דילוג לתוכן

מהפייסבוק/ הנסיעות של ביבי, גם הצפרדע קוקו, תענוג להתגזען על גזענים והמודל העסקי של מלחמה ושלום

פברואר 25, 2017

מהפייסבוק

אין כלום

ראש ממשלתנו מרבה עכשיו לסייר במדינות שבהן לא יהיה כלום

הזווית של הצפרדע

מעניין, שנוהגים להתעכב על התנהגותו של העקרב במשל הידוע, זה שבו עוקץ העקרב הקוקו את הצפרדע הנחמד באמצע השיט על פני הנחל, והשניים טובעים.
כי זה טבע העקרב.
כדאי גם לחשוב על התנהגות הצפרדע. לעשות טובה לכל מיני מסכנים מאותגרי שחייה, בלתי מוכרים, שאי אפשר לצפות את התנהגותם?
כנראה שזה טבע הצפרדע.
וגם זה קצת קוקו.

עוד על גזענות

אולי שמתם לב, שמדי פעם, כשתופסים איזה דוס על גניבה או על אונס מיד, מופיעים המומחים לעניינים כאלה, וטוענים שככה זה אצלם, הדוסים. הם גנבים, אנסים ומטרידנים. משהו שנובע מדוסיותם, או יהדותם, ו/או מהאלוהים שהם מתיימרים להאמין בו. ואילו זה שנתפס ונחשד או הורשע, ובכל מקרה דיווחו עליו, הוא רק פרט המלמד על הכלל.

ואולי שמתם לב שאותם טיפוסים בדיוק, בכל פעם שנתפס איזה חילוני על גניבה או אונס, הם יודעים להסביר לנו שזה הכל תוצאה של חילוניותו, חוסר הערכים של העדה החילונית כולה, אוכלי שרצים ובועלי נידות שכמותם, הם ועגלתם הריקה.

ויתכן ששמתם לב, שכאשר ערבי מסתבך בגניבה או נחשד באונס, שוב מופיעים אותם המומחים בדיוק, ובצורה מדעית לגמרי מסבירים לנו שככה זה הערבים, פרימיטיבים, חשוכים, חסרי תרבות, והאיסלאם ואללה שלהם מובילים אותם לשפל האנושי הנורא הזה.

וגם למזרחיים ולאשכנזים לעדותיהם לא קל אצלנו, כתוצאה מהפעילות המכלילה הנ"ל של שוחרי טובתנו, סוג של תמרורים המזהירים אותנו מפני הרעים שמהם עלינו להתרחק.

הכל כמובן עם הוכחות סוציו-סטטיסטיות, אנתרופו-אקונומיות, או פסוקים מההפטרה – מכאן ועד הודעה חדשה.

הטיפוסים שאני מדבר עליהם מומחים בכל אלה.

*****

מה, לא?

אתם טוענים שאני טועה?

אתם מתקנים אותי, וטוענים שזה לא אותם טיפוסים שבאים עם כל הטענות האלה?

שנגד הדוסים ויהדותם יש טענות בעיקר מטעם האתאיסטים השמאלנים?

אתם מגלים לי שעל החילוניים מלכלכים הדוסים החשוכים והקנאים מהישיבות השחורות?

שעל הערבים מטנפים הימניים הגזעניים והלאומנים ולפעמים גם כמה מהדוסים מהסעיף הקודם?

שזה אשכנזים שמלכלכים על מזרחיים, ומזרחיים שמלכלכים על אשכנזים, לרוב?

זה התיקון שלכם לדברי?

*****

ובכן, מה דעתכם על האפשרות, שבכל זאת צדקתי?

שכל הסוגים האלה, גם אלה המתיימרים להיות שמאלנים נאורים, גם אלה המתיימרים להיות יהודים אדוקים , גם אלה המתיימרים להיות פטריוטים נאמנים, גם המומחים האשכנזים לענייני מזרחיים, וגם המומחים המזרחיים לענייני אשכנזים, כל אלה הם בכל זאת, בדיוק-בדיוק-בדיוק, אבל בדיוק, אותם טיפוסים עצמם?

יצורים שטופי שנאה שפשוט קטן עליהם לשנוא כל מיני עבריינים אחד-אחד, על פי עברותיהם היחודיות.

הם הולכים בגדולות, הגזענים הנ"ל. רק קיתונות של שנאה, מפלים אדירים, שמשפריצה נשמתם המעונה כלפי קבוצות גדולות, של מאות אלפי אנשים, או אפילו מיליונים ועשרות ומאות מיליונים – רק הכמויות הגדולות עושות להם את זה.

למה לשנוא יהודי אחד, כשאפשר לשנוא עם שלם, משהו בין 10 ל-15 מיליונים? למה לשנוא מוסלמי אחד, כשיש מיליארדים? למה לרדת על אשכנזי או מזרחי אחד, כשיש מיליונים?

מה שמאפיין את כל הגזענים, שהם הולכים בגדולות. במאסות.

ורק מסיבות של התמחות, של צורך פרקטי בחלוקת עומס השנאה, ושל העדפות אישיות, הם מתחלקים לקבוצות השונות לכאורה – שונאי דתיים, שונאי ערבים, שונאי מזרחיים, שונאי חילונים וגו'.

אבל בעצם הם כולם מהווים קבוצה אחת ויחידה – סתם גזענים עלובים למדי, כשמתבוננים בהם אחד-אחד, בלי הכללות.

מודלים עיסקיים של שלום ומלחמה

הערה שהוספתי לקישור של חבר למאמר שכתב ב"גארדיאן" הבריטי הפרופ' ראשיד חאלידי

המודל העיסקי של המשך המלחמה מכה את המודל העיסקי של שלום, מבחינת ההנהגות של ישראל ושל הפלשתינים, ובטח מבחינת המעצמות שבוחשות פה. בשלום הכסף יילך למשכירי הצימרים, לבעלי מסעדות, למלצריות, לנהגי מוניות וכו'. במלחמה הכסף הולך לתעשייני הנשק, יצרני הנפט וספסרי המט"ח, שיכולים להרשות לעצמם להפריש עמלות נדיבות לפוליטיקאים ולכוהני הדת שמפמפמים את השינאה, וכמובן לתחזק המוני "עמותות" שעוסקות בליבוי שנאה ובחרחור מלחמה. אל דאגה: זה לא מה שחושב הפרופסור הנכבד מהמאמר בגארדיאן. אבל זו האמת.

 

 

3 תגובות
 1. אנונימי permalink

  אנשים רבים יגידו ש״הערבים כולם רוצחים ושקרנים״ *פרט* לאותם ערבים שהם, במקרה, מכירים אישית. ובכן, זו גזענות, אבל יש בה שתי נקודות נכונות.

  ראשית, לפחות זה עדיף על אותם ״נאורים ואנטי גזענים״ שמאד מאד אוהבים את ״הערבים״ כמין מושג מופשט, אבל אם ערבי – או מזרחי או סודאני וכד׳ – יעבור לידם ברחוב (או חס ושלום יקנה דירה בשכונה שלהם), הם ירעדו מפחד. היה ח״כ (אינני זוכר מי) שהביא סודאנים ליום כיף בבריכת גורדון, מעוז הנאורים, וצילם את מה שקרה. חמש דקות אחרי ששחורי העור נכנסו למים, הבריכה התרוקנה מאנשים לבנים, במפגן שלא היה מבייש את דרום ארה״ב ב 1950.

  שנית, יותר לעניין, הנקודה הנכונה פה היא שהחשש מ״שלום״ מהסוג של ״שלום אוסלו״ *איננו* שכל, או רוב, הערבים רק רוצים בסוד לרצוח את היהודים, אלא שהמנהיגים שלהם רוצים לעשות זאת ויעשו הכל לנצל את ה״שלום״ לכך. להבדיל, איש איננו טוען שכל או רוב הסורים רוצים ברצח עם, או שכל או רוב הגרמנים רצו בשואה, אבל זה עדיין נכון ש״הגרמנים״ באופן כללי ביצעו את השואה או ״הסורים״ את רצח העם – כי הספיק שהיו אילו עם כוח שרצו בזה. אני מבין את אילו ששונאים ״ערבים״ אבל בסדר עם מוחמד השיפוצניק ואחמד הרוקח, כי ה״שנאה״ הזו למושג מופשט (״הערבים״) בעצם מבטאת פחד ממה שציינתי כרגע.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  אגב, כנ"ל גם הפוך. אינני מתרשם במיוחד מסטטיסטיקות מהסוג של "97٪ מהפלסטינים אנטישמים" וכד'. איזו מין דעה ציפית שתהייה להם על "היהודים" – חיובית? השאלה, איך שונאי "היהודים" מתייחסים ליוסי ולדני אותם הם מכירים.

  אהבתי

  • פחדים ושנאות הם יועצים רעים מאוד, וכשהם מתורגמים לגזענות, גם אם היא נשענת על "עובדות", לפעמים "מדעיות", יש פה מתכון בטוח לתפיסה מעוותת ביותר ולכן מסוכנת מאוד של המציאות. המציאות האנושית, החברתית והפוליטית. לכן אסור לסמוך על הערכות, שיקולים והמלצות של גזענים.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: