דילוג לתוכן

חצי הגמר באליפות הטיפשות: המאמר שעלה לעיתון לאנשים חושבים 50 אלף ש"ח

מרץ 30, 2017

קבלו חדשות אחרונות במסגרת הדיווח על משחקי האליפות על גביע הטיפשות של העיתון לאנשים חושבים. ובכן, לאחד הטיפשים מרביעיית חצי הגמר נודע כי  על פיגומי בניין משתפץ בתל אביב נתלתה מודעה גדולה של ארגון "אם תרצו" הימני. הטיפש שלנו לא התעצל. הוא עשה עבודה עיתונאית ראויה. הוא ביקר באתר, ולצד המודעה הבחין בהודעה שבה פרסם הקבלן המשפץ את הבניין את מספר הטלפון שלו.

הטיפש עשה חשבון פשוט.

מודעה של "אם תרצו", ולידה מספר הטלפון של הקבלן:

1+1.

וכמובן, לפי מיטב כללי האריתמטיקה הנהוגים בעיתון לאנשים חושבים*, יצאה לו התוצאה ההגיונית הבאה:

11.

כלומר: הקבלן משכיר את הפיגומים שלו ל"אם תרצו" בעבור בצע כסף.

ומיד התיישב הטיפש וכתב מאמר דעה בעיתון לאנשים חושבים  על סמך הסיכום האריתמטי הנ"ל.

קבלו קטע:

"שם החברה שהשכירה את השטח לכרזת 'אם תרצו' הוא 'פז הנדסה ובניין בע"מ'. היא לא מסתתרת. להיפך…(כאן פרסם הטיפש את מספר הטלפון של הקבלן)  יש לדרוש ממנה להסיר את הכרזה ולא להרפות, עד שתבין כי תושבי האזור לא יסבלו את הפגיעה העמוקה הזאת ברגשותיהם ואת המתקפה הברוטלית הזאת על השקפת עולמם. יש להפגין מול הכרזה, יום יום, שעה שעה. מי יודע, אולי כוחות נעלמים ירססו אותה בגרפיטי. כי זאת יש לדעת: זה מתחיל בכרזה, וייגמר בהשתלטות עוינת על כל היקר לנו. מי שתלה את הכרזה סבור שאנחנו אסקופה נדרסת, חדלי אישים שאין בהם שום נכונות להילחם על ביתם. צריך למתוח פה את הקו בחול, ולהוכיח לו שהוא טועה".

דברים כדורבנות.

מה שהטיפש לא הביא בחשבון, הוא קיומו של הגורם השלישי הבלתי-נמנע: היו אלה בעלי הבניין שהעניקו ל"אם תרצו" את הזכות לפרסם את המודעה שעל הפיגומים.

ולא הקבלן שפרסם את מס. הטלפון שלו  על פני הפיגומים, כפי שמחייב החוק.

כלומר, ש-1+1 (מודעה פוליטית+בניין) שווים  2, ולאו דווקא 11 (מודעה+מס. טלפון של הקבלן).

ותוצאת הטעות האריתמטית היתה, שהקבלן האומלל, איש לגמרי לא פוליטי, התחיל לקבל טלפונים וגם הודעות בכתב, עם מיטב הברכות הנהוגות בחוגי הנאורים התל אביביים, שהנפוצה שביניהם, לדבריו, היתה "פאשיסט". וכמו כן מסתבר שהנאורים התל אביביים, ללא ספק אבירים של חופש הביטוי לכל, "התקהלו… התפרעו, השחיתו את המודעה וזאת תוך כדי גרימת נזקים לרכוש התובעת, נזקים לגדר, לפיגומים ולקירות הבניין ע"י ציורי גרפיטי ובכלל זה אף ציורי צלבי קרס על הגדרות", כאמור בכתב התביעה.

כל זה קרה בדצמבר 2015.

הקבלן, המעוצבן מרוב ברכות לגופו של הנטען  ונזקים לפיגומים שלו, הגיש תביעה משפטית נגד העיתון לאנשים חושבים על סך 140 אלף ש"ח.

והשבוע נודע כי השופט יאיר דולגין פסק לקבלן פיצוי שישולם על ידי העיתון, בסך 50 אלף ש"ח. השופט לא קנה את הטיעון המעניין שהעלו פרקליטי העיתון, שאין קשר בין הברכות שקיבל הקבלן והנזקים באתר, ובין מאמרו של הטיפש בעיתון. "במאמר הדעה לא עלתה מעולם קריאה לפגוע במי מהתובעים, אלא קריאה למחאה לגיטימית", טענו הפרקליטים (אך במאמר, כזכור, היה כתוב: "מי יודע, אולי כוחות נעלמים ירססו אותה (את המודעה) בגרפיטי…מי שתלה את הכרזה סבור שאנחנו אסקופה נדרסת, חדלי אישים שאין בהם שום נכונות להילחם על ביתם. צריך למתוח פה את הקו בחול").

אז זהו. מתברר שאבן שזרק הטיפש לבאר, די בסכום קטן של 50 אלף ש"ח מטעם המו"ל כדי לדלות אותה משם.

כסף קטן, כמובן, בשביל מו"ל של עיתון, שכידוע תפוצתו  ורווחיו עולים באופן עקבי משנה משנה, והוא עסוק ללא הרף בהרחבת מצבת העובדים שלו מרוב פצ'ה-מצ'ה פנויים לשימוש.

מה שאני טוען תמיד, שדברים נחמדים קורים לאנשים נחמדים.

מעניין מתי תתפרסם הידיעה המעניינת הזאת בעיתון לאנשים חושבים.

וכמו כן מעניין לציין, שהגם שפסיקת השופט ניתנה כבר לפני ימים אחדים, מצאתי את עקבותיה רק ברשת, ורק בשני אתרים – "העין השביעית" וערוץ 20, והגעתי לסיפור הודות לתגובה של קורא לפוסט קודם שכתבתי.


*מתחרה אחר על תואר הטיפשות, גם הוא מרביעיית הגמר, המתמחה, להבדיל, באריתמטיקה של מספרים גדולים, ערך, לפני ימים אחדים, אפרופו הסרטון של השוטר המכה בירושלים, את החשבון הבא: "השוטר הגעיל אתכם? כך בדיוק נראה הכיבוש. הוא אלים, מכוער, ברוטלי וגס רוח בדיוק כמו השוטר; כך בדיוק מתעללת ישראל במיליוני בני אדם, מדי שעה, מדי יום, 50 שנה." עשיתי למענכם את החשבון: אם מדובר ב 2 מיליוני התעללויות בלבד מדי יום, אנו מגיעים ל-36.5 מיליארדי התעללויות מחרידות, ואם מדובר במיליוני התעללויות כאלה מדי שעה, אנו מגיעים ל-876,000,000,000 התעללויות במשך 50 השנים האמורות. אין כמו הטיפשים של "הארץ" כשמדובר באריתמטיקה של מספרים קטנים כגדולים.

 

6 תגובות
 1. אנונימי permalink

  אני חייב לומר שנדהמתי מהרעיון שאכן קיימים אנשים שמתייחסים לרוגל אלפר *ברצינות*, ואפילו *עושים מה שהוא אומר*. לא ברור אם הם או הוא יותר טיפשים.

  Liked by 1 person

  • אנונימי permalink

   סליחה על אוסף התגובות הכפולות, הראש שלי לא עובד טוב היום. פורסם ב"הארץ" היום מכתב מהימלר למופתי, שמברך אותו על מאבקו בפולש היהודי. אני מודה שלא ראיתי *כזה* הבדל בין המכתב הנ"ל לבין מכתבי הברכה של לוי או אלפר ל"מתונים" מסוגו של אבו מאזן, פרט לכך ש – עם כל התוכן הנוראי – הימלר כתב בשפה יותר מנומסת, עד כמה שקשה להודות בכך.

   Liked by 1 person

 2. אנונימי permalink

  לכל הרוחות, מאפיהו, אתה גורם לי להתמכר לאלפר. טור הומור שכזה קשה למצוא. הכתבה האחרונה שלו? להחרים את שוקולד "השחר", כי הבעלים תורם להתנחלויות או משהו. משפט שגרם לי לפרוץ בצחוק בפומבי: "כנראה שאין בעולם ממרח שוקולד יותר גזעני ופשיסטי ממנו".

  תגובות בפייסבוק לאלפר: תלונה של מנהל קמפיין הפרסום של "השחר", שלא משנה מה ייעשה לעולם לא יתרום למכירות המוצר יותר ממה שאלפר עשה בהינף קולמוס, ותגובה מקורא: "הכיבוש משמין!".

  כמובן, ב"הארץ" המגיבים מאוחדים בדעה שרק נחותים פרימיטיביים קונים "השחר", מוצר נחות ודוחה, בעוד שנאורים חושבים אוכלים "נוטלה", מוצר נפלא ובריאותי. טרחתי ובדקתי באינטרנט: "השחר" משמין (מעט) *פחות* מ"נוטלה", ואין הבדל של ממש ברכיבים. לדעתי איש מהם לא בדק.

  אהבתי

 3. יונתן permalink

  לתובע הייתה כאן משימה כמעט בלתי אפשרית. הוא היה צריך לשכנע שופט שמישהו התייחס ברצינות לטור של רוגל אלפר. אפילו פחות סביר: הוא היה צריך להוכיח שקיימים בעולם אנשים שמצד אחד הם יודעים לקרוא ולחייג מספר בטלפון ומצד שני הם מתייחסים ברצינות לטור של רוגל אלפר.

  אהבתי

  • אתה רומז שהטיפש ועיתונו אולצו לשלם על לא עוול בכפם?

   אהבתי

 4. אנונימי permalink

  אני חושב שהוא פשוט מסכים איתי שקשה להאמין שמישהו לוקח את רוגל ברצינות… אם כי כמובן העובדות מראות על כך.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: