דילוג לתוכן

פגישת טראמפ-נתניהו/ הצוציקים של הימין משחקים בצעצועים החדשים של הדוד מאמריקה

פברואר 16, 2017

כשהגעתי היום בצהריים לפרלמנט שלנו, התגלגלו הדברים גם לדיון בענייני הנשיא האמריקאי החדש דולנד טראמפ ופגישתו ההיסטורית עם ראש ממשלתנו בנימין נתניהו. סיפרתי לחברים שכל הבוקר עבר עלי בצחקוקים בלתי נשלטים. כי מאז הודיע הנשיא לחברו לפודיום בבית הלבן, שאחת היא לו כמה מדינות יהיו פה בתור פתרון, נפתח איזה פקק,  ובכל חמש דקות בערך, במהלך כל שעות הבוקר, שמעתי או קראתי על איזו גישה אחרת של הימין לפתרון הגיוני, מוסמך, אפשרי, רצוי או מצוי, שתציע מוצא מן המבוך הפוליטי הישראלי-פלשתיני. וכן שמעתי וקראתי גם כמה תוכניות מצויינות מאותו מקור, לאי-פתרונו של הסכסוך.

מזה עברנו לעניינים חשובים יותר, אבל בשביל זה יש לי דף בפייסבוק ובלוג, ופה אני יכול להרחיב כרצוני. כי לדעתי, הצחוק הוא נושא רציני ביותר (כבר אמרו את זה קודם), ואולי אצליח להעלות חיוך גם על פניכם.

*****

למה הדברים דומים, שלהקה של ילדים מאותגרים בתחום המתנות (הורים קמצנים) זכו לפתע לביקור של הדוד העשיר מאמריקה, ששפך להם בחדר הילדים מכולה שלמה של צעצועים!

ביבי ומאלניה מתנשקים, דונלד, שרה וחייל המארינס משגיחים

ביבי ומלניה מתנשקים, דונלד, שרה וחייל המארינס משגיחים

פתאום הכל עומד לרשותם של הצוציקים מהימין! הנשיא האמריקאי, הבוס של העולם כרגע, אמר לצוציקים שלנו: תשחקו במה שאתם רוצים, WTF! רוצים מדינה אחת? תפדלום. רוצים שתי מדינות? עלי. רוצים לא זה ולא זה – גם הולך.

שחקו אותה, ילדים! כל הצעצועים לפניכם!

וככה יצא, שבמשך כל הבוקר, בשלוש תחנות רדיו שונות, שמעתי המוני ראיונות ושיחות בהשתתפות שרים, חברי כנסת, עסקנים של ההתנחלות, פרשנים, אנשי רוח, כתבים ושדרנים, ואפילו נשיא אחד – כולם מהימין – משחקים בצעצועים עד-לא-ידע! כאילו כבר פורים.

אז מה היה לנו:

סיפוח מעלה אדומים תחילה (ואחר כך נראה)? – יש. סיפוח גוש עציון תחילה (ואחר כך נראה)? – אפשר לסמן וי. סיפוח מיידי של שטח C (ואחר כך נראה)? – יש. אוטונומיה לפלשתינים (ואחר כך נראה)? – דובר. בניה בשטח של ההתנחלויות בגושים בלבד (ואחר כך נראה) – הוצע. בניה מאסיבית בירושלים ממחר בבוקר (ואחר כך נראה)? – תתחיל לערבב את המלט, אחמד.  "ניהול הסכסוך" בפרופיל רגוע/ בעצימות נמוכה/בפרופיל שקט (ואחר כך נראה, או לנצח-נצחים, שתי האפשרויות זמינות)? – למה לא. מדינה אחת בלי זכויות אזרח לפלשתינים (ואחר כך נראה)? – יש תכנית כזאת. מדינה אחת עם זכויות מלאות לפלשתינים (כולל הח"כ אחמד טיבי כראש ממשלה)? – יש ויש. ופתרון שני המדיניות כשהמדינה הפלשתינית היא ירדן? גם הולך.

ויש עוד.

אבל מדינה פלשתינית בצד הזה של הנהר, אפילו מדינה מינוס-מינוס-מינוס-מינוס – כמו הרעיון של נתניהו עד לפני יומיים-שלושה?

בשום אופן לא.

אחד השרים בממשלתנו, שני רק לנתניהו עצמו, הסביר לנו הבוקר און-ליין-לייב-פרי-סטרימינג, שהרעיון הזה, של שתי מדינות, היה בכלל איזה שיגעון פרטי לגמרי של ראש הממשלה במשך שמונה השנים האחרונות.

שיגעון שאף אחד, במפלגתו הליכוד, לא היה שותף לו!

אין צורך לומר, שבלי קשר לאותו שיגעון פרטי, אותו ראש ממשלה משוגע, הוא אלילו הנערץ של השר הבכיר שלנו (שגם לו היתה תכנית נהדרת, כבר שכחתי איזו מהן).

סקופ מדהים! השר הבכיר גילה לנו, בעצם (הוא לא באמת חושב שנתניהו משוגע, כי איך זה מוציא אותו עצמו), שנתניהו בילף בשמונה השנים האחרונות כשדיבר על מדינה פלשתינית לצד מדינת ישראל!

נתניהו אמר את זה רק בגלל דעותיו הפוסט-ציוניות של הנשיא היוצא ברק אובמה!

לאף אחד לא היה מושג שזה מה שהיה בעצם!

ואילו עכשיו, כשהתחלף הנשיא, נתניהו שלנו החליף את רעיון שתי המדינות חסר השחר והטיפשי שבו הוא דגל בדלית-ברירה עד אתמול, ברעיון חדש ומבריק, המתאים לנשיא החדש ככפפה ליד.

במקום שתי המדינות – שני עקרונות!

כי דונלד טראמפ, כידוע, הוא איש של עקרונות.

בדיוק כמו גרושו מרקס הידוע, שאם הדעה הקודמת שלו אינה מוצאת חן בעיניכם, מיד יש לו דעה חדשה, שאולי תתאים לכם יותר!

כמו גרושו מרקס, ככה גם בנימין נתניהו – יש לו דעה לכל נשיא!

אם, אחרי כמה שנות טראמפ, נניח, תיבחר כנשיאה מישל אובמה, ישמור השם, כפי שמקווים השמאלנים?

תראו שלנתניהו שלנו תהיה דעה שתתאים לה כמו כפפה ליד.

במקום שתי מדינות או שני עקרונות, נתניהו יוכל להציע לה שני שלבים, או שני לוחות הברית, אחד אלוהינו.

מה אגיד לכם ומה אדבר, יקרות ויקרים שלי? לפעמים נראה לי שאפילו המתחרים העיקשים ביותר על התואר של הטיפש מס. 1 של עיתון "הארץ", אפילו אלה הם חכמים מחוכמים וסמלים של שפיות, לעומת הצוציקים מהימין כשמישהו שם להם בריצפה את כל הצעצועים ומרשה להם לשחק.

בצילום (המסך): ביבי מנשק את מלניה, דונלד, שרה וחייל המארינס משגיחים.

 

 

10 תגובות
 1. אילן permalink

  בקיצור. לא מאמר של 500 מילה. אמר תעשו מה שאתם רוצים. וזהו.
  ישראל צריכה להשלים פערים ולבנות הרבה ביהודה ושומרון ולא לדבר הרבה. עכשיו זה הזמן לקבוע עובדות בשטח ושלעולם לא יחשבו עוד פעם על המושג המצחיק שנקרא מדינה פלשתינית.
  זה הזמן למעשים.
  ועידה בין לאומית עם מדינות ערב. כמה יפה. על זה לבד אפשר למרוח לפחות עוד כמה שנים בצירוף מדינות ערב ששונאות ומקנאות בסונים של יהודה ושומרון.
  נרים כולנו כוס של שמפניה ורודה ומשובחת לזכר חזון אוסלו.

  אהבתי

  • אילן, זו לא מסיבת הסיום הראשונה של אוסלו, וסביר שגם לא האחרונה.

   אהבתי

   • אילן permalink

    אוסלו זה סתם כי אוסלו מת. מה שבאמת חשוב זאת הגישה ושינוי של 180 מעלות ביחס לישראל. ארה״ב נוטשת את המזרח התיכון למעשה ובקשר היותר רחב של המזרח הרחוק במאבק על המסחר העולמי ישראל היא שחקן חשוב מאוד שארה״ב מצמידה אליה.

    אהבתי

 2. היזהר, אילן, אתה מתחיל להזכיר לי את תומס . פרידמן, שגם הוא טען בפתח הקדנציה השניה של אובמה שארה"ב נוטשת את המזרח התיכון לטובת העיסוק החשוב יותר במזרח הרחוק.

  אהבתי

  • אילן permalink

   תודה על מחמאה. 😊
   הרוסים טובעים בסוריה וטראמפ יתן להם את כול העזרה לעשות את זה. הרוסים מעסיקים ומחלישים את האירופים שזאת גם מטרה מצויינת.
   לטראמפ אין סבלנות וזמן לאיזור שלנו כי כרגע המאמץ העיקרי הוא נגד הסינים. הטלפון הראשון שלו היה עם ראש ממשלת טייוון ואחר כך עם ראש ממשלה היפאני. זה הקרב האמיתי. הסונים של יהודה ושומרון לא מעניינים אף אחד ובטח לא את המימשל החדש. טראמפ חייב להחזיר את ההרתעה שאובמה בהתנהגות ובמעשים שלו כול כל החליש מול הסינים.

   אהבתי

   • אפילו הנימוקים ופה ושם הניסוח שלך מזכירים כל כך את המאמר של פרידמן, תחת הכותרת "מכתב לחברי בישראל", כשהודיע להם (אני לא רואה את עצמי כחבר של הטמבל הזה) "נותרתם לבד, הנשיא שלי עסוק." ומה היה בסוף כולם יודעים. ה-WISHFUL THINKING של הימין והשמאל מאוד דומים, כמו עוד תכונות וטכניקות של הטעייה המשותפות להם.

    אהבתי

  • אילן permalink

   השם תום פרידמן מוכר לי אבל לא קראתי שום מאמר שלו. אולי הרעיונות שלי פשוטים ומוגבלים לתחום צר ואולי אני לא רואה את התמונה נכון אבל לדעתי יש פה מהפכים הסטורים שלא קורים בכול שנה.
   חשבו שבשנת 2010 כולם יטוסו לירח. המציאות שונה לגמרי. כאילו חזרנו אחורה מאות שנים אחורה וכלום לא השתנה במזרח התיכון. חוץ מזה שכלי הנשק השתכללו ויכולת ההרג גדלה לא השתנה כלום.
   הים אותו ים והאסלאם לא השתנה. אני בטוח שאתה מכיר את עיקרי האיסלם ויחסו ליהודים ולקרקע. יש מלחמה על השטח ומי שינצח יזכה בכול. צריך לנצל את המצב החדש ולדחוק את המוסלמים כמה שאפשר. מצטער שאני לא נשמע כמו תום פרידמן אבל אין לי שום אשליות לתום הסיכסוך עם הערבים.
   כמו שאבו מאזן אומר הרבה שטויות שהוא ממש אבל ממש לא מתכוון לבצע גם לראש הממשלה שלי מותר לומר דברים דומים. זה ממש לא חשוב. חשוב להתיש אותם ולגרום להם להתייאש.
   תראה דבר מצחיק. כמה האינדיאנים אוהבים את המתיישבים. שמו אותם בשמורות 200 שנה. נתנו להם ויסקי טוב והם לא צריכים לעבוד. ועכשיו לא תשמע אף אחד מהם תלונה אחת והם לא רוצים את האדמה. נכון זה מצחיק.

   אהבתי

   • עכשיו הבנתי, אילן. אתה מציע שננהל נגד הפלשתינים מלחמה פסיכולוגית, שהמודל שלה הוא מאבקם של כמה מאות מיליוני מהגרים לארה"ב בכמה מיליוני אינדיאנים שנותרו שם בשמורותיהם. רעיון גדול.

    אהבתי

   • אילן permalink

    העולם הערבי סביבנו מתפרק. מתבצע טיהור אתני שבסופו של דבר יגרום ליציבות אמיתית. לא סונים ששולטים שיעיים ועוד מאה עדות אחרות. כול עדה פחות או יותר תקבל מדינה. יקח עוד 20-30 שנה ונוותר עם מספר מדינות אחידות. כך אני חושב אז חבל למהר ולקבוע עובדות שימסמרו אותנו. צריך לנסות לשכנע כמה שיותר ״ילידים״ לעשות רילוקשיין ולהביא כמה שיותר יהודים. רק מאוקראינה ומצרפת יש פוטנציאל של כמה מאות אלפים אז למה אני צריך למהר. אם למוסלמים יש זמן גם לי יש ובשפע. אני ממש לא לחוץ

    אהבתי

 3. אנונימי permalink

  אולי אני ציני מדי, אבל מנסיוני, ל״מהפכים היסטוריים הרי גורל״ בהם ״העולם השתנה״ ובני האור (או החושך) סוף סוף ניצחו ״ניצחון סופי״, יש בערך אותו אורך חיים כמו לגבינת קוטג׳.

  גם אם נתעלם לחלוטין מכל שיקול מוסרי, לטיהור אתני יש עשויות להיות תוצאות לא נעימות עבור המטהר. יש לא מעט דוגמאות בהיסטוריה של מדינות שהירשו לעצמם לבצע פשעים תחת התירוץ של ״טובת העם״ ושהיו בטוחות שלעולם לא ייענשו על כך כי ״העולם השתנה״ וה״דמוקרטיות המנוונות״ בוודאי לא יעשו כלום. התברר להן, בד״כ תוך מספר שנים לכל היתר, שהעולם לא כ״כ השתנה כמו שהם חשבו.

  וכן, טיהור אתני של לא-יהודים זה מה שלמעשה אלון מציע, תחת ההגדרה המכובסת של ״לנסות״ ״לשכנע״ ערבים ״לעשות רילוקיישן״. קל לדמיין מה אלון יציע כדרכי ״שכנוע״ מעט יותר ״משכנעות״, אם שיחה נעימה וחברית לא תגרום להם, משום מה, להשתכנע בצדקת הציונות ובצורך הדחוף של רילוקיישן (כלומר גירוש) עצמי.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: