דילוג לתוכן

האלטרנטיבה לפעולה נגד רוצח כמו אסאד (כפי שעשה טראמפ) היא מתן היתר להמשך הרצח (כפי שעשה אובמה)

אפריל 8, 2017

הבנתי מדבריו, הערב, של הפרשן המדיני של ערוץ 2, ערד ניר, שהוא לא מתלהב מההפצצת הטילים האמריקאית בשדה התעופה הצבאי בסוריה. הוא הגדיר את הפעולה כ"עווית" חסרת השפעה על מהלך המאורעות.
הפרשן של ערוץ 22 גם ניצב איתן על משמר האינטרסים של משלם המיסים האמריקאי, כשהקדיש כמה משפטים למחירם היקר של הטילים שבוזבזו, אם כך, לשווא.
קראתי עוד ביקורות מלומדות ברוח זו, כולל עוד נימוקים, מחבר'ה שלא מרוצים מהפעולה האמריקאית.
אך השאלה החשובה, כמובן, אינה נוגעת כלל לדעות המלומדות של הפרשן ניר מערוץ 2, ואחרים.
השאלה החשובה היא, כמה זמן יעבור עד שהרוצח מדמשק ישתמש בפעם הבאה בנשק כימי מול אזרחיו.
יש לי השערה בעניין הזה.
כי לפי ידיעות שהתפרסמו, לא חלף זמן רב מאז שחתם הנשיא הקודם וחביבם של ניר ודומיו, ברק אובמה, על הסכם לפירוק הנשק הכימי בסוריה ב-2013, ועד שמשטרו של רוצח ההמונים מדמשק שב והשתמש בנשק הזה. זה קרה הרבה-הרבה לפני הטבח האחרון שערך אסאד באזרחיו ועורר סערה גדולה.
כך ששיטת ההסכמים לא עבדה. אז מה נשאר?
אני לא בעד מלחמות, הפצצות ושפך דם.
אבל האלטרנטיבה לשימוש בכוח נגד רוצחים מועדים, אינה הסכם רקוב מיסודו, אלא מתן היתר לרצח בלתי מוגבל של אזרחים.
זה ההיתר שהעניק לרוצח מדמשק הנשיא היוצא אובמה.
כפי שהתברר בשטח.
זה ההיתר שעליו ממליצים, לכן, ניר ודומיו.

8 תגובות
 1. אילן permalink

  סוריה היא כמו ביצה טובענית. אתה טובע לאט לאט אבל בטוח. פוטין טובע בסוריה בהתמדה. טראמפ פשוט מושיט לו יד ודוחף אותו עמוק לתוך הבוץ. פוטין ירצה להוכיח למי יש יותר גדול וישקיע עוד חיילים וכסף בעסק עלוב. מה איכפת לטרמאפ. הוא רק צריך להגדיל את הפקת הנפט ולהוריד מחירים. 80 אחוז מהכלכלה הרוסית תלוי בנפט. תן לרוסים לתלות את עצמם על העמוד. כמו שכתבת הילדים הסורים ממש לא מעניינים אף אחד וגם הדעות של הפרשנים מערוצים 10 ו-2.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  שמתי לב שהדבר היחיד ש(רוב) הפרשנים "יודעים" תמיד זה כמה *הם* יותר חכמים, מוסריים, צודקים, משכילים, אמיצים, ובאופן כללי נעלים על אילו שהם "מנתחים" כל הזמן.

  אהבתי

 3. איתי permalink

  שמעתי הבוקר עוד פרשן מהחבורה הזו שהסביר בידענות שכל המתקפה הזו בושלה בידי איוונקה טראמפ שראתה בטלוויזיה את תמונות הילדים השרופים ולא יכלה לעצור את הדמעות אז היא רצה היישר לאבאל'ה והתחננה שיעשה להם נו נו נו וכמובן אבא דונלד לא יכל להישאר אדיש אל מול דמעותיה של איוונקל'ה שלו והורה מיד על המתקפה שהיא כמובן לא אפקטיבית ולא תשנה דבר ובכלל מי הוא הדונלד הלז המקבל החלטות הרות גורל על סמך דמעותיה של בתו לעומת הכהן הגדול מלך מלכי המלכים ברק אובמה שאצלו כמובן הכל מחושב ורציונלי ובלה בלה בלה. משום מה הטקסט הזה מזכיר לי חסידים שמדברים על האדמו"ר שלהם

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   סתירה לוגית #1: אם טראמפ היה מחליט *לא* להתקיף, הם היו יורדים עליו כעל אדם חסר רגש ו/או פחדן, בניגוד לאובמה, ש*בטח* היה מפציץ, כמו שהמנהיג המוסרי של העולם צריך לעשות.

   סתירה לוגית #2: השבוע הפרשנים מוכיחים שטראמפ המטורף מסתכן במלחמה עם רוסיה בגלל ההפצצה, בעוד ששבוע שעבר הם הוכיחו שטראמפ הבובה הרוסית בכלל הועלה לשלטון ע"י פוטין שזייף את הבחירות.

   סתירה לוגית #3: המסקנה שלהם מ#2 היא שפשוט *חייבים* לעצור את טראמפ ה"אימפולסיבי" ו"חסר הכיוון". לא רק שהמופרע הזה מכר את נשמתו לרוסים כדי להיבחר, הוא עכשיו מעז להרגיז אותם ולהסתכן במלחה"ע ה – III רק כי הבת שלו בכתה!

   אהבתי

   • אנונימי permalink

    נ.ב. שיטת ה"הוכחה" הנ"ל ל"עליונות" שלהם ושל הדומים להם, לא משנה מה, עובדת אצלם לגבי כל דבר, לא רק לגבי טראמפ.

    למשל: בוזגלו לומד מדעי המחשב ופרידמן לומד פילוסופיה? זה מוכיח שפרידמן "איש רוח" ובוזגלו קפיטליסט חזירי. בוזגלו לומד פילוסופיה ופרידמן מחשבים? נו, מה ציפית? בטח לבוזגלו הנחות היו ציונים נמוכים מלפרידמן האינטיליגנטי.

    יותר כללית, האם אי פעם שמת לב שבעיתון מסוים, כל הדעות הקדומות שבעולם הינן גזענות איומה – *פרט* לדעות קדומות על מזרחיים ודתיים, שהינן "אמירת האמת הקשה באומץ" גם כשזה "לא תקין פוליטית"?

    אהבתי

   • איתי permalink

    כמה שאתה צודק רק הבוקר האשים הניו יורק טיימס. במאמר המערכת שלו את טראמפ. בהרס היחסים עם רוסיה.

    אהבתי

   • אנונימי permalink

    איתי – אותו ניו יורק טיימס שמאז הבחירות מאשים את טראמפ בהיותו בכיס של פוטין? כמובן, כן.

    אהבתי

   • אנונימי permalink

    אגב, באינטרנט צוחקים על שר בממשל טראמפ שאמר שאפילו היטלר לא השתמש בנשק גז. ובכן את הוא צודק, וה"מבינים" טועים. בברור הכוונה שלו לא לתאי הגזים, אלא לשימוש בגז *כנשק בשדה הקרב*, כמו שאסאד עשה.

    הייתה פגישה מפורסמת לקראת סוף המלחמה בה היטלר ויועציו הקרובים דנו באפשרות של שימוש בגז עצבים בחזיתות המלחמה, והחליטו לבסוף, מתוך הומאניות (כנראה בגלל נסיונו של היטלר במתקפת גז במלחה"ע הראשונה) שלא לעשות זאת.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: