דילוג לתוכן

פרשת ביבי-נוני-שלדון: הפוליטיקה הישראלית כתיאטרון בובות

ינואר 16, 2017

קבלו את הטקסט החשוב ביותר שנכתב עד היום בפרשת ביבי-נוני 2000.

תחת הכותרת "האיש שבא להרוס" כתב היום סבר פלוצקר ב"ידיעות אחרונות" את הדברים הבאים:

מושך בחוטים אדלסון:

מושך בחוטים אדלסון: השקפת עולם

"בניגוד לתפיסה הרווחת, שלדון אדלסון…לא הקים את 'ישראל היום' כדי להלל ולשבח את משפחת נתניהו. הוא הקים את החינמון שלו כדי להרוס את 'ידיעות אחרונות'. 

אני יודע זאת משום שאדלסון עצמו אמר לי את הדברים…ולא רק לי. הוא אמר אותם גם ישירות למו"ל העיתון נוני מוזס.

את כוונתו להרוס את 'ידיעות אחרונות' באמצעות הפצת החינמון 'ישראל היום' הסביר ונימק אדלסון אידיאלוגית. 'ידיעות אחרונות', אמר, הוא עיתון שמאלני אנטי-פטריוטי ומשחיר את פני המדינה. ולכן הוא, אדלסון, שם לו למטרה לחסלו. חיסול 'ידיעות אחרונות' נועד, לפי התכנית שלו, לאפשר יצירת מפנה ניצי-לאומני בדעת הקהל היהודית בארץ. 

נתניהו נראה אז (כשהקים את העיתון) בעיניו הפוליטיקאי האידיאלי לעמוד בראש ממשלה שתוביל את המפנה. אדלסון החליט לממן לפני עשור את נתניהו, כפי שהחליט לממן לאחרונה את טראמפ…

הפוליטיקאים שהוא מימן הם רק כלים טכניים להגשמת השקפת עולמו הניצית-ימנית-שמרנית של אדלסון. 

'אני מיליארדר עם השקפת עולם,' נהג ונוהג (אדלסון) לומר."

אכן, כפי שכותב פלוצקר בפתח דבריו, "בניגוד לתפיסה הרווחת".

אם תקראו את העיתונות הישראלית – בטח זאת התומכת בנתניהו, יתקבל הרושם הבא: לישראל יש ראש ממשלה חזק, פוליטיקאי נמרץ ודגול שמלוא כל העולם תהילתו.

והנה, טבעי שלראש ממשלה כזה יהיו כל מיני גרופיס, כמו למשל מיליארדרים אמריקאים כלשהם, שאחד מהם, המכונה בפיו "הג'ינג'י",  מממן לו עיתון שיתמוך בו. מיליארדר אחר מספק לו סיגרים ויין נתזים, ועוד כמה גרופיס-טייקונים מארחים אותו ואת רעייתו במטוסיהם ובארמונותיהם ומכבדים אותו בארוחות גורמה על חשבונם.

אבל לפי פלוצקר, ובעצם לפי שלדון אדלסון, התמונה שונה תכלית שינוי.

לפי פלוצקר ואדלסון, נתניהו אינו אלא עוד פוליטיקאי, ישראלי במקרה שלנו, באורווה של המיליארדר אדלסון.

טייקון הקזינואים הזה, מלאס וגאס ומקאו, עם הון של יותר מ-30 מיליארד דולר, רוצה להקנות לחברה הישראלית את דעותיו הניציות-ימניות*. הוא מצא את נתניהו מתאים למטרותיו, ולכן הוא מממן לו עיתון. ועל הדרך הוא מחסל את "ידיעות אחרונות" ואולי עוד כמה עיתונים ישראלים זניחים.

ולמיליארדר האמריקאי שלנו יש "אג'נדה" שהוא אינו מסתיר, "השקפת עולם" כפי שמצטט פלוצקר משמו.

לפי התמונה הזאת, בניגוד לתפיסה הרווחת, נתניהו אינו גיבור גדול כפי שהוא מצייר את עצמו בהופעות ה"שופוני" שלו.

לפי התמונה האחרת בנימין נתניהו הוא בובה על חוט של מיליארדר אמריקאי.

אז למי נאמין?

איזו תפיסה מגובה יותר בעובדות?

מדוע, למשל, ולמען האינטרסים של מי, פירק נתניהו את ממשלתו ב-2014, והריץ את המדינה כולה לבחירות של חורף 2015?

*****

אבל-אבל-אבל.

שלא נקבל את הרושם המוטעה, שמול הבובה-על-חוט של המיליארדר מאמריקה, שתופסת אצלנו את כורסת הרוה"מ, ניצבים פטריוטים ישראלים זקופי קומה וחפים מאינטרסים זרים כלשהם.

או עיתונות מקומית אמיצה שהאינטרס של האזרח הקטן בישראל בראש מעייניה.

רחוק מזה.

למשל: הפעם האחרונה שבה זכה בבחירות אצלנו מישהו ממפלגת האופוזיציה העיקרית (בינתיים), העבודה, היתה ב-1999. זה היה אהוד ברק. הבחירות האלו היו מלוות בשערוריה פלילית גדולה, שממנה יצאו אהוד ברק עצמו, ופרקליטו יצחק (בוז'י) הרצוג בשן ועין, תוך שימוש נרחב ב"זכות השתיקה".

 

מושך בחוטים סורוס:

מושך בחוטים סורוס: אינטליגנציה בורגנית לפי קילו (הצילומים בפוסט מהוויקיפדיה)

למה? כי התברר שקרן של מיליארדרים ומיליונרים אמריקאים –  הפעם מהאגף השמאליברלי, להבדיל ממקרה אדלסון-ביבי,  היא שהריצה את אהוד ברק באותה מערכת בחירות. אלה הטייקונים המתחזקים את "הקרן החדשה לישראל".

לא מאמינים?

קבלו את המכתב ששיגר למחרת הבחירות מנכ"לה דאז של אותה קרן, אליעזר יערי, למיליארדרים ולמיליונרים האמריקאים שתרמו את הדולרים שלהם למען נצחונו של נתניהו:

"אתמול בלילה התרחש דבר גדול בישראל. החברה הישראלית, במופע מדהים של דמוקרטיה**, הצליחה הן לסלק מהממשלה קואליציה ביזארית ששילבה קיבעון פוליטי, הידרדרות אתית ושמרנות דתית וחברתית והן לספק לחברה הישראלית סיכוי נוסף. בסופו של חשבון כל אחד מאיתנו אנשי ההנהלה, צוות, מתנדבים ואלפי תורמים (של "הקרן לישראל חדשה", על פי שמה האמיתי) יכול לחוש סיפוק מהערכים המבוטאים  בתוצאות הבחירות ומהדרך שבה הושגו. בלתי אפשרי להביט במה שקרה מבלי לראות את טביעות האצבעות הברורות והאמיצות של הקרן החדשה לישראל ושל שתי"ל…היום יום גדול לישראל…אנו הקרן החדשה לישראל וביכולתנו להיות כוח חשוב ביצירתה של ישראל חדשה."

וזו, כמובן, רק דוגמה. גם בבחירות האחרונות נודע על התערבות של מליאנים מחו"ל עם תגבור מצד הממשל האמריקאי, בארגון "THE VOICE", שפעל להכתרתו של בוז'י לראש הממשלה.

ואילו הקרן החדשה ממשיכה בפעולתה במלוא המרץ בפוליטיקה ובחברה הישראלית. זאת ביחד עם שורה של מיליארדרים מסוגו של ספסר המט"ח המורשע ג'ורג' סורוס, ושלל קרנות בעלות אינטרסים מפוקפקים ביותר, כמו "קרן פורד" האנטישמית (תומכת בארגוני ה-BDS ובחרם על ישראל) או קרן האחים רוקפלר. כל אלה מפעילים מאות "עמותות" של "החברה האזרחית", ולהן אלפים רבים של  "פעילי שלום" ו/או "פעילי זכויות האזרח", שאותם  קונים המיליארדרים ושותפיהם לפי הקילו, ממיטב בניה ובנותיה של האינטליגנציה הבורגנית הישראלית, כולם פעילים מאוד בפוליטיקה האופוזיציונית.

בובות על חוט, כל אלה, שנא לא תהיה טעות, בדיוק כמו נתניהו.

קריקטורה של פוליטיקה ישראלית.

כמה מיליארדרים, בדרך כלל אמריקאים, כל מיני ממסדים נוצריים חשוכים וקצת מדינות אירופאיות מחרחרות מלחמה, מזרימים דולרים ירקרקים ויורו בשלל צבעים, קונים פוליטיקאים, פרופסורים ועיתונאים, וממחיזים לנו פה תיאטרון בובות המתחזה להיות פוליטיקה ישראלית.

———————————————————————————————————————————————

*ושלרגע לא תחשבו, שבניציות-ימניות של המיליארדר שמושך בחוטיו של ראש ממשלתנו יש משהו צימחוני-טבעוני. רחוק מזה. לא מזמן הוא העלה הצעה, שארה"ב תשגר פצצה גרעינית לעבר "שטח ריק" כלשהו של איראן, כדי להדגיש את עמדתה של המעצמה הגדולה בעולם מול המעצמה האזורית המתגרה. וגם מבחינה עסקית הוא יודע לתפעל את ביביניו שלו: ידוע שאדלסון התערב אצל הסנג'ר המקומי שלו למען חברת "נובל אנרג'י" והחוזה הגז-לני שלה על חשבוננו.

**חה-חה. "מופע מדהים של דמוקרטיה", שאותו ממחיזים למען הנייטיבס כל מיני מליאנים אמריקאים שבא להם להשתעשע בפוליטיקה הישראלית.

———————————————————————————————————————————————

בפוסט הבא: האינטרסים הזרים של התקשורת הממוסדת

 

One Comment
  1. אילן permalink

    זה מחזק את מה שכתבתי אליך באחד הפוסטים הקודמים. אולי נכון מה שכתבת במאמר הנוכחי וישראל היא סוג של רפובליקת בננות שכול טייקון או ממשל עושה פה כרצונו אבל אדלסון צדק בדבר אחד. העיתונות בארץ מובילה בהרבה תחומים קו שמאל קיצוני ודוגמה טובה היא המקרה של אריאל שרון שנרדף כל זמן ע״י העיתונות וברגע שהחל את תהליך ההתנתקות הפך ליקיר התקשורת.
    אדלסון ייצר את ישראל והצליח לעשות מהפכה שאת הפירות שלה אנחנו מתחילים לראות עכשיו. יותר דעות עצמאיות והתחזקות אתרים ימניים. ערוץ תקשורת ימני.
    שמנסים ליצור שיח אי אפשר רק להביא חצאי עובדות ולבנות תאוריות מופרכות עליהם. שהציבור יוכל לקבל מיגון של דעות מכול מיני גורמים ואז אולי נקבל דיון מאוזן יותר ויקטנו הפערים בין המחנות שקיימים בחברה הישראלית.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: