דילוג לתוכן

מהפייסבוק/ העיוור, החירש, התתרן ואלוהים, כחלון ומחירי הדיור והתקשורת הישראלית נגד טראמפ

פברואר 20, 2017

היום בפייסבוק

האתאיסטים ואלוהים

כשטמבלים אתאיסטים חולקים איתי את דעתם בעניין האלוהים, קיומו ותכונותיו או חסרונן, הם דומים בעיני לעיוור המדבר על צבעים, לחירש העוסק בביקורת של מוסיקה ולתתרן שריח הוורד לצנינים בנחיריו – כולם ביחד.

כל הכבוד לכחלון

ככל שאני מטומטם, עדיין אני לא מספיק טיפש, שאעלה בדעתי להצביע בבחירות לפוליטיקאים כאלה או אחרים על סמך הבטחותיהם, המצע של מפלגתם, או הנבחרת המופלאה שהם גוררים אחריהם לכנסת.
אני מצביע רק לפוליטיקאים שיש להם קבלות על מעשים לטובת העם ולטובתי. בדיעבד וכהכרת טובה.
כבר הזכרתי שהצבעתי פעם מזמן לאהוד ברק (אך בשום אופן לא למפלגתו. היו אז בחירות ישירות לראשות הממשלה) אחרי שהוציא את צה"ל מהבוץ הלבנוני.

שר משה כחלון: הסלולרי והדיור

שר משה כחלון: הסלולרי והדיור

ואילו בבחירות האחרונות הצבעתי למשה כחלון, אחרי שהוא חסך לי ולשאר הישראלים אלפים רבים של שקלים שנהגנו לשלם תמורת השיחות בסלולארי, לטובת הבוננזה המכוערת של המליאנים שהשתלטו על האוויר של המדינה בחסדי הקפיטליזם החזירי הנוהג פה.
ומאז כבר כתבתי לא אחת על פקפוקיי באשר ליכולתו של השר כחלון למלא את הבטחותיו להוריד את מחירי הדיור.
כשראש הממשלה שלנו, למשל, מחזיק בנכסי נדל"ן בשווי של עשרות מיליוני שקלים, ועושה עליהם רווחים של עשרות ומאות אחוזים במהלך כהונתו, ברור שהוא יציע לאזרחים "לקנות-לקנות-לקנות", וגם יאזכר את הצעותיו אלה בכל פעם שנדמה לו שיש סכנה לרווחיו המצטמחים.
והוא לא לבדו בבוננזה הנדל"נית הזאת.
והנה מודיעים לנו על ירידה קטנה במחירי הדיור במפנה השנה. עוד נותר לבדוק, כמובן, מה תהיה המגמה. אולי מדובר רק בבלימה בעליית המחירים? אולי מדובר רק במיתון של העלייה במחירים?
אבל מכל מקום, נראה שמדובר בשינוי במגמה. וזה כבר מעולה, ובשורה טובה להמון אזרחים בעשירונים התחתונים של החברה. אלה שחברה מתוקנת אמורה לדאוג להם.
מה גם, שהמיתון במחירי הדיור, אינו מלווה כלל במיתון כללי. להיפך – מתברר שהתוצר דווקא עולה כפורח ומגיע לשיאים.
ולדברי שר האוצר כחלון יש גם שיפור בחלוקת ההכנסות הלאומית לטובת העשירונים התחתונים.
אולי לא הרבה פחות לעשירים, אבל יותר לעניים.
אז אם זה יימשך ככה, יש מצב שאצביע לכחלון גם בבחירות הבאות.
ושיאכלו את הלב כל אלה שלגלגו עליו, לא מעט מהם גזענים עילגים ונלעגים.

התקשורת הישראלית – חוד החנית במאבק הגלובלי נגד טראמפ

מי שנדמה לו שבתקשורת האמריקאית מתנהל מאבק נגד נשיאותו של הנשיא החדש טראמפ, בטח לא האזין הבוקר לרזי שלנו בגלצ, ולא קרא היום את העיתון לאנשים חושבים.
כמות הזמן והשטחים, ואיכות הגידופים והביקורת, מציבים את התקשורת הישראלית בראש החזית האנטי-טראמפית בעולם. חוד החנית של השמאליברליזם המובס והמנסה להתאושש.
וזה כשלעצמו בטח חדשות טובות בשביל ביבי שלנו, שירד למקום מס. 2 בדירוג אויבי האומה.
ואם כבר מדברים על אויבי האומה, הנשיא טראמפ צודק לגמרי כשהוא אומר על התקשורת שהיא אוייב העם.
אבקש להזכיר כאן את תקציר מדע המדינה:

נשיא טראמפ וראש ממשלה נתניהו בבית הלבן: מי אוייב העם?

נשיא טראמפ וראש ממשלה נתניהו בבית הלבן: מי אוייב העם?


הדמוקרטיה (כמו כל משטר אחר) היא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון.
והתקשורת הממוסדת היא כלב השמירה של הדמוקרטיה.
החלק הימני של התקשורת הממוסדת עומד על משמר זכויות היתר של החלק הימני של העשירון העליון.
כמו שהחלק השמאלי של התקשורת הממוסדת שומר מכל משמר על הלטיפונדיות של החלק השמאלי של העשירון העליון.
שני החלקים האלה של העשירון העליון, ימין ושמאל, חולקים אותן זכויות-יתר, בדמות שכר ורווחים מופקעים והוצאות ככל שיעלה המזלג. הם גם גרים בדיוק-בדיוק באותם מקומות: רחביה וטלביה, קיסריה וכפר שמריהו, דניה וסביון, נווה-צדק, פנטהאוז בפתח תקווה או ארמון קטן בצהלה או ברמת החייל (או, בארה"ב, האפר-איסט-סייד וההמפטונים במזרח, או בברלי הילס ובנותיה במערב).
ועל ההמשך הבלתי מופרע של הבוננזה הזאת של העשירון העליון שוקדת התקשורת הממוסדת, אצלנו כמו בארה"ב.
ומכיוון שהבוננזה של העשירון העליון, על שני אגפיו, אצלנו ובארה"ב, היא באופן ברור על חשבון העם – כל תשעה העשירונים האחרים – שמיוקר המחייה שממנו הם סובלים נהנים העשירים המפונדרקים (שכרו הנמוך של העני, או המחיר המופקע שהוא משלם על מחייתו, הם באותה הזדמנות גם הרווח המופקע של העשיר) –
– ומכיוון שהתקשורת הממוסדת על שני אגפיה שומרת מכל משמר על הסדר החברתי הזה –
– ברור שטראמפ צודק באמרו שהתקשורת הממוסדת, כלבת השמירה של המשטר הזה, היא אויבת העם.

 

 

10 תגובות
 1. אילן permalink

  אני לא מבין איך בחרת בכחלון ויותר מדוע אתה מתעקש לבחור בו שוב.
  הוא דווקא התחיל לא רע שהבין שמאמץ צריך לרכז במקום אחד. זה סבבה ונכון. ובאמת בונים יחסית הרבה דירות. הבעייה היא שמחירי הדירות נקבעים בשל פקטור שספק אם מדינה יכולה להלחם נגדו. ריבית נמוכה ועושר אדיר. משקיעים ופנסיונרים שמחפשים להשקיע את הכסף שלהם קונים דירות. איך יכול זוג צעיר להלחם בפנסיונר שקיבל מליון שקל ורוצה לקבל פנסיה צנועה. בבורסה הוא יכול. לא.
  פישר וגם פלוג קנו מאה מיליארד דולר ולהזכיר לך הדולר היום 3.7 נו משהו יכול לעצור כלכלה כול כך חזקה.
  איפה היום מחירי הדירות בשמיים. ניו יורק לונדון הונג קונג. קראת על בעיית הנדל״ן בניו זילנד. לשלוח לך קישור.
  מזל שניצלנו ממעמ אפס. ועכשיו החורבן של שר האוצר החמוד שלך. אם רק אלף דירות של משקיעים ימכרו לדוגמה לזוגות צעירים בבאר שבע. הסטודנטים בטח מאוד ישמחו שיעלו להם את המחירים בגלל מלאי דירות קטן יותר אבל הם יבינו שככה הרבה זוגות קנו דירות.
  אני הייתי חושב לקנות בכלל דירות בחו״ל.
  כול מה שממשלה נוגעת מתקלקל. עוד מנגנון להבטחת המס החדש. עוד שמאים שיעשו כסף משמאות מיותרת.
  שר האוצר השאיר לנו מורשת שתלווה אותנו שנים רבות.
  אולי גם אני אבחר כחלון

  אהבתי

  • אילן, אני מבין שאתה מכיר מפלגות וח"כים המסורים יותר מכחלון לאינטרסים של האזרח הקטן מסוגי. אנא, האר את עיני, רצוי עם קבלות, ואשקול את צעדי.

   אהבתי

 2. הגדרת המילה "קפיטליזם": מערכת כלכלית שבה הבעלות על הרכוש נקבעת באמצעות סחר חליפין בדרכי שלום מתוך רצון חופשי ("שוק חופשי"). עכשיו תסביר בבקשה: איך בדיוק קפיטליזם יכול להיות "חזירי"? אני מתכוון, חוץ מאשר בתעמולה של מארקס וממשיכי דרכו, שבעיניהם משמעות המילה "קפיטליזם" היא אנשים עם מונוקלים ומגבעות שחורות ואפים של יהודים.

  אהבתי

  • גם לסוציאליזם או למרקסיזם יש הגדרות נהדרות. והקשר בינן ובין הסוציאליזם החזירי שבפועל זהה לקשר בין הקפיטליזם האידיאלי ובין הקפיטליזם החזירי שבפועל.

   אהבתי

   • אילן permalink

    בקיצור מילים מילים. אין לך ממש תשובות רק סיסמאות.
    אני בחרתי ליכוד כי רציתי גם מפלגה גדולה שתוכל לבצע את מה שאני מאמין וגם תנקוט בקו קפיטליסטי כי בעולם הקו הסוציליסטי לא ממש הוכיח את עצמו.
    לידיעתך חברי כנסת לא מובילים מדיניות כלכלית. מפלגה כן. עבודת חברי הכנסת היא קשה וסיזיפית. ואם הם עושים עבודתם כולנו מרויחים אבל רק ממשלה משנה מציאות לטוב ולרע.
    ההצלחה הכלכלית של ישראל בשנים האחרונות היא הצלחה של קו כלכלי שמובילה הממשלה כולה.
    תן לי בבקשה רשימה של מדינות סוציאליסטיות רב תרבותיות שבהן יש הצלחה כלכלית.
    ואל תיתן לי את מדינות סקנדינביה שעד לפני כמה שנים היו חד תרבותיות שזה הרבה יותר קל.
    אני רוצה להיות כמו שוויץ. הונג קונג. סינגפור. דרום קוריאה. וכולן לא סוציאליסטיות.

    אהבתי

 3. אנונימי permalink

  ולגבי כחלון – ראיתי מספיק תגובות מהנאורים האנטי-גזעניים על כיצד זה סוף המדינה, כאשר יצור נחות כזה, יבואן חלקי רכב מעדות המזרח, יכול להגיע למשרה בחירה. מה זה פה. ובכן, ללא כל קשר לכך שהוא בין השאר בוגר הרווארד ויותר משכיל רשמית מרוב רובם של ה״נאורים״ ו״אנשי הרוח״ ה״אינטלקטואלים״ (בעיני עצמם), העובדה שהוא סוחר בעל נסיון היא נקודה חיובית לתפקידו.

  פרופסור לכלכלה היה נבהל כאשר חברות הסלולאר איימו בנטישה וסגירה אם יעזו לפגוע ברווחיהם המופקעים. הרי תיאורית דנינג-כהן מבית מדרשו של המודל האוסטרי של הכלכלה (דוגמא פיקטיבית, אבל אתה מבין את הנקודה) מראה שזה יהיה אסון! סוחר ממולח, כמו כחלון, צחק ואמר להם שיקפצו לו. הוא, כמובן, צדק. האם אתה זוכר את שביתת המרצים בשנות ה 90? התנהל מו״מ בין ענקי הרוח הנ״ל, פרופסורים למשפט, כלכלה, ניהול, מנהל ציבורי, ומה לא, לבין פקידי משרד האוצר. בלי לבדוק, אני מוכן להתערב על סכום נכבד שהפקידים סובבו את הפרופסורים על האצבע הקטנה והם לא ראו גרוש…

  Liked by 1 person

 4. אנונימי permalink

  (משום מה תגובה זו לא התפרסמה. לכן אני שולח שוב.)

  אילן ויונתן: מדוע שלא תיתנו דוגמא אישית? ותרו על קביעות, אל תסכימו לקבל תוספת על שעות נוספות, הורידו לעצכם את השכר למינימום האפשרי עבורו תהיו מוכנים לעבוד, נחרו בבוז ודחו זכויות סוציאליות, ביטוח לאומי, או הפרשות לפנסיה. כך תחסכו כסף למעסיקים שלכם, ותתרמו את חלקכם הצנוע לקפיטליסטים הנאורים הנ״ל להלחם בסוציאליזם המדכא, אשר כבל את ידיהם והוריד את רווחיהם כשהכריח אותם להוצאות לא פרודוקטיביות אילו. לא מגיע להם? האם הם לא סבלו מספיק?

  מצד שני, יש מצבים שבהם אני, כקפיטליסט טוב, נגד שכר מנימום ובעד עובדי קבלן. למשל, קחו את המנכ״לים של, נאמר, 20 החברות הציבוריות הגדולות במשק. השכר המינימלי שמרוויח הפחות שבהם הינו בוודאי פי עשר, או עשרים, מהשכר שמישהו אחר עם ניסיון דומה היה מוכן לקבל עבור אותה עבודה. מה זה הבזבוז הזה? מדוע לא לשכור עשרים מנכ״לי קבלן בעשירית המשכורת? מנכ״לי הקבלן יהיו גם מוכנים, אני מאמין – אפילו בשכר הרעב של עשירית המשכורת הנוכחית של מנכ״ל בנק הפועלים, למשל – לוותר רשמית על ביטוח לאומי או ימי חופש. אין זה הוגן, אחרי הכל, שרק קופאים, נהגים, עובדי נקיון וכד׳ יהנו מזיו הקפיטליזם ויהיו עובדי קבלן חסרי זכויות סוציאליות.מדוע לא תיתנו דוגמא אישית, אילן

  Liked by 1 person

  • אילן permalink

   הבנקים הם דוגמא מצויינת איך קבוצה של כ-40 50 אלף איש עם משכורות פיצוץ מונעים תחרות שיכלה להוריד את מחירי הריביות שמשלמים כולנו. בכלל בכול תחום שיש תחרות המחירים ירדו. בסלולר. עכשיו יש תחרות במוצרי חלב והמחירים יורדים. בארצות אחרות חברות תעופה קרסו ואצלנו במקום חברת תעופה אחת יש כבר 3 עם מחירים נמוכים יותר. אתה משלם פחות על החופשה שלך. אתה האדם הפשוט. קפיטליזים עובד ובגדול לכולם לא כמו אובמה שהדפיס המון כסף ותשעים אחוז הלך לעשירון העליון.
   רוצה רק חברה אחת בתור מוביל תחבורה ציבורית. בירושלים יש לנו רק את אגד וכולנו סובלים משירות גרוע ותדירות נמוכה. רוצה רק את סופרסל בתור סופר בארץ. בירושלים באיזור תלפיות המחירים הכי נמוכים כי יש תחרות. עוד דוגמאות. זה קפיטליזים וככה אני אוהב. לשלם מעט ולקבל הרבה. מצטער הטון המתחסד לא מדבר אלי.
   לכחלון היה אומץ לבצע את הרפורמה שהשר אריאל אטיאס לא הספיק לעשות וזה סבבה. אבל אני לא מוצא מה טוב בחוק שיוצר מנגנון ממשלתי שפוגע בשוק חופשי.
   באירופה מנסים היום לתקן כול מיני חוקי הגנת דיור שמעוותים את כול שוק הדיור. בהולנד. בשוודיה וגם בברלין. אז לא בחרתי ולא אבחר בכחלון לא בגלל שהוא מנתניה אלא בגלל המדיניות.

   אהבתי

 5. אנונימי permalink

  בוודאי שאתה אוהב לשלם מעט ולקבל הרבה. אבל גם אני אוהב אותו דבר. באיזה תחום אתה עובד? מה המוצר או השירות שאתם מוכרים? ברור לך, אני מאמין, שזה שלך ולעובדים אחרים בתחום שלך יש זכויות סוציאליות, שעות נוספות וכד׳ פוגע ברווחיות שלכם וגורם לי לשלם יותר ולקבל פחות. איך אתה מעז? נא לוותר מיד על קביעות וביטוח לאומי. זה פוגע בזכותי לשלם מעט ולקבל הרבה – ממך.

  לא חוכמה לדרוש רק *מאחרים*, כגון נהגי אגד או העובדים בסופרים בירושלים, להיות עובדי קבלן חסרי זכויות כדי ש*אתה* תוכל לקבל תחבורה ציבורית יעילה יותר או לעשות קניות בזול. אם קפיטליזם מוחלט, שוק חופשי ללא כל מגבלות – אז *באמת* שוק חופשי ללא מגבלות, לכולם, כולל לך ולמנכ״לים, לא רק לקופאים ולנהגים. נא לוותר, גם אתה, על זכויותיך הסוציאליות והחוקיות, על משכורת מעל מהמינימום, ועל כל דבר שיפריע לחברה שבה *אתה* עובד לספק *לי* מוצרים במחיר המינימלי האפשרי.

  אהבתי

 6. אנונימי permalink

  האמת שאינני רואה הבדל גדול בין אילו שמעריצים את הקפיטליזם המוחלט של איאן ראנד או כפיליה, לבין אילו שמעריצים את הקומוניזם, או את החיים ה״טבעיים והרוחניים״ של ימי הביניים. כולם מדמיינים את עצמם נהנים באותו עולם ״אידיאלי״ – אבל תמיד בתור חבר העילית הזעירה ששולטת בו, לעולם לא כאחד מה 95%+ האחרים.

  הקפיטליסטים רואים את עצמם כאיש העסקים המצליח והמיוחד, מין ג׳ון גאלט כזה, לא באילו שיהיו חייבים לחיות כעובדי שרות בסופר או באוטובוס ותפקידם יהיה לשתוק ולעשות מה שהקפיטליסט אומר. הקומוניסטים רואים את עצמם כמנהיגים הסוחפים אחריהם מליונים במאבק למהפכה עולמית, לעולם לא כאחד ממיליונים ש״ייסחפו״ אחריהם, או מאותם מליארדים שימותו ברעב אם מהפכה עולמית כזו תיקרה. חובבי ימי הביניים מדמיינים את עצמם כמלכים, רוזנים, פילוסופים, וכד׳ – לעולם לא כאיכרים אנלפבתים.

  למעשה הם כולם צועדים תחת אותו שלט: ״בעד העבדות!״ – או, יותר נכון, ״בעד העבדות של *אנשים אחרים*!״.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: