דילוג לתוכן

סחר הנשק הישראלי ויותם פלדמן/ על הסרט התעמולתי ועל הפוסט האמיתי

אפריל 27, 2017

שמתי לב שסרטו של העיתונאי-במאי יותם פדלמן על סחר הנשק הישראלי עולה שוב לכותרת, אחרי ארבע שנים של האפלה יחסית במקומותינו (אין לי ספק שבחו"ל הוא עושה יותר חיל).

ובכן, כדאי לאוהדי הבמאי להביא בחשבון, שכדי לחזק את הטיעון שלו בכמה מאות אחוזים, הוא עשה חשבון והודיע ברבים, שהיצוא הבטחוני מהווה 20% מהיצוא הישראלי הכולל (האמת: רק 8%. אבל מה זו הגזמה של 150% ביני וביניכם), ושישראל נמצאת במקום הרביעי בין יצואניות הנשק בעולם (האמת: מקום 10/11 בתקופה הנסקרת, אבל מה זו הגזמה של 150% ביני וביניכם).

ברור, אם כך, שמותר להניח שאותם טיעונים שלו, שיש להם קשר כלשהו לעובדות (כמו מעמדה של ישראל בסחר הנשק העולמי והיקפי הסחר), אין בהם יותר מ-40% של תוקף.

שאלה אחוזים לא רעים, אגב, גם כשמדובר בעובדות וגם כשמדובר בטיעונים, לעומת הנהוג בדרך כלל באותם חוגים שמהם בא הבמאי.

מצורף פה לינק לפוסט שבו מובאים נתוני האמת על סחר הנשק.  וכדי שתבינו מדוע אני מעדיף בהרבה את האומץ, היושרה והדבקות בעובדות של העיתונאי יותם פלדמן, על פני אלה של הבמאי יותם פלדמן, קבלו לינק לפוסט מומלץ ביותר שאותו כתב לפני כמה שנים.

אולי לפני שהזדמנו לו ספונסרים לסרט תעמולתי שאינו נאמן לעובדות.

והנה טיזר מתוך הפוסט של פלדמן העיתונאי:

"עובדה ידועה אך לא מאוד מדוברת היא שחלק ניכר מאוד מפעילי השמאל בתל-אביב מתפרנסים בצורות שונות מענף זכויות האדם. רבים מבין הפעילים הבולטים ולעתים הקולניים ביותר בהפגנות,  הם דוברים בשכר, אנשי יחסי ציבור, מפיקים ורכזים וכמובן עורכי דין שעומדים בראש הפירמידה של ארגונים אלה. מדובר במצב מבלבל למדי, שכן בעומדך בהפגנה, או אפילו בשעת שיחת חולין לא ברור אם האדם שלצידך מביע את דעותיו כתוצאה מהתגייסות פנימית או כחלק בלתי נפרד מהמשרה שלו."

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: