Skip to content

אסף הראל, קטאר והאפרטהייד

מרץ 5, 2017
האזנתי לאסף הראל מתראיין בגלצ אצל אראל סג"ל ושמעון ריקלין וזה היה מביך. הראיון היה לרגל הפסקת תכניתו של הראל על ידי ערוץ 10 הפשיסטי וסותם הפיות, שנאחז ברייטינג הנמוך של התכנית.
איזה תירוץ שחוק.
המרואיין התגאה בכך שהמונולוג האחרון שלו שודר באל ג'זירה, תחנת הטלוויזיה של נסיכות קטאר. הוא גם הודה, שככל הנראה המונולוג שלו שודר, בגלל שדיבר על האפרטהייד הישראלי, ובאל ג'זירה אוהבים דברים כאלה.
והנה מה שהיה מביך בראיון בגלצ: במשך עשר דקות או יותר, ניסו המראיינים לסחוט מהמצחיקן הראל דוגמא אחת – אחת – לקיומו של אפרטהייד בישראל, ולא הצליחו. הכי קרוב שהגיעו, זה היה כהראל אמר משהו על "רוח הדברים" ועל "מהות האפרטהייד". חוץ מזה כלום. גורנישט. נאדה. שום דוגמא לאפרטהייד.
אגב, נסיכות קטאר, שאהבה את מונולוג האפרטהייד של הקומדיאנט שלנו הראל, מבוססת על המודל הדמוקרטי הבא:
שכבה של כרבע מיליון אזרחים עשירים, כולם-כולם ערבים טהורים מהמשפחות המייסדות, ועוד כמיליון וחצי ע(ו)בדים זרים, חסרי כל זכויות אזרח או תושב או אמו.
ותחליטו בעצמכם, אם המשטר שמקיימים בקטאר האוהדים החדשים של אסף הראל, יותר טוב או יותר גרוע ממשטר האפרטהייד של דרום אפריקה.
מודעות פרסומת
11 תגובות
 1. איש ללא שם permalink

  אדם מביך, קומיקאי כושל, מנחה חלש.

  ובנוסף, מלא בקלישאות חסרות הבנה בסיסית במה שמתרחש כאן בשטח. מלא בסיסמאות חסרות תוכן. לא הראה שום הבנה גם במהלך התוכניות שלו יחד עם ינון מגל, ורוב התגובות והשאלות שלו היו על מנת לעצבן ולהתריס.

  בקיצור, טרול שמקבל במה ופשוט מאוהב בתגובות שהוא מקבל.

  אהבתי

  • מהימים שעדיין נהגתי לראות בטלוויזיה משהו חוץ מחצי מהדורת חדשות וכדורגל, דווקא זכורה לי מאוד לטובה הסידרה שבה שיחק, על הצוות לעניין שמצלם חתונות. מאז איבדתי את עקבותיו, כולל הנפילה האחרונה.

   אהבתי

 2. עכי permalink

  1. אם אסור להגיש כיבוש ואסור להגיד אפרטהייד – אז איזה מילה יבחר אדוני לתיאור המצב בו X נהנים מסט זכויות A ו Y נהנים מ מסט זכויות B? הרי זה המצב, אז תן מילה שתתמצת את המצב.

  2. אולי תתן לינק לשידור שנהנה גם אנו הקוראים. בינתיים – אם אסף הראל היה אומר שקטאר היא משטר אפרטהייד זה לא היה משנה כלום לגבי המצב פה, ואם מחבבים אותו שם זה גם לא אומר כלום, אז מצער שאתה (כרגיל לגמרי) לא יכול בלי הטריק הזה.

  אהבתי

  • ממתי אסור להגיד כיבוש ואסור להגיד אפרטהייד? חוץ מאשר בהזיות המטורללות של השמאל המזוייף הפראנואידי?

   אהבתי

   • עכי permalink

    נו טוב, אז מה הבעיה בכך שקרא למצב אפרטהייד?

    אהבתי

 3. עכי permalink

  אגב, דווקא יש סיכוי שתהנה מהמונולוג המקורי, פה ב דקה 1:30 בערך

  http://10tv.nana10.co.il/Category/?CategoryID=600416&sid=169&pid=58

  אהבתי

 4. והרי כתבתי מה הבעיה עם זה שהוא קרא למצב אפרטהייד, וזה כל עניינו של הפוסט דלעיל: שבמשך 10 דקות או יותר, המסכן פשוט לא הצליח למצוא אפילו דוגמא/ראייה אחת שתוכל לתמוך בהגדרה הזאת ככל שהדבר נוגע לישראל.
  ואגב, לינקים למונולוג המקורי מופיעים בפיד שלי כבר ימים אחדים, שבמרוצתם רק התבגרתי, מה שאומר שיש לי עוד פחות זמן להגיגים טלוויזיוניים של מי שאינו אחראי לדבריו.

  אהבתי

  • יכח permalink

   נראה לי שבהתעלמך מהמסר המרכזי שלו ובהתמקדותך בטענות על הסמנטיקה שלו אתה טומן את ראשך בחול, בדיוק כפי שהציבור בארץ מתואר במונולוג שלו.

   אהבתי

   • אילן permalink

    בכול העולם נוהגים די דומה במיעוטים שמתנגדים. בטורקיה יורים ומפציצים ערים כורדיות. באוסטרליה עשו בהם ניסויים מזוויעים. בארצות הברית שמו אתם בשמורות. ולא חסרות דוגמאות נוספות. ישראל ניצחה. כן אני חוזר ניצחה את האויבים שלה במלחמות קשות ונוהגת סביר במיעוטים שלה. אם אתה חושב שבתורכיה לשים פתק בקלפי או לקבל דרכון שלה לאחר שהורגים אותך זה לא אפרטאיד יותר גרוע מישראל אז אתה טועה.
    אני מקווה שהגישה הטהרנית שכול אומות העולם אחראיות על אומות אחרות ביחוד על הסונים שגרים פה נמוגה מהעולם.
    הגישה שהיהודים שולטים בעולם. הגישה האנטישמית הזאת היא המנוע מאחורי הפעילות הנמרצת נגד ישראל בצירוף שנאת המוסלמים שמגיעה מהאסלאם יחד עם ההצלחה המדהימה של ישראל.
    הגיע הזמן שיתנו לנו כמו לרוסים או הסינים או כל אומה אחרת לעשות מה שאנחנו חושבים עם המיעוטים שלנו כמו שעושים כולם.

    אהבתי

   • אנונימי permalink

    זה שהוא לא הביא שום הוכחה ל"אפרטהייד" זו לא "סמנטיקה". זה אומר ש"המסר המרכזי" שלו הוא שקר.

    Liked by 1 person

 5. אנונימי permalink

  אני לא רואה הבדל גדול בין חסידי הרבי מלובביץ לחסידי הפרופסור לייבוביץ'.

  לשניהם יש גורו: קשיש נרגן הידוע באמרותיו הקיצוניות.

  לשניהם יש אמונה שלמה שהנ"ל הוא "גאון", "נביא", "משיח" "חוזה", וכדומה. בשני המקרים הגאון התורן חזה את אחרית הימים – "הנה הנה משיח / פשיזם בא" – כבר יותר מ 50 שנה.

  עד כה, תחזיותיו של "הנביא" של שניהם התבדו לחלוטין, אבל לשניהם זה לא מזיז, כי תמיד כל מאורע חדשותי "מוכיח" ש*הפעם* הנביא יהיה צודק, סוף סוף.

  במקרה הכי גרוע הם טוענים שהם"נביא" צדק אבל בצורה שרק *חכמים* יכולים לראות: אמנם המשיח עוד לא בא, אבל חכמים יודעים שהוא התגלה באופן "נסתר". אמנם ישראל עוד לא התמוטטה פיזית, אבל החכמים יודעים שהיא "מוסרית" התמוטטה מזמן.

  בשני המקרים נראה לי שהסיבה האמיתית לאמונה ב"רבי מלייבוביץ'" לא קשורה למציאות אלא באופן מקרי, ומטרתה האמיתית לעסות את האגו של המאמין, להוכיח לו כמה הוא נעלה על ה"כופרים" או ה"בבונים הפרימיטיביים".

  אם בכלל אני מעדיף את החב"דניקים. הם לפחות רוצים שיקרה משהו טוב, ומודים בפה מלא שהאמונה שלהם בגורו היא אמונה, לא דעה רציונאליות, כמו שהיא"נאורים" משלים את עצמם.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: