דילוג לתוכן

מהפייסבוק/ נמלים על השיש, מיכל האמוניה ושאר ירקות וכלבת השמירה של השלטון

פברואר 26, 2017

מהפייסבוק

הנמלים והאביב

3 נמלים על השיש במטבח מבשרות את האביב?

האמוניה אאוט (?) כל היתר אין

אז מה רוצה המזל, שהיום, כשנערכה בחיפה ההפגנה המרשימה, ביוזמת העיריה והעומד בראשה, נגד מפעל האמוניה, נשבה רוח מזרחית.
ההפגנה היתה בעיר התחתית, ואני הייתי בהדר, אבל אני מניח שהחוויה שאתאר ליוותה גם את המפגינים.
וזה דבר החוויה: ריח מחריד ובלתי נסבל.
אני לא אומר שמעולם לא חוויתי ריח דומה, אלא רק זאת – שלא בא כריח הזה בנחירי מאז החמסין הקודם ורוחו המזרחית, בסתיו האחרון.
תתארו לעצמכם שאתם נמצאים בהפגנה שבה שורפים צמיגים, והיא מתרחשת באמצע תחנת דלק, וליד מאפייה ענקית שבה נאפות כרגע כמה אלפי עוגות בחושות בעזרת אבקת אפיה.

משהו כזה.

או, בצורה מדעית: הגופרית הדו-חמצנית מטעם בתי הזיקוק מספקת את ריח הצמיגים השרופים. אותם מפעלים, בתוספת הזיהום שמספקת התחבורה, מביאים לנחיריים את ריח הסולר, הנפט והבנזין המאפיינים תחנות דלק – חנקן דו-חמצני. ואילו את ריח האפיה מספק בעיקר מפעל חיפה כימיקלים, שבעליו הם משפחת טראמפ מדרום אפריקה (שהם גם בעלי מפעל האמוניה), והאחים עופר מבתי הזיקוק.

האוויר של חיפה: בשמים זה לא

האוויר של חיפה: בשמים זה לא


הריח שמספקות לנו משפחות טראמפ ועופר בא מחומר הנקרא סודיום פירופוספט, שהוא ריאקציה של נתרן פחמני וחומצה זרחתית. חומצה זרחתית היא הבסיס של גז העצבים הידוע, המשמש בלוחמה הכימית להשמדת אוכלוסיות, ובבית להשמדת ג'וקים.

אבל לא כל מה שמתרוצץ באוויר ויוצא לנו לנשום בחיפה במקרה של רוח מזרחית (ובקריות המפרץ בכל ימות השנה), מזוהה בריח. יש גם פחמן חד-חמצני וחסר ריח, יש חנקן חמצני שהוא רדיקל חופשי בעל רמה גבוהה של רדיואקטיביות. יש חומצה חנקתית שהיא מחמצן רב עוצמה, ההורס את רקמות העור החשופות, למשל בעיניים ובאף.

וזה רק המבחר. יש גם פחמן הידרוכלורופלואורי, בנזן, בריליום ואף ואנדיום. לא ניכנס לפרטים. די לומר שלא מדובר בבשמים.


אז עם כל הכבוד לסיפור של מיכל האמוניה, שנקווה שיגיע לסופו הטוב, מה עם כל היתר? למה עירית חיפה והמוסקטר הנועז יונה יהב העומד בראשה, מתעקשת להכפיל ולשלש את השטח שיעמוד לרשות המזהם העיקרי, בתי הזיקוק? למה כל היתר נמשך כרגיל? למה יונה יהב מתעקש להבריח מחיפה כל אוכלוסיה שפוייה, שאין לה די כסף לקנות או לשכור דירה במורדות המערביים של הכרמל?

טראמפ עושה לתקשורת "ארצה"!

התקשורת הממוסדת היא כלבת השמירה של השלטון, ועכשיו, כשהשלטון החדש (טראמפ) קורא לה "ארצה!", היא מתעצבנת.
הוא לא היה מעז, אילו ידע שהעם תומך בתקשורת. אבל הוא יודע שהעם לא אוהב את התקשורת הממוסדת.
זה כי התקשורת מועלת בתפקידה. היא לא שומרת על העם מפני השלטון, איזה שלא יהיה.

את הנשיא הקודם איתרגה התקשורת השמאליברלית. את הנשיא הנוכחי מאתרגת התקשורת הימנית.
התקשורת האמריקאית, כמו שלנו, מעורבת עד צוואר במאבק על השליטה בין שתי קבוצות של מיליארדרים ותאגידים, והסנג'רים שלהם מטעם האינטליגנציה הבורגנית.

והתוצאה? בישראל, למשל, התברר שרק 24% מהציבור מאמינים במה שמפרסמים בתקשורת הממוסדת. פחות מרבע, ואחוז פחות מהאמון של הציבור במפלגות הפוליטיות.
לדעתי מדובר בהערכת-יתר. 

כל זה קורה גם בגלל שהמונופול של התקשורת הממוסדת על המידע ועל הדעות נגמר, ובאינטרנט לא רק חושפים את ים השקרים שמפיצה התקשורת הזאת, אלא גם מביאים לציבור המעוניין את האמת.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: