראיון עם מרצה לספרות באוניברסיטת ת״א. אוסף של שטויות איומות, שהמשעשעת שבהם הטענה שגברים שאוהבים בשר (הכתבה היא לקראת יום העצמאות והמנגלים) הינם – כמובן – מתוסכלים מינית.

  ובכן, זה לא מפתיע שיש כל כך הרבה גברים מתוסכלים מינית. אחרי הכל, לא כולנו יכולים להיות גברים *אמיתיים*, כאילו שנשים נופלות לרגליהם בהערצה, כמו דוקטורים לספרות הדוגלים בטבעונות. *זה* גבר-גבר. (וכן, הוא נראה *בדיוק* כמו שאתה מדמיין לעצמך כרגע שהוא נראה).

  Liked by 1 person

Trackbacks & Pingbacks

 1. מעוללות העיתון לאנשים חושבים (חה-חה): "מלחמת האזרחים" עדיין רוכבת, מ"ההפיכה הצבאית" של אשתקד כבר שכחנו. | מאפיהו

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: