Skip to content

האנטישמיות ב"הארץ" ובארה"ב: השקרים של הגזען מהעיתון לאנשים חושבים

מרץ 17, 2017

כבר התייחסתי לפני איזה זמן לשאלת הגזענות. מה שמייחד את הגזענים, טענתי, היא העובדה שהם שטופים בכמויות אדירות של שנאה, הרבה מעל ומעבר למה שמסוגל לייצר או להכיל אדם רגיל.

הכמויות האלה לא מאפשרות להם להפנות את שנאתם, כאחד האדם, כלפי פרטים אנושיים מסויימים שעשו להם רע, או כנגד קבוצות מסויימות של אנשים המצטיינים בהתנהגויות לא נאותות  (נניח דאעש או "תג-מחיר"). הגזענים הללו,  כדי לעשות שימוש יעיל וממצה בארסנל השנאה הכביר שלהם, זקוקים לעמים שלמים, עדות שלמות, דתות שלמות או גזעים שלמים בתור מטרות.

כל השחורים, נניח, או כל המוסלמים, או כל היהודים, או כל האשכנזים, או כל המזרחיים, או לפחות כל המרוקאים.

ואם לא די בכך, כשעדיין נותרים לגזענים קצת עודפי שנאה במחסנם, אין להם בעייה להפנות אותה נגד כמה מטרות.

אחד הגזענים האלה, שטוף שנאה ברמות, כותב באופן קבוע ב"הארץ". ניחשתם: בדרך כלל הוא סתם אנטישמי. שונא יהודים, תופעה לא נדירה בעיתון לאנשים חושבים. אבל למה שרק היהודים יהנו? הנה למשל מה שהיה לו לומר על הרוסים שבינינו:

"מיליון מהגרים מרוסיה, כשליש מהם לא יהודים, שגם בדם חלקם התגלתה מידה של אלכוהול ופשע."

טוב, צריך לציין שהוא התנצל על הגזענות נגד הרוסים.

אין שום דבר מיוחד בגזען שמתנצל אחרי שנתפס בקלקלתו.

במיוחד כשמדובר באחד מאלה הנחשבים "נאורים". התנצלויות כאלה מאוד רווחת בחוגי הנאורים (זוכרים התנצלויות שלהם על "אספסוף", "בהמות", "צ'חצ'חים" ועוד?).

לעומת זאת, לא זכור לי שאותו גזען מ"הארץ" התנצל אי פעם בפני היהודים על התבטאות אנטישמית כלשהי מצידו.

והיו המון.

אתמול, למשל, כתב הגזען שלנו בעיתון לאנשים חושבים את הדברים הבאים:

"צריך לקנא ביהודים, הם המיעוט הפריווילגי ביותר בעולם החופשי… הערבים באירופה, המוסלמים באמריקה, השחורים והאינדיאנים, הצוענים, האבוריג'ינים, ערביי ישראל, וכמובן הפלשתינים בשטחים יכולים רק לחלום על זכויות ומעמד כמו אלה שיש למיעוט היהודי בעולם…

המיעוט היהודי ממוסד, מאורגן, זכויותיו נשמרות, ויש לו מדינת לאום להגר אליה. ומיהו המיעוט הרעשני ביותר, המקים מהומה על כל התקפה עליו? …יש אנטישמיות בעולם, והיא מתגברת. אבל אין פרופורציה בין הרעש שהיא מעוררת לבין המציאות…"

היהודים בתור העם הכי פריווילגי בעולם…עם רעשני במיוחד…מקימים מהומות מיותרות ומנפחים למימדי ענק כל עוולה קטנה…מזכיר לכם פרוטוקולים כלשהם? אמנת החמאס? כתבים ידועים של איזה קורפורל?

ועכשיו לשאלה המעניינת – מה פשר ההתעוררות הזאת של הגזען המצוי מ"הארץ"? למה דווקא עכשיו הוא מלין על העם הפריוולגי הזה, היהודים, העושים רעש מיותר מכל תקרית אנטישמית טיפשית?

*****

התשובה ידועה: מאז נבחר דונלד טראמפ כנשיא, ובמיוחד מאז התיישב בבית הלבן ב-20 בינואר, חלה עליה מבהילה בדיווחים על אנטישמיות אמריקאית בתקשורת הישראלית.

אפילו כל מיני שמאלנים, שלא חלמו לדווח על אנטישמיות בתקופת הנשיא הקודם, חביבם ברק אובמה (7,000 תקריות אנטישמיות בשמונה שנות כהונתו. ממוצע של 2.4 תקריות בכל יום ויום. על כמה מהן קראתם ב"הארץ"?), נכנסו עכשיו לעניין במלוא המרץ, וברור למה: זה משמש לניגוחו של שנוא נפשם, הנשיא החדש דונלד טראמפ.

תראו תראו ימנונים טיפשים שכמוכם, אומרים העיתונאים השמאליברלים מהתקשורת הממוסדת לעם הקורא אותם, אתם שמחים על בחירתו של טראמפ?

ובכן – תראו מה שזה עושה ליהודים בארה"ב!

והנה מה שמרגיז את הגזען שלנו מ"הארץ".

בגלל השנאה לטראמפ, מאבדים הקולגות שלו מהשמאל את הראש, ונרתמים לתעמולה השקרית-לאומנית הזאת, כאילו היהודים בעולם ובארה"ב נרדפים – בעוד שהמסכנים האמיתיים הם אחרים לגמרי!

כשהאנטישמי הקטן מ"הארץ" עומד בפני הבחירה, את מי לשנוא יותר – את טראמפ או את היהודים – הוא לא מהסס לרגע, ומיד הוא כותב מאמר כדי להעמיד את הקולגות שלו על טעותם האידיאולוגית החמורה.

****

ברור שהגזען האנטישמי מהעיתון לאנשים חושבים נזקק לשקרים כדי לבסס את הטיעון שלו. השקרים נחשפים בקלות, כי כדי לשקר, נאלץ הגזען השקרן להתזדקק לעובדות.

קבלו את "העובדות" של הגזען השקרן:

"אמריקה ואירופה שטופות בשנאה כלפי מיעוטים. היהודים הם קורבנותיה הקטנים ביותר… הרבה יותר קשה היום להיות מוסלמי מאשר להיות יהודי… מתוך 5,818 פשעי שנאה שנרשמו בארה"ב בשנת 2015, נרשמה עלייה של 67% בפשעי שנאה כלפי מוסלמים – עוד לפני עידן ההסתה של דונלד טראמפ…"

שקר על גבי שקר.

הגעתי לידיעה ב"הארץ" שממנה שאב הגזען השקרן את  הנתונים.  בין השאר נאמר בידיעה גם ש-

"המספר הגדול ביותר של תקיפות על רקע דתי הופנה לציבור היהודי."*

את זאת לא ציטט הגזען. מדוע? כי הפרט הקטן הזה משמיט את הקרקע מתחת לטיעון העיקרי שלו, ש"היהודים הם קורבנותיה הקטנים ביותר (של השנאה כלפי מיעוטים)"

שהרי, עם כל הכבוד לעליה במספר התקיפות נגד מוסלמים בארה"ב, גם אחריה, טוען ה-FBI, עדיין היהודים הם המותקפים יותר מכולם.

ולא מדובר רק במספרים מוחלטים.

מדובר גם במספר היחסי של הפשעים לעומת חלקם של יהודים ומוסלמים באוכלוסיה.

הוויקיפדיה מגלה לנו, שהיהודים מהווים 1.7% מתוך האוכלוסיה האמריקאית, שנכון לשנת 2015, זה נותן 5.44 מיליון יהודים.

ואילו המוסלמים מהווים 0.6% מהאוכלוסיה, שזה 1.92 מיליון מוסלמים.

והנה, לפי נתוני הליגה נגד השמצה, נרשמו  941  ארועים אנטישמיים בשנת 2015.

ארוע אנטישמי אחד לכל 5,781 יהודים.

באותה שנה נרשמו 257 פשעי שנאה נגד מוסלמים.

פשע שנאה אנטי-מוסלמי אחד  לכל 7,470 מבני הדת הזאת.

כלומר: הסיכוי של יהודי להיפגע בפשע שנאה בארה"ב גבוהים ב-30% מסיכויי ההיפגעות של מוסלמי בפשע דומה.

בעוד שהשקרן האנטישמי מ"הארץ" כתב, כזכור:

""אמריקה ואירופה שטופות בשנאה כלפי מיעוטים. היהודים הם קורבנותיה הקטנים ביותר… הרבה יותר קשה היום להיות מוסלמי מאשר להיות יהודי."

וזה בעיתון "לאנשים חושבים".

תרשו לי לצחוק.


**והנה מספרים אחרים, ממקור אחר:

"מתוך 1,354 פשעי שנאה אנטי-דתיים שנרשמו ע"י ה-FBI בשנת 2015 לבדה, 51.3%, או 695 תקריות כוונו כלפי יהודים. הסטטיסטיקות של ה-FBI לגבי פשעי שנאה מוכיחים שהיהודים הם הקבוצה הדתית שמהווה את היעד הכי חם למתקפות בארה"ב. זהו ממצא עקבי של ה-FBI מזה שנים רבות."

איך כתב האנטישמי השקרן שלנו?

"יש אנטישמיות בעולם, והיא מתגברת. אבל אין פרופורציה בין הרעש שהיא מעוררת לבין המציאות…"

חצי ויותר מפשעי השנאה האנטי דתיים בארה"ב מתבצעים נגד היהודים, המהווים 1.7% מהאוכלוסיה שם, שכמעט כולה דתית, ולדעת הגזען מ"הארץ" "אין פרופורציה" בין הרעש שמעוררת האנטישמיות "ובין המציאות."

חה-חה.

 

 

מודעות פרסומת
3 תגובות
  • תודה אמנון, חבל שלא ידעתי. הייתי משתף וגמרנו. בתחתית הסיפור בפרספקטיבה נכתב ש"בעקבות פניית 'פרספקטיבה', תוקנה הטענה השגויה של לוי במאמר באתר 'הארץ'". חזרתי הבוקר למאמר נשוא העניין באתר של העיתון, ומצאתי שהטענות השקריות נותרו במקומן. אולי החביאו את התיקון במקום אחר, שצריך אנשים שחושבים יותר ממני כדי למצוא אותו.

   אהבתי

 1. אנונימי permalink

  מאפיהו – במקרה נפל לידי גליון ישן (1957) של מגזין הספרות "מאזניים". בין השאר יש שם רב שיח של "הספרות בארץ במשבר". אחד הכותבים? גרשון שוקן. הוא מפאר את הספרות של "אז" (שנות ה 30) ומבכה את מצב הספרות "היום" (שנות ה 50). הסיבה לדעתו? "משבר" איום שעבר על עם ישראל בכלל והסופרים העבריים בפרט.

  מה המשבר? השואה? מלחמת העצמאות? חס ושלום. כמובן ה"משבר" הוא… הקמת מדינת ישראל. מדוע? כי התברר לסופרים שהמדינה האמיתית לא מושלמת כמו המדינה האידיאלית שדמיינו לעצמם "אנשי הרוח", לדעתו של שוקן.

  כנראה שצדקת. הרעיון הבסיסי – אם ישראל לא מושלמת לחלוטין רוחנית ומוסרית, היא חסרת הצדקה וקיומה הוא "משבר" – עבר מאב לבן שם כנראה. "הארץ" מתכוון, כמו האינקוויזיציה של פעם, להציל את נשמת ישראל החוטאת, גם במחיר העלאתה על המוקד; עסקה כדאית לדעתם.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: