דילוג לתוכן

אותם מומחים שניבאו לדונלד טראמפ תבוסה בבחירות מנבאים לו עכשיו כישלון בתפקיד

פברואר 17, 2017

רק התחלתי לקרוא את עיתוני הסופ"ש וכבר חשכו עיני. בעקבות פגישת טראמפ-נתניהו, וגם בלי קשר, הנשיא האמריקאי חוטף את כל החזוק ממיטב המומחים שלנו!

והתוצאה המתבקשת: פנינו מועדות לגרוע מכל!

באחד העיתונים מצאתי (פעמיים) שלנשיא דונלד טראמפ "אין מושג ירוק" (או אולי אפילו "צל של מושג ירוק"?), וכללית, שהוא טיפש, חסר תקווה, אסון מהלך וכן הלאה.

וזה בתור השריף של העולם!

אללה יוסתור.

ואז אני לוקח נשימה ארוכה, ונרגע.

כי הרי אלה בדיוק אותם מומחים ואותם פרשנים, גיב או טייק, שהודיעו לנו בחורף בקיץ ובסתו שעבר, שאין שום סיכוי שהטיפש האסוני הזה, שאין לו "מושג ירוק", יזכה בבחירות ויתיישב בבית הלבן.

כבר ראינו מה שווה מומחיותם.

ואם תאמרו: אולי זה רק טראמפ הערס הזה, שמצליח לרמות אותם ולטרוף להם את התחזיות, ובכל שאר העניינים הם יוצאים צודקים?

תשכחו מזה.

זה אותם המומחים והפרשנים, בערך, שלפי תחזיותיהם המלומדות, ראש ממשלתנו היום הוא בוז'י שלנו,  שהיכה את בנימין נתניהו בבחירות של 2015, והוא חוזר עכשיו מוושינגטון אחרי ששכנע את הנשיאה הילרי קלינטון לפצוח במהלך שלום עם האח אבו מאזן, תחת מטריה אירו-רוסית-סינית.

ולחילופין, אלה אותם המומחים והפרשנים, שלפיהם ישראל הוכתה כבר מזמן קשות אחרי שמיליוני פלשתינים (מיליון בכל סתיו, צמוד לכיוסי האו"ם בניו יורק) טיפסו על גדרותיה.

זה אותם המומחים שלפיהם עתיד היה "האביב הערבי" לגאול את העולם הערבי מבורות ובערות, מקנאות דתית ומסכסוכים אלימים, והכי חשוב, להביך מאוד את המדינה הציונית, שתיכנס למצור מחריד, להתמוטטות כלכלית, תרבותית ומוסרית.

וכן הלאה.

עכשיו, אני לא מאשים את הכתבים, המומחים והפרשנים האלה.

להתפרנס צריך?

צריך.

למען האמת, אילו הייתי מוצא לעצמי מו"ל , שהיה מוכן לשלם לי באופן קבוע על פרסומן של סברות כרס, סתם שקרים ונבואות-סרק המתבדות בכל פעם שמגיע מועד פרעונן – הייתי שוקל להעניק לאותו מו"ל הנחה משמעותית על התעריף הרגיל שלי.

*****

גילוי נאות, הייתי בעד הקלינטונית בבחירות האחרונות (וגם כשהתמודדה מול אובמה), והנימוק העיקרי שלי  היה ניסיונה העדיף. ההעדפה הזאת לא גרמה לי לנבא אפילו פעם אחת את ניצחונה. לא צפיתי גם את ניצחונו של טראמפ.

מאיפה לי לדעת מי ינצח? ולמה אעמיד פני יודע, ואטעה את חברי וקוראי שלמענם אני מתאמץ פה?

בטח הייתי קובר את עצמי בבית לשבועות וחודשים, וגוזר על עצמי שתיקה ארוכה, אילו היה קורה לי רק קצת מהמקרה שקרה לכל אותם מומחים ופרשנים.

מאוד התפלאתי במהלך כל מערכת הבחירות, על הטמבלים שסמכו על כל מיני התרשמויות של עמיתיהם מעבר לים או על סקרים, וחשבו שטראמפ הוא סתם שחצן שהולך להפסיד את המכנסיים.

הם לא לומדים לעולם? שוב ושוב אותן טעויות? אותו WISHFUL THINKING קומפולסיבי וחוזר על עצמו?

*****

אסכם בכמה מילים את דעתי הזמנית על הנשיא טראמפ החדש, בערך במלאת חודש לפעילותו.

הוא לא קלוץ מייגע כמו אי-אילו מקודמיו, לא שבוי בעולם של דיבורים צחים ודיברורים שקופים, מגדלי קלפים של איזמים, תיאוריות פוסט וניאו ואידיאולוגיות מעופשות, אין אצלו הרבה מילים אסורות להגייה ואמיתות שאסור לבטא. יש לו פחות חסמים על החשיבה  וגם על הלשון.

לאן הוביל אותנו באזור הזה הפוסט-מודרניסט ניאו-משהו  שישב בבית הלבן עד לזמן האחרון כבר ראינו. נא לראיין כמה עשרות מיליונים מתושבי סוריה ועיראק בעניין הזה.

אז זה שטראמפ לא קלוץ, זה בהחלט לטובתו.

והוא עושה שטויות, שזה בהחלט לרעתו.

סביר שחלק ניכר מהשטויות, הן שטויות של טירונים.

אבל מה אם לא?

בקיצור: לא תוציאו ממני שום תחזית מלומדת.  בשלב כה מוקדם הסיכונים שקולים לסיכויים. כל אדם הגיוני שאינו מוטה ואינו מניח לדעותיו הקדומות להפריע לשיקוליו יודה בכך. ולקוראי ולחברי אייעץ רק להתייחס בספקנות בריאה (נניח כמו הספקנות שבה חלק מהם מתייחסים לקיומו של האל?) אל כל המומחים והפרשנים והודעותיהם האפוקליפטיות. כבר למדנו במה כוחם ומה גבורתם.

 

 

One Comment
  1. אילן permalink

    אתה כל כך צודק. יקח לו לפחות שנה להבין את התפקיד. היתרון הגדול שאצלו נותנים בניגוד לאצלנו לסיים קדנציה. זה היתרון הגדול בשיטה האמריקנית כי כשאתה לומד שנה מגבש מדיניות עוד שנה ומיישם בשאר התקופה ככה זה נראה. הביאו שחקן קולנוע והפכו אותו לאחד הנשיאים האמריקנים הטובים ביותר בשיטה הזאת. חבל שאצלנו זה לא כך. אצלנו ראשי ממשלה משקיעים 20-30% מהזמן בהשרדות.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: