דילוג לתוכן

לונדון בין אסאד לטראמפ

אפריל 12, 2017

געגועי לקירשנבאום. כרגע צפיתי בירון לונדון המופלא עושה חשבון, בערוץ 10, עם מתקפת הטילים האמריקאית על שדה התעופה הסורי שממנו הוציא הרוצח מדמשק את המתקפה הכימית האחרונה על אזרחיו.

ראשית, הביא לונדון לידיעתנו, המתקפה לא היתה כה מוצלחת כפי שחשבנו. מתברר שבעצם שוגרו 62 טילים, ואך ורק 59 מהם פגעו במטרות. זאת אומרת, עשיתי חשבון, 92.2 אחוזי הצלחה מצ'וקמקים בלבד, ולא 100% כפי שהתקשורת הפייק-ניוזית מנסה להאכיל אותנו. התפארות טראמפית טיפוסית שעיתונאים אמיצים כמו לונדון רואים לעצמם חובה לפצפץ.

שנית, הודיע לנו לונדון, שסתם מעלילים עלילות על הנשק הכימי, ושכל ההבדל בינו ובין נשק קונבנציונלי הוא בתחום האסתטיקה. הפגיעה בנשק כימי לא מצטלמת כ"כ טוב, הסביר לונדון בחיוך מרוצה (ככה שמה בעצם רוצים מאסאד).

ושלישית, מי שהמציא את הנשק הכימי המדובר, היה בכלל מלומד יהודי, שאמנם התנצר בהמשך, אבל בהמשך של ההמשך הציע לו ראש ממשלתנו הראשון, דוד בן גוריון, לעמוד בראש מכון וייצמן, וככה אנחנו נועלים את האליבי של אסאד עם הנקודה היהודית הבלתי נמנעת.

טוב, אני לא חושד בלונדון, כמובן, באהדה לרוצח מדמשק.

רק זה, שדי ברור, שאת טראמפ הוא אוהב עוד פחות.

7 תגובות
 1. איתי permalink

  גם אם נניח שמדובר בסה"כ בעניין אסתטי. בלבד שהרי הרבה יותר אנשים נהרגו מתקיפות קונבנציונליות מאשר בתקיפות כימיות ניתן לדמות את הדילמה הזו לקרב אגרוף שבמסגרתו מותר להלום ביריב בכל חלקי גופו למעט מתחת לחגורה במבט ראשון העניין אכן מדיף ריח של צביעות לא מעטה שהרי אם מותר להכות בכל חלקי הגוף אז מדוע מתחת לחגורה אסור ואם מתחת לחגורה אסור אז מדוע בשאר חלקי הגוף מותר? אלא שהאנושות הבינה שמלחמות היו ויהיו תמיד אז לפחות ננסה לתרבת אותן עד כמה שניתן ובמסגרת התהליך הזה נוסחה אמנת ז'נבה ונקבעו כללים והנשק הכימי והביולוגי והאטומי לסוגיו הפכו לבלתי לגיטיימים ולכן טראמפ עשה מעשה גדול שהבהיר למטורף הסורי שלשימוש בנשק כזה יש מחיר. האם התזה הזו לא לוקה בצביעות?
  בהחלט כן אבל אנחנו לא חיים בעולם מושלם
  אני מעדיף את הצביעות והאימפולסיביות של טראמפ עשרות מונים מאשר רציונליות הקרה והמחושבת של אובמה.

  Liked by 1 person

  • אנונימי permalink

   אילו שטוענים היום שזו "צביעות" להזדעזע מרצח עם בנשק כימי טענו לפני כשבועיים שהם "מזועזעים עד עמקי נשמתם" משוטר שהרביץ לפלסטיני… אם אי אפשר להאשים את ישראל, ארה"ב, או המערב בכלל במעשה הלא מוסרי, זה פשוט לא אכפת להם.

   אהבתי

 2. איתי permalink

  אגב שימו לב לעוד נקודה מעניינת אותם חוגים שעושים כל מאמץ להגחיך את המתקפה האמריקנית בסוריה אלו אותם אנשים שכאשר מדובר במבצע ישראלי בעזה או אז הם הופכים לחסידים קנאים של כל אמנות המלחמה לסוגיהן ודורשים שישראל תקיים כל תג ופסיק בהן
  נקודה למחשבה.

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   כללית, אם מסתכלים על תגובות הפרשנים לטראמפ לפני ואחרי ההתקפה בסוריה, מתברר: שכשטראמפ עושה מה שהפרשנים אמרו שהוא יעשה, זה אומר שהוא טיפש, כי הוא קל לחיזוי. כשטראמפ עושה ההפך ממה שהם חזו, זה אומר שהוא מטורף מסוכן, כי הוא קשה לחיזוי. כרגיל – וכמובן, לא מוגבל רק לטראמפ.

   Liked by 1 person

 3. רק אתמול עשה ד"ר יוסי בן ארצי, איש מודיעין בדימוס, חשבון משעשע עם ארבעה מבכירי הפרשנים של העיתון לאנשים חושבים (הראל, בראל, אורן, שלו), שערב התקיפה האמריקאית ניבאו שטראמפ לא ינקוף אצבע. ברור שהם עצמם לא התייחסו לנבואת הסרק שהתבדתה.

  אהבתי

  • איתי permalink

   ממתי פרשנים לוקחים אחריות או מתנצלים על דברים שכתבו? לעולם לא זה כמובן לא מפריע להם דקה לאחר להסביר באותה יהירות מדוע תחזיתם הופרכה. ובכלל חמי שלו הוא באמת בדיחה לא מצחיקה. אם היתה באיש הזה טיפת יושרה הוא היה מתפטר מיידית לאחר נצחונו של טראמפ.

   אהבתי

 4. אנונימי permalink

  למה להסתפק בלצחוק על מה שכתבו ה״פרשנים״ וה״מומחים״ אתמול? אפשר גם לכתוב עכשיו ולצחוק על מה שיכתבו עוד שבוע. הרי הם צפויים יותר מזריחת השמש. הרי יש שתי אפשרויות: או שהמשבר בסוריה יחריף, או שיתמתן. זה מעצ׳ם טבעם של משברים מסוג זה.

  – המשבר בסוריה עם רוסיה החמיר / נשאר אותו דבר? מאמר ראשי שבוע הבא בניו יורק טיימס: טראמפ המטורף ״מסכן את שלום העולם״ ב״דיפלומטיות הקאובוי״ שלו.

  – המשבר המתמן, למשל עקב פיסגה בין טראמפ לפוטין? מאמר ראשי כנ״ל: טראמפ הטיפש ״נכנע״ לפוטין החכם, והדוקטרינה שלו לגבי חיזוק מעמד ארה״ב בעולם ״קרסה״.

  אפשר למלא את הקלישאות מראש, בנוסף. אתם יודעים, האמרות השחוקות שהמאמר, שבעצם אומר ״טראמפ רע לא משנה מה״, יראה מרשים. בחרו לא יותר מ 5 קלישאות כדי לכתוב את המאמר בקופה המהירה (תשלום במזומן בלבד): ״קריסה״, ״סימני פשיזם״, ״תקווה ל״, ״חשש בישראל (או ארה״ב)״, ״הציבור הנאור״, ״שתיפת מוח״, ״העולם החליט ש…״, ״משק כנפי ההיסטוריה״, וכו׳ וכו׳.

  אם לתומס פרידמן או מישהו אחר חסרות קלישאות, שייצור איתי קשר. אני כתב ״ניתוחים מעמיקים״ כאילו בחמש דקות תוך כדי גילוח, מה שבינינו לא חוכמה גדולה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: