דילוג לתוכן

על האתאיסט מהעיתון לאנשים חושבים, המוקף, אבוי, במטומטמים שכמונו

מרץ 20, 2017

לדעתי, הן מבחינה מתמטית, הן מבחינה פיסיקלית והן מבחינה לוגית, אין ולא יכול להיות טיפש גדול יותר ממישהו שנדמה לו שהוא חכם. יש כל מיני טיפשים, ברוך השם (לפחות חצי מהבידור והצחוקים בעולם היו הולכים פארש בהעדרם) – אבל רק לסוג אחד של אידיוטים הטיפשות ממש נוזלת מהאוזניים.

לא מפתיע, כמובן, שכמה מגדולי הטיפשים הללו כותבים בעיתון המיועד להם מטבע ברייתו והגדרתו העצמית – "העיתון לאנשים חושבים" (כלומר – לחכמים).

עיתון המכריז על עצמו כעיתון לחכמים – לפי העיקרון שלעיל, אין טיפשי ממנו.

ולעניין. כידוע אני מקיים כבר זמן רב תחרות על תואר הטיפש מס. 1 בעיתון הזה לחכמים. והנה, רק אתמול פירסם אחד המועמדים העיקריים לתואר – לדעתי יש לו מקם ברביעיית חצי הגמר – מאמר נפלא, טיפשי להחריד כמובן, כהרגלו. אני ממש מצטער על שאיני מצטט פה את כל הדאחקות, אבל כדי לקצר נגיע אל השורה התחתונה, והנה היא:

"אנשים שאלוהים לצדם אינם מתים, רק עוברים לעולם הבא, הטוב יותר — ולעתים דוחק להם הזמן וחבל להם על כל רגע שבו הם משתהים כאן. אנשים שאלוהים לצדם אינם נושאים באחריות למאום, הם רק שליחי האל ועושי דברו. אנשים שאלוהים לצדם אינם סובלים מפקפוקים, אין להם ברירה אלא לעשות כמצוותו. אנשים שאלוהים לצדם לא פוחדים להפסיד במלחמה ולכן ערים פחות למגרעותיה ולסכנותיה. אנשים שאלוהים לצדם משוכנעים שהם תמיד הטובים המוחלטים והאויב הוא תמיד הרע המוחלט.

אנשים שאלוהים לצדם הם מטומטמים. המיעוט האתיאיסטי בישראל מוקף במטומטמים מכל עבר, שמאיימים על חייו."

אין בכל הקטע הזה אפילו משפט אחד שאינו שטות מוחלטת. אין פה משפט אחד שאינו תוצר של בורות, של שנאה, של גזענות או סתם כשל לוגי. אבל העיקר הוא בסוף:

מיעוט אתאיסטי חכם וקטן – שהטיפש הכותב מייצג אותו ואת האינטרסים שלו – מוקף בכל היתר – עם ישראל. היהודים האלה ואלוהיהם.

המטומטמים.

ועכשיו, להמחשת הטיפשות התהומית של האתאיסט החכם שלנו, קבלו כמה מפניני חוכמתו שאספתי בכלום-זמן באדיבות הגוגל (יש עוד מלאן).

*****

להלן מה שהיה לו לומר בביקורת טלוויזיה שכתב בעיתונו למחרת הבחירות האחרונות לכנסת, בחודש מרץ 2015:

"יונית לוי ועמיתיה באולפן ערוץ 2 – אמנון אברמוביץ', רינה מצליח ועמית סגל – הכריזו מיד עם פרסום תוצאות המדגם על ניצחון חד משמעי של נתניהו וביטלו כל אפשרות שהרצוג יצליח להרכיב ממשלה או שכחלון, לשון המאזניים, לא יילך עם נתניהו. הם טענו שכדי שהרצוג יוכל להקים ממשלה צריך לכופף את חוקי המתמטיקה.

זה נמהר ולא מדויק. אבל הגנים הממלכתיים והעסקיים של חברת החדשות של ערוץ 2 מכתיבים לה התייצבות מידית לצד מי שמצטייר בעיניה כראש הממשלה הבא".

מה תגידו? המתחרה על תואר הטיפש מספר 1 בעיתון לחכמים, מחלק ציונים ליונית לוי, לאמנון אברמוביץ, לרינה מצליח ולעמית סגל ולערוץ שלהם. הם לא היו רק פזיזים ונחפזים כשהודיעו שתוצאת הבחירות היא ניצחון של נתניהו.

גרוע מזה – האינטרסים המפוקפקים של הערוץ שבו הם עובדים, הכתיבו להם את ה"התייצבות המיידית" לצד נתניהו.

ומאז הם ניצבים לצידו של נתניהו, כידוע, כל הארבעה האלה, יונית ואמנון, רינה ועמית.

איזה מסכנים הם, שאני הוא זה שצריך להגן עליהם מפגיעתו של הטיפש שלנו.

*****

באולימפיאדה האחרונה, זכו הג'ודאית הישראלית ירדן ג'רבי והג'ודאי אורי ששון  במדליה בענף הג'ודו. כשחזרו לישראל, קידמו את פניהם בנתב"ג כמה עסקנים מענף הספורט שלהם,  חברות וחברים ובני משפחה, ומן הסתם גם כמה ספורטאים מתחילים בענף שנשאו שלטים והפגינו שמחה כמקובל. בצילומים אפשר לראות כמה עשרות אנשים לכל היותר, וסביבם הקהל הרגיל באולם מקבלי הפנים בנתב"ג, שאולי הביעו גם הם את שמחתם, ולמה לא בעצם. הדיווחים דיברו על "מאות" ואפילו על "אלף" מקבלי פנים, אבל אלה השטויות הרגילות של התקשורת הממוסדת שלנו. הביטו בצילום והחליטו.

אספסוף הבהמות הפשיסטי המקדם את פני הזוכים הישראלים במדליות בנתב"ג.

ובכן, קבלו את האהבל שלנו מהעיתון לאנשים חושבים:

"פסטיבל המדליות הפתטי עלה מדרגה כשירדן ג'רבי ואורי ששון נחתו בנתב"ג. כאלף איש באו לקבל את פניהם…הם כבר נגועים בווירוס הפשיזם. מניעיהם לאומניים בלבד…כאלה הם, הפשיסטים המתחילים. בהמיים, תוקפניים, רומסניים, חסרי כבוד ונימוס כלפי הזולות, פרועים, מתנהגים כאספסוף…"

במדינות אחרות היו קבלות פנים מפוארות והמוניות בהרבה, אבל להם אין טיפשים כמו האידיוט שלנו, ואף אחד שם לא האשים את מקבלי הפנים הצוהלים בפשיזם, לא קראו להם אספסוף ולא חשבו שהם בהמיים. בשביל חוכמות כאלה, צריך את הטיפש שלנו, תודה לאל על קיומו המשעשע.

*****

המטומטמים מהציטוט מספר 1, שהם גם האספסוף הבהמי, התוקפני והפרוע והנגוע בווירוס הפאשיזם מציטוט מספר 2, מקבלים איפיונים עדתיים ברורים בציטוט מספר 3 שלהלן. פה סוקר הטיפש שלנו סדרת טלוויזיה (לא ראיתי, אני צופה בטלוויזיה בחדשות עד האמצע, לפעמים בלונדון בלי קירשנבאום ובכדורגל כשיש) שבה מופיעה השחקנית יעל פוליאקוב.

הנה:

"זה מה שהפריפריה רוצה להיות כשהיא תהיה גדולה: יעל פוליאקוב. דיווה קאמפית בוטה, שהיא בעצם פרחה משודרגת.

זו הפוליטיקה של הפריפריה. אין לי ספק שמיליוני הורדות בווי.או.די יאשרו ש"הוט" מבינה את הפריפריה מצוין."

הפריפריה כאוסף של פרחות משודרגות, לפי הטיפש הזה, האתאיסט הגזען מהמרכז.

*****

אבל, אם מבני עמו לעדותיהם  הטיפש אינו מרוצה במיוחד, אין להסיק מזה שאלה גם תחושותיו כלפי בני עמים אחרים. קבלו את רחשי ליבו של האתאיסט שלנו כלפי הנשבעים בשם אללה המוסלמי:

"במקרה של מותי בפיגוע בגל הטרור הנוכחי, אם מחבל או מחבלת ידרסו או ידקרו אותי, אני מבקש להודיע מראש, כי מלותי האחרונות הן: אני מופתע שזה לא קרה קודם. ברצינות, מה לקח לכם כל כך הרבה זמן? אינספור פעמים, בחולפי על פני אתר בנייה באחד מרחובות העיר בשעת בוקר מוקדמת ושקטה, תמהתי מדוע לא תופס אחד הפועלים הפלסטינים מקדח, את חפירה, מסור או פטיש — ורוצח אותי."

לא נגעתי.

אין מה להוסיף.

שומר פתאים ה'.

*****

כבר לפני שתי שנים וחצי  כתב הטמבל שלנו מאמר, ובו הכריז שהוא "צריך לעזוב פה". הנה קטע:

"אני צריך לעזוב את הארץ. ישראליותי ויהדותי אינן מרכיבים חיוניים בזהותי… כמו כל אדם קוסמופוליטי, חילוני אדוק, בעל השקפת עולם אוניברסלית, מעורה היטב בתרבות הגלובלית, ודובר אנגלית רהוטה — יכולים להיות לי בתים רבים אחרים. יש לא מעט מדינות שבהן אני מסוגל להשתקע, להתפרנס ולחוש בנוח. כמו כל אדם שמאמין בנחרצות שהוא חי רק פעם אחת ושיש לו זכות לממש את מאווייו האישיים ולשגשג, מתוך הידרשות למינימום של הקרבה למען המדינה שבה הוא משלם מסים ומקבל שירותי חינוך, רווחה וכו' — ברור לי שישראל מציעה לי דיל גרוע, ושיש בעולם הרבה דילים טובים לאין שיעור."

והמסקנה של הטיפש, כאמור, שאין לו מה לחפש פה, ועדיף שיעזוב.

הפעם, כמובן, עיקר הטיפשות אינה בדברים עצמם. גם טיפש זכאי לדעה משלו, באשר למקום המגורים המועדף עליו.

הפעם עיקר הטיפשות בהתנהגותו.

שהרי, למרות הנימוקים המשכנעים מאין כמותם, תנחשו מה –

הטיפש עוד פה עימנו!

לא זז, ונראה שגם עם בולדוזר לא תזיזו אותו!

(יש מצב, כמובן, שהטיפש היהיר שלנו, ה"דובר אנגלית רהוטה", נזכר באיזה רגע שבו היתה לו הארה גדולה, שבארצות שבהן הוא "מסוגל להשתקע, להתפרנס ולחוש בנוח", אין שום מחסור בדוברי אנגלית רהוטה, כולל גם אלה מהזן הקוסמופוליטי, האוניברסלי והגלובלי, מסוגו. כלומר, ממש לא ממתינים לו שם עם הצעת עבודה, ואולי גם אין שם בכלל עיתון לאנשים חושבים, כמו שיצא לו למצוא, למזלו הגדול, שומר פתאים ה',  בארץ המטומטמים שלנו.)

*****

ולבסוף, כדי שנעמוד על מעמקי משנתו העיונית של הטיפש, על רוחב תפיסתו האוניברסלית ועל הפריסה המדהימה של הקוסמופוליטיות שלו, קבלו פנינה אמיתית לדוגמא:

"מפעל 'מעדני מזרע' הוקם כסמל של השקפת עולם מהפכנית…הזכות לגדל, למכור ולאכול חזיר בישראל היתה עניין עקרוני. החזיר היה נשמת אפה של הדמוקרטיה היהודית… החזיר הגדיר את היהדות החדשה. החזיר של מזרע סימל איזו חירות מחשבתית, רוחנית וקיומית…הוא סימל השתחררות מרוחות הרפאים של העבר ומכבליו הרעיוניים…החזיר כאידיאולוגיה של מרד במוסד דכאני…אין כמו ריח בייקון על הבוקר…"

מה יש לומר? שילוב זוכה של ז'אן-ז'אק רוסו ("חירות מחשבתית"), מרטין היידגר (השתחררות מרוחות הרפאים של העבר"), הרברט מרקוזה ("אידיאולוגיה של מרד במוסד דכאני") והשף אייל שני ("ריח בייקון על הבוקר").

אגב, קיבוץ מזרע המוזכר כאן, שהמפעל שלו הוא חלוץ תעשיית החזיר המקומית, כולל החירות המחשבתית, הרוחנית והקיומית הקשורה לעניין, שייך למפלגת הפועלים המאוחדת והאתאיסטית (מפ"ם), שם ציינו לא מזמן יובל לא עגול למותו של אחד יוסף סטאלין, אתאיסט, כמובן, ואני מתכבד לשוב ולהציג כאן את מודעת האבל שפרסמו אז בעיתונם לציון אבלם הכבד. זה היה לפני 64 שנים.

היום אפשר לקרוא את העיתון שבו כותב האוויל שלנו, כדי להבין שבמערב אין כל חדש.

*****

לסיכום, אבקש להזהיר את קוראותי וקוראי מפני המסקנה, שלדעתי אתאיסטים הם טיפשים. כלל איני חושב כך. למעשה, אין לי ספק, שבהיות האתאיסטים מיעוט קטן, והמאמינים באלוהים רוב גדול, קיימת הסתברות סטטיסטית איתנה למצוא טיפשים רבים יותר בין המאמינים, מאשר בין האתאיסטים (יראת האל היא רק ראשית דעת, ולא כולם ממשיכים מעבר לנקודת הפתיחה המבטיחה).

וגם במקרים האלה, כמו במקרה של האתאיסט שלנו לעיל, הטיפשים הגדולים ביותר הם אלה הסבורים שהם חכמים מכולם, ושכל מי שאינו חושב כמותם הוא מטומטם.

כבר נתקלתי בלא מעטים מהסוג הזה, אם כי לא בעיתון לאנשים חושבים.

4 תגובות
 1. איתי permalink

  חבל שלא הזכרת את טור ביקורת הטלוויזיה. פרי עטו של הטיפש שעסק במשחק כדורסל של מכבי תל אביב. ובו הוזכר המונח פשיזם על הטיותיו השונות יותר מעשר פעמים מה שמוכיח שמיודענו לא רק טיפש אלא גם רדוף שדים ורוחות שונים ומשונים.

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   ה״טיעון״ שם היה מרשים. בלאט אמר ש״שבעה מליון״ ישראלים צופים בו. יש כשמונה מליון ישראלים. אליבא דרוגל, זה מוכיח שבלאט פשיסט, כי ההסבר היחיד שהוא אמר ״שבעה״ ולא ״שמונה״ הוא שבלאט התכוון שכמליון ערבים ישראלים לא ״באמת״ ישראלים. הגיוני. איזה עוד הסבר יכול להיות?

   אהבתי

 2. אנונימי permalink

  ברור לך, כמובן, שרוגל ״פרשן טלוויזיה״ רק באופן רשמי. מישהו מהאינטרנט (אני אחלה במקורות מדויקים) העיר שאם רוגל היה מבקר מסעדות, כל הביקורות שלו היו נראות בערך כך: מלצר שם פלפלים חריפים על השולחן? ״כך זה בישראל הפשיסטית, צעיר לבוש מדים שחורים מגיש לך אוכל אלים״. היה מיזוג במסעדה? ״הסועדים הנהנתנים מעדיפים את מלאכותיות האויר הממוחזר על פני התמודדות עם המציאות הפשיסטית״. אפשר, בוודאי, לתכנת מחשב שיכתוב את הטורים של מר אלפר, פשוט ע״י הוספת המילה ״פשיסט״ בהטיה הדיקדוקית המתאימה רנדומלית בתוך הטקסט.

  אהבתי

 3. אנונימי permalink

  לגבי ה״פרחה המשודרגת״ של רוגל: אני תוהה מדוע מותר להגיד ״פרחה״ ו״ערס״ אצל הנאורים והחושבים, אבל לא, נאמר, ״כושון״ או ״ערבוש״.

  האם אין רוגל ודומיו תמיד מסבירים ש״ערס״ ו״פרחה״ הינם כינוי ״אובייקטיבי״ לאנשים ״מכל מוצא״ שמתנהגים בצורה שמפריעה להם? אם כך, מדוע לא גם ״כושון״ ו״ערבוש״, כל עוד אני מסביר שמדובר רק על אילו שאובייקטיבית מתנהגים בצורה מסויימת, לא חשוב מה מוצאם, על תקן ״פרסי אחד לא חשוב מאיזו עדה״?

  רוגל ודומיו משוכנעים, כנראה, שבעוד ש*לשאר* בני האדם יש סתם דעות קדומות גזעניות ומתנשאות על קבוצות אחרות, אצלם זה אחרת: אילו ש*הם* לא סובלים – מזרחיים – הינם *באמת* נחותים, ״אובייקטיבית״, ולכן זו רק ״אמירת אמת אמיצה״ לדבר על ערסים ופריחות.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: